Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki görüşebiliriz bir elime geçsin motor perşembe günü sonra bol bol ulaşım özgürlüğüm olucak zaten :D sizinki yeni kasa değil mi?
    benim motor 2012 yani orta kasa 2013 te aldım mart ayında 6-7 aydır kullanıyorum ,rodajını bursa da yaşamamın avantajı olarak devamla şehir içinde değişik hızlarda viteslerde motoru zorlamadan max. 6000 devir olacak şekilde yaptım ve motor saat gibi çalışıyor max. hızı mudanyadan bursaya gelirken rampa aşağı 130 yaptırdım rampada bilirsin oldukça dik ve düm düz yol , geçen haftada bir balıkesir yaptım 90-100-110 hızlarda 7000 devir civarında gittim yani bu motorun normal yolda stabil hızı 100-108 diyebilirim biraz zorlarsan 110-115 yapıyor , 120 düz yolda yapması için rüzgar olmaması ve yatmak lazım galiba oda bana göre iş değil, bu arada benim lastikler metzeler me22 ön arka takım tavsiye ederim, arkayada 125 lira uygun fiyatlı 45 litrelik maxem çanta tavsiye ederim ama büyük çirkin duruyor, küçük 29 litrelik shad çantam daha yakışıklı duruyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben md80 kamera aldım. motorda monte etcek yer bulamadım..koruma demirinden gidona kadar heryere bağladım.. aldığım görüntü sadece azer bülbül sadece kaska montajlanıyorsa alın bence yoksa depoya takar çekerim derseniz apachede yalan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:35 ----------

eğimli olarak 142 yaptığım yolun dönüşünde, ben,kız arkadaşım, bir adet full kurye çantası,bir adet tam yüklü sırt çantası,ayakkabı çantası,mangal aparatları,çadır,hamak,depo ve seleye serilmiş battaniyeler ve ıvırzıvır bi dünya yükle birlikte 4. viteste 110km hızla cbf tokatladım..yanından geçtikten sonra da 5e attım.. istanbulparka ulaşıp motordan indiğimizde eleman tip tip bakıyordu.. apacheyi seviyorum
    kaska montaj oluyor abi bende tahmin etmiştim o işi
    sbr bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Fiti fiti selo dicez yani sana ak kanka bak ona bisi demem ama zuzu yu satmaaa...:(
    www.erkakurye.com

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiti fiti selo dicez yani sana ak kanka bak ona bisi demem ama zuzu yu satmaaa...:(
    sorma erol ya güzelim zuzuyu satacak
    fatih çelikk bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Zuzu ne lan kopek yaptiniz makinami

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Motor tam olarak kaçta açılmaya başlıyo 1200 lerdeyim 130 gördüm en son dahada basmadım bassam giderdide iki kişi 122 gördüm en son sizce açılmışmı bide yanlışlıkla yokuş yukarı çıkarken tek teker yaptım

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor tam olarak kaçta açılmaya başlıyo 1200 lerdeyim 130 gördüm en son dahada basmadım bassam giderdide iki kişi 122 gördüm en son sizce açılmışmı bide yanlışlıkla yokuş yukarı çıkarken tek teker yaptım
    kaan bence daha çok erken daha rodajın bile bitmemmiş benim bildigim rodaj 2000 binlerde bitiyo biraz daha sabretmelisin
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Zuzu iste olum sevimli firlama o kiyamam ben ona 15 kurus yakaydi iyiydi bende 25 kurus yakar hergele rahat komam onu paso whelee naptin arka disliyi kuculttunmu
    www.erkakurye.com

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaan bence daha çok erken daha rodajın bile bitmemmiş benim bildigim rodaj 2000 binlerde bitiyo biraz daha sabretmelisin
    Bu rodajın bitmesi, motorun açılması mevzularından hiç birşey anlamış değilim. km 6.000 oldu aynı yolda max hız 500km deykende aynıydı şimdi de aynı. Benim bu işten anladığım ilk 500 km bakımına girmeden motoru sıkıştırmadan, yormadan sürmek. o da parçaların birbirine alışması için. motosikleti yapabileceği max hız ortada 125-135 (Uygun yol,Rüzgar durumu ve az biraz eğim ile) kimse kalkıpta bu motor daha açılacak 145-160 yapıcak diye hayal kurmasın.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zuzu iste olum sevimli firlama o kiyamam ben ona 15 kurus yakaydi iyiydi bende 25 kurus yakar hergele rahat komam onu paso whelee naptin arka disliyi kuculttunmu
    Arka disli duruyor kanka tereddutlerim var o konuda kesin emin olabilsek takacaz da deneme yapmak icin firsatimiz yok bakalim belki biri sansini denerde bizdw ogrenmis oluruz

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 2012 yani orta kasa 2013 te aldım mart ayında 6-7 aydır kullanıyorum ,rodajını bursa da yaşamamın avantajı olarak devamla şehir içinde değişik hızlarda viteslerde motoru zorlamadan max. 6000 devir olacak şekilde yaptım ve motor saat gibi çalışıyor max. hızı mudanyadan bursaya gelirken rampa aşağı 130 yaptırdım rampada bilirsin oldukça dik ve düm düz yol , geçen haftada bir balıkesir yaptım 90-100-110 hızlarda 7000 devir civarında gittim yani bu motorun normal yolda stabil hızı 100-108 diyebilirim biraz zorlarsan 110-115 yapıyor , 120 düz yolda yapması için rüzgar olmaması ve yatmak lazım galiba oda bana göre iş değil, bu arada benim lastikler metzeler me22 ön arka takım tavsiye ederim, arkayada 125 lira uygun fiyatlı 45 litrelik maxem çanta tavsiye ederim ama büyük çirkin duruyor, küçük 29 litrelik shad çantam daha yakışıklı duruyordu.
    peki kışın o ıslak yollarda en iyi tutuşu metzeller mi sağlar? boyutları nelerdir internette alabiliceğim bir link var mıdır?

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    kullanmadığımı kim söyledi kardeş ,15 yaşında başladık motor macerasınayaş 35 şimdilerdesıkıntı var motorsuz kalmaktansa 125 cc biniyorum.150 ,250 sınıfında 8 motor değiştirdim ,iki tekerlek merakı sürekli değiştirmeme sebeb oldu 2010 apaçimde vardı ,sen benim dediğime gelmişin işte ben stabil 110 dedim sende aynı değerleri yazmışsın,ayrıca satırlarımın başında yazdım apaçi kötü motor asla diyemem diye on numara sınıfında heleki şu yeşil siyah başka,benim demek istediğim öle düzde 140 felan hikaye,kullandık bliyoruz ,kankalarda var biliyoruz.ranpa aşa 150 görenimizde var şahit olduk fakat ranpa aşa.
    cesaretin yoksa!!!!!seyret

Motosikleti
    HHH
    Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki kışın o ıslak yollarda en iyi tutuşu metzeller mi sağlar? boyutları nelerdir internette alabiliceğim bir link var mıdır?
    internetten motolastik ten alabilirsin ben öyle aldım ön:3.00 arka 3.50 , bence güzel ve yumuşak lastik fakat yağmurda fazla zorlarsan her lastik kayar.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    evet doğru söylüyorsun kaymayan lastik aramamak lazım ama en ufak fren yapmaya çalıştığında kayanlar da kötü oluyor tabi. tamam ben bakayımo siteden sağol

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internetten motolastik ten alabilirsin ben öyle aldım ön:3.00 arka 3.50 , bence güzel ve yumuşak lastik fakat yağmurda fazla zorlarsan her lastik kayar.
    Üstad, bu linkte yer alan lastiklerin sonunda 40p- 52p 60p falan yazıyor bunlardan hangisi apache için uygun olanları sen hangisinden aldın?
    http://www.motolastik.com/main/produ...p?cat_ID=16171

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun biraktim, salgin motora amortisor keçeleri icin. O anormal titresimin nedeninin on jant olabilecegini soyledi. Hakikaten jant yamulmus. Onden darbe almis olabilir dedi. Yeni jant 300 e yakin. Sonra dedim. Sagolsun. Usta baya ilgili.
    Ufakta yagmur yedim. Siz burada lastik konusurken, ben irc lerimle mutluyum diyordum. Normalde 50 ile dondugum viraji herhalde 20 ile ancak dondum.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Yeni apaçi değil mi bu?Dengeye bak be

https://www.facebook.com/photo.php?v=217497035083007
    canca54 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    HHH
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad, bu linkte yer alan lastiklerin sonunda 40p- 52p 60p falan yazıyor bunlardan hangisi apache için uygun olanları sen hangisinden aldın?
    http://www.motolastik.com/main/produ...p?cat_ID=16171
    benim ön lastik me22 3.00-17 tt 50p
    arka lastik me22 3.50-18 tt rf 62p bu arada lastiklere zam gelmiş baktımda.Benim motor 2012 arka cant 18, senin motor yeni galiba arka 17 olduğuna göre bu lastiklet sana olmaz olsa bile arkayada 3.00 takmak zorunda kalırsın yani 17 canta göre kalın lastik yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu Hindistanlılar motor konusunda uzman olmuşlar , Hindistanlı kadınlar motor üzerinde doğurup çocuğu direksiyone geçiriyorlarmış

ozangurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar önümüzdeki mart ayı gibi tvs düşünüyorum da 2011 yada 2012 model

bazı duyumlar aldım
    subap ayarı tutmuyor sürekli bozuluyor ve
    parça fiyatı cbf ve ybr ye göre çok pahalı deniyor
    doğrumudur ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

apache değilde yamaha fz15 olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı ozangurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar önümüzdeki mart ayı gibi tvs düşünüyorum da 2011 yada 2012 model

bazı duyumlar aldım
    subap ayarı tutmuyor sürekli bozuluyor ve
    parça fiyatı cbf ve ybr ye göre çok pahalı deniyor
    doğrumudur ?
    yanlıştır arkadaşım.. apacheler motor yapısı gereği biraz şşıkırtılı çalışır.. herkeste subap ayarının kaçtıgını sanıp subap ayarı yaptırmaya çalışır..halbuki subap ayarı istemez..bakım sarf malzemeleri pahalı değildir ama kaza yaparsan fiyatlar biraz pahalı gelebilir..
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler