Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Kapak acildiysadan kastınız? Kapağı açmadı usta. Temizlik yapmak gerekiyor diye biliyorum ama bu yağ kapasitesini etkiliyor mu? Azaltmak istesem neye göre azaltacagim? Yağ çubuğu normal gösteriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Arkadaşlar selam hepinize, 3000 bakımı sonrası bir not düşeyim istedim; hatırlayan vardır belki, 35-55 km arası el bırakınca kafa sallama vardı. Ayrıca burada bahsetmediğim sabit devirde giderken ufaktan gaz ver bırak tarzı bir his de vardı. İkisinden de bahsettim serviste, ikisi ile ilgili sadece nasihat alabildim. Zaten ustası da değişmiş 1 aylık yeni ustaları ile muhatap olduk, o da canı sağolsun yağı değiştir, zinciri yağla tamam hesabı bir "periodik bakım" yaptı, oldu bitti. Hayır bu bahsettiklerim aslında sorun değil, hiç önemli de değil ama şunu anladım Heronun servisleri de şanzıman dağılmadan motor kilitlemeden "hmm bunda bir sorun var" diyebilecek yetenekte asla değiller...Bir dahakine gezici servise denk getireceğim...

300 TL ödedim 1 lt yağ için, olay bundan ibaret ...

Motora gelince; hergün daha bir hoşuma gidiyor...Benim her ihtiyacıma cevap veriyor...Artık sağlamlığı konusunda da çok güvenir oldum. Her yönüyle eldiven gibi motor. Bugün Fethiye gidiş dönüşü, kah hızıyla (düzde 122 görebiliyor) kah viraj performansıyla, yokuşlardaki torkuyla ciddi keyif verdi yine bana...Çok motor için "bu artık son motorum" demiş ve 3 ay sonra satmışımdır, bu öyle değil. Bakın bende zamanında sıfır africa da vardı. Diskler ve jant milleri 3 yağmur 3 yıkamadan sonra pas lekesi yapmaya başlamıştı, bu garibanın ege yağmurlarında üstü hep açıktı marttan beri, tek pas yok...Sadece disk vs değil hiç bir yerinde pas yok.

Yakıt konusuna gelince; 4.2 gibi yaktırdıktan sonra az yavaş deyip daha insani kullandım bir depo boyunca, ama öyle tasarruf yapayım diye değil (ki yapamam onu) motora yazık gibisinden, ve 335 km de 10.5 lt yaktı, yani 3.1 lt/100 km gibi ..🙂...Ama ondan sonraki depo, ki Fethiye gidiş gelişine denk geldi, sürekli tapagaz kullandım yine, öyleki inişlerde alet 130 lara gelip devir kesiciyi yoklayarak gidiyor, ben gaz kolunu daha da büküyorum..🙂...Ve yaklaşık 200 km bu şekilde "öl lan artık öl" şeklinde bir muamele ye istinaden doğal olarak içti gariban, 4 e çıkmıştır yine. Yakıt sarfiyatı aralığı artık kesinleşti. İşkence modunda 4.2 , rodaj modunda 2.2, ortalaması da (dip gaz ve redline azaltarak) 3.1-3.3 gibi...

Editlemedim k.bakmayın, kalın sağlıcakla...
    deeppblue bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca burada bahsetmediğim sabit devirde giderken ufaktan gaz ver bırak tarzı bir his de vardı.
    Alaka olmayabilir ama kendi motorumda başıma gelen ve sorunu tesadüfen çözdüğümüz bu konudan bahsetmek istiyorum. Birkaç bin km.dir bende de 4-5 ile 5-6000 devir aralığında sabit gazda sürmeye kalktığımda anlık gaz kesiyormuş gibi oluyordu. Elektrikten, bujiden, zincirden birçok şeyden şüphelendik. Henüz hiç bir adım atmamışken sıkıntılı olan debriyaj üst merkezimi tamir ettirdim, debriyaj telimi yeniledim ve debriyaj ayarı yaptırdım. Ne alaka bilmiyorum ama sıkıntı bir anda bitti.
    deeppblue ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alaka olmayabilir ama kendi motorumda başıma gelen ve sorunu tesadüfen çözdüğümüz bu konudan bahsetmek istiyorum. Birkaç bin km.dir bende de 4-5 ile 5-6000 devir aralığında sabit gazda sürmeye kalktığımda anlık gaz kesiyormuş gibi oluyordu. Elektrikten, bujiden, zincirden birçok şeyden şüphelendik. Henüz hiç bir adım atmamışken sıkıntılı olan debriyaj üst merkezimi tamir ettirdim, debriyaj telimi yeniledim ve debriyaj ayarı yaptırdım. Ne alaka bilmiyorum ama sıkıntı bir anda bitti.
    ustam biraz daha açıklayabilir misiniz; mesela ben motoru çalıştırdıktan sonra 1-2-3 vites arttırıyorum 1-2 dakika sonra düşürüyorum vitesi 3-2-1 yine yaparken yani yavaşlarken motosiklet ara gaz yapıyor kendi kendine ben hiç gaz kütüğüne dokunmadan bu sizde de oldu mu?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam biraz daha açıklayabilir misiniz; mesela ben motoru çalıştırdıktan sonra 1-2-3 vites arttırıyorum 1-2 dakika sonra düşürüyorum vitesi 3-2-1 yine yaparken yani yavaşlarken motosiklet ara gaz yapıyor kendi kendine ben hiç gaz kütüğüne dokunmadan bu sizde de oldu mu?
    Benimki daha farklı sanırım, bende hangi viteste olursam olayım 4 ile 5 ve 5 ile 6000 devir arasında anlık gaz kesme, anlık sanki debriyaja basma gibi his vardı. )Gaz açtığımda ya da kapadığımda sıkıntı yoktu ama gazı sabit tuttuğumda bu devirler arasında problem yaşıyordum.

Bende hiç kendi kendine ara gaz verme olmadı.
    deeppblue ve levend84 bunu beğendiler.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gaz teli gerginse gidonun dönüş yönüne göre gaz artıp azalabilir. Kontrol etmekte fayda var.

Arkadaşlar gidon yükseltme alacağım ama hangisi daha uygun olur kestiremedim.
    Knmaster, kadir akyüz, gp kompozit. Hangisini alsam sizce?

Motosikleti
    cıks
    Şu an elinde motosiklet olan bayii bilen varsa haber verebilir mi

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı 2181679 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gidon yükseltme alacağım ama hangisi daha uygun olur kestiremedim.
    Knmaster, kadir akyüz, gp kompozit. Hangisini alsam sizce?
    Ben kadir akyüzün üretimini aldım, tam oturuyor, tavsiye ederim

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Geçen hafta başı gözlüğe takılan kamcalı polaroid güneş gözlüğü zımbırtısı kırınca, üstünede gözlüğe takılan mıknatıslı polaroid güneş gözlüğü zımbırtısının çerçevesinin çatladığını görünce kaldım güneş gözlüksüz.

Öncelikle söyleyeyim.
    Kaskımda güneş vizörü olduğunu unuttum

Tabi durum böyle olunca geçen hafta hep sakin kullandım motoru

Tabi ön dişlide bir diş büyük.
    Şehir içinde olduğum için, sollamalar hariç, en fazla 90 yetiyor. Motorda bağırmıyor.

Dün fulledim tekrar depoyu.

İki fulleme arasında 254 km yol yapmışım.
    6.35 lt yakıt alarak tekrar fulledim.

Tam tamına 2.5 lt / 100km şeklinde sarfiyatım olmuş.

Lastikler winter grip 2.
    Bu lastikler hem biraz hız keser hemde fazla yakmaya sebep olur.
    Demekki fabrikasyon Pirelli Angel City leri taksam 2.30 - 2.35 aralığına kadar ineceğim.

Neyse, bu arada mıknatıslı polaroid zımbırtıyı sipariş etmiştim ve bugün teslim edeceklerdi. Nasıl olduysa cumaya ertelendi.

Ama güneş vizörüm varmışya. Tasarrufa gerek yok artık
    deeppblue bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta başı gözlüğe takılan kamcalı polaroid güneş gözlüğü zımbırtısı kırınca, üstünede gözlüğe takılan mıknatıslı polaroid güneş gözlüğü zımbırtısının çerçevesinin çatladığını görünce kaldım güneş gözlüksüz.

Öncelikle söyleyeyim.
    Kaskımda güneş vizörü olduğunu unuttum

Tabi durum böyle olunca geçen hafta hep sakin kullandım motoru

Tabi ön dişlide bir diş büyük.
    Şehir içinde olduğum için, sollamalar hariç, en fazla 90 yetiyor. Motorda bağırmıyor.

Dün fulledim tekrar depoyu.

İki fulleme arasında 254 km yol yapmışım.
    6.35 lt yakıt alarak tekrar fulledim.

Tam tamına 2.5 lt / 100km şeklinde sarfiyatım olmuş.

Lastikler winter grip 2.
    Bu lastikler hem biraz hız keser hemde fazla yakmaya sebep olur.
    Demekki fabrikasyon Pirelli Angel City leri taksam 2.30 - 2.35 aralığına kadar ineceğim.

Neyse, bu arada mıknatıslı polaroid zımbırtıyı sipariş etmiştim ve bugün teslim edeceklerdi. Nasıl olduysa cumaya ertelendi.

Ama güneş vizörüm varmışya. Tasarrufa gerek yok artık
    abi, güneş gözlüğünüzün bir fotoğrafını ekleyin belki bende alırım aynı gözlükten; kullandığım kaskta güneş vizörüm yok güneş vizörlü kasklar polarize ve uv filtreli olmadığından ve kasklardaki güneş vizörlerinin şeklini beğenmediğimden kask içerisinde vizör sevmiyorum eğer iyi bir güneş gözlüğü ise ve uygun fiyata satılıyorsa bizde alalım... ben renkli camlı(aynalı kırmızı, aynalı yeşil, aynalı gri, aynalı sarı) ve metal çerçeveli 2000 tl nin altında çok aradım ama bulamadım var ise tavsiyeniz onu da alabilirim...
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi, güneş gözlüğünüzün bir fotoğrafını ekleyin belki bende alırım aynı gözlükten; kullandığım kaskta güneş vizörüm yok güneş vizörlü kasklar polarize ve uv filtreli olmadığından ve kasklardaki güneş vizörlerinin şeklini beğenmediğimden kask içerisinde vizör sevmiyorum eğer iyi bir güneş gözlüğü ise ve uygun fiyata satılıyorsa bizde alalım... ben renkli camlı(aynalı kırmızı, aynalı yeşil, aynalı gri, aynalı sarı) ve metal çerçeveli 2000 tl nin altında çok aradım ama bulamadım var ise tavsiyeniz onu da alabilirim...
    Benim kullandığım numaralı gözlüğe takılan türden.
    Klipsli olan ne yazıkki polaroid bulamıyorum. Hep düz boyalı cam var piyasada.
    Sanırım fiyat yüksek diye gelmiyor.
    Benim şu yedek mıknatıslı cam gelsin yorum yaparım. Eskisi (orjinali) idare éder türdendi
    deeppblue bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Gözlükçü güneş gözlüğü parçasını bulamamış.
    Kendince kesip biçip benim çerçeveye uyarlamaya çalışmış ama oda olmamış.
    Hemen düşüveriyor. Mıknatıslar tam oturmuyor.

Kendi eski çerçevemin camlarını değiştirdim.
    Mevcut eski güneş gözlüğü parçasının çatlayan yerini az bir japon yapıştırıyla sabitleyip
    kullanacağım.

Bu arada uydurmaya çalıştığı koyu cam polaroid değil.
    Benim eski cam polaroid. Fakat artık üretilmiyormuş bu cam ve çerçeve.

Gözlükçüye gidip bakman gerek. Neredeyse en ücradaki hepsinde var artık.
    Mutlaka güneşte dene.

Motosikleti
    250r
    Güvenlik konusunda sıkıntı yaratabilir ama, güneş vizörü büyük nimet. Güneş gözlüğü takmaya uğraşmaya gerek kalmıyor.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenlik konusunda sıkıntı yaratabilir ama, güneş vizörü büyük nimet. Güneş gözlüğü takmaya uğraşmaya gerek kalmıyor.
    Gündüz güneş vizörü kullanmak ne gibi bir güvenlik sorunu yaratabilir? Ben de kullanıyorum güneş vizörünü çok sık, o yüzden merak ettim.

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    Arkadaşlar bu hero xpulse 200 t modeli türkiye ne zmn gelecek bilenler varmi

Bu motorun vites göstergesinin durağan haldeyken kaçıncı viteste olduğunu göstermemesi eksiklik bence.
    Kullanıma bağlı olarak ışıklarda veya ilk çalıştırma anında sinir harbi yaşadığım oldu/oluyor.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Yns80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu hero xpulse 200 t modeli türkiye ne zmn gelecek bilenler varmi
    Şahsi kanaatim getirmeyecekleri yönünde.
    Araya iki yıllık boşluk koyunca rakipler bu boşluğu başka modellerle doldurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı napolyon17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun vites göstergesinin durağan haldeyken kaçıncı viteste olduğunu göstermemesi eksiklik bence.
    Kullanıma bağlı olarak ışıklarda veya ilk çalıştırma anında sinir harbi yaşadığım oldu/oluyor.
    İlk başta sinir bozucu gibi gelsede aslında ben olumlu buluyorum.

Çünkü sürekli ekrana bakıp durmak dikkat dağıtıcı bir durum.
    Belli bir zaman sonra motorun sesinden hangi viteste olduğunuzu anlamaya başlıyorsunuz.

Mesela benim motorda ön dişli büyük olduğu için 4. ve 5. vitesleri zaten göstermiyor.
    Çok ihtiyaç varsa devir ve hızdan hangi viteste olduğunu anlıyorsun.

Boşta zaten motor hareketlide hareketsizde olsa göstergede "N" görünüyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Selam millet, motoru yeni aldım Bursadan aranıza katılıyorum.

https://hizliresim.com/97ubfw2
    Cyan, MCV, ufoz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet, motoru yeni aldım Bursadan aranıza katılıyorum.

https://hizliresim.com/97ubfw2
    https://i.hizliresim.com/97ubfw2.jpg
    Hadi bakalım, hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)