Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    arkadaşlar motorumun stop etme olayını çözdüm hiç bir tamirci de çözemedii kullanma kılavuzuna baktım motor rolanti devri 1400 de çalşcak diyoo bizim ustalar 1000de ayrlıyor motorlarımızı artık motrum soğukken bile stop etmiyor moralim düzeldii 1 aydır kafama takıldı az kalsın debriyaj setini deşiğtryordumm 300 tlden yırttıkk yanii bu arada 1 ayda 2 kere yağ değiştirdim tabiii sizinde aklınzda bulunsun bilmiyrumm adamlar kullanma klavuzuna bile yazmışlar vardır bi bildiklerii bi zararı olmaz heralde motora motorun vites geçişleri bile rahatladııı tokatdan sevgiler cbf 250 yi çok sevyrumm
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Buda benden

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,merak ettiğim bir konu var,Twistir 24 PS- CBF 22 PS...Acaba ne- nasıl bir işlem yapılmışta CBF 22 PS'e düşürülmüş ? bildiğim kadarıyla motorları aynı...Ve bu 2 PS'i geri kazanabilirmiyiz ??? Bir fikri olan varmı ?
    Birde resim koyalım yopiç yürüsün biraz...

Uploaded with ImageShack.us
    Egzos emisyon olayını avrupa standartlarına uydurmak için değişiklik yapmışlar diye biliyorum. Buda 2-3 hp güç kaybına yol açmış.

Arkadaşlar 1-2 haftadır gösterge panelinin ışığı sönüyor bikaç dakka sonra yanıyor kafasına göre gidip geliyordu ve sonunda bir gitti bidaha gelmedi Acaba problem nerede olabilir? Gösterge kısmının pahalı olduğunu biliyorum buda beni korkutuyor..
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos emisyon olayını avrupa standartlarına uydurmak için değişiklik yapmışlar diye biliyorum. Buda 2-3 hp güç kaybına yol açmış.

Arkadaşlar 1-2 haftadır gösterge panelinin ışığı sönüyor bikaç dakka sonra yanıyor kafasına göre gidip geliyordu ve sonunda bir gitti bidaha gelmedi Acaba problem nerede olabilir? Gösterge kısmının pahalı olduğunu biliyorum buda beni korkutuyor..
    Selamlar herkese,gösterge normal çalışıyor ise korkulacak birşey yok bence,onun içindeki ışıklandırma ampülleri yanmıştır...Motor çalışınca sarsıntıdan bazen ampulün içindeki ince tel birbirine kavuşur ve birsüreliğine ışık verir sonra yine ayrılır ve söner muhtemelen böyle olmuştur...CBF 150 imde de böyle olmuştu...Onun içindeki ampulleri iyi bir motorsiklet elektrikçisine değiştittir sorun biter...Ama önce sigortaları kontrol et belki sigorta atmıştır...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    cbf 250 orta ayaklık lazım fazla olan yada satmak isteyen olrsa bana yazarmı ha bide koruma demiri meselesi varr bi ayrdımcı olun onuda bulayıımm

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Herkese selam,bugün (eyong) kardeşimizin tarifi üzere motruma dörtlü flaşör yaptım ve süper oldu...3 TL ye bir düğme ve bir metre kablo hepsi 4 TL ye mal oldu...Linki veriyorum ilgilenirseniz buyrun eyleme gerçekten çok kolay...Hadi kolay gelsin.http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ygulamali.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Orta sehpa banada lazım,koruma demirine gelince ben YBR nin yeni tip koruma demirini biraz değişiklikle uyarladık birkaç sayfa arkada resimleri mevcut...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

103. sayfada
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Ne kadar ıssız kalmış burası...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Varadero
    Fotoğraf koyalımda topic canlansın arkadaşlar Ankara eskişehir seyahatinde yaptığım ekonomik sürüş ölçümü sonunda motorum kuruş hesabıyla km de 12,2 ykr yaktı. İnanamayıp tekrar tekrar hesapladık (70-90 km hız) Motorumu seviyorum varsın parçası pahalı olsun genede yakıt performans oranı mükemmel

Motosikleti
    Alım Aşamasında :)
    CBF 250 sini satmayı düşünen arkadaşlar bana ulaşabilirmiiii???

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf koyalımda topic canlansın arkadaşlar Ankara eskişehir seyahatinde yaptığım ekonomik sürüş ölçümü sonunda motorum kuruş hesabıyla km de 12,2 ykr yaktı. İnanamayıp tekrar tekrar hesapladık (70-90 km hız) Motorumu seviyorum varsın parçası pahalı olsun genede yakıt performans oranı mükemmel

http://ressim.net/61/upload/659754ba.jpg
    yuh yakmamışki o motor koklamış

benim cbf 150 2 kişi full yüklü dip gaz 143krş yaktı istanbul -erdek arası
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250

Motosikleti
    Varadero

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    Arkadaşlar dün cbx 250 aldım ve yağını değiştirecektim shell 20/50 yağ bulabildim ve yağı değiştirdim ama sanki yağ biraz kayu gibime geldi. Ne dersiniz sizce bunu kullanmalımıyım yoksa 10/40 mı almalıyım

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşlar elcik koruması isteyen varsa buraya yazabilir yada cepten ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...357226/detay/?

98 Beygir.....

MERHABA ARKADAŞLAR,BENİM KM GÖSTERGESİ TİTREŞİMLİ CALIŞIYOR VE EKSİK GÖSTERİYOR,BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ ALABİLİRMİYİM?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2528436
    arkadaşlar bu konuya dikkat ediniz.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Merhabalar arkadaşlar,cbf 250 imde bir sorun var:bazen yokuş aşağı kompresöre bindiği zaman motora gaz açtığımda pat küt poof diye stop ediyor motor,yokuş yukarı çıktığımdada bazen birdenbire motor çekişten düşüyor,daha fazla gaz açmam gerekiyor buseferde yokuşun sonunda durmam gerektiğinde rölantinin 3000 devirde durduğunu gördüm.Bu durumu birçok defa yaşadım,geçen cumartesi bakıma götürdüğmde ustaya bundan bahsettim, karburetörü söktü temizledi taktı ayarlamaya çalıştı fakat ayar birtürlü tutmuyordu.Sonra büyük usta dediki süpopta bir anormallik var,biraz yağ emdirdi motora benzin girişinden yağı emince düzeliyordu.Dedi ki üst kapağın sökülüp kapakçıya gitmesi lazım,sökmüşken ekzantrik zinciri ve gergisini de değiştirelim diyor...Sizin fikrinize ihtiyacım var böyle bir olay yaşayan varmı ? hepinize keyifli sürüşler ...
    Hep Pür Dikkat...

mehmet eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Slm Sevgili CBF 250 kullanıcıları!Sayfanızın bir cok kısmını dikkatle ve zevkle okudum ve aklımda kalan bazı sorular kaldı, Bilgilerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim!Arkadaşlar almak istediğim motorlardan bir tanesi CBF 250 gerek tarzı, gerek performansı gerek yakıtta ideal olduğunu düşündüğüm için almak istiyorum allah nasip ederse!Bildiğiniz üzere 2. el motorlarda işimiz şansa kalmış(pistonun , krankın ses yapmadığı sürece ömrünü bilmek biraz zor!!Sorularımı cevaplarsanız sevinirim!
    1) CBF 250 ortalama kalitesiyle rektefeye kaç km de girmek zorunda ve maliyeti ne olur?
    2) Hangi km' lerde yapılması gereken bakımlar var ve maliyetleri neler?örneğin debriyaj balatası,zincir takımları,krank mili vb.
    3) Ülkemizde parçalarını pahalıya kaçmadan kolay bulmak mumkunmu?parçalarını araştırabileceğimiz türk sitesi varmı?
    4) Parçaları gerçekten pahalımı?Örneğin gösterge panelinin dijital olduğundan 1,000tl civarı ve debriyaj balata değişiminin 300TL civarı olduğunu duydum doğrumu?değilse fiyatı nekadar?

İlginiz için şimdiden teşekkürler umarın uygun bir zamanda CBF 250 ile aranızda bilgi paylaşımı yaparım!

cbf 250 alacaksan hatta ikinci el işin çokkkkkkkkk zor.
    parçaları pahalıdır. ucuz parçalar iş yapmaz yan sanayidir. ben zamanı evvelde sıfır aldığım cbf den memnun kalmazve beni motorculuktan soğutacakkken . bir daha düşün derim.

mehmet eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    İkinci elde işimin zor olduğunu iyi biliyorum evet!ama seni soğutan şeyin tam olarak ne olduğunu daha ayrıntılı yazarsan sevinirim?CBF 150 alacam bana tam yetmeyecek(işten eve gidecem 60km git gel 80-90 bir yere kadar fazlası bu motor için ideal değil!ayrıca tabi fazla hız sevmem aslında ama araç sollarken 120-130 lazım oluyor ve ben 1,79 boyunda 85 kiloyum artcımda olunca uzun yolda buyuk cc tercih ederim)CBF 150 fiyatıda 4250 tlye mal oluyo CBF250 de 5000 tl civarında bu motora biner hem daha iyi yol tutar ve uzun yolda istediğim gibi giderim diye düşüncem var!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler