Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı baayree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal koldaki marş butonun basılı kalmıştır, içindeki teller paslanmış veya yayı falan geri itmemiştir. kontak spreyi sık o kısa içine doğru sıkmaya bak. birde kontrol et devam ederse arıza marş motorunu bozar. Birde kontağı kapattım demişsin. kontağı kapattığında diğer far sinyal falan da çalışıyorsa kontakta bir kısa devre vardır eğer sadece marş motoruysa marş motoruna giden kabloyu takip et bir yerden ( + - ) alıyordur kablosunu değiştirirsen sorun düzelir bence.
    Motoru biraktiğim yerden almaya gittiğimde tekrardan deniyim dedim sabah belki kırağıdan dolayi böyle olmuştur.
    Neyse çaliştirdim motoru yine ayni ses gelmeye başladi direk kapattim kontaği elektrikler yanmiyordu kapali iken denedim aklıma kontak geldi.
    Sonra tekrardan kontaği çaliştirmak için açtiğimda işiklarin gelmediğini gördüm ne km saati ne başka birşey çalişiyordu.
    Neyse dedim vurdurayim bari 3 4 kere denedim çalişmadi motor.
    Ben bakarak anliyamadim o bahsetiniz yeri. Neden elektrik kesti motor acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baayree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF250 - 2006
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru biraktiğim yerden almaya gittiğimde tekrardan deniyim dedim sabah belki kırağıdan dolayi böyle olmuştur.
    Neyse çaliştirdim motoru yine ayni ses gelmeye başladi direk kapattim kontaği elektrikler yanmiyordu kapali iken denedim aklıma kontak geldi.
    Sonra tekrardan kontaği çaliştirmak için açtiğimda işiklarin gelmediğini gördüm ne km saati ne başka birşey çalişiyordu.
    Neyse dedim vurdurayim bari 3 4 kere denedim çalişmadi motor.
    Ben bakarak anliyamadim o bahsetiniz yeri. Neden elektrik kesti motor acaba?
    Motorun elektrik kesmesinin sebebi herşey olabilir. Sigorta, Kontak, Beyin, Akü, Elektrik tesisatı.. Eğer kendin anlamıyorsan mecbur bir motorcuya baktıracaksın. yani elektriksel bir sorun fazla bir masrafı olmaması lazım. Tabii çakal motorculara gidersen sana piston segman bile bozulmuş diyebilirler :D

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Tanidik motorcu var hocam ama evime baya uzakta oraya kadar motoru nasil goturecegim merak ediyorum

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Akünün kutup basını cıkarıp kontak spreyi ile düğmelere ve anahtar deliğini bşraz sık bırak sonra aküyü tak bir dene.sorun çözüldümü devam mı yazarsan yine konuyu takip ederiz.birde kutup baslarını kontrol et

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    s.a. arkadaşlar merhaba cbf 150 den sonra cbf 250 ye terfi ettim adım umit motorum 2006 model cbf 250 20.000 kmde 3 yıl yatmış bir motoru alıp borcunu harcını odeyıp kullanmaya başladım allahın ıznıyle. Ufak tefek aynadır ıncık boncuktur halledıp yolumuza devam edıcez inş.
    size sormak ıstedıgım motorun uzerınde top case demırı yok ve koruma demırıde yok forumnu aradım ama bulamadım net bi cvp yakın zamanda alan yada nerede satıldıgını bılen var mı yada ozel yaptıran var mı ? koruma demırı ınternette var 65 lira ama ızmırde ben sırkecıyı dolaştım ama tırt bişey bulamadım.

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    hoşgeldin dostum hayırlı olsun.
    İstanbul da daha kolay bulabileceğini düşünüyorum aslında, konya da ben yağ filtresi bile bulamıyorum varsa yoksa çin malı motor parçaları doldurmuşlar dükkanlara.çanta demirini ben YBR 125 demirini aldım işini güzel yapan bi demirci de uyarlattım güzel oldu...
    bende ön cam arıyorum gibi nin üniversal camından, orijinal givi 380 lira o kadar para vermek te istemiyorum açıkçası daha ucuza farklı bi yöntem bulan varsa banada haber edin....

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Hosbuldum ustad ybrnin demirne ne gibi bi islem yaptin birde foto atma imaknin varmi sele alti ve baglanti noktalarini bende islem yapim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Birde soyle bir sikintim var motor akusunu yeni aldim sogukta gec calisiyor neyse ama gece mesela saati ayarliyorum sabah saat yine sifirlanmis ayar istiyor birde tribi sikiyor bu neden olabilir pil mi var yoksa baska bi dalga dumen mi var

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Koruma demiri uymasada bir demirciye gidersen onu ayarlar.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Mondial kn 150 demiri gördüm bir motorun üzerinde sanırım o uyar.

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    teşekkur ederım saolun

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Merhaba arkadaşlari motoru anca götürebildim servise işlerimden dolayi , servis akusunun bittiğini bu yüzden dolayi böyle yaptiğini söyledi ve akuyu şarj etmişler bir daha yaparsa sifir aku al dediler.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Akü bittiyse motor çalışınca şarj etmesi lazım zaten,akü yerine neden konjektöre bakmadılar.bence şaibeli bir iş var ortada.akü durduk yere bitmez kaçak olabilir bence bunu araştırmaları lazımdı.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü bittiyse motor çalışınca şarj etmesi lazım zaten,akü yerine neden konjektöre bakmadılar.bence şaibeli bir iş var ortada.akü durduk yere bitmez kaçak olabilir bence bunu araştırmaları lazımdı.
    Benimde aklima direk bu geldi açıkçasi birde honda servisine götürdüm.
    Bu sefer başka bir motorcuya götürüp durumu anlatsam mi ki acaba

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    dostum motoru kaldırdım garaja genede müsait bi zaman bulursam çeker atarım fotoları..
    benimde başıma geliyordu saat sıfırlama olayı ve farları yakıp yol aldıgım zaman aküyü bitiyordu motoru ilk aldıgımda, aldıgım kişi statörün yanık oldugunu söylememişti seksen liraya yaptırmıştım.
    aldıgım kişi akünün öldügünü düşünerek yeni akü almış ama sorun geçmemişti dogal olarak yolda kalmıştım onun yüzünden statörü de ölçtürmeyi unutma.ustalar baştan savıyor direk aküye baglıyorlar olayı...

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motoru kaldırdım garaja genede müsait bi zaman bulursam çeker atarım fotoları..
    benimde başıma geliyordu saat sıfırlama olayı ve farları yakıp yol aldıgım zaman aküyü bitiyordu motoru ilk aldıgımda, aldıgım kişi statörün yanık oldugunu söylememişti seksen liraya yaptırmıştım.
    aldıgım kişi akünün öldügünü düşünerek yeni akü almış ama sorun geçmemişti dogal olarak yolda kalmıştım onun yüzünden statörü de ölçtürmeyi unutma.ustalar baştan savıyor direk aküye baglıyorlar olayı...
    aku bıtık ondan kanaklanıyor dgiştirdim akuyu kullandım bısıkıntı cozuldu gıbı ancak akunun amperı 5 ah soguk havada uzun marşta bırde dırek yanan fardan dolayı akuyu zayıflatınca yıne gıdıyor saat yazın bellı olur allah nasıpo ederse sureklı kullanımda bellı olucak
    motorun sarj edıp etmedıgını kontrol ettım

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Bosch 12v 12a akü kullanıyorum daha marş tık derken motor çalışıyor.amperi yüksek olsun ki direnci kuvvetli olur 7ah aküler kışın zayıf kalıyor.

baayree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF250 - 2006
    Merhaba Arkadaşlar,
    daha önce yazmıştım ama tekrar yazmak istedim hiç cevap alamadım da varsa bir bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba
    Arkadaşlar motorumu 2 ay önce aldım 23bin km de, motorun kalkışı gidişi gayet iyi fakat düz yolda max hız 120km yi geçmiyor. Tamircime gittiğimde karbiratörden olabileceğini söyledi açtık baktık herhangibir sorun göremedik. Yalnız bir boru vardı ucunu kapatmışlar limitör olabilir onu iptal etmiş olabilirler dedi. Sonra birşey bulamayınca lastik ebatlarından dolayı max hızın düşük olduğunu söyledi. Bu konu hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı acaba? lastik ebatlarım
    Üzerinde takılı olan lastikler Metzeler: ön: 100-80-17 mc52s Arka:1130-70-17 mc62s
    Ustanın tavsiye ettiği ebatlar : ön: 90-80-17 Arka: 110-80-17

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Lastik o kadar etki etmez ama lastik hava basıncı düşürür.yinede 40 km hız eksiğiniz var.hava ayarınız,filtreniz,bujiniz,dişliler,sübap ayarınız kontrol edilebilir.istersen 507 349 61 93 ulaşırsan yardımcı olayım bu ayarlar için.
    ZamboKage bunu beğendi.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhaba arkadaşlar ben CBF 250 veya CBX 250 Twister düşünüyorum fakat hangisini almalıyım hangisi daha az yakıyor öğrenciyiz uzun yolda yapacam ondan dolayı konfor için bu motorları seçtim fakat yakıtta beni üzermi bide +30,+40 k km de motor alsak sıkıntı çıkartırmı biraz tereddütlerim var yakıtta üzerse altından kalkamam çünkü öğrenci adamım benim için az yaksın konfor gerisi şart değil.Sizce istediklerime göre bu motorlar tercih edilirmi ?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Her iki motorda güzel ve kalitelidir.agrasif kullanmazsanız yakıt gayet normaldir.konfor zaten var sadece alırken dikkat et.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler