Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    o zaman ben şunu anlıyorum. malum yağışların başlayacağı aylar gelior.lastikleri hemen değiştirmek icap eder. Sizin kullandığınız ve fiyat performans olarak tavsiye de bulunacağınız hangi markalar var . Lastikleri tubless ve iyi yol tutuşu olanlar ile değiştirmek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    tvs apache nin ön farının ampulunun dibi soketlimi? yoksa diğer çinli motorlar gibi traktör ampulu gibimi??

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Eveeeet ve sıfır km. kırmızı apache motorumu bu akşam bayiden teslim aldım.
    Motor güzel. 75 km yol yaptım gayet hoş. İtina ile rodajı yaptıktan sonra uzun yollar beni beklesin artık resimleride koycam yakında henüz çekemedim

şu artalan resmimide değiştirip profilimi güncellesem iyi olcak :D

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    600F ten sonra apache seni kesecek mi bakalim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    bugün biraz daha bindim motoruma. Fazla zorlamak istemiom motoru ama ya 80 km den düşük süratlerde de sanki gitmiomuşum gibi oluo yaw

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün biraz daha bindim motoruma. Fazla zorlamak istemiom motoru ama ya 80 km den düşük süratlerde de sanki gitmiomuşum gibi oluo yaw
    zamanla alişirsin kolay degil attan inip eşşege binmek hiç 600lük bi makinaya binmedim ama hayal gücüm cok gelişmiş hayal edebiliyorum

Motosikleti
    tvs apache
    o zaman ben şunu anlıyorum. malum yağışların başlayacağı aylar gelior.lastikleri hemen değiştirmek icap eder. Sizin kullandığınız ve fiyat performans olarak tavsiye de bulunacağınız hangi markalar var . Lastikleri tubless ve iyi yol tutuşu olanlar ile değiştirmek isterim.
    ..michelin,michelin,michelin,michelin,michelin..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..michelin,michelin,michelin,michelin,michelin..
    hımmm tavsiyen için teşekkür ederim motor dostu
    bu arda kısmetse cumartesi sabahtan şöle çaktırmadan edirne'ye doğru uzayacaz. Hem rodaj dolsun hem kafalarımız resetlensin. Şöle bi selimiye de manevi hava alalım. Gelen olurmu acaba?

ekaragz82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE
    bu arda kısmetse cumartesi sabahtan şöle çaktırmadan edirne'ye doğru uzayacaz. Hem rodaj dolsun hem kafalarımız resetlensin. Şöle bi selimiye de manevi hava alalım. Gelen olurmu acaba?
    Vallaha kardeş bu yaz gittim selimiye camiye büyülendim ve ramazanda mutlaka gidecem dedim. Gelmek çok isterim lakin yarın ve pazar sınavlar(aöf) var. Bizim içinde ziyaret et tabi duada yolun açık olsun ...

Motosikleti
    tvs apache
    ..Allahın selameti üzerinize olsun katılmak isterdim ama işlerim var. dualarınızda bu kardeşinizide yer verirseniz mutlu olurum..

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    allah cümlenizden razı olsun. Dua edicem sizler içinde ben hazırlıklarımı bitirip birazdan çıkıcam inşallah.Tekrar görüşmek dileği ile.

İnşallah yolda fotoda çekip sizlerle paylaşıcam

michelin lastik alayım bende... Şirinevleri geçince virajda hafif bi ıslaklık vardı. Eh ıslak olurda yol kaymazmıyım? Biraz su kayağı yaptım. Elimde hafif bi eziklik mevcut. Eldiven takmazsan olacağı o. Sanırım yeni bi agv vizörü almam gerekecek... Motorda inceden bi kaç nazarlık mevcut. Koruma demirleri oldukça işe yarıyo yalnız. Egzos ve koruma demiri dışında çizilen bi yer yok... Hey maşşallah... Asfalt çizildi. İsteyen an itibariyle avcılardan gelirken Ataköy sapağından bi sonra ki bahçelievler sapağına göz gezdirebilir. 6 Metre çizik Böylece ilk kaza anında ki sağlamlığınıda test etmiş olduk... Allah korusun kimse düşecek gibi olmasın ama. Motor düşüyosa da bırakın gitsin. En kötü ihtimalle çizik egzoz (arka ayaklıklar açıksa bi nebze egzozu koruyor.) çizik bi koruma demiriyle yırtıyorsunuz. Bide bide... Yarın ilk işim lastik almak olacak. Michelin almam gerekir sanıyorum. Kış lastiği mi alayım napayım? Yada Öm den bi zahmet ya yardımcı olacak arkadaşları beklerim.
    Gitmeyin be olm! :salut:

ekaragz82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE
    Geçmiş olsun arkadaşım Allah beterinden saklasın. Kışın ıslak zeminde kullanacaksan değiştir lastiği. Bende en iyisi Michelin diye duydum ama Michelin lastikleride çok yumuşak olduğundan çabuk aşınıyormuş.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    nefertem ,Dostum galiba haklısın ,Tvs'nin Japon bilim adamları tarafından kalite ödülü aldığını öğrenince Tvs hakkında düşüncelerim değişti.Apache güzel motor e biras da titreşim olacak o kadar yani motor sonuçta bu Cbf'de de hafif titreşim söz konusu.Yani insan az duyulmuş diye biras şüpheleniyor motordan ama şüphelenmeye gerek yok bence,125-150 cc'de Apache'den kral motor yoktur.Hem yakıt hem performans hem kalite...
    Saygılar..

Motosikleti
    TVS-ApAcHe 150cc MOTORU ÇİFTLEDİM &MONDİAL 125-UAG
    Alıntı nefertem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin lastik alayım bende... Şirinevleri geçince virajda hafif bi ıslaklık vardı. Eh ıslak olurda yol kaymazmıyım? Biraz su kayağı yaptım. Elimde hafif bi eziklik mevcut. Eldiven takmazsan olacağı o. Sanırım yeni bi agv vizörü almam gerekecek... Motorda inceden bi kaç nazarlık mevcut. Koruma demirleri oldukça işe yarıyo yalnız. Egzos ve koruma demiri dışında çizilen bi yer yok... Hey maşşallah... Asfalt çizildi. İsteyen an itibariyle avcılardan gelirken Ataköy sapağından bi sonra ki bahçelievler sapağına göz gezdirebilir. 6 Metre çizik Böylece ilk kaza anında ki sağlamlığınıda test etmiş olduk... Allah korusun kimse düşecek gibi olmasın ama. Motor düşüyosa da bırakın gitsin. En kötü ihtimalle çizik egzoz (arka ayaklıklar açıksa bi nebze egzozu koruyor.) çizik bi koruma demiriyle yırtıyorsunuz. Bide bide... Yarın ilk işim lastik almak olacak. Michelin almam gerekir sanıyorum. Kış lastiği mi alayım napayım? Yada Öm den bi zahmet ya yardımcı olacak arkadaşları beklerim.
    öncelikle geçmiş olsun allah daha beterinden korusun artık kış geliyor ve kışa hazırlık yapmamız gerekli birde dikkatli olalım arkadaşlar ne kadar güvenlik önlemi alsakta işte kötü sonuçlar doğurabilir
    ekaragz82 arkadaşıma bu konuda katılıyorum michelin güzel lastik fakat yumuşak bunun böyle yapılmasının nedeni var daha iyi yok tutuş sağlamak bu nedenle michelin diğerlerine göre daha çok tercih ediliyor ayrıca kaliteli ve aşınma hızlıda olur yavaşta bu senin nasıl sürdüğüne bağlı

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nefertem ,Dostum galiba haklısın ,Tvs'nin Japon bilim adamları tarafından kalite ödülü aldığını öğrenince Tvs hakkında düşüncelerim değişti.Apache güzel motor e biras da titreşim olacak o kadar yani motor sonuçta bu Cbf'de de hafif titreşim söz konusu.Yani insan az duyulmuş diye biras şüpheleniyor motordan ama şüphelenmeye gerek yok bence,125-150 cc'de Apache'den kral motor yoktur.Hem yakıt hem performans hem kalite...
    Saygılar..
    sonunda bizim dediğimize geldin geçte olsa :D
    bu konuda haklısın piyasada ismi fazla duyulmadığı için yadırgıyorlar bu konuda başıma bir olay geldi onu anlatayım size ;
    arkadaşımla beraber aldık biz bu makinayı 3500 e plaka dahil neyse 500 bakımı gelmişti arkadaşım çalışıyordu ve motoru götüremiyordu bende hatay dörtyolda oturuyorum arkadaşıma isk de işim var ben götüreyim hem bakımını yaptırırım hemde işimi halletmiş olurum dedim iyi olur dedi aldım motoru aldığımız yere gittik binbaylar motora servislerine yönlendirdiler sanayiye gittim servis motor doluydu ama tek tvs bizimki çünkü fazla yok piyasada
    binbaylar motor sadece TVS nin bayisi değil suzuki felanda var.

kalabalık olduğundan sıraya girdik bekledim sıra geleceği yok işimi yapıp geleyim dedim beni iskenderundaki başka bir servise yönlendirdiler motorcu galip ti galiba arsuz tarafına doğru karaağaç yolu dedi giderken bakıyorum bulamıyorum yoldakilere sordum dayı dedim burda bir TVS bayisi varmış nerde dedim adam ATV mi diyon yeğenim dedi yok dedim TVS arkadaşlarıyla biraz konuştular sonra bana burda tivese yi bilmeyiz ama kanuni var mondial var dedi dükkanın adını söyleyince gösterdiler gittik

seninde dediğin gibi şuan 125cc-150cc içerisinde en gösterişli en güzel makine bu diğer firmalarda umarım biraz daha imaj verirler biz millet olarak spor tarzı şeyleri daha çok seviyoruz.
    [COLOR="Red"]ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıм:cat:::shhh::[/COLOR][COLOR="Red"]Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkes Beni Kaybetti[/COLOR]

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı nefertem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..çok çok geçmiş olsun arkadaşım Allah beterinden korusun merak etme bende yeni aldım ama pekçok nazarlık var daha şimdiden ,, eski apachemde pirelli wardı 4 mevsim kışın karda pek yararı olmadı vede 12000 kmde eridi gitti yalan oldu lastik şiimdi michelin kış taktırttım henüz kış gelmedi görecez bakalım performansını ama takan kişi çok sağlam arkadasım yılların lastikçisi çok övdü kendi ybr sindede var bana kelek atmaz o..diğer markalaradan biraz pahalı amma ben buna degerim sanıyorum varsın olsun..

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Tvs apache 180-200cc gelecek deniyor ama hala hiçbir bilgi yok kendi sitesinde dahil, sözde flame modeli gelecek geldi dediler yok motor fuarında kesin gelecek, haziran, temmuz eylül oldu bakalım nereye kadar? TVS kaliteli olduğunu düşündüğüm bir üretici ama bence çeşidini biraz artırmalı.

tolgakolemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Selam,
    Benim Apache 11.000 km oldu bir buçuk senedir kullanıyorum ve 10.000 bakımını geçen ay yaptırdım fakat benim sıkıntım motoru çok yüksek devirli kullanmasam bile benzini fazla harcıyor gibi geliyor. Ortalama 12 lt. benzin ile 450 km yapıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı? Şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    100kmde 2.66lt yapıyor ve forumda okuduğum değerlere göre normal hatta bazı arkadaşlar 90km sabir hızla kmde 11kykr, 110-120km ile ise 16ykr civarı diye yazmışlar. Yani 90km ile ortalama yakıtı 3.3lt./100km ve 120km civarı ise 5lt/100km civarı ve bence bu değerler fazla, bende apache almayı düşünüyorum ama yakıtı bana hiç ekonomik gelmedi, iki ay önce kymco ck125 ile 700km yaptım ve genelde 90-120km ile gittim, yaklaşık 11saat sürdü yolculuğum ve aldığım benzin 32YTL+20YTL idi, yola çıkarken depoda biraz benzin vardı, gittiğimde ise hala bitmemişti ve kalan benzin ile yaklaşık 200km daha yaptım. Benzin tüketimi çok düşük geldi, uzun süreli kontrol ettim, yaklaşık 2000km test etme imkanım oldu ve bazen 120km ile 2saat gittim ( ankara istanbul otobanda) bazen saatte 20km ile 10saat ( köy yolunda ) yakıt tüketimi 100kmde 2lt.yi geçmiyor yani, motorumu sattım ama kararsızım apache konusunda, tipine bayılıyorum ama.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı tolgakolemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selam,
    Benim Apache 11.000 km oldu bir buçuk senedir kullanıyorum ve 10.000 bakımını geçen ay yaptırdım fakat benim sıkıntım motoru çok yüksek devirli kullanmasam bile benzini fazla harcıyor gibi geliyor. Ortalama 12 lt. benzin ile 450 km yapıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı? Şimdiden teşekkürler...
    12litre benzin 3.30 lira olsa litresi yaklaşik 40 lira falan tutar... 40 lira = 450 km yol gidebiliyosaniz kmde 9 kuruşa yakin yaktigini gösterir buda normaldir yani 150 cc için apachenin deposu kaç litre bilmiyorum kendim ybr kullanicisiyim ama depolarinin bizimkilerden büyük oldugunu biliyorum...

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100kmde 2.66lt yapıyor ve forumda okuduğum değerlere göre normal hatta bazı arkadaşlar 90km sabir hızla kmde 11kykr, 110-120km ile ise 16ykr civarı diye yazmışlar. Yani 90km ile ortalama yakıtı 3.3lt./100km ve 120km civarı ise 5lt/100km civarı ve bence bu değerler fazla, bende apache almayı düşünüyorum ama yakıtı bana hiç ekonomik gelmedi, iki ay önce kymco ck125 ile 700km yaptım ve genelde 90-120km ile gittim, yaklaşık 11saat sürdü yolculuğum ve aldığım benzin 32YTL+20YTL idi, yola çıkarken depoda biraz benzin vardı, gittiğimde ise hala bitmemişti ve kalan benzin ile yaklaşık 200km daha yaptım. Benzin tüketimi çok düşük geldi, uzun süreli kontrol ettim, yaklaşık 2000km test etme imkanım oldu ve bazen 120km ile 2saat gittim ( ankara istanbul otobanda) bazen saatte 20km ile 10saat ( köy yolunda ) yakıt tüketimi 100kmde 2lt.yi geçmiyor yani, motorumu sattım ama kararsızım apache konusunda, tipine bayılıyorum ama.
    hacı sen kaça verdin makinayi senin ckde gözüm kalmisti ya bi arkadasa alcazda bakiyoruz.. bakalim ne gelirse artik ybr-ck125-...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler