Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    sysroot aynı yaştayız
    benim motorda 3. vites 90 95 yapıyo zorlayınca 80 de başlıyo titreşim devir olarak bakmadım çünkü..
    4. vites 110 da başlıyo
    5. viteste çok titreşim olmuyor çünkü dibine kadar devir yapamıyo motor ama 130 135 de biraz var o da son zaten düz yolda..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apache 150 RTR
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok soru soruyorum ama : )
    Lastik olarak ne önerirsin fiyatı hiç düşünme kalite olarak ( yol tutuşu vs. ) hangi marka hangi model lastiği önerirsin?
    vallah benımde lastık problemım vardır.sana kadıkoyde aydın abi tavsiye ederım.eskıden duro takıyormuş ama duronun son partılerı hep balon yapıyor uzakdur dedı.yenı lastık bayiliği almış continental dublek lastıklerı ıkı lastık işçilik dahil 140 ytl taktı ve cok memnunum inan yerler ıslakken o kayma olayı ıptal oldu.istersen sana tlf vere bılırım.bır goruş derım havalar hazır kotuyken yada kotu oalcakken

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 100den sonra falanmı oluyor titreşim yüksek devirlerdemi?
    Benim kendi motorumda titreşim nedir bilmiyorum ama kullandıgım diger motorlarda dördügüm titreşim hıza baglı degil. Motorun calıştıgı devir ile dogru orantılı. Devir arttıkca titreşim de artıyor. Mesela3. vitesde 6-7 bin devirde 60-80 km gib hızlarda titreşim yaparken, 5. vitesde aynı devirlerde 90-100 gibi hızlarda titreşim yapmayabiliyor veya daha az oluyor...[/QUOTE]

vibrasyon 5. viteste his edılıyor ama buda torkunun kuvvetlı olmasından kaynaklanıyor.motoru cok kuvvetlı ve serı bu son zamanda zorlamaya başladım sankı makıne 6 . vites istiyor gıbı geldı o kadar rahatsız edıcı bır vibrasyon yok her guzelın kusur olur...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Teşekkürler cevaplar için , fren sistemi nasıl arkadaşlar nasıl bi yorum yapablirsiniz?
    Birde bu motor kaçıncı viteste olduğunu göstermiyor değilmi?

hurricane_cbr

Motosikleti
    sysroot;
    vitesi göstermiyo ama alışınca sorun olmaz bende olmuyo?
    frenler süper bence ön disk fren lastiğin iyi durumdaysa rahatlıkla durabiliyorsun arka fren çok iyi değil tabi ama kaliteli bi balata ile değiştirirsen oldukça kuvvetli oluyor hem arka fren Bence sadece yavaşlamaya yardımcıdır acil durmak gerekirse;
    ön fren + arka fren + vites küçültme ve yarım debriyaj ben kendimi bu olaya oldukça alıştırdım artık çok seri yapabiliyorum..
    bide konusu geçmişken birşeyi paylaşayım belki bilgi edinmene yardımcı olur;
    bi arkadaşımın arka frenin üstünde tepinmesi sonucu arkada kampananın orda dişli sıyırdı bende kartaldaydım ve acil eve (kızıltoprak) gitmem gerekliydi mecburen E-5 e çıktım ve başladım hızlanmaya biliyorum pek sağlıklı değil ama sizinde bazen yetişmeniz gereken yerler olmuştur neyse ben hızlanmış giderken bi adam birden önüme atladı yavaş olarak bende hemen seri bi şekilde ön fren + vites küçültme taktiğini seri olduğumdan hemen yapıverdim ve motor 125 km den bi anda 70-60 km ye indi yani aslında fren olayı hangi motosiklet olursa olsun kendine ait bi teknik geliştirip onu seri bi şekilde yapmana bağlıdır..

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alışıcaz artık frenlere bu pazartesi almayı düşünüyorum bi aksilik olmassa : ) Çok tecrübem yokta vites gösteren cinste motor kullandım alışırım artık zamanla.Yeni öğrenirken arkafreni durmak için kullandım düz duvara girmiştim ön frene basmadım takla açarım diede hiç kullanmadım hata yapmışım ön frenide kullanmak lzm demekki:D

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alışıcaz artık frenlere bu pazartesi almayı düşünüyorum bi aksilik olmassa : ) Çok tecrübem yokta vites gösteren cinste motor kullandım alışırım artık zamanla.Yeni öğrenirken arkafreni durmak için kullandım düz duvara girmiştim ön frene basmadım takla açarım diede hiç kullanmadım hata yapmışım ön frenide kullanmak lzm demekki:D
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman. Fren olayında da hurricane güzel bir teknik önermiş. Mümkün olduğunca iki freni de aynı anda kullanmaya çalış (gazı kesmeyi de unutma ). Sadece ön yaparsan motor kıç atar (özellikle yokuş aşağı) ve asfaltla bütünleşmen kaçınılmaz olur (tecrübeyle sabittir) arka+ön ve vites küçültme gayet mantıklı.. Vites küçültme olayına ben de kendimi alıştırayım Tekrardan kutluyorum..

Alıntı sert_apache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah benımde lastık problemım vardır.sana kadıkoyde aydın abi tavsiye ederım.eskıden duro takıyormuş ama duronun son partılerı hep balon yapıyor uzakdur dedı.yenı lastık bayiliği almış continental dublek lastıklerı ıkı lastık işçilik dahil 140 ytl taktı ve cok memnunum inan yerler ıslakken o kayma olayı ıptal oldu.istersen sana tlf vere bılırım.bır goruş derım havalar hazır kotuyken yada kotu oalcakken
    Aydın abi derken Hasanpaşa daki Aydın Motor' dan mı bahsediyorsun. Ben en son bakımımı orada yaptırdım. Gerçekten çok ilgililer. Lastik değiştirmeyi düşündüğümü söyledim. Ne düşündüğümü sordu "Michelin" dedim. "Gayet iyidir" dedi. Ama Continental bayisi olduğunu söylemedi. Fiyat olarak da uygun söylemiş. Ben Michelin' e iki teker ve işçilik dahil 220 ytl fiyat aldım. Eğer Continental derseniz o daha işime gelir. Kalite farkı var mıdır iki lastik arasında? Bilgilendirirsen sevinirim...
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    vibrasyon 5. viteste his edılıyor ama buda torkunun kuvvetlı olmasından kaynaklanıyor.motoru cok kuvvetlı ve serı bu son zamanda zorlamaya başladım sankı makıne 6 . vites istiyor gıbı geldı o kadar rahatsız edıcı bır vibrasyon yok her guzelın kusur olur...
    Sert apache kardeşim titreşimin sebebi motorun torkunun yuksek olusu degil. Öyle olacak olsaydı CBF 150 de de titreşim olurdu. Çünkü CBF in torku Apache den füksek. Üstelik bu torku CBF daha düşük devirde üretiyor. Bu durumda CBF daha düşük hızlarda ve devirlerde titreşim hissedilmesi gerekir. Başlıgı geriye dogru kontrol et vada teknik bilgileri karşılaştır derim..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    gezgin_33;
    Peki bu vibrasyon neden?
    cidden merak ettiğimden soruyorum

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin_33;
    Peki bu vibrasyon neden?
    cidden merak ettiğimden soruyorum
    Aslında ben de tam olarak bilmiyorum ama duydugum kadarıyla motorların egzantirik tipi ile alakalı sanırım. Üstten ekzantirikli motorlarda titreşim cok daha az oluyor. Emiinim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar vardır ve bu konuya açıklık getirirler....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Antalya'daki Continental'den almayı düşüneyim o zamanda;
    120lik lastik taktırmayı düşünüyordum olurmuki:S
    CBR 125e 130luk takıolar hatta.

Motosikleti
    tvs apache surge 150 cc 2009

apache

ben de bir apache kullanıcısıyım motor cok güzel ama hız istiyorum sizce ne yapmalıyım dişlilerle oynama yaptım ön 15 arka 42 yaptım motor 3. vitesle 100 110 görüyor ama 4. vites ile 5. vitese yemesi uzun yolla bulması gerkiyor su anda ön dişliye 13 yaptım arka 42 motor coook asırı seri oldu ama maximum hız 100 ile 110 kalıyor düzde yokuş aşagı 120 falan anca görüyor sizce bunu ne yapmalıyım söylermisiniz bana yardımcı olun lütfen şimdiden tesekkürler saygılar allaha emanet cevaplarınıza bekliyorum en kısa zaman da

Motosikleti
    apache 150 RTR
    Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman. Fren olayında da hurricane güzel bir teknik önermiş. Mümkün olduğunca iki freni de aynı anda kullanmaya çalış (gazı kesmeyi de unutma ). Sadece ön yaparsan motor kıç atar (özellikle yokuş aşağı) ve asfaltla bütünleşmen kaçınılmaz olur (tecrübeyle sabittir) arka+ön ve vites küçültme gayet mantıklı.. Vites küçültme olayına ben de kendimi alıştırayım Tekrardan kutluyorum..

Aydın abi derken Hasanpaşa daki Aydın Motor' dan mı bahsediyorsun. Ben en son bakımımı orada yaptırdım. Gerçekten çok ilgililer. Lastik değiştirmeyi düşündüğümü söyledim. Ne düşündüğümü sordu "Michelin" dedim. "Gayet iyidir" dedi. Ama Continental bayisi olduğunu söylemedi. Fiyat olarak da uygun söylemiş. Ben Michelin' e iki teker ve işçilik dahil 220 ytl fiyat aldım. Eğer Continental derseniz o daha işime gelir. Kalite farkı var mıdır iki lastik arasında? Bilgilendirirsen sevinirim...

fazla bır fark yok onlarda ilk bır kurye vermışler verırkende ondan devamlı murat bey bılgı almış sorun olmıyınca lastıgı almışlar.bende kullandım bır sorun gormedım şiddetle tavsiye ederım.220 ytl nerde 140 ytl nerde paran coksa ayrı bır konu

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı master ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bir apache kullanıcısıyım motor cok güzel ama hız istiyorum sizce ne yapmalıyım dişlilerle oynama yaptım ön 15 arka 42 yaptım motor 3. vitesle 100 110 görüyor ama 4. vites ile 5. vitese yemesi uzun yolla bulması gerkiyor su anda ön dişliye 13 yaptım arka 42 motor coook asırı seri oldu ama maximum hız 100 ile 110 kalıyor düzde yokuş aşagı 120 falan anca görüyor sizce bunu ne yapmalıyım söylermisiniz bana yardımcı olun lütfen şimdiden tesekkürler saygılar allaha emanet cevaplarınıza bekliyorum en kısa zaman da
    önü 14 yap arka orjinal kasin
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    fazla bır fark yok onlarda ilk bır kurye vermışler verırkende ondan devamlı murat bey bılgı almış sorun olmıyıncalastıgı almışlar.bende kullandım bır sorun gormedım şiddetle tavsiye ederım.220 ytl nerde 140 ytl nerde paran coksa ayrı bır konu
    eyvallah arkadaşım! para çok değilde can sağ olsun pahalı olsun diye...orjinal teker özellikle ıslak zemin ve virajlarda problem ve çok sert. Yarın arayıp giderim aydın ustaya bir aksilik olmaz ise sağol ;)
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Fazla oynanmaması taraftarıyım dişlilerin ya son hız değişiyor ya kalkıştan düşüyor motor orjinal bırakılması taraftarıyım.Hız istiyorsan motor değil bence 5-10 kilometre fazla az ne fark varki.

Motosikleti
    apache 150 RTR
    Fazla oynanmaması taraftarıyım dişlilerin ya son hız değişiyor ya kalkıştan düşüyor motor orjinal bırakılması taraftarıyım.Hız istiyorsan motor değil bence 5-10 kilometre fazla az ne fark varki.
    kurye bır arkadaşla konuştum.oda ön dişliyi serviste buyutmuş makinenın gıdışı cok fark ettı dıyor ben en iyi servisle bu konuda bir goruşeyım.en guzel cvp servıs bılır makıne sersemlemesın isterım

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    benimde ön dişli 14 ama çok güzel gidiyorum en dik yokuşları sorunsuz 2 kişi kalkıyor motor ama hala vitesler kısa geliyo bana 1. vitesle hiç kullanamıyorum motoru bugün servisten yag filtresi alırken sorudm arka dişli kac orj. die 44 dedi bu arka dişli orj kaç bilen varmı?ben ufaltıcam onu bu arada apacheyi cok seviyorum manyak motor ya

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Dişlilerle oynayanlar avantajını ve dezavantajını yazıp , oynayıp oynamamamız konusunda öneri yapabilirlermi?

Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    arkadaşlar bende ön dişliyi 14 yaptım ve hızda artış oldu ayrıca çok büyük bi fark yaratmadı seriliğinde iki kişi çok rahat hareket ediyo motor tek kişi olunca inanılmaz zevkli oluyor çok fazla düşünmenizi tavsiye etmem bu konuda bence ideal dişlisi 14 hoşunuza gitmezse tekrar çevirin 13 e ben dişliyi yanıma aldım beğenmezsem değiştiririm diye ama inanın daha güzel oldu sanki rahatladı motor. parasıda çok değil 25ytl ye değiştirdim.
    BİZ SİZİN SADRINIZI YARMADIK MI?!!

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Peki dostum negatif yönde hiçbir fark olmadımı?
    Kalkışlar ne durumda dahamı seri kalkıyor ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler