Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha ybr 125 in ön orjinal dişlisi 14 diştir.Yalnız göbek uyarmı bilmem.
    Ben ybr min ön dişlisini(sizinkinin aksine) 13 diş yaptım.Gücü çok arttı.Ara hızlanmaları çok hoş oldu.Hangi viteste yada devirde olduğu hiç farketmiyor,gazı açtınmı çok güzel hızlanıyor.
    14 diş ön dişli bulamıyorsanız yamaha ybr 125 inkini bir araştırın derim...
    motorize26 tek diş büyütmenin motorzincir kapağına bir zararı olmaz.Zincire ilave bakla koymanız da gerekmez,zincir gergi somunlarından çok rahat ayarlayabilirsiniz.
    göbek uymuyor o hic problem degil tornada duzeltiriz fakat ybr 125 lerdeki o ring lerın ebatları kucuk cbf 250 lerdekı o ringlerın o dişli aralarına girecegini sanmıyorum denemem lazm ybr125 14 ön dişli fiyatı bilen varmı? ucuzsa getirtip bi tornaya sokayım denemek icin.

arka dişliyi kucultmek daha mantıklı evet ama benım arka dişli 37 diş 34 diş nereden bulacagım zaten problem burda parca sıkıntısı cekıyoruz. adres fln verebılırsenız daha faydalı olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    zealsun GS200 AMA BIZ ONA AR6 DIYORUZ ALINIYOR :)

slm

merhabalar kullanan arkadaslara sormak lazım dedım bu motrun sizce saglamlıgı ve son son seyır halında kaç km yapıyor . belırlı sıkıntıları varmı sureklı arıza veren bır yerı veya 50.000 km gelene kadar sıkıntı yasıyormusunuz bana onerebılırmısınız
    SİNOP _ RÜZGAR HERGÜN ÖZÜR DİLESEDE DAL KIRILDI ARTIK

3 Mayıs 2007 tarihinde yeni bir motosiklet ile başladığım sezonu ; 25 Kasım itibariyle "8.653" km'de kapatıyorum...

http://www.youtube.com/watch?v=7K0JyiGE6uY

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar standart dişliler ile cbf250nin viteslerdeki son hızlarını yazarmısınız??
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar standart dişliler ile cbf250nin viteslerdeki son hızlarını yazarmısınız??
    CBF'yi bilememde twister otobanda rüzgarsız düz yolda 140 yapıyor (2 kişi ve çanta dolu.)

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viteslerdeki son hızları değişir. Kesici bir sistem olmadığından birinci viteste şunu yapar demek doğru olmaz. Maksimum hızını da tartışmaktan sıkıldım. Her motor sahibi değişik birşeyler söyler.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    3 haftadır kimse tıklamamış topiği.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 haftadır kimse tıklamamış topiği.
    abi niye tıklıyorsun bırak kalsın cbf 150 ye bekleriz.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi niye tıklıyorsun bırak kalsın cbf 150 ye bekleriz.
    yeni motör kararı verme arefesindeyim. o mu- bu mu? diye bakınıyorum, birşeyler okuyup ikna olayım diyorum, ama bu model contacılarda tık yok.

Motosikleti
    yeni motör kararı verme arefesindeyim. o mu- bu mu? diye bakınıyorum, birşeyler okuyup ikna olayım diyorum, ama bu model contacılarda tık yok.
    abi hazır bakarken 250cc pek kesmez gibi. 500cc de fazla yakıyor.Ortasıda yokki bunun açıkcası bende motoru değiştirmeyi düşündüm fakat uygun fiyatlı ve ccli motor bulamadım. Bu yazda sanırım bizim motorlar idare edicez

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    250cc bence ideal. Ben yakıt ve performans yönünden çok memnunum. Bir yere giderken yakıtı pek düşünmüyorum. Hızı da Türkiye yolları için bence iyi.

Uzun zamandır foruma zaman ayıramıyorum. Sormak istediğiniz olursa buyrun
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc bence ideal. Ben yakıt ve performans yönünden çok memnunum. Bir yere giderken yakıtı pek düşünmüyorum. Hızı da Türkiye yolları için bence iyi.
    Kesinlikle aynı fikirdeyim.Arada bir büyük motora geçeyim diyorum sonra ne gerek var twister her işimi görüyor diye vazgeçiyorum.

Motosikleti
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle aynı fikirdeyim.Arada bir büyük motora geçeyim diyorum sonra ne gerek var twister her işimi görüyor diye vazgeçiyorum.
    bende 150ccsini kullanıyorum bende aynısını diyorum inanırmısınız

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hazır bakarken 250cc pek kesmez gibi. 500cc de fazla yakıyor.Ortasıda yokki bunun açıkcası bende motoru değiştirmeyi düşündüm fakat uygun fiyatlı ve ccli motor bulamadım. Bu yazda sanırım bizim motorlar idare edicez
    250cc üzeri almak istemiyorum. (bütçe, yakıt, vergi ve genel kulanım alanım/amacım yüzünden)
    125-150-200-250 cc her işimi görür.
    Meyd in çayna-kore-tayvan-hindu-papua filan istemiyorum (müşterisi yok, çabuk satılamıyor. elinde patlıyor adamın.)
    göbecik biraz büyüdü, yüksek seleli, peg-sele arası uzun olsun, rahat oturayım istiyorum. (bunu bana, sadece endurolar sağlıyor. maksi sıkutır ve kıruyzırlara hiiiç hevesim yok)

bunlar gibi bir sürü kriter uçuşuyor beynimde...kafam epey karışık anlayacağınız.
    ybr, titan, xl200, cbf250 arasında gidip geliyorum.
    şu sıralar, ybr kullanıyorum zaten. ikibüklüm katlanıyorum üzerinde. rahat değilim. ama kokluyor benzini. performansı yetiyor. parçası falan da makul fiyatlarda.
    titan, ybr'ye benzer kullanım konforu ve ekonomisi sunacak. kelepir fiyata bulursam düşünürüm.
    cbf 150 zerre kadar sevemedim garibeyi. hemen eliyorum.
    cbf 250 kullanmadım hiç. ergonomisi hakkında hiç bir bilgim/fikrim yok malesef. soru işareti koyuyorum kenara.
    şu an, içlerinde en mantıklısı xl200 görünüyor sanırım.
    aksi gibi, hondaya da gıcığım. ama mecbur kalınca yapacak bişey yok.

hayırlısı... bakalım...

Gültekin ; hocam hayırlısı olsun diyelim.
    Bahsettiğin modeller arasında XL200 ve CBF250 diyorum! Marka bakımından ikisi de Honda! Yedek parça ve servis bakımından şartlar aynı. Ama bu iki model arasında kullanım ve tarz farkı var.

Sanıyorum şu anda kullandığın motor itibariyle XL200 senin için ideal görünüyor, ama tork ve performans bakımından CBF250 daha ağır basar onu da söliyim. Şehir içinde diğer kullanıcılardan her zaman +1 avantajın olur!

Dediğim gibi kullanım amacına göre seçenek senin...

--- --- ---

Bu arada CBF kullanıcılarına bir sorum olacak! Kappa arka çanta almayı planlıyorum.

Sizce 46 litrelik çantalar bizim motorlara büyük mü gelir? Görünüş itibariyle nasıl durur?

35 litre alacam ama eğer kötü durmayacaksa 100 lira fazla verip 46 litre almayı düşünüyorum...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin modeller arasında XL200 ve CBF250 diyorum! Marka bakımından ikisi de Honda! Yedek parça ve servis bakımından şartlar aynı. Ama bu iki model arasında kullanım ve tarz farkı var.

Sanıyorum şu anda kullandığın motor itibariyle XL200 senin için ideal görünüyor, ama tork ve performans bakımından CBF250 daha ağır basar onu da söliyim. Şehir içinde diğer kullanıcılardan her zaman +1 avantajın olur!

--- --- ---

Bu arada CBF kullanıcılarına bir sorum olacak! Kappa arka çanta almayı planlıyorum.

Sizce 46 litrelik çantalar bizim motorlara büyük mü gelir? Görünüş itibariyle nasıl durur?

35 litre alacam ama eğer kötü durmayacaksa 100 lira fazla verip 46 litre almayı düşünüyorum...
    volkan 4 ayrı topcase kullandım bunların 3 ü cbf te kullandım en iyi bilgiyi sana ben veriyim cbf te givi 29,kappa 35,kappa 46aldım kullandım su anda SHAD 46 kullanıyorum kısaca şöle diyim kappaya okadar para verme derim 250 ytl dolayında piyasada ve pahalı shadın tablası inanılmaz kaliteli kalıyor kappanın yanında ben ilk gördüğümde çok şaşırdım ve kalite farkı mat kappa 46 ile hiç bir farkı yok üstüne harika sağlam bir alt tabla,çok şık bir model ve iç hacmi kappadan çok daha fazla:D evet ikiside 46 ama kullanım alanı shadın daha fazla,kesinlikle 35 alma 46 gerçekten iyi duruyor sana resimleri yüklerim 2 güne shadı peşin 200e falan almıştım buarada
    Ride your way

Oooo "erkmen" hocam ben de sana danışacaktım...

Nbr? Nerelerdesin?

Sen ne diyosun bu işe? 46 lt yakışır mı motora?
    Çünkü 35 lt 'lik bana biraz ufak gibi geldi. Almışken 46lt alıyım diyorum...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sağol viper.
    ayran gönüllü adamın işi zor.
    çıtayı azıcık yükselttim. şimdi bişey yazmayayım, olursa sürpriz olsun, olmazsa metonun diline düşmeyelim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sağol viper.
    ayran gönüllü adamın işi zor.
    çıtayı azıcık yükselttim. şimdi bişey yazmayayım, olursa sürpriz olsun, olmazsa metonun diline düşmeyelim.
    heyyyy beee...kankamız bombayı patlatıcak galiba...o kadar kafana vurdumki sonunda zalak olucan diye korktum...tam tersi sağ lob yerine oturdu galiba...sağlıklı üşünmeye başladın...

hadi şaşırtt benii adamımm...evett...şimdi...daha iyisini yapabilirsinnn...evett evettt...

olm süprüz diye gidip cbf 250 mi alcan yoğsam...o zamanda döverim seni görüğüm yerde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2

Ride your way

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler