Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuar ne zaman ustam bilgim yok tarihi hakkı da
    Fuar bildiğim kadarıyla 21 - 22 - 23 - 24 nisan 2022 diye biliyorum. Gün olarak
    da her zaman perşembe- cuma- c.tesi- pazar şeklinde yapıyorlardı.
    deeppblue bunu beğendi.
    bursevi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Teşekkürler, bir an önce şu motosikletin yeni fiyatının ne olduğunu ve artık satılmaya başlamasını istiyorum

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Motoruma yaptığım yan çanta bağlama sacı ve deri yan çanta montajını sunmak istedim.
    Düşünen arkadaşlara örnek olabilir. Çantalar kendi imalatım.

https://www.youtube.com/watch?v=smDLL2Tb6R0
    ushuaia, ufoz, yec ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Cumartesi günü eski çantalarımı monte ettim.
    Maxem arka çanta ve Prosev soft yan çanta.
    Motor biraz kirli. BN125'in akü şarjı, temizliği derken Xpulsa vakit kalmadı

yec, deeppblue ve MCV bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet güzel olmuş. Güle güle kullanın. Motor bloğunun önündeki koruma saçı yağmurda ayakların ıslanmasını azaltıyor mu?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel olmuş. Güle güle kullanın. Motor bloğunun önündeki koruma saçı yağmurda ayakların ıslanmasını azaltıyor mu?
    Teşekkürler.
    Koruma sacı sadece motoru koruyor. Bot giymeme rağmen ayaklarım ıslanıyor.
    O yüzden işyerinde yedek ayakkabı ve çorap bulunduruyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü eski çantalarımı monte ettim.
    Maxem arka çanta ve Prosev soft yan çanta.
    Motor biraz kirli. BN125'in akü şarjı, temizliği derken Xpulsa vakit kalmadı

https://i.hizliresim.com/1fk1axj.jpg
    Motor gayet güzel.

200cc blok yapiyorsun en azindan yağ filtresi ekle,

Hatta blogun sağ tarafinda cikintisi bile hazir,M6 3 adet civata ve kapak o kadar.maliyeti max 10usd olsun.

Hem debriyaj balatasi uzun omurlu olur,hem de silindirler daha temiz olur..

Tvs kullaniyorum,150,180,200 hepsinde yag filtresi mevcut,filtreyi iki yag degisiminde bir degistiriyorum,kağit aralarindaki metal çapaklari resmen gözle goruluyor.tapa civatasinda ki miknatis da hakeza..
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor gayet güzel.

200cc blok yapiyorsun en azindan yağ filtresi ekle,

Hatta blogun sağ tarafinda cikintisi bile hazir,M6 3 adet civata ve kapak o kadar.maliyeti max 10usd olsun.

Hem debriyaj balatasi uzun omurlu olur,hem de silindirler daha temiz olur..

Tvs kullaniyorum,150,180,200 hepsinde yag filtresi mevcut,filtreyi iki yag degisiminde bir degistiriyorum,kağit aralarindaki metal çapaklari resmen gözle goruluyor.tapa civatasinda ki miknatis da hakeza..
    Aynı fikirdeyim.
    Yağ filtresine ulaşmak için motor blok kapağını sökmek gerekiyor.
    Bu iş bu kadar zor olmamalıydı.
    levend84 ve MCV bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motoruma arazide yumuşak zeminlerde daha rahat park edebilmek adına yan ayak genişletme sacı yaptım.
    Bakalım beğenecekmisiniz? Satılan aparatlar oldukça pahalı doğrusu. Daha ekonomik bir şekilde işlem tamam.

https://www.youtube.com/watch?v=jtsAk2np69E
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma arazide yumuşak zeminlerde daha rahat park edebilmek adına yan ayak genişletme sacı yaptım.
    Bakalım beğenecekmisiniz? Satılan aparatlar oldukça pahalı doğrusu. Daha ekonomik bir şekilde işlem tamam.

https://www.youtube.com/watch?v=jtsAk2np69E
    Elinize sağlık. Yine bilgilendirici bir video olmuş.
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Elinize sağlık. Yine bilgilendirici bir video olmuş.
    Teşekkürler Ufuk bey.

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Arkadaşlar merhaba Xpulse T almayı düşünüyorum ama son hız yeterli değil dişli değiştiren oldu mu

Motosikleti
    Hava filtresinin kontrolü ve temizliğini yaptım.

https://www.youtube.com/watch?v=LQZafu7nXEo
    ushuaia ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hep diyorum hero Türkiye de parlıycak..
    Başka konuda da dedim arkadaşım 3-4 sene Hindistan’da çalıştı ve motorcudur bana dediği bajaj Hindistan’da vw ise hero bmw dir demişti..

Genel anlamda işçilik malzeme kalitesi iyi motorlar en önemlisi çok kronik sorunları yok..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep diyorum hero Türkiye de parlıycak..
    Başka konuda da dedim arkadaşım 3-4 sene Hindistan’da çalıştı ve motorcudur bana dediği bajaj Hindistan’da vw ise hero bmw dir demişti..

Genel anlamda işçilik malzeme kalitesi iyi motorlar en önemlisi çok kronik sorunları yok..
    Bizdeki motosiklet kültürü "kaç yapıyo bu abi yaaa" nın ötesine geçmedikçe, "yazın kullanayım, eylülde aldığım fiyata birine kakalayayım" ucube fikri son bulmadıkça, Hero bizim piyasada kendine biraz zor yer bulur gibi...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bizdeki motosiklet kültürü "kaç yapıyo bu abi yaaa" nın ötesine geçmedikçe, "yazın kullanayım, eylülde aldığım fiyata birine kakalayayım" ucube fikri son bulmadıkça, Hero bizim piyasada kendine biraz zor yer bulur gibi...
    Piyasa artık o piyasa değil.. 600 lük 700 lük motoru olanlar 50-60 ile geziyor az yaksın diye..
    o işler bitti bak burda 25 senedir motor süren bir arkadaşın abin kardeşin olarak diyorum ben piyasayı ve camiayı naçizane çok iyi analiz ederim..

Devir kaç basıyor devri değil ne yakıyor yakıtı ne bunun 100km de ne yakıyorsun devri .. o kaç basıyoculara ver bakalım 600 lük makine 5 gün binsinler vay anam ocağıma incir ağacı dikti bu benim diye yana yakıla motoru geri verirler ..

O yüzden diyorum hero gibi motorlar heleki benzin fiyatları dahada tırmanırsa çok değere binecek hem piyasaya oranla hala rakamları uygun hem sorunsuz hem modelli hemde az yakıyor …

İnsanlar bunu yakında fark edicek nedeni nide diyim sana Japon motorlar mt25 R25 bile 150-200 bin tl baremine geldimi millet ne alıcaz diye alternatif muadil markalara yönelicek işi bilenler Hintliye bakıcak çinliden önce Hintlinin mühendisliği çinliden daha iyi bu bir gerçek neyse Hintlide bajaj piyasada tutunmasından ötürü rakamları Japon’larla rekabet edicek pozisyona geldi adam diğer Hintlilere bakıcak orda hero var tvs var fiyatları uygun işçilikleri kaliteli motor parçaları malzeme kalitesi orta seviye motorların kronikleri arızası sorunu yok yakıtı ideal abanıcaklar.,,

Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasa artık o piyasa değil.. 600 lük 700 lük motoru olanlar 50-60 ile geziyor az yaksın diye..
    o işler bitti bak burda 25 senedir motor süren bir arkadaşın abin kardeşin olarak diyorum ben piyasayı ve camiayı naçizane çok iyi analiz ederim..

Devir kaç basıyor devri değil ne yakıyor yakıtı ne bunun 100km de ne yakıyorsun devri .. o kaç basıyoculara ver bakalım 600 lük makine 5 gün binsinler vay anam ocağıma incir ağacı dikti bu benim diye yana yakıla motoru geri verirler ..

O yüzden diyorum hero gibi motorlar heleki benzin fiyatları dahada tırmanırsa çok değere binecek hem piyasaya oranla hala rakamları uygun hem sorunsuz hem modelli hemde az yakıyor …

İnsanlar bunu yakında fark edicek nedeni nide diyim sana Japon motorlar mt25 R25 bile 150-200 bin tl baremine geldimi millet ne alıcaz diye alternatif muadil markalara yönelicek işi bilenler Hintliye bakıcak çinliden önce Hintlinin mühendisliği çinliden daha iyi bu bir gerçek neyse Hintlide bajaj piyasada tutunmasından ötürü rakamları Japon’larla rekabet edicek pozisyona geldi adam diğer Hintlilere bakıcak orda hero var tvs var fiyatları uygun işçilikleri kaliteli motor parçaları malzeme kalitesi orta seviye motorların kronikleri arızası sorunu yok yakıtı ideal abanıcaklar.,,
    Ilave,

Hintlilerin döküm teknolojisi ve alaşim mühendisliği,çinlileri 10 defa cebinden çikarir.

Bmw boşuna tvs ile parntnerlik anlaşmasi yapmiyor.

Eski caliştiğim firmada,alman bir muhendis vardi,hindistanda 6 ay kalmiş,cnc makinalari ile alakali (devreye alma)projesinde,konuşma arasinda dediği söz dikkatimi çekti,``hintliler metal,döküm,işleme tecrubesinde neredeyse bizimle ayni kulvarda,beraber çaliştiğimiz süreçte hic sorun yaşamadik,teknik olarak ayni dili konuşuyoruz``

Tvs ciddi anlamda dar tolerans kullaniyor.sonlu eleman olayinda ve metal uyumuna her türlü yetkinler..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilave,

Hintlilerin döküm teknolojisi ve alaşim mühendisliği,çinlileri 10 defa cebinden çikarir.

Bmw boşuna tvs ile parntnerlik anlaşmasi yapmiyor.

Eski caliştiğim firmada,alman bir muhendis vardi,hindistanda 6 ay kalmiş,cnc makinalari ile alakali (devreye alma)projesinde,konuşma arasinda dediği söz dikkatimi çekti,``hintliler metal,döküm,işleme tecrubesinde neredeyse bizimle ayni kulvarda,beraber çaliştiğimiz süreçte hic sorun yaşamadik,teknik olarak ayni dili konuşuyoruz``

Tvs ciddi anlamda dar tolerans kullaniyor.sonlu eleman olayinda ve metal uyumuna her türlü yetkinler..
    Tvs çok iyi marka ama Türkiye distiribütörü ilginç sadece commuter naked modelleri getiriyorlar adamların harika modelleri var rr310 var işte o bmw nin tvs versiyonu getirseler R25 ciddi rakip olur zaten küçük hacim ss de motor yok Honda 250rr getiremiyor emisyon dan ötürü Suzuki kawa da zaten bir şey yok yani R25 inanılmaz muadil olur ..
    Zepplin diye bir modeli var çok şık çok güzel nir tasarımı var onuda getirmiyorlar gene tvs nin bmw ile ortak 310 cc lik motor üstünde bir adventure bike yani enduro tarzı bir motor çalışması vardı ..

Şu tip motorlar gelse Türkiye ye harika olur yıllardır tvs Türkiye de çizgisini bozmadı hep fiks Apache modelleri falan ..

Motosikleti
    ......
    Mahindra da yillardir motosiklet üretiyor.

Bu üreticide rakipleri gibi avrupali bir marka ile partnerlik anlaşmasi yapsa daha estetik ürunler ortaya çikacaktir.

https://mahindramojo.com/

Tasarimi ver italyana,
    Güvenlik bileşenleri(enjeksiyon/abs/tcs almanya)
    gömülü yazilim ve ecu kart işinde zaten hindistan önde.
    Çift silindirli 250/500 cc bir blok
    Güzelde bir tüp şasi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Reklam yapılmadığı için çok kimse bilmez.
    Motosikletin motorundan ses geldiği için, adamın komple Xpulse 200 değişimini yapıp,
    sıfır motosiklet veren ithalatçıyı paylaşmamak olmazdı...
    .
    Mr.wind ve atalayalper bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)