Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar motorum 15000 km ye geldi zincir dişli setini değiştirecem bursada beymotoya fiyat sordum zincir dişli setine 135 tl fiyat verdi işçilik hariç fiyat yuksek geldi piyasada 80-100 tl ye zincir dişli setleri var bunlar hakkında bılgısı olan varmı ayrıca sinyalde lazım orjınalıne 30 tl fiyat cekiyolar piyasada 10-15 tl fiyatları var bunlardan daha önce kullanan varmı yardımcı olursanız sevınırım
    ab sinyali be 15 tlye almıştım onlardan geçen yıl zincir setide 80 90 arası olması gerekir o ringli olanların gerginliği en sona dayandı mı dayanmadıysa değiştirme
    memduhb bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Selam arkadaşlar 2 aydır önceki motoruma binmiyordum (kanuni ronny scooter) bugun bi tur atayım dedim eyvah!! dedim 3 yıl bu motorla nasıl dolaşmışım resmen eziyet. motor tam bi kalasmış gelelim asıl konuya bu scooterı satıcam ama 2 hafta önce muayenesi bitti muayenesi geçtiği için fazla bi faiz oluyomu bu konu hakkında bilgisi olanlar cevap verirlerse sevinirim teşekürler..

beyler gazı kesince egzozdan gelen pat pat sesi normalmi sizde de bölemi acaba

Arkadaşlar bugün ilk motosikletim olarak 2013 model rtr 150 aldım lastikleri ırc marka ile değiştrdim .Lastik markası hakkında pek bir bilgim yok pek iyi değil sanırım ama idare edicez artık en azından orjinal lastiklerden iyidir diye umuyorum

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı omey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler gazı kesince egzozdan gelen pat pat sesi normalmi sizde de bölemi acaba
    O ses hava ayarıyla ilgili sanırsam bende bu yüzden servise gittim sübap hava ayarı yaptırdım ama dahada kötü oldu. İstemediğim sesler gelmeye başladı motordan subap sesi azaldı ama eski sorunum gene başladı. 5-6-7 bin devirlerde motordan bi çıtırtı sesleri geliyor. Sizdede geliyormu bütün apachelerde geliyormuş o ses. Çıt çıt çıt sürekli deli edici bi ses geliyor.

arkadaşlar öncelikle merhaba
    benim motorun bakımlarını daha yeni kağıthane sürat motordaki ilyas usta yaptı.karbüratör temizlendi yağ değiştirildi.ön arka fren balataları v.s.
    Ama şimdi şöyle bir sorunum var motor soğukken sürekli gaz kesiyor bakımdan önce böyle birşey yoktu.mesela gaz veriyorsunuz 1.5 sn sonra tepkime veriyor.Bu sorun neden olabilir.Birde anadolu yakasında bildiğiniz servis olarak ustası adam gibi olan yer varmı.Ben ümraniye yaşar motorda burçlarını değiştirdim adamlar tvs wego nun burçlarını bnm apacheye takmışlar düşünün.eğer varsa anadolu yakasında sürekli gittiğiniz adam gibi bir servis motora bi baktırmak istiyorum.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    selamun aleykum herkese bir sorum var. Motoru ölen bir motosiklete, almışken biraz daha güçlü bir motor bloğu takmak resmi olarak nasıl bir sorun çıkarır bu sorunu gidermek için ne yapmak gerekir. Mesela 150 cc iken 200 veya 300 veya 400 cc lik motor takıldı diyelim bu ruhsata nasıl işletilmeli nasıl resmileştirilmelidir? Kademe kademe anlatırsanız sevinirim ve kesin ve net bilgilerle, eğer varsa masraflarıyla ......... Kolay gele şimdiden teşekkürler!!!!!!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

bir de şunu sorayım şimdiye kadar kaç kişiyi polis durdurup motosikletin motor numarası ve şase numarası veya motor bloğu hakkında şoförü sorguya çekti acaba??? Hiç karşılaşan oldu mu acaba????

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum herkese bir sorum var. Motoru ölen bir motosiklete, almışken biraz daha güçlü bir motor bloğu takmak resmi olarak nasıl bir sorun çıkarır bu sorunu gidermek için ne yapmak gerekir. Mesela 150 cc iken 200 veya 300 veya 400 cc lik motor takıldı diyelim bu ruhsata nasıl işletilmeli nasıl resmileştirilmelidir? Kademe kademe anlatırsanız sevinirim ve kesin ve net bilgilerle, eğer varsa masraflarıyla ......... Kolay gele şimdiden teşekkürler!!!!!!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

bir de şunu sorayım şimdiye kadar kaç kişiyi polis durdurup motosikletin motor numarası ve şase numarası veya motor bloğu hakkında şoförü sorguya çekti acaba??? Hiç karşılaşan oldu mu acaba????
    motor hacmini yasal olarak büyütemezsin sadece aynı motor hacminde silindir takabilirsin yasa bu şekilde

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses hava ayarıyla ilgili sanırsam bende bu yüzden servise gittim sübap hava ayarı yaptırdım ama dahada kötü oldu. İstemediğim sesler gelmeye başladı motordan subap sesi azaldı ama eski sorunum gene başladı. 5-6-7 bin devirlerde motordan bi çıtırtı sesleri geliyor. Sizdede geliyormu bütün apachelerde geliyormuş o ses. Çıt çıt çıt sürekli deli edici bi ses geliyor.
    3 tane tvs kulandım biri benımkı hala kullanmaktayım diğer ıkısı arkadaslarındı senın dedıgın ses onlardada benımkındede gelıyor aldıgımdan berı war takma bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

selamunaleykum.ÖNCELIKLE SELAMI VE SABRI ABILERIME COK COK TESEKKUR EDERIM HER SEFERINDE BANA YARDIMCI OLMAYA CALISTILAR...sorunuma gelınce motosıkletımde eskı serılık yok gıbı artık yada bana oyle gelıyor bılemıyorum ama 4.vites 110 kmh hıza cıkıyor 5.vıteste zor zahmet 115 ancak yapıyor oncelerı 120 125 kmh hızlara gayet normal bı sekılde ulasabılıyordum şimdi yok motor 8000 bılemedın 8500 devırde sabıtlenıp kalıyor ole.km 5000 olmak uzere yağ yenı degıstı castrol power 10/40 bujı yenı sayılır subap ayarı yaptırıcam enson dıger herseyı denedım hava ayarı kac kere ayarlandı sonuc aynı

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 tane tvs kulandım biri benımkı hala kullanmaktayım diğer ıkısı arkadaslarındı senın dedıgın ses onlardada benımkındede gelıyor aldıgımdan berı war takma bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

selamunaleykum.ÖNCELIKLE SELAMI VE SABRI ABILERIME COK COK TESEKKUR EDERIM HER SEFERINDE BANA YARDIMCI OLMAYA CALISTILAR...sorunuma gelınce motosıkletımde eskı serılık yok gıbı artık yada bana oyle gelıyor bılemıyorum ama 4.vites 110 kmh hıza cıkıyor 5.vıteste zor zahmet 115 ancak yapıyor oncelerı 120 125 kmh hızlara gayet normal bı sekılde ulasabılıyordum şimdi yok motor 8000 bılemedın 8500 devırde sabıtlenıp kalıyor ole.km 5000 olmak uzere yağ yenı degıstı castrol power 10/40 bujı yenı sayılır subap ayarı yaptırıcam enson dıger herseyı denedım hava ayarı kac kere ayarlandı sonuc aynı
    Servisteki elemanda öyle diyor hepsinden geliyor o ses kessem ben keserim o sesi dedi. Garantiden eksantrik mili değişti piyano değişti yok gene geliyo o ses ama piyano değişmeden önce aşırı geliyordu. Sanki baş ucunda birisi o sesi yapıyor gibi.. Dün rölantide gaz verdim gelmedi ses giderken geliyor.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Pulkas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün ilk motosikletim olarak 2013 model rtr 150 aldım lastikleri ırc marka ile değiştrdim .Lastik markası hakkında pek bir bilgim yok pek iyi değil sanırım ama idare edicez artık en azından orjinal lastiklerden iyidir diye umuyorum
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Allah kaza bela vermesin.

Alıntı enes1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun bakımlarını daha yeni kağıthane sürat motordaki ilyas usta yaptı.karbüratör temizlendi yağ değiştirildi.ön arka fren balataları v.s.
    Ama şimdi şöyle bir sorunum var motor soğukken sürekli gaz kesiyor bakımdan önce böyle birşey yoktu.mesela gaz veriyorsunuz 1.5 sn sonra tepkime veriyor.Bu sorun neden olabilir.Birde anadolu yakasında bildiğiniz servis olarak ustası adam gibi olan yer varmı.Ben ümraniye yaşar motorda burçlarını değiştirdim adamlar tvs wego nun burçlarını bnm apacheye takmışlar düşünün.eğer varsa anadolu yakasında sürekli gittiğiniz adam gibi bir servis motora bi baktırmak istiyorum.
    arkadaşlar soruma cvp verebilecek vatandaş yokmu ? :D

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Arkadaşlar yakıt musluğunun mantığını bana anlatabilecek varmı kitapçıkta on yada reserve yaparsanız yakıt boşalabilir diyor of yapıncada motor çalışmıyor.

arkadaşlar soruma cvp verebilecek vatandaş yokmu ? :D
    Maltepede salgın motosiklet var ama ne kadar iyi bilemicem

istanbulda tvs kullanan yokmu millet nereye götürüyor motorunu beyler :D

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakıt musluğunun mantığını bana anlatabilecek varmı kitapçıkta on yada reserve yaparsanız yakıt boşalabilir diyor of yapıncada motor çalışmıyor.
    Yakıt boşalmaz korkma motoru stop edince off konumuna al çalıştırcağın zaman on konumuna getir. Benzin bitincede yedeğe al. Musluğun üstünde yazar on aşağı yedek yukarı kapatmak içinde ortaya getir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

istanbulda tvs kullanan yokmu millet nereye götürüyor motorunu beyler :D
    Kağıthanede sürat motora götür.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    karbüratör hava ayarı ile alakalı her usta yapamıyor aynı şey benim başıma da gelmişti bir ay kadar sıkıntısını çekmiştim. Orjinal buji kullan herzaman için, diğer bujiler randımanlı çalışmıyor apache'de

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Arkadaşlar Bajaj Pulsar 200NS almak için motorumu satma kararı aldım. İlgilenen arkadaşlar olursa ilandaki bana 507 317 92 48 nolu telefondan ulaşabilirler. Forumdan arıyan arkadaşlar durumu belirtirse bir güzellik yaparız il dışından gelen arkadaşların yol parasını da motorun fiyatından düşeceğim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3038898/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3038898/detay/

Pashapache
    Kardesim iste en son kagithanedeki surat motor ilyas motora goturdum.genel bakim v.s yapildi karburator temizlendi.demekki senin dedigin gibi hava ayarindan .ama daha kagithaneye goturemem bana yakin olan yasar motora da artik guvenemem cunku adamlar bnm apacheye wegonun burc takimini baglamis sen dusun.o yuzden anadolu yakasinda usta olarak iyi bildigin servis varmi kadikoyde hasanpasada da var ama beceremezse goturmenin anlami yok.yardimci olabilirsen sevinirim.tabi ist oturmuyorsan o baska

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Pashapache
    Kardesim iste en son kagithanedeki surat motor ilyas motora goturdum.genel bakim v.s yapildi karburator temizlendi.demekki senin dedigin gibi hava ayarindan .ama daha kagithaneye goturemem bana yakin olan yasar motora da artik guvenemem cunku adamlar bnm apacheye wegonun burc takimini baglamis sen dusun.o yuzden anadolu yakasinda usta olarak iyi bildigin servis varmi kadikoyde hasanpasada da var ama beceremezse goturmenin anlami yok.yardimci olabilirsen sevinirim.tabi ist oturmuyorsan o baska
    malesef ist. de bildiğim bir servis yok, Hatay'da ikamet ediyorum, dediğim gibi aynı sorunu ben de yaşadım, özellikle 1. viteste hissediyorsun, gazı veriyorsun boğuluyo gibi oluyo 1-2 sn sonra bırakıyor kendini motor, 1-2-3 sanki seni biri arkadan çekip bırakıyor gibi, motor ısındıktan sonra düzelliyordu bu sorun ama sabahları tam bir eziyetti. Karbüratör konusu sıkıntılı öyle herkeze kurcalatma, elinden geldiği kadar motorun orjinalini de değiştirme. Allah yardımcın olsun.

Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef ist. de bildiğim bir servis yok, Hatay'da ikamet ediyorum, dediğim gibi aynı sorunu ben de yaşadım, özellikle 1. viteste hissediyorsun, gazı veriyorsun boğuluyo gibi oluyo 1-2 sn sonra bırakıyor kendini motor, 1-2-3 sanki seni biri arkadan çekip bırakıyor gibi, motor ısındıktan sonra düzelliyordu bu sorun ama sabahları tam bir eziyetti. Karbüratör konusu sıkıntılı öyle herkeze kurcalatma, elinden geldiği kadar motorun orjinalini de değiştirme. Allah yardımcın olsun.
    Ayni seyden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama soyle anlatayim sana hani buji eskidigi zaman gaz verdiginde gaz yemez ya motor mesela devir ibresi 3 te iken asiliyorum gaza hafif 1 sn yemiyor gaz sonra yukseliyor 3 ten yukariya yani gecikmeli yiyor gaz ve bakimdan once pat pat yapiyordu egzos artik yapmiyor bu sorunmu bilemedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler