Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Hala yok eylülde yok flama gelecek yok 160 lık gelecek yok enjesionlu geyikleri yapmayalım arkadaşlar.Motor alacaklara olumsuz düşünceler kazandırıyoruz yalnızca.Kaldıki sözüne güvendikleriniz kaçtır sizleri kandırıp işletiyor.Muhatap olduklarınızda sizlerden daha bilgili degil.Onlar yalnızca pazarlamacı.Satın alma departmanlarıyle muhatap olacağınız bir durum olmadığından yalnış kişiler bizleri yalnış yönlendiriyor.Elbetde niyetimiz motor severleri bilgilendirmek ama yalnış kişilere boşuna önemli insan muamelesi çekip sözlerine güvenmeyelim.1.89 boy ne apache de nede cbf de sırıtmaz diyen elini vicdanına koysun.Bal gibide sırıtır dogrusu dohansen.Orta karar boyuna uygun bir motor sınıfı malesef yok Türkiyemde.Laflara kulak asmayıp zevkine kesene hangisi uyuyorsa kullan gitsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    eyvallah piranha dört.en iyisi yakından inceleyip denemek sanıyorum.ancak o zaman herşey netleşir gibime geliyor. teşekkürler. benim ebatlarıma yakın olup da tvs kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Motosikleti
    tvs apache
    cevaplarınız için teşekkürler... en kısa sürede halletmem lazım

ek : 1,82 90 küsür kiloyum. gayette rahat gidiyorum.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Alıntı dohansen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tvs severler

ben motor işine geç merak saranlardanım. ybr veya cbf tavsiye edildi ama c.tesi günü küçükyalı sahilde bir apache görünce fikrim tamamen değişti. boyum 1,89, kilom 103. tek korkum motorun üstünde biraz iri kalmak. tvs kullanan arkadaşların yazdıklarını okuyorum sürekli. alanların %90 ı çok memnun..tavsiye eder misiniz? ve sizce iri kalır mıyım? yoksa uğraşmayıp bi cbf alıp kurtulayım mı..acil yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. saygılar.
    189 Boyum var
    80 kiloyum Ama sırıtmasını gerçekten sorun etmiyorum. Rahatım,Hızlıyım. Apache'm Var Mutluyum. Tavsiye ederim Sonuna kadar.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    teşekkürler MrSharp. sanıyoru martık karar verdim ne alacağıma. ehliyet, ekipman ve en son da bir apache alacağım. bir aksilik olmaz ise en geç ekim başı gibi aranızdayım. o zaman kadar bu topic den tüm yazıları gelişmeleri takip edeceğim. kolay gelsin.

Motosikleti
    tvs apache
    bu sabah başıma birşey geldi arkadaşlar, 10 15 gündür kullanmıyordum.(aldığımdan beri 1 gün aksatmamaya çalıştım ) sabah motoru çalıştırdım, biraz ısıtayım dedim ve egsozdan borusunun motordan çıktığı yerden alt kısımlarına kadar ince ince sanki sigara dumanı gibi duman çıktı. durdurdum motoru bi süre sonra kesildi. tekrar çalıştırınca yine duman çıktı. bende geri bıraktım motoru. 3 4 gün önce motoru temizlemiştim ve pas için egsoza wd40 sıkmıştım. bunun yüzünden olmuş olabilirmi acaba. başınıza geldimi hiç.

Alıntı korpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sabah başıma birşey geldi arkadaşlar, 10 15 gündür kullanmıyordum.(aldığımdan beri 1 gün aksatmamaya çalıştım ) sabah motoru çalıştırdım, biraz ısıtayım dedim ve egsozdan borusunun motordan çıktığı yerden alt kısımlarına kadar ince ince sanki sigara dumanı gibi duman çıktı. durdurdum motoru bi süre sonra kesildi. tekrar çalıştırınca yine duman çıktı. bende geri bıraktım motoru. 3 4 gün önce motoru temizlemiştim ve pas için egsoza wd40 sıkmıştım. bunun yüzünden olmuş olabilirmi acaba. başınıza geldimi hiç.
    evet eksoza yağ dökünce duman atıyor

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet eksoza yağ dökünce duman atıyor
    o zaman iyice temizlemem lazım sanırım. teşekkürler.

Motosikleti
    WD 40 Koruyucu etki gösteren bir maddedir. Silmessen uzun süre Kalıcı olur. Yani Motorcagızından kaynaklanan bir sorun yok. Ama manifolttan Çıkmışsa egsoz bilemem
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WD 40 Koruyucu etki gösteren bir maddedir. Silmessen uzun süre Kalıcı olur. Yani Motorcagızından kaynaklanan bir sorun yok. Ama manifolttan Çıkmışsa egsoz bilemem
    hmm, ne yapsam kalsın mı? tüte tüte giderim artık. manifolt olayını nasıl anlarım. pek anlamadığım için soruyorum.

Motosikleti
    motordan çıka egsoz borusu var. Yani egsozun başı. Orası Çıkmş falansada Duman çıkabilir.Mesela benim motorunkini tamirci çıkarmış yanlışlıkla daha dogrusu delmiş ibi bişey. Traktör gibi gidiyordu motor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2. 5. viteste sabit 40-45 km/s, frenleme yapmadan,1 defa 4. vitese düşürme, 1 defa araç sollamak amacıyla 50 km/s'a çıkış.
    katedilen yol: 2,6 km
    tüketilen yakıt: 0,028 litre
    tüketim: 92,8 km/litre (1,07 litre/100km)
    1,07 litre/100km
    benim motor hiç bu kadar az yakmıyor km de 7 kuruş yakıyor .burda 4 kuruşda n bahsediyor

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı dohansen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tvs severler

ben motor işine geç merak saranlardanım. ybr veya cbf tavsiye edildi ama c.tesi günü küçükyalı sahilde bir apache görünce fikrim tamamen değişti. boyum 1,89, kilom 103. tek korkum motorun üstünde biraz iri kalmak. tvs kullanan arkadaşların yazdıklarını okuyorum sürekli. alanların %90 ı çok memnun..tavsiye eder misiniz? ve sizce iri kalır mıyım? yoksa uğraşmayıp bi cbf alıp kurtulayım mı..acil yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. saygılar.
    sana şöyle kendimden örnek verecek olursam.boyum 1.78 cm-kilom 94.ve motorun üzerinde sırıtıyor....bence sen hiç o saydıklarına bakma çünkü hepsinde sırıtırsın.kasaları ufak motorlar.bence direk cbf 250 ve ya hyosung gtr 250 düşün derim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala yok eylülde yok flama gelecek yok 160 lık gelecek yok enjesionlu geyikleri yapmayalım arkadaşlar.Motor alacaklara olumsuz düşünceler kazandırıyoruz yalnızca.Kaldıki sözüne güvendikleriniz kaçtır sizleri kandırıp işletiyor.Muhatap olduklarınızda sizlerden daha bilgili degil.Onlar yalnızca pazarlamacı.Satın alma departmanlarıyle muhatap olacağınız bir durum olmadığından yalnış kişiler bizleri yalnış yönlendiriyor.Elbetde niyetimiz motor severleri bilgilendirmek ama yalnış kişilere boşuna önemli insan muamelesi çekip sözlerine güvenmeyelim.1.89 boy ne apache de nede cbf de sırıtmaz diyen elini vicdanına koysun.Bal gibide sırıtır dogrusu dohansen.Orta karar boyuna uygun bir motor sınıfı malesef yok Türkiyemde.Laflara kulak asmayıp zevkine kesene hangisi uyuyorsa kullan gitsin.
    ben de daha önceleri yazmıştım buraya,ama arkadaşlar meal attık tvs motora cevap geldi,şöyleymiş böyleymiş mesajlardan örnek veriyorlardı..türkiye tvs bayi malesef bu işi bilmiyor ve öğrenmeye'de hiç niyeti yok gibi.sezon açılmış ortasına gelmişiz sen hayla yeni kasayı getircem diye milleti oyalıyorsun.yok haziran,olmadı temmuz ortası,şimdi Eylül sonu diyorlar.bunu diyen kim yetkili servis kimin ağzına güvenerek söylüyor ana bayinin.burda kime kızmalı,meal atım şikayetleri belirtmeli Türkiye Tvs motor disribitörüne kızmalı söylenmeli dalgamı geçiyorsunuz diye...ben kendi adıma diyorum gelse'de olur gelmese'de nasıl olsa O da 150 cc.bu son tvs motorum başka yok.kısmetse 600 cc .Allah sizlere'de nasip etsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:47 ----------

Alıntı mustanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,07 litre/100km
    benim motor hiç bu kadar az yakmıyor km de 7 kuruş yakıyor .burda 4 kuruşda n bahsediyor
    o veriler verildiğinde harbiden öyle yakıyordu Apache.ama benzinin litre fiyatı ucuzdu.en son 2 hafta önce hesaplamıştım şehir içi fazla sıkıştırmadan uslu uslu giderseniz km de 75-85 krş yakıyor.uzun yolda çoğunluk dip gaz km de 95 krş yakıyor benim yarasa.sizinkileri bilemem oda 100 km de 2.5 lt denk geliyor,zaten kitapçıgında 100 km de 2.4 lt olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. ama hakkını yememeli 150 cc ve 13.5 hp motora göre çok iyi bir yakıt oranı.her şeyi geçip sadece bu yüzden kullanılabilir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Arkadaşlar merhaba, göstergelerinin aydınlatmasın çalışmaması problemi yaşayanlar oldu mu?

Motosikleti
    Ampuller patlar. Onlar degişicek. Oluyor ayda 1 kere. Yada Göstergeye LED döşeyin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o veriler verildiğinde harbiden öyle yakıyordu Apache.ama benzinin litre fiyatı ucuzdu.
    haklısın . o ayrıntıyı gözden kaçırmışım . ne de olsa dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz. o zaman benim motor seni kinden az yakıyor . şehir içi 7,5 şehir arası 7 yakıyor

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR (satıldı)
    selam arkadaşlar bu gün motosikletimin geceden yap damlattığını gördüm.. gece boyunca 5-6 damla yağ damlamış sanırım karterden.. ama vites tarafında yağ damlaçıkları.. pek bilgim yok bu konuda yardımcı olabilir misiniz vidaları falan mı gevşemiş olabilir sizce? bugüne kadar böyle bir şey yoktu..

Motosikleti
    Benimkide Vites Kısmından damlatıyor. Bir anlam veremedim. Bakıtırcam.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkide Vites Kısmından damlatıyor. Bir anlam veremedim. Bakıtırcam.
    vites manetinin ordan damlayan yağlar zincirden kaynaklanıyor korkmaya gerek yok.zinciri fazla yağlayınca olur her zaman.ama terettütte kalmak istemiyorsanız yan ön dişli kapagını sökün üste yıldız başlı vidası var altta 13 anahtarlı somunu var.sökmesi çok kolay takması aman diyim kırmadan takın sınavı geçin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR (satıldı)
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites manetinin ordan damlayan yağlar zincirden kaynaklanıyor korkmaya gerek yok.zinciri fazla yağlayınca olur her zaman.ama terettütte kalmak istemiyorsanız yan ön dişli kapagını sökün üste yıldız başlı vidası var altta 13 anahtarlı somunu var.sökmesi çok kolay takması aman diyim kırmadan takın sınavı geçin.
    valla abi bir haftadır tek bir damla bile yoktu.. dün gece damlamış meret :D zincirdenmidir peki bir haftadır yoktu da şimdi olması normal mi dersin sence?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler