Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS-ApAcHe 150cc MOTORU ÇİFTLEDİM &MONDİAL 125-UAG
    Alıntı uqur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar kimseden ses seda çıkmıyor herkes tatilde herhalde
    ben tatilde değilim adaş :D ben çalışıyorum diğerleri tatilde galiba
    [COLOR="Red"]ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıм:cat:::shhh::[/COLOR][COLOR="Red"]Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkes Beni Kaybetti[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

abiler burada motorları kapıştıramayın ne gelirse balşınıza süratten gelir benim bi arkadasım sürat yüzünden vefat etti benden sölemesi

birde size şunu kesinlikle söyleyeyim motorunuza CASTROL SENTETİK YAĞ KOYUN NUMARASI 10-40 OLUCAK

BAKIN ARKADASLAR BU ÇOK ÖNEMLİ ARABALARDA MOTOR YAĞI 15-40 YADA 20-40 OLARAK KONULUR AMA MOTOR KÜÇÜK Bİ TAŞIT OLDUĞU VE NARİN OLDUĞU İÇİN KESİNLİKLE CASTROL SENTETİK 10-40 YAĞ KOYUN.

VE MOTORU KENDİMİZ İÇİN LÜTFEN ULAŞIM ARACI OLARAK KULLANALIM.

Arkadaslar Allah Tan Bişi Olmazsa Inşallah Bende Birtane Apache Alıcam Motorumu Sattım Ve Uzun Yol Yapıcam Malatya-bursa-bolu-malatya Bu Istikameti Yapmayı Düşünüyorum.

Motosikleti
    APACHE :))
    sekerx arkadasımız aramıza hosgeldin öncelike arkadasına allahtan rahmet eyliyoruz başınız sağolsun..

motora gelince apache tercih dogru ama önemle dikkat edilmesi gereken konu altındaki mobilet bile olsa hata kabul etmesss...

Sitedeki arkadaslar Lütfen dikkat kıs ayının yaklasmasıyla yagan ilk yagmurlarda yerler jilet gibi kayganlasıyor ve frenin bi etkisi kalmıyor kısa sağlam ve tedbirli girelim

daha 1 hafta olmasına ragmen simdiden tüm arkadasların ve müslüman aleminin ramazan ayı mübarek olsun...!!!

ya kusura bakmasın kimse ama bazı arkadaşlarımız Tvs apache konusunda cidden ne anlatmaya çalışmış anlamak mümkün değil
    " mondializzet100´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    "Bu motorun teknik verilerde gücü yüksek ama o gücünü performans dökemiyor nedense ?"
    Racing mi arkadaşım bu? Performans diyorsun? Mondial in performansından memnunsan orada kalmalısın bence.

"Ayrıca titreşim mevcut uzun yolculuklarda bilek rahatsızlığına,uyuşukluğa sebep oluyor maalesef.."
    Hayatında hiç Transalp e bindin mi merak etmekteyim. 2008 model bir transalp e bindiğinde de vibrasyon dediğin motosikletin doğal titreşimi uzun yolda bilekleri rahatsız etmektedir. Bu vibrasyon değil titreşimdir. Titreşim yüksek devirde her motosiklette artar. vibrasyonu yaşamak istersen 10.000 km de Keeway süper light e bin ne olduğunu anlarsın.

"Uzun yolda 100-110 sabit gidince içiyor resmen (3,3 Lt).."
    uzun yolda çok benzin yakması motorun değil kullanıcının kabahati. Bu motosiklet ve sınıfındaki tüm motosikletler ekonomi sınıfındadır. Neye göre kime göre az yada çok yakıyor?

130-140 basanlara inanmayın orjinal hali le yokuş aşağı bir yerlerini yırtsa 120-125.. "

130 - 140 basmak isteyen gider Derbi gpr 125 , cbr 125 falan alır ne işi var zaten Tvs apache ile? Daha da yüksek hız isterse Yamaha R1 i öneririm. 1000 RR işinizi görür. Motosiklet= sürat değildir.

En kazık açıklamaya geliyorum parça fiyatları çok pahalı..tek amörtisör 250 YTL çifti 500 YTL.. "

Haaaaa tek amörtisör 250 Ytl pahalı öyle mi? Cbf in ön grenaj fiyatı nedir? Mondiale göre bi kıyasla kazık diyorsan şöyle ince bi hesap yaparsın olur biter. Mondialin yıl içerisinde dökülen parçalarını 25 ytl den 10 kez değiştirdiğinde ki kesin değiştiriyorsun oluyor sana 250 ytl sonuçta yine dökülen bi motor var elde.

Sonra gelelim asıl olaya. Gittim Tvs apache aldım. Sadece şunu söylüyorum. İki Anahtarını birden kaybettiğiniz motosikletinizin Garanti belgesinde ki seri nosunu söylediğinizde size ANAHTAR yolluyorlar. ÜCRETSİZ... Bu bir!
    Motorunuzla ilgili bir şikayetiniz olduğunda servise giderseniz servis size MONDİAL de ki gibi geçiremiyor. GARANTİ KAPSAMINDA Kİ PARÇAYI DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE GENEL MERKEZE YOLLAMAK ZORUNDA . Ayrıca Yedek parça fiyat listesinide açık açık sitesinden yayınlıyorlar. Bu iki!
    150 Lik bi motosikletten bahsediyorsanız onda hız aramak kadar saçma bişey yok bu- 3
    Gitmeyin be olm! :salut:

şefik sancaktar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125

ikinci el tvs

yeni motor almayı düşünen tvs hayranı arkadaşlar;piyasada çok temiz ikinci el 2500-2800 ytl ye 2008 model araçlar satılmakta.ben 2.el alcam kısmetse.herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    işte size benden bir iyilik size TVS APACHE 150 cc nin bazı yedek parça fiyatlarını yazıyorum :

Krank : 225 YTL
    Arka Balata : 20 YTL
    DİSK BALATASI : 30 YTL
    HAVA FİLTRESİ : 15 YTL
    SİLİNDİR PİSTON SEGMAN TAKIMI : 200 YTL
    AYNA TAKIMI : 30 YTL
    YAĞ FİLTRESİ : 7 YTL
    AMORTİSÖR ÖN İÇ :70 YTL
    AMORTİSÖR ÖN DIŞ : 70 YTL
    sanırım bu milletin çenesini kapatmaya yeterli olur )

NOT :( AMORTİSÖR 250 diyen arkadaş teki 140 YTL çifti 280 YTL )

ve TVS hastaları size müjdem var :
    TVS nin 125 cc lik flame modeli en geç eylül ayı sonuna kadar TÜRKİYE ye ve avrupaya gelecekmiş.Daha sonra firma 2008 yılı içerisinde 180 cc APACHE ve 200 cc APACHE modellerinin de piyasaya süreceğini açıkladı.ve son olarak 2009 yılında 150 cc scooter modelinide piyasaya sunacak.bu yeni modeller Avrupa Birliğinden uygunluk onayı bekliyormuş onay çıktıktan sonra piyasaya sürülecekmiş... bunu kendi bulunduğum yerdeki servisten öğrendim..

diğer firmalarında yedek parça fiyatlarını bulunca buraya yazarım.
    [COLOR="Red"]ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıм:cat:::shhh::[/COLOR][COLOR="Red"]Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkes Beni Kaybetti[/COLOR]

o Diilde benim dizlikler depoyu çiziktiriyor inceden. Buna nası bi çare ola ki? Deli gibi güzel bu motor. Güzel olmasına güzelde. Boyasında hafif hatalar yok değil. Bi pasta cila istiyor. Atıcaz hafta sonu. Koyarım fotoları belki. Ama sorun şu ki: bu depo olayına çözüm lazım. Deri depo kılıflarıda pek bi kötü duruyor ya... Bunların güzel olanları yok mudur :d yada çeşitleri nerede bulunur ? bi yardım. Bide istanbulda iyi servis lazım ya. Motora iyi bakıcak falan...

Alıntı ApAcHe_31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte size benden bir iyilik size TVS APACHE 150 cc nin bazı yedek parça fiyatlarını yazıyorum :

Krank : 225 YTL
    Arka Balata : 20 YTL
    DİSK BALATASI : 30 YTL
    HAVA FİLTRESİ : 15 YTL
    SİLİNDİR PİSTON SEGMAN TAKIMI : 200 YTL
    AYNA TAKIMI : 30 YTL
    YAĞ FİLTRESİ : 7 YTL
    AMORTİSÖR ÖN İÇ :70 YTL
    AMORTİSÖR ÖN DIŞ : 70 YTL
    sanırım bu milletin çenesini kapatmaya yeterli olur )

NOT :( AMORTİSÖR 250 diyen arkadaş teki 140 YTL çifti 280 YTL )

ve TVS hastaları size müjdem var :
    TVS nin 125 cc lik flame modeli en geç eylül ayı sonuna kadar TÜRKİYE ye ve avrupaya gelecekmiş.Daha sonra firma 2008 yılı içerisinde 180 cc APACHE ve 200 cc APACHE modellerinin de piyasaya süreceğini açıkladı.ve son olarak 2009 yılında 150 cc scooter modelinide piyasaya sunacak.bu yeni modeller Avrupa Birliğinden uygunluk onayı bekliyormuş onay çıktıktan sonra piyasaya sürülecekmiş... bunu kendi bulunduğum yerdeki servisten öğrendim..

diğer firmalarında yedek parça fiyatlarını bulunca buraya yazarım.
    Cbf 150 nin ön grenaj fiyatı tek başına yeterli olacaktır. Gidip bi honda servisine sorarsan söylerler ben yazmayayım şimdi
    Ybr için bişi diyemem...
    Ama ben hondanın yedek parça fiyatlarını duyunca aklıma
    HONDA KAZIĞIN ALASI ONDA sözü gelmişti...

Motosikleti
    Alıntı nefertem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o Diilde benim dizlikler depoyu çiziktiriyor inceden. Buna nası bi çare ola ki? Deli gibi güzel bu motor. Güzel olmasına güzelde. Boyasında hafif hatalar yok değil. Bi pasta cila istiyor. Atıcaz hafta sonu. Koyarım fotoları belki. Ama sorun şu ki: bu depo olayına çözüm lazım. Deri depo kılıflarıda pek bi kötü duruyor ya... Bunların güzel olanları yok mudur :d yada çeşitleri nerede bulunur ? bi yardım. Bide istanbulda iyi servis lazım ya. Motora iyi bakıcak falan...

Cbf 150 nin ön grenaj fiyatı tek başına yeterli olacaktır. Gidip bi honda servisine sorarsan söylerler ben yazmayayım şimdi
    Ybr için bişi diyemem...
    Ama ben hondanın yedek parça fiyatlarını duyunca aklıma
    HONDA KAZIĞIN ALASI ONDA sözü gelmişti...
    o zaman dizlik takma sana bir akıl vereyim arkadaşımda var bir tane apache onunda senin gibi sorunu vardı çiziliyor felan diyordu motoru pasta cilaya verdi sonra ince kolay kolay yırtılmayan bir jelatin gibi bişey çektirdi çektirdiğinin rengi yok yani motor ne renkse o renk görünüyor ve sadece yakından dikkatli bakarsan belli oluyor ama dikkat et çektirmeyi düşünüyorsan işini temiz yapan birisini bul çünkü ufacık bir hava kabarcığı kalsa bile kendini belli ediyor ve sırıtıyor.İstanbulda servisleri felan bilmemde onu erol88 ve uqur gibi arkadaşlarıma sor onlarda istanbulda iyi bilirler

ayrıca senin motorda boya hatasımı var bizde yok alırken dikkat etmedinmi arkadaşıma alacağımız zaman kırmızı dedik siyah geldi kabul etmedik adamlar sana bunu 3500 e herşey içinde bırakacağız dedi yok dedik 1 hafta kadar sonra geldi bizim motor gittik baktık 3750 dedi bu motorada bende güldüm çocukmu kandırıyorsun bundan önceki 3500 dü ne oldu adamda bana dediki hem renk farkı hemde plaka dahil bu kadar ediyor bende sen 3500 e ver bize plakayı biz takarız dedim kabul etmediler almadık bizde isim veripte firmayı rencide etmek istemiyorum ama almadık motoru

sonra diğer firmayla irtibata geçtik kırmızı elinde mevcut olmadığını ilettiler bize bizde ne zaman gelir dedik siparişleri verdik ama daha ne zaman geleceği konusunda bir bilgimiz yok dediler.gittik şans son bir tane varmış birisi satın almış fakat daha para getirmemiş peşin alacağım demiş adam nerden baksan 1 ay oldu daha gelmedi dedi bizde 2750 peşin vereceğiz geri kalan 750 ytl yi 2 taksit şeklinde ödeyeceğiz dedik adam isterseniz kendinizi sıkmayın 3 taksitte yapabilirsiniz dedi 12 taksite kadar kabulümdür dedi bizde 5 taksit yaptırdık 250 daha peşin verdik adama 500 borçlandık 5 ay 100 ytl ödedik oldu bitti

şimdi ben alacağım ama olmuyor öğrenciyim para denkleştiremiyorum yakın zamanda alacağım ama sürekli erteleniyor arka çıkanda yok kendi gücümüzle alacağız artık ne yapalım.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    nefertem

Göz doktoruna gitmeni öneririm..çünkü ben mondial kullanmıyorum..

Titreşim konusunda Transalp değilde aynı sınıfta ki motorlarla kıyasla istersen..Cbf150,Ybr125 titreşim neredeyse 0 hiç yokta dyebiliriz..

Şurada Tr'ye geleli 10 yıl bile olmamış Tvs'yi Honda ile aynı kefeye koyuyorsunuz ya şaşıyorum size..

Motosikleti
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nefertem

Titreşim konusunda Transalp değilde aynı sınıfta ki motorlarla kıyasla istersen..Cbf150,Ybr125 titreşim neredeyse 0 hiç yokta dyebiliriz..

Şurada Tr'ye geleli 10 yıl bile olmamış Tvs'yi Honda ile aynı kefeye koyuyorsunuz ya şaşıyorum size..
    TÜRKİYEYE geç gelmiş olabilir ayrıca honda önce geldi diye dahamı iyi ? o zaman hondayı bırakalım java felan kullanalım o daha eski senin o beğenmediğin firma şu anda dış piyasada avrupada felan hondaya kafa tutan bir firma hiç bir bilgin yoksa yabancı sitelere girde bak ya konuşturma beni burda ayrıca cbf de de ybr de de titreşim var eğerki sen yok diyorsan sıfır diyorsan kendini kandırırsın TVS dede var fakat 1. viteste 6000 devirden sonra oluyor diğer viteslerde ben öyle bişeye rastlamadım.

Motosikleti
    tvs apache
    ...apacheyle istanbul -bodrum yaptım 1 hafta gezdim o yörede tekrar istanbula döndüm toplam 2350 km çok şükür hiç bir sorun çıkarmadı sadece bir defa zincirini yağladım hepsi o ayrıca dip gaz gittim ve dip gaz döndüm motor şişmedi resimleri siteye atacam arkadaşlar..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    APACHE :))
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...apacheyle istanbul -bodrum yaptım 1 hafta gezdim o yörede tekrar istanbula döndüm toplam 2350 km çok şükür hiç bir sorun çıkarmadı sadece bir defa zincirini yağladım hepsi o ayrıca dip gaz gittim ve dip gaz döndüm motor şişmedi resimleri siteye atacam arkadaşlar..
    1 haftada 2350 km onuda ii yol yapmıssın resimlerinle beraber uzun yolda kaç km de bi ara verdiğinide yazarsan sevinirizzz

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar üzerinde ki orjinal lastikleri kaç bin km de değiştirdiniz ben 6500 deyim dişleri hala duryo ama sanki fren yaparken eskisine gore kaymaya ve ses çıkarmaya başladı değiştirsem mi ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nefertem

Mondial kullanıp kullanmaman önemli değil. Hani üye ismi mondial olunca bi hayranlık mı var nedir dedim.
    Nedir bu marka tutkusu anlayabilmiş değilim açıkcası. Honda hayat Onda... Eyvallah kazık yemeyi hayat olarak adlandırıyorsak tabii ki hayat onda. Ancak şu ayrıntıyı gözden kaçırmamak gerekiyor. Motosiklet bu adamların tekelinden çıkmaya başlayalı beri, motosiklete binebilmeye başladık bizde. Keşke Tvs gibi bir marka daha girse Türkiye de sektöre. O zaman bi motosikletin 30.000 € etmiyeceğini öğrenirdik. Farkında mısınız bilmem ama; Mondial piyasaya girdi Yamaha motosiklet getirdi. AN125... Bırakın yeni markalara pislik atmayı. Yok şurası şöyle burası böyle... Sağlam kardeş bu Tvs apache. Ayrıca tasarımı cidden çok özel bi motor. Adamlar tasarlamışlar. Biraz şurdan biraz buradan kırpıp alın size de işte ucuz motor dememişler. Motosiklete bindiğini farkediyorsun. Ha Cbf 150 çok mu kötü. Oda güzel. Hatta şöyle diyeyim ona koruma demiri takıp arkayada kutuları attın mı iki yana bi üste cillop oluyo motor. Lakin pahalı işte yedek parçaları. Uçuk fiyat... ikiside aynı sınıfta. Tvs beygir gücü biraz daha yüksek. Biraz daha seri. Ama çıplak haliyle bile Cbf 150 den çoook daha güzel. Sağlamlığı mı cidden sağlam...

RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Arkadaşlar merhaba. Cbr 600 f motorumu sattım ve bugün Apache bayisine kapora ödememi yaptım.sanırım yarın yada en geç çarşamba günü sıfır km. kırmızı renk kappa35 çantalı cillop gibi apache motorumu alıcam inş.İlk yapmak istediğim tank pad ve reflektörlü jant şeriti olayı. Görsel modifiye'ye ihtiyac duymayacak kadar hoş olduğunu düşünüyorum. Sürat konusunda yazılanları okudumda bu makine 150cc bi motora sahip 140 yapıosa bile çok iyi bi sürat bence sürati bu motorda aramak çok doğru değil. Ben motoru genelde hafta sonu uzun km seyehatlerde kullancam 400-500 km civarı. Satıcı bayi ile motor hakkında konuşurken bi depo ile rahat 600 km gider dedi ama ben bu konuda pek tatmin olmadım. Kullanan arkadaşlardan net yakıt tüketimini alabilirmiyim. Ölçü olarak sabit 90 km de mesela.bide bu motorun lastikleri tubless mi değilmi. İlgi ve alakanız için teşekkürler. Son olarakta topiği canlı tutmalıyız bence fazla ölü bi topic :S

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    hayırlı olsun recokarap 600 F den sonra attan inip eşeğe binmiş oluyousn ama bu eşek iyi kaçan bi eşek :D lastiler tubeless değil ve suyu gördümü hiç tutunmuyor.tam olarak sabit gaz ölçümü yapmadım ama benimki rodajdan sonra 100 km de 2.5 3 lt arası yakıyor bir depo ile 600 km den fazla gidersin gibime geliyor
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Cbr 600 f motorumu sattım ve bugün Apache bayisine kapora ödememi yaptım.sanırım yarın yada en geç çarşamba günü sıfır km. kırmızı renk kappa35 çantalı cillop gibi apache motorumu alıcam inş.İlk yapmak istediğim tank pad ve reflektörlü jant şeriti olayı. Görsel modifiye'ye ihtiyac duymayacak kadar hoş olduğunu düşünüyorum. Sürat konusunda yazılanları okudumda bu makine 150cc bi motora sahip 140 yapıosa bile çok iyi bi sürat bence sürati bu motorda aramak çok doğru değil. Ben motoru genelde hafta sonu uzun km seyehatlerde kullancam 400-500 km civarı. Satıcı bayi ile motor hakkında konuşurken bi depo ile rahat 600 km gider dedi ama ben bu konuda pek tatmin olmadım. Kullanan arkadaşlardan net yakıt tüketimini alabilirmiyim. Ölçü olarak sabit 90 km de mesela.bide bu motorun lastikleri tubless mi değilmi. İlgi ve alakanız için teşekkürler. Son olarakta topiği canlı tutmalıyız bence fazla ölü bi topic :S
    ..hayırlı uğurlu olsun kardeş sana tavsiyem 1. vitesten hızlı kalkış yapma bu meret hemen tekere geliyor çok arkadaşın canı yandı bu yüzden aman debriyajı yavaş bırak şuan mevcut piyasa şartlarında en sağlam 150 cc motoru aldığını söyleyebilirim ..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

merhaba arkadaşlar,bunlarda benden olsun standartın dışında bir tek jant şeritleri var xenon yakında1850 km deyim şuan ybr yi geçiyor motor cbr ı çok az bir hızlanma ile geçiyor.yalnız yüksek hızlarda motor yalpalanmaya başlıyor sanki tek beğenmediğim tarafı diyebilrim.yakıtı 78 ykr filitre egzos vb her şey standart.3000de egzosu açıp filitreyi değiştiricem custom bir şekilde birde xenon takıcam.kazasız belasız sürüşler herkese..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    gücü zaten ybr ye yetiyor bunun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    escocem Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız bol km'ler. Görünüş olarak beğendiğim bir motor. Henüz kullanma fırsatım hiç olmadı.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler