Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    indifference - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Cumleten merhaba beyler.. Bi suredir takip ediyorum bu basligi valla Tvs Apache'den cok muhabbetinizin samimiyeti sardi Allah arttirsin.

Simdi kafamda bi cok soru var. Sifir ya da temiz ikinci el yeni kasa Tvs Apache almaya niyetlendim ama sponsor bulursam ikinci el temiz bir Honda Cbr 125r de dusunmeye basladim. Motor tecrubem yok iki kez ikiser dakika kullandim sadece, yeni baslicam ilk motorum olacak insallah. Apache'nin yeni kasalari hosuma gitti, Cbr 125r de guzel ama malum 2000 lira daha pahali ve grenajli vs.

Sizlerin fikrini almak istedim ne yapmam gerektigine dair. Ílgilenip cevap atanlara tesekkur ederim simdiden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:37 ----------

He bir de Apache'nin guclu oldugunu ama frenlerin bu gucu durdurmakta zorluk cektigini okudum bi yerde. Siz kullanicilarin agzindan duymak istedim, var mi boyle bi durum gercekten?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ybr senin apache kıyaslaması yapılamaz bile abi. Hani her kulvarda geçerim ama büyüğümsün, abimsin saygı, sevgi meselesi. Geçicek olsam da gaz keserim

Abimsin saygım, sevgim sonsuz Sana seviyorum misali

Selami abi, Sabri Abi'nin t-shirt'üde sana vericem. Çok küçük görüyor beni. Nerden aldım ulan ybr'yi
    can bizimki espriden ibaret. selamininde ybrsi olsaydı onada söylerdim aynı şekilde. yani yaş ile bir alakası yok. sen beni ybr ile geç, benim motoru sana vercem bir yıllık bakımlarınıda ben karşılayacagım hee bide hala tshirt bekliyoruz haberin olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:02 ----------

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri abi 180 kitini uygulayabilirsen karbüratör de degişmesi gerekiyormu ? Bu arada bakalım yarın yeni kasaların işlemleri biticekmiş alabilirsem motoru akşam resimleri paylaşırım
    180likler bs29 karbüratör kullanıyor. bizim makinalarda bs26 var.. çok büyük bi fark yok..değiştirirsek tabi daha iyi olur. ama ona değecek bir fark olacagını sanmıyorum. bu arada hayırlı olsun motorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Alıntı kötüçocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soru arka sayfalarda kaldı. bilen var mı arkadaşlar
    yeni kasaların selesi biraz daha alçak.
    TRANSALP XL700

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can bizimki espriden ibaret. selamininde ybrsi olsaydı onada söylerdim aynı şekilde. yani yaş ile bir alakası yok. sen beni ybr ile geç, benim motoru sana vercem bir yıllık bakımlarınıda ben karşılayacagım hee bide hala tshirt bekliyoruz haberin olsun.
    Abi Serkan Bey göndericem dedi unuttu herhal.

Yok abi geçme konusuna şakadan takılıyorum bende. Umarım saygısızlık olarak algılamadın. Yoksa yersin beni yolda. Motorlar aynı olsa tartışılır ama benden tecrübelisin yine şansım olmazdı galiba.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri emmi bana şehirli apaçi alacan demii
    ben sana halis muhlis hindistanın bağrından kopan eli maşalı hamarat bir apaçi alcam.. boşver sen götü başı oynayan,kaşarlaşmış şehir apaçilerini
    TRANSALP XL700

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı indifference adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumleten merhaba beyler.. Bi suredir takip ediyorum bu basligi valla Tvs Apache'den cok muhabbetinizin samimiyeti sardi Allah arttirsin.

Simdi kafamda bi cok soru var. Sifir ya da temiz ikinci el yeni kasa Tvs Apache almaya niyetlendim ama sponsor bulursam ikinci el temiz bir Honda Cbr 125r de dusunmeye basladim. Motor tecrubem yok iki kez ikiser dakika kullandim sadece, yeni baslicam ilk motorum olacak insallah. Apache'nin yeni kasalari hosuma gitti, Cbr 125r de guzel ama malum 2000 lira daha pahali ve grenajli vs.

Sizlerin fikrini almak istedim ne yapmam gerektigine dair. Ílgilenip cevap atanlara tesekkur ederim simdiden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:37 ----------

He bir de Apache'nin guclu oldugunu ama frenlerin bu gucu durdurmakta zorluk cektigini okudum bi yerde. Siz kullanicilarin agzindan duymak istedim, var mi boyle bi durum gercekten?
    Öncelikle merhabalar. Motor tecrübeniz zaten 2 dakikalık sürüşler den ibaret diyorsunuz bu nedenle öncelikle eğitim almanız gerektiği düşüncesindeyim. Bu motora zarar vermemek için değil kendi can güvenliğiniz içindir. Gelelim motor tercihine. Direksiyon eğitimi alsanda yine pratikte yani trafikte de motoru kullanıcağından hani motoru olduğu yerde düşürmen vs gibi durumlar olacaktır. Bu durumda karenajlı motosikletin maaliyeti sana daha fazla olacaktır. Frenleme sorununa gelince ben öyle bir sorun yaşamadım burda yaşayanınıda görmedim. Dediğin fren durdurmuyor sorununu en son 2007 hyosunglar da duymuştum. Ki apache 150 cc bir motor frenleri de gayet iyi
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180likler bs29 karbüratör kullanıyor. bizim makinalarda bs26 var.. çok büyük bi fark yok..değiştirirsek tabi daha iyi olur. ama ona değecek bir fark olacagını sanmıyorum. bu arada hayırlı olsun motorun.[COLOR="Silver"]
    .
    saolsın motor için ama galiba alıcagım bayiyi degiştiricem.İsotlar fazla saglam bi bayi deyil diyor herkez.
    sanki fark bana çok gibi geldi neden dersen ybrlerde mikuni bs25 var bs26 ile farkı varken bs26 ilede bs29 baya farklıdır gibime geliyo
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

indifference - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    tesekkur ederim. cbr 125r nin yan karenaj vs ucuzmus sanirim bilgin var mi hocam dogru mudur? yok degilse tek sansim apache ya da uygun kucuk chopper tarzinda bisey.

Bu arada egitim kesinlikle aklimda fakat 450 lira verip de iki gun kalabalik icinde iki egitmenden ne kadar sey ogrenilir ki diye suphelerim var (honda vb. egitim merkezleri). 450 liranin hesabi da ogrenciyken yapiliyor malesef havaya gitsin istemem, bu anlamda.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    saolsın motor için ama galiba alıcagım bayiyi degiştiricem.İsotlar fazla saglam bi bayi deyil diyor herkez.
    sanki fark bana çok gibi geldi neden dersen ybrlerde mikuni bs25 var bs26 ile farkı varken bs26 ilede bs29 baya farklıdır gibime geliyo
    bs25 ile bs26 arasında ne gibi bi fark var biliyormusun? detaylı araştırcam bu konuyu bende.
    TRANSALP XL700

SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Serkan Bey göndericem dedi unuttu herhal.

Yok abi geçme konusuna şakadan takılıyorum bende. Umarım saygısızlık olarak algılamadın. Yoksa yersin beni yolda. Motorlar aynı olsa tartışılır ama benden tecrübelisin yine şansım olmazdı galiba.
    Yoğunluktan unuttum hakkın var Şuan kargoluyorum.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı indifference adlı üyeden alıntı Mesajı göster

al sat yapacaksan cbr 125 daha hızlı ve daha kolay satarsın aldıgın paraya geri satarsın.
    ben uzun süre binicem diyorsan tvs al,
    sbr bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al sat yapacaksan cbr 125 daha hızlı ve daha kolay satarsın aldıgın paraya geri satarsın.
    ben uzun süre binicem diyorsan tvs al,
    uzun zamandır başlığı takip ediyorum. tvs nin ikinci eli bayaa iyi gidiyor. satmak isteyip mantıklı fiyat verenler kolayca satıyor motorunu
    tvs artık kendini kanıtlamaya başladı.
    bide izmite yetkili servis açsa serkan bey duy sesimi
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır başlığı takip ediyorum. tvs nin ikinci eli bayaa iyi gidiyor. satmak isteyip mantıklı fiyat verenler kolayca satıyor motorunu
    tvs artık kendini kanıtlamaya başladı.
    bide izmite yetkili servis açsa serkan bey duy sesimi
    tvs ye satamazsın mı dedim o cümlede. her motoru satarsın
    honda da değer kaybetmeden gider dedim,
    biraz daha param olsa cbr 125 alırım hiç düşünmeden
    # motosikletle.blogspot

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    arakdaslar Istanbul Anadolu yakasında oturan tvs apache sı olan arkadaslar apacheyı yenı aldıgım ıcın karsılastırma yapmak ıstıyorum ozelden mesaj atarlarsa bulusup tanısır motorlarımızı karsılastırırırz

Motosikleti
    Arkadaşlar motorumu bugün isotlardan almış bulunmaktayım.Serkan beyde çok yardımcı oldu.Kendisine buradanda teşekkür ediyorum ilgisinden yardımın dolayı.İsotlar motor hakkında ön yargılarım vardı hepsi kalktı motorun resimlerini şimdi telden atamadım pc ye yeni format attım samsung kies yüklü değil yarın resimleri paylaşırım sizlerle

Artık bende TVS ci oldum :D

Motosikleti
    Demir At
    Cuma yada Cumartesiye bende teslim alıyorum.. yarın işlemler başlayacak bakalım

Motosikleti
    hayırlısı olsun
    isotlar Distribütör oldugu için erken aldım ben galiba

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Arkadaşlar motorumu bugün isotlardan almış bulunmaktayım.Serkan beyde çok yardımcı oldu.Kendisine buradanda teşekkür ediyorum ilgisinden yardımın dolayı.İsotlar motor hakkında ön yargılarım vardı hepsi kalktı motorun resimlerini şimdi telden atamadım pc ye yeni format attım samsung kies yüklü değil yarın resimleri paylaşırım sizlerle

Artık bende TVS ci oldum :D
    hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullan inşallah.
    servis deneyimlerini sorunları vs. paylaş lütfen bizimle..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    teşekkürler,
    Şimdiye kadar motor toplanırken yanında durdum muhabbet ederken ustayı inceledim uzun yıllardır bu işi yapıyormuş eli yatkın biri bakalım ilk bakımda daha da kesinleşecek fikirlerim

Motosikleti
    Demir At
    hayırlısı olsun
    isotlar Distribütör oldugu için erken aldım ben galiba
    isotların elindeki motorların cogu sevkiyata şuan cıkıyor. o yüzden beklemedeğim
    # motosikletle.blogspot

hafta sonu zincir boşluğunu aldıktan sonra farkettim ki zincirden garip bir ses geliyor. ilk başta lastiğin iki tarafını da eşit şekilde geriye çekemediğimi düşündüm ayar vidalarıyla biraz daha uğraştım hatta abarttım metreyle santimi santimine ayarladım ama ses kesilmedi. motorcu bi arkadaşın tavsiyesi üzerine zincirin ön dişlisini çıkartıp ters çevirip geri taktım ses kesildi. dişlinin bir tarafında hafifçe bir aşınma oluşmuş sesin tek kayanığı da buymuş aynı sorunu yaşayan olursa kontrol etmelerini tavsiye ederim.
    ercan41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler