Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilla Pegaso 650 Trail
    Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    şans eseri öylesine bir gireyim dedim bu topic'e, apache nin resmini görünce hemen beğendim, motor nasılmış diye baştan sona okudum bu topic'i. valla gaza geldim, benim kanuniyi satıp bu motoru alasım geldi, tip olarak çok iyi gözüküyor, ve de 13 beygir olması çok iyi. uzun yolda performansıda iyiymiş. bu motoru kullanan arkadaşlar biraz daha yorumlarını yazarlarsa sevinirim.
    ben motosikletimin rodajını da yaptırdım haftasonu. daha bi güzel oldu kullanımı parçalar yerine oturdu sanırım iyice. daha önce de dediğim gibi başka motor kullanmadım hiç dolayısıyla karşılaştırma yapamam ama şimdiye kadar olumsuz tek şey duymadım.
    Rodaj yapılırken servisteki arkadaş motosikletin toplama olduğunu ama en iyi parçalarla toplandığını söyledi. motorun bi kaç kısmını ve arka amörtisörü örnek verdi özellikle.
    Yorum başka bir sitede de buldum linki: http://www.motordelisi.com/ftopic-46...rderasc-0.html
    İngilizceniz varsa http://www.indiabike.com/infobank/ap...ilip/index.htm adresli sayfada yorum ve devamı olan http://www.indiabike.com/infobank/ap...ilip/page1.htm sayfada da test sonuçları var.
    Bir de http://www.mouthshut.com/review/TVS_Apache-94353-1.html sayfasında test sonuçları var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    Bi arkadasımın babası aldı cok sahane bi motor. Yakısıklı , kaliteli , eknomik , gostergeleri aydınlatması herbisi guzle motorun. Valla benim bile canım cekti alıp bi koseye koysammı diye. Uzerindeki balatalrı ve lastikleri cok guzel. Lastileri cok yumusak. bi yerden hint malı lastik bulsam transalbime alacam valla. Dun bi yerde kızaklıyalım dedik lastik ole bi yapıstıkı yere neredeyse hic kızaklamadan durdu
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

Forumdan Uzaklaştırıldı EROLL88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastıkllerın markaası tvs marka + cıvataların ustunde bıle tvs yazıyo en cok hosuma gıden yerı deposu gıderken boyuna depoya dokundugum oluyo gercekten motor saglam kafa kaldırıyo bı turlu rahat duramıyorum en sonunda patlıcaz bı yere ınsan her ısıkta kafa ıle kalkmak ıstıyo mıllet bakıyo dıye ama cok sakat valla gecen cbf 250 lı bı arkadas benı hususı durdurdu nasıl bu motor dıye yaw de gıt işimvar dicektim ama kırılmasın dıye cevapladık her soruyu adam bu cok yakıyo galıba bende bundan alıırım bellı olmaz dedı valla 86 .. yakıyo dedım sıkıstırmasam ne kadar yakar onu siz düşünün bundan az yakan bı motor oda 50 cc lık ler felandır daha ne yaksın hınt fakırı sabah tek marsla calısıyor daha calısmadıgını gormedım ama hem cıkle hem gaza basarsan calısmıyo sadece sol koldakı cıkleye cekıyosun ve mars tek seferde haldır haldır
    arka koltuk bıraz dar ama banane arkadakı ıcınmı aldık motoru on koltuk gayet genıs dıkız aynaları metal degıl plastık cok ıyı arkayı gayet net gorme sansın var kesınlıkle kor nokta cok az sınyaller esnek plastık kamyonet e degdırdım yagmurlu havada yanlıslıkla bayaa bı egıldı dedım kırdık eyvah bı baktım kırık felan yok tamamen esnek on kafa grenajındakı farımızda halogen yolu cok ıyı aydınlatıyo sonderece saglıklı on fren son derece yeteneklı arkada ona keza vıteslerde en ufak bı ses yok sakır sakır anı mz ler gıbı sogutma cok guzel motorun yanında yag boruları dısardan gecıyo buda sogutmaya yardımcıı oluyo o kadar yol yapmama ragmen şişme kesınlıkle olmadı ampullerınde patlama olmadı daha mars motorundaada bişi yok komurlerınde felan lastıklerı ıslak yolda kayma yapıyo ama kuru yoolda banamısın demıyo valla ıstediğin hızda dal viraja ikinci viteste kaldıra bilen tekere kalkabilir camurluk basarılı yagmurda camurda kull anmama ragmen ustum ozellıkle sırtımda camur olmaması sevındırıcıtorku oldukca yuksek hızı olarak gayet tatmınkar 135 goruldu makınayla ıkı kısı 127 goruldu 110 kmh ıle sabıt yol alma sansın var 120 kmh ıle gıderken motor redlıneda veya sıkısmıs durumda degıl yanlıs anlasılmasın cunku sıkıstırmayı fazla sevmem genelde 8500 devırın ustune fazla cıkmıyorum bazan 10000 devıre cıktıgım oluyo ama cok seyrek

saygılarımla EROLL88

bu arada ben 1980 dogumluyum 5 yasında oğlum var yanlıs anlayanlar oluyoda bazan

thunderace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    emin ellerde
    EROLL88 sevdirdin herkese apache yi. emegine saglık. Arkadaslar motorun ana bayii cok guvenilir bundan emin olun ilgi alaka sonsuz
    ya tozu dumana katacaksın, yada tozu dumanı yutacaksın!

aga gercek olan bişi bu hee bu arada emın onune gıttım bugun bı arkadasa sınyal sormak ıcın satıcı sende ne var dedı apache dedım ooo su meshur tek teker canavarımı dedı dırrek ve arkadasına anlatmaya basladı yok ıkıncı vıteste tekere kalkıyo felan ben kalakaldım yanı reklam yapacaktım hemen adam bızden hızlı cıktı benden daha cok sey bılıyo adam neyse adı yavas yavas duyuluyo markanın artık yoldada gormeye basladım ıstanbulda tuzladan emınonune kadar 3 adet gordum yeter ama 3 u de kurye ıdı tavsıye ederım arkadaslar sorunsuz 6,250 km selamlar

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda olsun çamurdan olsun hııı.
    Neyse ugraşıp upload ettigin için sagol güzel fotolar gerçekten
    Hıı bu arada GorkeMcim sen bu arkadaşın mesajından alıntı yapsaydın daha anlamlı olmazmıydı ?
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cross al abicim toprakda kullancaksan.Kanuninin crossları olabilir mesela.YRB,CBF 150,apache asfalt için tasarlanmış motorlar.Yanılıyormuyum yoksa
    Ben cbf bu yollarda gidemez diye birşey demedim degil mi
    Burdan Öndere slmlar

Ybr ile 47 ülke,5 kıta,150.000 km

Neyse konuya dönelim ;
    Eroll88 arkdaşımız o motorla bu kadar mutlu olmasaydı yüceltmezdi heralde degil mi cbfciler

Marka fanatikligi yapanlar mazur görsün ama apachinin sıfır fiyatı 3ooo ytl ise ayrıca parça fiyatları uygunsa alınabilecek bir motor.

Apachicilerden daha çok foto bekliyoruz

Motosikleti
    yok
    çok güzel motor beğendim ama kafam bişeye takıldı drum break nedir?
    Motomaniaaaaa!!!!..... :pr:

Motosikleti
    Aprilla Pegaso 650 Trail
    Alıntı eCLPs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel motor beğendim ama kafam bişeye takıldı drum break nedir?
    http://auto.howstuffworks.com/drum-brake.htm

Motosikleti
    yok
    verdiğin link çalışmıyor. peki bunların dez avantajı nedir
    Motomaniaaaaa!!!!..... :pr:

Motosikleti
    emin ellerde
    oncelikle selamlar. eCLPs arkadasım drum brake kampana fren yani balatalı fren sistemi demek. her ikisinde disk ve kampana fren sistemlerinin hem avantajları hem dezavantajları var. kampananın dezavantajı sıcak havalarda sık frene dokunursan balatalar sisme yapar ve kısa sure sonra asınma yapar kampanaya surekli bakı uyguladıgı için. ben 2hafta once apache siparişi vermiştim ve dun teslim aldım bugunde ancak 100km yol yapabildim. frenler 10numara kampana oldugu halde tek kişi on ve arka fren aynı anda kullanmadan lastiklerin kızaklamaması imkansızken bilmiyrm artık arka frende disk olsaydı nasıl olurdu. 3.vites 6000devir/dk cift kişi rahat rahat 70 gordum ve siz dusunun bu motor daha rodajı tamamlamadı ve ekonomi lambasıda sonmemişti daha. resimleri yarın koyacam. kesinlikle herkese tavsiye ediyrm 2gunde kesinlikle bişey belli olmaz ama 5000km de olan arkadaslarım var daha motorda masallah tık yok. ben bu motoru cok cok anlatıcam size. buarada duymayanlar varsa egzoz sesi harika. alacak arkadaslara simdiden hayırlı olsun

yahu bız ybr yı ovup duruyoruz ama ne yalan soylıyım tvs hıc dıkkatımı cekmemıstı turkıyede yaygın olmadıgı ıcın ama ybr den dahada cok hosuma gıttı eroll anlattıklarına gorede cok kalıtelı bence ybr alınacagına tvs apache daha mantıklı gorunuyor her yonuyle. yalnız eroll sana 2 sey soracam motorda en cok dıkkat ettıgım 2 sey cevaplarsan sevınırım. 1. ybr gıbı otomatık jıklemı yoksa manuel mı? 2. ıse tıtresım kesınlıkle takıntılıyım bu konuda ve lutfen durust ol ybr kadar tıtresımsızmı motorun genelı ve ozellıklede gıdon ıcın konusuyorum.tıtresım ne boyutta bu apache de.ulen asık oldum motora yaaa bı anda

Motosikleti
    Aprilla Pegaso 650 Trail
    Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bız ybr yı ovup duruyoruz ama ne yalan soylıyım tvs hıc dıkkatımı cekmemıstı turkıyede yaygın olmadıgı ıcın ama ybr den dahada cok hosuma gıttı eroll anlattıklarına gorede cok kalıtelı bence ybr alınacagına tvs apache daha mantıklı gorunuyor her yonuyle. yalnız eroll sana 2 sey soracam motorda en cok dıkkat ettıgım 2 sey cevaplarsan sevınırım. 1. ybr gıbı otomatık jıklemı yoksa manuel mı? 2. ıse tıtresım kesınlıkle takıntılıyım bu konuda ve lutfen durust ol ybr kadar tıtresımsızmı motorun genelı ve ozellıklede gıdon ıcın konusuyorum.tıtresım ne boyutta bu apache de.ulen asık oldum motora yaaa bı anda
    merhaba,
    jikle düğmesini çekiyosun motor ısınınca bırakıyosun kendisi geriye gidiyo otomatik derken bunu kastediyorsan otomatik. CBF150de düğmeyi kendin itmen gerekiyormuş geriye.

titreşim olayıyla karşılaşmadım (90'ın üstüne çıkmadım ama ben, acemiyim de biraz )

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    videoyu izledim 120 ye kadar çıkıyor sanırım.KEşke son hız denemesi yapsaydın erol.Sanırım 135km/s i görücek gibi ama o hızda stabil gitmesi çok zor.110km/s de stabil gidebilir gözüküyor.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    emin ellerde
    arkadaslar apache de titresim yok denecek kadar az varsa eger tek hissedebileceginiz yer gidon dur oradada emin olun cokcokcok az var ama artcı peg leri özellikle sag peg egzost uzerinde oldugu için yuksek devirlerde (8bin-10bin arası) zorlarsanız ve artcınız ayak altından cok huylanan biri ise hafif bi gulumseme yasayabilir :D birde kötü haberim var p.tesi gunu saat 22.00da kaza yaptım cok sukur Allah im esirgedi kötü bi sonuc yok kazayı uzun uzun anlatmayayım benim sol kolumda bi sıyrık ve sol kalcamda incinme var suan gecti sayılır, dikkatsiz bi yaya ya carptım ama oda gayet saglam. motora gelince takdir ediyrm bir kez daha tvs yi gercekten umdugumun uzerinde bi kalitedi var motor altımdan cıktı 5-6 metre sola yatık olarak suruklendi ne kırılma var nede catlama masallah sadece ufak cizikler var.sol kuyruk,
    sol on ve arka sinyaller, grenajin sol far cizgisi uzeri ve ozellikle korumalık dusme anında yer ile temas etmiş. aldıgımda koruma demirini hemen cıkarmayı dusunmustum ama kesinlikle super bi koruma sagladı yamulan korumalıgı hemen duzelttirip taktım. resim cekmek aklıma gelmiyo motordan inemiyrm ama yarın koyacam artık fotoları. hiç dusunmeyin en yakın bayii ye gidin alın ve sorunsuzca binin diyorum baska soze gerek yok. kazasız surusler

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    thunderrace gecmıs olsun dostum
    arkadslar benım sorum olacak benım boyum 1,80 sızce altımda kucuk dururmu sonucta ınsana yakısması lazım..bugun bayıde ınceledım ustunede oturdum ama ne bıleyım ıste hyosungtan sonra ıllakı kucuk geldı ama ıcımden bı ses nedense bu motoru al dıyor.malzemelerı işciliği barız kalıtelı yanı..hesapta bu yaz motorsıllet almayacaktım ama ne yalan söyleyeyyım..1 ay ıcınde ben bu motordan alırım..benı cazıp eden kalıtesı,yakıtı,ekonomık ve serı olması,yorulmadan 100 km hızla gıdeyım bana yeter,malum ben cok gezen bır ınsanım..
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

ve nacızhane tekerler geldı becerıksızım bıraz ama ıdare edın artık hehe http://www.youtube.com/watch?v=u6Xly25933A

thunderace bu arada gecmıs olsun ya bende koruma demırının cıkartmıstım hemen takam o zaman yahu ıyı sana bısı olmamıs

erdo cumartesı gunu bı vıdeo daha cekıcem kaza bela olmasssa 130 olcak km kesın olarak soyluyorum 120 km stabıl gıdıyo ama 130 larda var bişi ler adapazarı yolunda cıktım bı ruzgar yedım soldan aklım gıttı geldı bı an ama ruzgarsız yolda denesen sorun olmaz 120 ye cok rahat cıkıyo zaten o da yeter cumartesi gelıyo 130 hehe
    [/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

bırı resımmı dedi
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache
    erol kardeş masallah gelin gibi
    süslemişsin he tvs apacheni benimkisi malum kurye motoru günde 300 km den asagı inmiyorum o yüzden benim makine ihtiyar gösteriyor seninkinin yanında hee bu arada full sentetik yağ kullanmıyosundur umarım bi de yaz geldi yagı biraz daha kalın koy unutma yarı sentetik olcak bu arada fazla tek teker yapıyosun zincirin uzayacak bak sölemedi deme
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    tvs apache
    tvs apache hindistanda üretiliyor cbf 150 çinde üretiliyor fark bu arkadaşım ayrıca halen suzuki gladyatör , samurai modelini hindistanda tvs nin fabrikasında üretiyor ayrıca kawasaki bajaj markası adı altında tvs fabrikasında motosiklet üretiyor vede honda unicorn modelini hindistanda tvs fabrikalarında üretiyor.bu fabrika 650 milyon dolara yapılmış bi fabrika her türlü teknik donanım mevcut buda yaklasık tr parasıyla 1 katrilyona denk geliyor ülkemizde hangi sanayici bu kadar sermayeyle motorsiklet fabrikası kurar arkadaslar soruyorumm sben 4 aydır kullanıyorum apache yi şu an 25000 kmde bu zamana kadar görüş belirtmedim çünkü mahcup olurum diye korktum ama şimdi tam olarak onayımı aldı masallah tık yok makinada sapasağlam işleriye dönük çok şeyler vadediyor bence bu makina benden sölemesi arkadaslar ....
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Bi güncel atalım ya bu sayfanın arkalara düşmesi hoşuma gitmedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler