Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30kağıda kurtulduysan iyi.erol usta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şüko öper.............................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Hay titreşiminin Tvs dende vazgeçtim
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    lokman abinin soylediklerinin dogruluk payi var.cunku bende ybr varken bir kac kere apache tokatlamisligim var.simdi de bazi ybrler beni geciyor.yarismadan belli olmuyor :-)

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    o tvs yı durdugum gıbı yere bırakırım duser yakarım demıyorum yakamam yapıcagım seyı soyluyorum sımdıye kadaar bı tane cbf zorladı benı ne gıdıyodu ama hersey o yokusa kadardı ama 135 ıle gecerken ayaklarımı koruma demırlerıne koydum amcam yatıstaydı ruzgar almıcak mıs
    www.erkakurye.com

monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Merhaba arkadaslar,
    6 aylık bir hyosung maceramdan sonra scooter bana yetmiyordu haliyle. Burada apache'nin tek yetkili satıcısı olan Atik Motor'a web sitesi yapmak için girmiştim. Çıktığımda bir apache sahibiydim. Sağolsun İsmail Abi çok iyilik yaptı. Neredeyse peşinat almadan motor teslim etti. 2012 füme şu an 220 kmdeyim rodajım daha bitmedi ama o kadar sabırsızlanıyorum ki. Rodaj başlı başına ayrı bi konu tabi ki ama yine de sizlere de sormak istedim. Sonuçta senelerdir bu motorun üstünde olan insanlar var bu forumda.

Rodaj için nelere dikkat etmem gerekir ? Şu anlık motor 10-15 km gitmeden 6bin deviri geçmiyorum. Arada bi 3 ve 4. viteslerde 8-9bin devire kadar zorlayıp 5. viteste rahat bırakıyorum. Dediğim gibi genelde 6bin civarlarındayım. Böyle devam etmeli miyim ?

Yedek deposu kaç lt ve benzin tek çubukta yanıp sönmeye başladıktan itibaren ortalama kaç lt benzin kalıyor ya da kaç km gidiyor ?

Yukarıdaki soruyu sorma nedenime gelince : Daha plakam çıkmadı. Motoru alalı bugün 10. gün ve aldığım yeri ne zaman arasam yarın kesin diyor. Bugün kesin olan 6. gündü ve elim yine boş Dolayısıyla ne bir faturam ne bir kullanım kılavuzum yok oradan bakamıyorum. İlk sayfada da bununla ilgili bi şey göremedim.

Ayrıca Adana'dayım öğrenciyim. Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Bilgisayarla ilgili bi sıkıntısı olan abilerim arkadaşlarım olursa çözebilmek için elimden geleni yaparım bi özel mesajınıza bakar.

Hepinize saygılar sevgiler. Mümkün olduğunca muhabbetinize ortak olmaya çalışacağım.

34 FL 5564 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Tvs Apache RTR....
    Öncelikle Hayırlı Olsun.ALLAH Kaza Bela Vermesin.

Arkadaşım Ben Rodaj Nedir Bilmem.
    Motorumu Bayiden Sıfır Aldım 15-20 Km Sonra 135 km'yi Gördüm.
    Rodaj Kelimesine İnanmıyorum.Ne Olacaksa Rodaj Döneminde Olsun.Sonuçta Kul Yapımı Ve Garantili.
    Eğer Motorun İyi Açılsın Diyorsan Çık Otobana Ver Ayarı.
    Ayarı Ver Ki Motorun İçindeki Motordan Kalan Parçaları Yani (Küçük Kıymık,Demir Parçaları) Yakıp Atsın Ve Açılmak İçin Önünde Engel Kalmasın.
    Ve Devir Olayına Gelince.Yüksek Devirde Kulllanman Hem Cebine Zarar Hemde İleride Masraf Açma Riskin Yükselecektir.
    6-7 Bin Devir İdeal Bence.Hem Motorun Yıpranmamış Olur Hemde Daha Sağlıklı Bir Yol Almış Olursun.
    2008 Tvs Apache Km:70.0002011 Tvs Apache RTR Km:28.000 (Şimdilik)

Motosikleti
    yiğitlerin atışma diyarı apache duvarı...........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı 34 FL 5564 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Hayırlı Olsun.ALLAH Kaza Bela Vermesin.

Arkadaşım Ben Rodaj Nedir Bilmem.
    Motorumu Bayiden Sıfır Aldım 15-20 Km Sonra 135 km'yi Gördüm.
    Rodaj Kelimesine İnanmıyorum.Ne Olacaksa Rodaj Döneminde Olsun.Sonuçta Kul Yapımı Ve Garantili.
    Eğer Motorun İyi Açılsın Diyorsan Çık Otobana Ver Ayarı.
    Ayarı Ver Ki Motorun İçindeki Motordan Kalan Parçaları Yani (Küçük Kıymık,Demir Parçaları) Yakıp Atsın Ve Açılmak İçin Önünde Engel Kalmasın.
    Ve Devir Olayına Gelince.Yüksek Devirde Kulllanman Hem Cebine Zarar Hemde İleride Masraf Açma Riskin Yükselecektir.
    6-7 Bin Devir İdeal Bence.Hem Motorun Yıpranmamış Olur Hemde Daha Sağlıklı Bir Yol Almış Olursun.
    tesekkur ederim cevabınız icin. dikkate alacagım mutlaka. ayrıca tesekkur ederim kaza bela kimsenin basına gelmesin

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    walla ben burdan çıkayım son son bi yorum yazayım sedatı tokatlayan arkadaş sedatın ön 15 dişine borçlu bilen bilir ybrr 15 dişli ile rüzgara dayanamaz 14 olsaydı bakalım geçebiliyormu ybr nin hız konusunda bahsettiğim kişiler o 8 kişi istanbuldan gelen misafrlerimi kapsamıyor bazıları üstüne alınmış sizle alakalı deil arkadaş zaten sizinlede yarışmadık ben ara ara ybr formuna yazarım girin bakın karşıma gelmesin apaçhiler die ama bu misafir arkaşlarımı kapsamıyor tabiki biz sedat la km denedik o kadar benim bahsettim 8 apache 3 bolu lu idi 5 düzceliydi 5 apaçheyi akçakoca yoluda 3 boluluyuda bolu gerede arası yolda adam yattıysada yemedi o zaman bunların 8 ide acemiydi neyse ben de apaçhelerin dış görünümünü begeniyorum ama rampadaki o durumu görünce bana yaramaz dedim bu benim fikrim.hoşçakalın arkadaşlar

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla ben burdan çıkayım son son bi yorum yazayım sedatı tokatlayan arkadaş sedatın ön 15 dişine borçlu bilen bilir ybrr 15 dişli ile rüzgara dayanamaz 14 olsaydı bakalım geçebiliyormu ybr nin hız konusunda bahsettiğim kişiler o 8 kişi istanbuldan gelen misafrlerimi kapsamıyor bazıları üstüne alınmış sizle alakalı deil arkadaş zaten sizinlede yarışmadık ben ara ara ybr formuna yazarım girin bakın karşıma gelmesin apaçhiler die ama bu misafir arkaşlarımı kapsamıyor tabiki biz sedat la km denedik o kadar benim bahsettim 8 apache 3 bolu lu idi 5 düzceliydi 5 apaçheyi akçakoca yoluda 3 boluluyuda bolu gerede arası yolda adam yattıysada yemedi o zaman bunların 8 ide acemiydi neyse ben de apaçhelerin dış görünümünü begeniyorum ama rampadaki o durumu görünce bana yaramaz dedim bu benim fikrim.hoşçakalın arkadaşlar
    Rampada çıkarken tekleme mi yapıyor? Ondan bahsediyorsanız çok konuşdu, tartışıldı, NGK İridyum buji'de buldular çözümü.

Umarım yanlış anlaşılmam ama mantık hatası var. Ybr 125cc 10 hp Apache 150cc 13.5 hp. Motor hacmi bakımından da, tork bakımından da Apache Ybr'den üstün. Ybr nasıl geçiyor anlam veremedim. Dediğiniz gibi ya onlar acemiydi yada motorlarında problem vardı.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rampada çıkarken tekleme mi yapıyor? Ondan bahsediyorsanız çok konuşdu, tartışıldı, NGK İridyum buji'de buldular çözümü.

Umarım yanlış anlaşılmam ama mantık hatası var. Ybr 125cc 10 hp Apache 150cc 13.5 hp. Motor hacmi bakımından da, tork bakımından da Apache Ybr'den üstün. Ybr nasıl geçiyor anlam veremedim. Dediğiniz gibi ya onlar acemiydi yada motorlarında problem vardı.
    katılıyorum ben rampada hiç sorun yaşamadım mudanya tepe devrent ve yalova yolu dönüşü yokuşu bilenler bilir ne tekleme nede kesilme oluyor vites dahi düşürmeden 5 te 100 105 gibi çıkarım çok dik olmasına rağmen tek problem ısınana kadar bende stop ediyor bir kaç gündür giremedim okul yüzünden konu nerelere geldimişyav bu devir saati 6 bin ila 8 bin arası ibresi acayip kıpraşıyor 8 bini biraz geçti mi yine düzeliyor neden olur?

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum ben rampada hiç sorun yaşamadım mudanya tepe devrent ve yalova yolu dönüşü yokuşu bilenler bilir ne tekleme nede kesilme oluyor vites dahi düşürmeden 5 te 100 105 gibi çıkarım çok dik olmasına rağmen tek problem ısınana kadar bende stop ediyor bir kaç gündür giremedim okul yüzünden konu nerelere geldimişyav bu devir saati 6 bin ila 8 bin arası ibresi acayip kıpraşıyor 8 bini biraz geçti mi yine düzeliyor neden olur?
    Apache'nin teknik verilerinde max tork'u 6.000 dv/dk'da vermeye başlıyor. 8/8.500 dv/dk'da da maximum gücü üretmeye başladığı için tork 8.000 devirde son buluyor motor güc üretmeye başlıyor tahminimce titreşimin sebebi de bu olabilir diye düşünüyorum.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Beyler boluyorumm ama suan istwnbul yolunda gemlik girisindeym .. Ne tel birakan var ne arayan sonrada ugramadi dersiniz .. Neyse 0541 823 60 94 .. Yinede drsn belki lazm olr .. madem takilcak kmse yok teget gecelim gemlikten (:

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150

Bu dedigin olay tüm apachelerde var benim motordada vardı ilk zamanlar daha sonra iridyum buji taktım şu an 2000 2500 km kadar oldu buji takalı artık o titreme yok ibrede
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    aslında o sana bir uyarı 6 bin ila 8 bin arası ikinci anajet açıyor yani uyarı amaçlı titreme yapıyor uyarıya uymazsan devam edersen 8 binden sonra yakıt ve performans artıyor...
    eskiden eski kasa şahinlerde doğanlarda 90 km'den sonra çift karbüratör açıyor derlerdi ya o misali.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında o sana bir uyarı 6 bin ila 8 bin arası ikinci anajet açıyor yani uyarı amaçlı titreme yapıyor uyarıya uymazsan devam edersen 8 binden sonra yakıt ve performans artıyor...
    eskiden eski kasa şahinlerde doğanlarda 90 km'den sonra çift karbüratör açıyor derlerdi ya o misali.
    Tepra'ların göstergeleri dijitaldi onlarda da fazla bastığın zaman hemen sensör yanıp sönmeyen paşlıyordu power power diye :D

Şaka bir yana bence o devir aralığında titremesinin sebebi dediğim gibi "Apache'nin teknik verilerinde max tork'u 6.000 dv/dk'da vermeye başlıyor. 8/8.500 dv/dk'da da maximum gücü üretmeye başladığı için tork 8.000 devirde son buluyor motor güc üretmeye başlıyor tahminimce titreşimin sebebi de bu olabilir diye düşünüyorum. "

Motosikleti
    slm arkadaşlar nasılsınız..................

Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar nasılsınız..................
    plakam çıktı aynaları ayarladım mutluyum umarım herkes benim kadar mutludur sizler nasılsınız

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Evet istanbuldayim 4 saattir .. İzmir istanbul arasini 6 saatte aldim .. 110 -120 cvari yolaldim yollar guzeldi .. Sorunsuz 8 9 bin devirde saatlerce geldim .. Yalniz 14 disliyi ariyo insan uzun yolda .. Neyse .. Guzel bi yolculuktu .. Disli kombinasyonuyla ybr apacheyi geciosa , degisik bi kombinasyonla apache 5e bile atmaz .. Orjinalden konusalim ,oynanmis motordan degil .. (:
    sbr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler