Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    evet bugun ybr 250 yi test ettim ybr 1. vites aralığı uzun tutulmuş ve kalkışlarda gerçekten seri bize göre çünkü 1 aralığı bizde düşük.Motor sesleri arasında pek bir fark yok ikiside aynı sessizlikte honda nın parça kalitesi bariz bir şekilde öne çıkıyor debriyaj fren levyesi,benzin depo kapağı(ki ikiside çirkin bence ama ybr yi görünce ooo dedim cbf ınkı ıyımıs )aynaların kalitesi,plastik aksamlar....vs,görünüş açısından da şöyle söyliyim benim motor simsiyah olmasının avantajıyla gören herkesi yamaha yetkilileri dahil beğenisini topladı, jantlar giride olsa değişen yok aslında deposu ,kuyruk kısmı olsun cbf kesinlikle daha tok ve sade şıklığa sahip
    Ride your way

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah
    Alıntı darjeling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok saçma birşey ampülü patlatması ampül patlasada 2.5 liraya almayanı dövüyorlar :D:D
    ben serviste sordum orjinal philips h4 ampulune 69 ytl çekti..sen dalga mı geöiyorsun..piyasada ise normal sarı ışık philips h4 25 ytl, beyaz fluoresan tipinde philips h4 ampullerin tanesi ise 45 ytl..sen ne yaptın 2,5 ytl..
    As The Years Go Passing By...

Motosikleti
    ya cbf 250 den sonra el sakatken arabaya bindim (otomatik tabi eleştirmeyın ) ınanın gece aydınlatması yetmedi o derece memnunum far aydınlatmasından
    Ride your way

Motora arka çanta takacaktım. Kappa çanta beğendim 135 YTL. Çok hoşuma gitti. Alırım diyorken ; montaj aparatını sordum. 190 YTL fiyat çektiler.
    Bu nasıl iştir anlamadım. Sizin oralarda fiyatlar nasıl ?

Motosikleti
    volkan ben 80 e buldum kappanın aynı modelini,geçen eski motorcumda denk geldi 70-80 arası dedi oda.
    Ride your way

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Selam arkadaşlar aranızdan bir CBF250 kullanıcısı daha emekli oldu... motorumu piyasanın kapalı olması hasebiyle değerinin altına verdim...siteden bir arkadaşın almasını isterdim ama artık tren kaçtı...alana hayırlı uğurlu olsun...kazasız belasız kullansın inşallah...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar aranızdan bir CBF250 kullanıcısı daha emekli oldu... motorumu piyasanın kapalı olması hasebiyle değerinin altına verdim...siteden bir arkadaşın almasını isterdim ama artık tren kaçtı...alana hayırlı uğurlu olsun...kazasız belasız kullansın inşallah...
    oo bülentcm hayırlı uğurlu olsun ne diyelim,artık daha güzelini bekliyoruz işallah
    Ride your way

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo bülentcm hayırlı uğurlu olsun ne diyelim,artık daha güzelini bekliyoruz işallah
    Hedo iyi dileklerin için sağol kardeşim...ama sene sonundan önce size bir sürprizim olmayacak malesef...malum bankalarla kan davam var... hayırlısı olsun herşeyin... bu arada yeni motor alana kadar hatırası olması için Motosikleti bölümünden çıkarmayacağım CBF'i şimdiden özledim vallahi...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Revilian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 796
    Ben de siteden birinin almasını isterdim napalım dediğin gibi kaçtı tren =) hedowich in dediği gibi daha güzeli olsun inş =)

korktugum basima geldi ve en yakın arkadasım ybr 250 aldı. hatta alırken bende yanındaydım. izlenimlerim ise malzeme işciligi cok vasat hatta bircok parcası çin üretimi. şase gidon jantları plastik aksamlar. hatta gostergelerı okadar dandikk ki en ufak lakaya gırdıgınızde esnemeden dırek takırdamaya baslıyor. motoruna gelınce soliyecek laf bulamıyorum çünki 0 100 km hızlanmada bana yaklasık 20 metre koydu. Çok şaşırtıcı bir sonuc ve cok sinirlendim buna enjeksiyon farkı bukadar olamaz. disli oranları cok iyi ayarlanmış uzun aralıkları.1. ve 2. viteslerde 1 motor boyu acıyorum cbf 250 im ile fakat arkadan bir uzamaya başlıyor anlatamam. ybr 250 yi tokatlama cabalarım suruyor 1-2 modifikasyona gidicem sonuclarını yazarım( dişli oranlarıyla oynamak gibi )

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Civarda YBR250 yok ki, yollarda toz yutturayım

bencede görme zaten morali bozuluyo insanın

Arkadaşlar selam. Dişli ile oynama muhabbetine kapıldım. İşin doğrusunu bilmiyorum açıkçası.

Motorda son hızı artırmak için ön dişli ebatları mı yoksa arka dişli ebatları mı değişmesi gerekir...

ikiside degistirir ama tekini oyna cunku on disliyi buyultup arka disliyi kucultursen cok agırlasır motor. sadece ön dişliyi 1 diş büyültürsen işe yarıyacaktır. ben hala dişli arıyorum o-ring 14 ön dişli bulamadım hicbiryerde :( mondial servisinden bi 14 dişli aldım ama onun dişlisi bizim o-ring zincirlere girmiyo:( sonucu banada bildirirsen sevinirim en mantıklısı on disliyi 14 yapmak buda %7.5 hız saglayacaktır sana (son surat )

motorize26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki dişlinin büyümesi , dişli kapkları ve zincir yatağında bir aksaklık oluşturmaz mı?
    Motorize26 Team ::gleam::

eger önde 14 den fazla buyume yapmazsanız herhangi bir problem cıkacagını sanmıyorum ki bunu deneyenler olmus bende 14 disli bulabılsem deneyecegım ama bulamıyorum göbegi farklı bıle olsa tornaya verıcem ama 14 disli o-ring icin hicbiryerde bulamadım. bulursanız banada bızahmet haber verın eger bulurum deyip denemek istemiyosanız bulun ben sızın ıcın denıyeyım ve sonuclarını yazarım.

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    yamaha ybr 125 in ön orjinal dişlisi 14 diştir.Yalnız göbek uyarmı bilmem.
    Ben ybr min ön dişlisini(sizinkinin aksine) 13 diş yaptım.Gücü çok arttı.Ara hızlanmaları çok hoş oldu.Hangi viteste yada devirde olduğu hiç farketmiyor,gazı açtınmı çok güzel hızlanıyor.
    14 diş ön dişli bulamıyorsanız yamaha ybr 125 inkini bir araştırın derim...
    motorize26 tek diş büyütmenin motorzincir kapağına bir zararı olmaz.Zincire ilave bakla koymanız da gerekmez,zincir gergi somunlarından çok rahat ayarlayabilirsiniz.

Alıntı motorize26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki dişlinin büyümesi , dişli kapkları ve zincir yatağında bir aksaklık oluşturmaz mı?
    Evet, tek diş büyümenin, olumsuz etkileyeceğini sannetmiyorum.

Hayati abi sen dişli bulmuşsun, sevindim. Burada yardımcı olamadım k.bakma. Biliyosun Eskişehirdeki kıymetli ustaları

Arkadaşlardaki YBR 'lerin dişlilerini inceleyip buraya sonuçları yazacam

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Volkan;gelen giden olursa benim 14 diş olanı şu an boşta gönderebilirim.

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. Dişli ile oynama muhabbetine kapıldım. İşin doğrusunu bilmiyorum açıkçası.

Motorda son hızı artırmak için ön dişli ebatları mı yoksa arka dişli ebatları mı değişmesi gerekir...
    ön dişliyle hiç uğraşma arka dişli daha kolay değişiyor cihan arkadaşımız cbf150 de 42 olan arka dişliyi 38 e düşürdü ve çok fark ettiğini söylüyor ancak anlaşılırsa garanti kapsamından çıkabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler