Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yeni aldıysan eğer, aldığın yere gidip kontrol ettirebilirsin. Tecrübesiz olduğunu belirttin mi bilmiyorum ama, bu bilgileri satın alırken vermeleri gerekiyordu.

ADALI86
    Eskiden kaç yapıyorsa aynı hızı yapar.
    Arkadaşlar bu hız konusuna çok takılıyorsunuz gibi geliyor bana. Hız yapmak için aldıysanız bu motoru yanlış yapmışsınız, biraz geç mi söyledim bilmiyorum ama
    Dişli değiştirmeyle ilgili bir çok arkadaş denedi, yazdıklarını okudum hepsinin. Bana en mantıklı olanı Bora abinin arka dişliyi 43 yapması geldi. Ben şimdiye kadar böyle bir denemeye girişmedim, şayet yaparsam Bora abi gibi yaparım. Bana öyle geliyor ki şu hız konusuna fazla takılı kalıp motoru limitlerde kullanıyorsunuz Ömrünü azaltıyorsunuz..
    Yapmayın
    kardeşim sana aynen katılıyorum ben bu dişli değişimine falan kesinlikle karşıyım zaten motor rüzgarlı havalarda ve rampalarda performanstan düşüyor üstüne birde dişli değiştirip yıpratıyorlar motorları,bence orjinal dişlileri zaten maksimum sınırlarda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    millet benim mmotor 2500 km oldu fakat servis ısıgı yanmadı 500 km oldugunda yanmıstı 2500 de neden ynmadı acaba

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    arkadaşlar ben dün düzde bi hız denemesi yapayım dedim.rüzgardan yavaşlamasın diye yattım tabi.125 km 9500 d/d gidiyodu.sanki bassam biraz daha gidicek gibiydi.fazla yormamak için basmadım.ama devir saatine aklım takıldı.9000 d/d sonrası kırmızı gösteriyor arka planda göstergede.geçmiştim yani o sınırı.zararı dokunmuşmudur acaba motora o devirde gitmenin zararı dokunmuşmudur?1100 km'de daha...

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet benim mmotor 2500 km oldu fakat servis ısıgı yanmadı 500 km oldugunda yanmıstı 2500 de neden ynmadı acaba
    bildiğim kadarıyla 3500 de yanacak.
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla 3500 de yanacak.
    yanlış biliyosun reis 2500 de yanmaya başlıyo ve servise gidene kadar sönmüyo 4000 bile olsa yanmaya devam ediyo... servis ışığının ssönmesi içinde kontağı bi kere açıp kapatıyosun sonra tekrar açarken göstergedeki iki düğmeye basılı tutup tekrar açıyosun sönene kadar bekliyosun söndükten sonra tekrar kapatıp açıyosun sönüyo

neden yanmadığı hakkında fikrim yok..
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    daha önce arka çanta soranlar olmuştu. nette gezinirken, bu çantayı buldum. sarı renkli olanı sarı motorlarda güzel durur gibi. bir de italyan markası olduğu için kaliteli olur kanaatindeyim. ama büyük durabilir.

---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1806407/detay/

Motosikleti
    cbr 250r

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, ortalama ne kadar yakıyorsunuz 2011 apache'lerde? Litre bazında olursa daha iyi olur..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    100 km de 10 tl yakıyor en fazla 2,5 lt
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    cbr 250r
    wallaha ben devirili kullanıyorum 40 mılyonluk benzın attım su an 280 km de yedek depodayım tahmınım 320 ancak yapar ben bu motorun 10 krs yakıcagına ınanmıyorum en az 12 kurus yakar bence

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallaha ben devirili kullanıyorum 40 mılyonluk benzın attım su an 280 km de yedek depodayım tahmınım 320 ancak yapar ben bu motorun 10 krs yakıcagına ınanmıyorum en az 12 kurus yakar bence
    aynen öle 65 tl lik benzin ile 500 km zor yaptı full şehir ici ama bu kadarda etkilemez sanırım benim fikrim tam bilgim yoktur bu konularda

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    VELOCİTY 160 gerçekten çok güzel. ön tarafını hysung 250 2012 modeline benzetim. bu modeline birde abs koyarsa tadından yenmez.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Arkadaşlar ben 15 tl ile 183 km yol gittim fazla agresif kullanmadım genelde sabit gazla gittim. ( bu arada içinde belki yarım litre benzin vardı ve şehir içi değil)
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    tek bi kere sakin kullandım çift kişi karşıdan aşırı rüzgar 80 95 arası gittim 145 km yol yaptım bunun 115 i uzun yol 30 u şehir içi devirli kullanım idi. motoru 5, vites 80 ile uzun yola vurun 10 / 11 krş yakar. ben hep şehir içi kullanıyorum vitesi 9 bin ila 10500 arası atıyorum. haliyle biraz daha çok yakıyor. bırak yaksın
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Tvs 2012 Fuarlarına Hangi Oyuncaklarını getircek merak ediorum

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    muhtemelen VELOCİTY 160, bu turuncu motoru getirirler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    arkadaşlar ön dişliyi bildiğiniz üzere 14 yapmıştım ve ilk izlenim olarak 10/7 vermiştim. sadece şehir içi kullanım olarak bu değerlendirmem değişmedi fakat uzun yolada çıkan arkadaşlar açısından hiçte iç açıcı değil.5. viteste tork 0 gibi birşey düz yolda bile gaz sonuna kadar açıkken devir almıyor bunun sıkıntısını yaşarsınız. yokuş yukarı çıkarken 4. vites dahil ciddi tork kaybı söz konusu. önceden 4 te devir alan motor aynı yokuşta şuan 4. vitesde devir düşürüyor. kısacası 13 ön dişli orjinal olan yani gayet iyi değiştirmek isteyen arkadaşların bilgisi olsun. titreşimde filan bi azalma yok aynı hissedilirde sadece devir araları uzuyor faydası bu şehir içi için tavsiye edilir ama arada dışarıda çıkıyorum derseniz orjinal hali çok çok iyi

Alıntı otherworld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VELOCİTY 160 gerçekten çok güzel. ön tarafını hysung 250 2012 modeline benzetim. bu modeline birde abs koyarsa tadından yenmez.

http://www.homecarnews.com/wp-conten...GT250-2012.jpg

http://www.motorbeam.com/wp-content/...e_Velocity.jpg

Bunun Türkiye fiyatı ne olur acaba?Tahmini?

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    haywan bir kamyoncunun yola döktügü mozat yüzünden 2600 km deki motorumla ilk kazamı hafif sıyrıklarla atlattım :( koruma demiri cok gerekli biseymis bu kazada onu anladım komple sag tarafın gidebilecegi bir kazada sadece koruma demiri aynada sürtünme ve sağ ön sinyalin kırılmasıyla atlattık moral olan tek sey de bende birsey olmaması.ne kadardır tahmini bu ön sinyal bilgisi olan warmı

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haywan bir kamyoncunun yola döktügü mozat yüzünden 2600 km deki motorumla ilk kazamı hafif sıyrıklarla atlattım :( koruma demiri cok gerekli biseymis bu kazada onu anladım komple sag tarafın gidebilecegi bir kazada sadece koruma demiri aynada sürtünme ve sağ ön sinyalin kırılmasıyla atlattık moral olan tek sey de bende birsey olmaması.ne kadardır tahmini bu ön sinyal bilgisi olan warmı
    geçmiş olsun sende bişey yoksa gerisi olur bişey olmaz.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler