Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. cbf150'den cbf250'ye geçiş yapan arkadaşlar varmıdır ? bu aralar 250 ye geçiş yapmayı düşünüyorum da,pişman olurmuyum diye düşünüyorum.uzun yol çok yapıyorum ,bu motor uzun yolda en kötü cbf150 kadar rahatmıdır mesela,,aralarında ne gibi bariz farklar var , düz yolda son hızı nedir(cbf150 son hız 120km dipgaz) full depo ile ortalama kaç km yapar v.s. bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
    aman sakın degiştirme cbf 250 son hız 120 dir. sadece aniden bu hıza çıkarsın amartüsör sert dir. rahat edemezsin motor gürültüsüne altında degmen çalışıyor zandedersin. git hyasung gt al çok daha iyi olur.son hızın 155 e çıkar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    merhaba arkadaşlar. cbf150'den cbf250'ye geçiş yapan arkadaşlar varmıdır ? bu aralar 250 ye geçiş yapmayı düşünüyorum da,pişman olurmuyum diye düşünüyorum.uzun yol çok yapıyorum ,bu motor uzun yolda en kötü cbf150 kadar rahatmıdır mesela,,aralarında ne gibi bariz farklar var , düz yolda son hızı nedir(cbf150 son hız 120km dipgaz) full depo ile ortalama kaç km yapar v.s. bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
    Merhaba, Bende bu motosikleti kullanan biri olarak artı ve eksi yönlerini size belirtmek istiyorum sırayla önce eksilerini yazayım

Yakıt tüketimi şehir içi 4 litre ortalama kullanım ile 100 km de
    amortisorleri sert özellikle kasislerde çukurlarda rahatsız edebiliyor
    bazı parçaları gereksiz pahalı mesela grenaj ayna mekanik parçalar gibi...
    egzantrik zinciri sesinden bahsediyorlar öyle sanıldığı gibi bir ses olmuyor yani şakır şakır yapmıyor servisinde gördüm
    aynalardan arka pek iyi görünmüyor
    far kapatma açma düğmesi yok
    biraz önü hafif gibi ani debriyaj bırakınca yada arkaya birini alınca ön teker çok çabuk kalkıyor
    zinciri orjinal did sık yağlama istiyor
    aklıma gelen bütün eksileri bunlar

artılarını sayacak olursak
    kullanımı çok kolay çabuk alışıyorsunuz çok çevik virajları almak gerçekten zevkli
    frenleri güzel daha hiç dengesizlik yapmadı yüksek süratte tatminkar
    iki kişi otobanda 140 km çıkabiliyor yalnız bu süratte devir 9500rpm oluyor
    uzun süre bu süratte gitmek motor için pek iyi olmaz düşüncesindeyim tek kişide aynı sürat fazla denemedim geçen aylarda ceza yiyince bir daha test etmiyor ama hafif eğimde 150 km görebilir tekrar söyleyim bu süratlerde kullanılcak bir motor değil çok rüzgar aldığı için başınızı öne eğik tutmaya calısmak çok yorucu oluyor sevidiği süratler 90 100 110 max120 dir 120 de yarım veya bir fazla gazla ilerleyebilir 50-60 km den sonrasında pek motor sesi duymassınız oldukça titreşimsizdir sanırım 5000 6000 rpm de hafif karıncalanıyor ama ilerleyen zamanlarda bir video koymayı düşünüyorum bunun için kalkış hızlanmaları sanırım burgman 400 den biraz daha atak arkadaşımda var onunla denemiştik 2-3 sefer ilk başlangıçta sürekli motorumun önü kalktığı için ben biraz geriden başlamak zorunda kalıyordum ama 120 km sürate kadar yan yana gidebiliyorsunuz yani o aradaki farkı kapatıyorsunuz yalnız burgman 120 den sonrasını daha iyi hızlanıyor
    son olarak bana motorları dayanıklı geldi hem anlatanlardan hemde servisinde denk gelenlerden 110000 km de olup hala acılmamış motorlar var hala yürüyor dediklerine göre 150000 km dayanıyormus sonrasında piston segman rektifiye sadece ust kapak ve silindir sökülerek bir kere daha 150000 km gidebiliyormus krangı ve ekzantrikleri oldukca saglam 300000 400000 bin yapabiliyor servisindeki usta başının dediğine göre sizde servisine danışın ne olduğunu anlamak için

birde ekstra link teknik detayları için

http://www.honda.co.za/showspecs.aspx?t=2&ModelList=27

merhaba arkadaşlar ben bu motordan almak isdiyorum bende daha once dylan150 vardı ve büyütmek isdiyorum motorumu cbf 250 duşunuyorum fiyatları nelerdir. ve dayanıklımı bilgilendirisenis sevinirim

Motosikleti
    CBX 250 Twister 2004 - Hyosung GT 250 R

Selamlar,

2 gün önce Bursa'dan CBX 250 aldım. 24.000'de 2004 model. Size şöyle söyliyim inanılmaz harika, kusursuz bir motor sadece gürültülü çalışmasına alışamadım ve bir de sert süspansiyonuna... Onun dışında gerçekten dört dörtlük motor gaz yiyişi, hızlanması, torku, yakıt tüketimi ve tasarımı bir numara. Alırken yaza takas ediyordum ama şu an böyle bir niyetim yok.

Bursa'dan İstanbul'a 2 kişi 140-150 Km gibi hızlarla geldik. Hava karlı ve yağışlı olmasına rağmen virajlarda bile en ufak kaymadı.

Yakıtı YBR ile neredeyse aynı. Dün akşama kadar dışarıdaydım 15 TL ancak yaktı KLR 250'den sonra yakmıyor gibi geliyor.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Last Samurai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce Bursa'dan CBX 250 aldım. 24.000'de 2004 model. Size şöyle söyliyim inanılmaz harika, kusursuz bir motor sadece gürültülü çalışmasına alışamadım ve bir de sert süspansiyonuna... Onun dışında gerçekten dört dörtlük motor gaz yiyişi, hızlanması, torku, yakıt tüketimi ve tasarımı bir numara. Alırken yaza takas ediyordum ama şu an böyle bir niyetim yok.

Bursa'dan İstanbul'a 2 kişi 140-150 Km gibi hızlarla geldik. Hava karlı ve yağışlı olmasına rağmen virajlarda bile en ufak kaymadı.

Yakıtı YBR ile neredeyse aynı. Dün akşama kadar dışarıdaydım 15 TL ancak yaktı KLR 250'den sonra yakmıyor gibi geliyor.

akşama kadar dışarda olabilirsiniz ne kadar km yaptığınızın göstergesi değilki bu?
    birde ybr ile aynı yakamaz cbf 150 bile cbx'den fazla yakıyor.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

akşama kadar dışarda olabilirsiniz ne kadar km yaptığınızın göstergesi değilki bu?
    Uzun yolda kıyaslarsan doğrudur ama şehir içinde ne ybr'ye nede cbf 150'inin yanına yaklaşamaz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:34 ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman sakın degiştirme cbf 250 son hız 120 dir. sadece aniden bu hıza çıkarsın amartüsör sert dir. rahat edemezsin motor gürültüsüne altında degmen çalışıyor zandedersin. git hyasung gt al çok daha iyi olur.son hızın 155 e çıkar
    Madem beğenmiyorsunuz Cbf 250 yi,topiğinde niye geziyorsunuz???

Antipatik olmanın gereği yok...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

yanlış yazmışım...

cbf 150 bile ybr'den fazla yakıyor diye düzeltirim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı madcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Bende bu motosikleti kullanan biri olarak artı ve eksi yönlerini size belirtmek istiyorum sırayla önce eksilerini yazayım
    .....
    ...
    ...
    far kapatma açma düğmesi yok
    ....
    Arkadaşlar far kapama - açma düğmesi artık hiç bir motorda yok. Çünkü motor üreticileri için zorunlulaştırılmış bir husus. Motosikletlerde gündüzleri dahi farın görünürlüğü arttırmak için açık olması şart. bu sebeple kontak açtığınızda far yanar. Kısacası bu dezavantaj değil, motoru kullanan için hayati avantajlardan biri.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    honda cbf 250
    selam arkadaşlar.ara sıra yazlıklarınızı okuyorum.ama ben her geçen gün motorumdan soguyorum.motordan şıkır şıkır ses geliyo servis normal diyo.kafayı yicem bu ses nasıl normal olur.gaza basmaya korkar oldum.sanki bi parçası patlıcak gibi şıkırtıdan durulmuyor .ben bursada oturuyorum.varsa iyi bi tamirci bu motordan anlayan bana yazssın bıttım artık.satıcam ..

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Alıntı kaflas77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.ara sıra yazlıklarınızı okuyorum.ama ben her geçen gün motorumdan soguyorum.motordan şıkır şıkır ses geliyo servis normal diyo.kafayı yicem bu ses nasıl normal olur.gaza basmaya korkar oldum.sanki bi parçası patlıcak gibi şıkırtıdan durulmuyor .ben bursada oturuyorum.varsa iyi bi tamirci bu motordan anlayan bana yazssın bıttım artık.satıcam ..
    Egzantiriğin sesi fazlaca geldiği doğru ama soğumanın sebebi buysa birşey diyemem.
    Motorundan daha garip ses geliyorsa iyi bir ustaya göster yada başka arkadaşında aynı motordan varsa birde onu dene bakalım aynımı,belkide sen çok kafaya takıyorsun..

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı kaflas77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal birşey değil kilometresi kaçta ve yagını kontrol ediyormusunuz ayrıca yağı değiştireli ne kadar oldu yağın kalitesi ve hava sıcaklıkları raf ömrüde bunlara eklenebilir bir süre sonra özelliğini kaybedebiliyor inceldiği için sesli çalışabilir yağsız kaldıysada olabilir beterinden saklasın yağsız kaldıgı için hararet yapmış piston sıkışmış olabilir çıt çıt çıt diye ses yapar egzantirk gergi otomatiği var onu söküp kontrol etmek gerek belki oda bozulmuş olabilir sökük iken motoru calıstırmayı denemeyin... egzantrik sesi yuksek devirde şıkırtı yapıyor vibrasyon varmı eger varsa debryaj tasından kaynaklı bir sorun olabilir belki sibop ayarıda isteyebilir burda olsa çözerdik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Geçmişte CBF150'den CBF250'ye geçmiş biri olarak sana tek söylüyebileceğim şey.1 hafta sonra satarsın.Çünkü ben öyle yaptım.Nedenlerine gelince :
    1.CBF150 gibi dik değil , belin bükülerek ve eğilerek oturursun.Uzun süre kullanımda bel ağrısı yapar.
    2.Neredeyse sıfır titreşimli bir motordan , gerçekten titreşimli bir motora geçmenin ne demek olduğunu yaşaman lazım.CBF250 üstten ekzantrikli olduğundan titreşim yapar ve farkında olmasan da sinsice seni yorar.
    3.Amortisörleri serttir ve konfor neredeyse sıfır.Asfaltın dışına çıkamazsın.
    4.Son hızı benimkinde cbf150'den 10-15 km daha fazlaydı.O kadarcık hız farkı için cbf150'nin konforundan olduğuma bin pişman olmuştum.
    5.Yedek parça fiyatları cbf150'ninkinin 5-10 katı daha pahalıdır.
    ......
    ......

CBF250 kullanıcıları bana kızmasın ama gerçekler bunlar.

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmişte CBF150'den CBF250'ye geçmiş biri olarak sana tek söylüyebileceğim şey.1 hafta sonra satarsın.Çünkü ben öyle yaptım.Nedenlerine gelince :
    1.CBF150 gibi dik değil , belin bükülerek ve eğilerek oturursun.Uzun süre kullanımda bel ağrısı yapar.
    2.Neredeyse sıfır titreşimli bir motordan , gerçekten titreşimli bir motora geçmenin ne demek olduğunu yaşaman lazım.CBF250 üstten ekzantrikli olduğundan titreşim yapar ve farkında olmasan da sinsice seni yorar.
    3.Amortisörleri serttir ve konfor neredeyse sıfır.Asfaltın dışına çıkamazsın.
    4.Son hızı benimkinde cbf150'den 10-15 km daha fazlaydı.O kadarcık hız farkı için cbf150'nin konforundan olduğuma bin pişman olmuştum.
    5.Yedek parça fiyatları cbf150'ninkinin 5-10 katı daha pahalıdır.
    ......
    ......

CBF250 kullanıcıları bana kızmasın ama gerçekler bunlar.
    yanlış anlaşılmasın alttan egzantrikli motor kaldımı ya cbf 150 de ustten tek egzantriklidir sadece bunu düzeltmek istedim ustten egzantirik motorlar daha az titreşimlidir alttan egzantrik 1950 lerin teknolojisi genelde o zamanda var alttan egzantrik günümüzde hala kullanılıyorsa şaşırırım valla böyle yazdım ama siz ustunuze alınmayın belki birilerine lazım olur

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    twister da deniyor bu modele değil mi?
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı madcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşılmasın alttan egzantrikli motor kaldımı ya cbf 150 de ustten tek egzantriklidir sadece bunu düzeltmek istedim ustten egzantirik motorlar daha az titreşimlidir alttan egzantrik 1950 lerin teknolojisi genelde o zamanda var alttan egzantrik günümüzde hala kullanılıyorsa şaşırırım valla böyle yazdım ama siz ustunuze alınmayın belki birilerine lazım olur
    Ben de bildiğimden değil kulaktan duyma söyledim onu.Ama bu cbf250'lerde ekzantrikle ilgili problemler çok olduğundan belki onla alakalıdır.Ustalarımız daha iyi bilir bu konuyu.Ancak cbf250'nin neden bu kadar titreşimli olduğunu bi türlü anlıyamıyorum.Şimdi kullandığım xciting250 de tek silindirli titreşim konusunda cbf150'den farksız.Sıfır titreşimli diyebilirim.

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bildiğimden değil kulaktan duyma söyledim onu.Ama bu cbf250'lerde ekzantrikle ilgili problemler çok olduğundan belki onla alakalıdır.Ustalarımız daha iyi bilir bu konuyu.Ancak cbf250'nin neden bu kadar titreşimli olduğunu bi türlü anlıyamıyorum.Şimdi kullandığım xciting250 de tek silindirli titreşim konusunda cbf150'den farksız.Sıfır titreşimli diyebilirim.
    evet onu bende çok okudum servisindede dediler oluyor böyle bir sorun fakat bu motorları kullananlarda zannedersem son devirlerine kadar zorluyorlar 8000 9000 10000 devirde gitmek, zinciri bozanda bu olabilir. Titreşim konusunda xciting250 test etmedim bilmiyorum dogrudur guzeldir. Açıkcası cbf250 beni rahatsız etmedi hiç bir yeri sallanmıyor mesela calısırken vibrasyon var diyemiyeceğim test ettim üstüne sigara paketini koydum gazı fazla acınca hafif yurumeye baslıyor ama normal göründü bana redline a kadar basmadım gerçi genede dikine duruyor ben böyle test etmiştim belki hepsi böyle değildir çünkü motorumda mekanik anlamda kusur olabilecek birşey yok samimi söylüyorum gönül yüksekde gezer ama amortisorleri haricinde, sevdim bu motoru belki birgün üzerse o zaman ayrı tabi

Öncelikle slm ya arkadaslar ben dün 15000 de Cbf 250 aldım yani Ybr 125 den 250 lige geçiş yaptım ama bayağı araştırdım bazı kronik sorunlarını falan okudum çok tereddüt etdim alayımı almayayimmi diye velhasil aldım 2 gündür biniyorum suan itibariyle memnunum özellikle çabuk hızlanmasında şimdi yine takip ediyorum bu başlığı bazı arkadaslar bayağı motora vermiş veristirmis belkide haklılar ben kuryeyim Ankara'da bazı depolar Cbf 250 kullanıyor onlarla konuşmaya giydim motorlar 160000 170000 de ama halen Super diyolar ve binmeye devam ediyorlar.bence buna binenler yorum yapsa daha faydalı olur düşüncesindeyim kafam yine karıştı okuduklarımdan şimdi ben kötü mü yaptım?Sizce...saygılar.

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı KaBuSeMrE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle slm ya arkadaslar ben dün 15000 de Cbf 250 aldım yani Ybr 125 den 250 lige geçiş yaptım ama bayağı araştırdım bazı kronik sorunlarını falan okudum çok tereddüt etdim alayımı almayayimmi diye velhasil aldım 2 gündür biniyorum suan itibariyle memnunum özellikle çabuk hızlanmasında şimdi yine takip ediyorum bu başlığı bazı arkadaslar bayağı motora vermiş veristirmis belkide haklılar ben kuryeyim Ankara'da bazı depolar Cbf 250 kullanıyor onlarla konuşmaya giydim motorlar 160000 170000 de ama halen Super diyolar ve binmeye devam ediyorlar.bence buna binenler yorum yapsa daha faydalı olur düşüncesindeyim kafam yine karıştı okuduklarımdan şimdi ben kötü mü yaptım?Sizce...saygılar.
    bende çok kararsız kaldım alırken şuan itibari ile memnunum tek rahatsızlığım parçalarının pahalı ve amortisorlerin cukurdan kasisden gecerken verdiği rahatsılık vallahi bundan nefret ediyorum çocukken mopedim vardı o bile daha cukurlarda yumusaktı kuryeler motorumu gördüğünde bunlar cok güzel tam binilcek motosiklet diyorlar sadece parcaları pahalı oldugu için onlara gelmiyormus bunu söyleyen daha once kullananlar birde şunu belirtmek istiyorum bu biraz da şans işi galiba ben bu motoru aldıgımda bir tanıdığım burgman 400 aldı 2002 model fiyatları aynı gibi birşeydi aynı tarihlerde alındı neredeyse aynı kilometrede ama yaptıgı masrafları yazsam yok dersiniz ve motor gene arızalı konjektor arıyor nerdeyse 1 sene oldu adam akıllı bir kere doya doya kullanamadı şans işi diyorum bana deseler burgman al yok aman derim onu bilmem ama ben nefret ettim

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Motorun hakkından fazlasını almaya çalışınca motor ne yapsın. Tabii ki gelir her yerinden ses. 250 cc motorla 150 km görmeye çalışıyor belki de bir çok kişi. Bu motor hız motoru değil. Naked bir makine. bazı arkadaşlar da cbf150 ile kıyaslamış. Gülsemmi ağlasammı bilemedim. CBF250 virajlı yollarda kullanması çok zevkli, şehir içinde oldukça kıvrak ve atak, uzun yollarda da yakıt-performans açısından oldukça başarılı bir noktadadır. Bu motorun 2. elini alırken örneğin "abi bu makinede 140 km gördüm" diyen birinden hemen uzaklaşın ve motorunu da almayın. Bu sitede diğer topiclere de bir bakın. 100cc çin malı motor kullananlar bile son hız muhabbeti yapıyor. motorda hız istiyosanız paraya ve benzine acımayacak, yüksek cc li bir benzin canavarı alacaksınız. bunun başka yolu yoktur. Herkes motor alırken az yaksın çok kaçsın derdinde. Böyle bir mantık yok arkadaşlar.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Şu bir gerçekki egzantirik zinciri sesi kronik bir durum malesef cbf 250 lerde.bayağı bir şakırtı sesi geliyor.
    Ve ayrıca her motosikleti kendi seğmentindeki motosikletlerle kıyaslarsak daha sağlıklı olur.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler