Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bu kronik zincir problemi tam olarak nasıl bi problem, ayrıca 100km de tam olarak ne yakıyor tam anlayamadım herkez farklı değer yazmış.

ben 22000 km de zinciri değiştirdim cünkü özelliği gitti ve sorun yaptı dandik bi zinciri var. zincirdeki sese gelince: her cbf 250 de var o ses, 50 km hızdan sonra motorun sesinden duyulmaz oluyor. nedeni 2 tane. 1) sanzumanın o taraftaki dişlinin dışında zincire baskı yapan bi metal parca var o zincire sürtüyor ya da zincir ona sürtüyor.

2) zincirin altında , zincir sürtmesin diye bi koruma plastiği varya ( adını bilmiyoru m) ondan yapıyor gibi ama 1. neden daha baskın.

her seye ragmen motorumu seviyorum;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:48 ----------

Alıntı rehaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    kafkas motorun hayırlı olsun..
    ben reha, istanbuldan.. yıllardır sitenin motorsuz bir üyesiydim, geçtiğimiz günlerde cbx250 2004 model.. cbx ile ilgili pek yazı yok ben de kendimi bu başlığa ait hissedip yazayım dedim
    bir haftadır kullanıyorum yaklaşık motoru, 2 sorum var tecrübeli arkadaşlara:
    dijital göstergede saat ve kilometre sürekli sıfırlanıyor (toplam km değil reset ile sıfırlanabilen km), ayarını nasıl yapacağımı mı bilemiyorum arıza mı var acaba nasıl tespit edebilirim?
    hız olarak da 140a çıkabileceğini okumuştum forumlarda, bugün tem de denemek istedim 130u gördüm ama 9bin devire dayandığını farkedince bıraktım gazı.. normal midir?

benim cbf le 130 zor yapıyorum ya. bi de o sıfırlanma mevzusu en cok motor calışmadığında
    sık aralıklarla marsa basıyorsan ondan oluyor. uzun ve sık mars basma.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 ----------

Alıntı kaflas77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar.ben bursadan murat ocak ayında aldım cbf 250 motorumu gücü güzel ama titreşim var.artı çok yakıyo.50tl lik benzinle 250 km yol yaptım.bide egzoz taktırmak istiyorum ama nerde bulucam hangi marka iyidir hesaplıdır bilmiyorum..yardımcı olursanız sevinirim.herkeze kazasız belasız sürüş keyfi dilerim

ben bi depo ile 320 km gidiyordum su an denemedim hiç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı garaguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cbf le 130 zor yapıyorum ya. bi de o sıfırlanma mevzusu en cok motor calışmadığında
    sık aralıklarla marsa basıyorsan ondan oluyor. uzun ve sık mars basma.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 ----------

ben de diyorum ya 9000deviri gördü, sürekli o hızda - devirde gidilmez.. sanırım normali bu..

haklısın akü sorunu değil söylediğine benzer bir durummuş.. başlangıçta ibreyi bekliyordum ama trafikte acemilikle stop ettirdiğim durumlar olmuştu o durumlarda marşı düzgün kullanmadığım içinmiş.. artık sıfırlanmıyor

Motosikleti
    honda cbf 250
    ben 140 rahat gördümmmm süratte sorum yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:38 ----------

arkadaşlar intermette arattım bulamadım cbf 250 kullanım kılavuzu lazım bana ))

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

klavuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:38 ----------

bende var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:59 ----------

ya nasıl yapıyorsunuz 140 ben anlamadım saka mı?

Motosikleti
    honda cbf 250
    valla ben 2009 aralık ayında aldım daha yeniyim alışmaya şalışıyorum ama 140 rahat gördüm yol bitti bitmeseydi dahada giderdi

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam cbf 250 ciler
    bu motorun parcası işciliği bakımları pahalımı en azından debriyaj balatası değitiren oldumu kac para falan filan işte bilgi verirseniz sevinirim seviniriz

Alıntı söztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cbf 250 ciler
    bu motorun parcası işciliği bakımları pahalımı en azından debriyaj balatası değitiren oldumu kac para falan filan işte bilgi verirseniz sevinirim seviniriz
    Eski sayfalarda yazıyor. Aratma yaparsanız bulabilirsiniz. Selamlar.

merhaba

Arkadaşlar benim lastikler eskidi de hangi marka lastiği tavsiye edersiniz.

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Şu an kullandığınız lastik, hangi marka?
    Fabrika çıkışı pirelli,tabi metzeler ve michelin de olabilir.Tabi bu kullanmanıza bağlı mesela sert kullanıyorsan pirelli,yumuşak kullanıyorsanız michelin derim.Metzeler kulanmadım ama onunda iyi bir marka oluğunu biliyorum.Bunların fiatları ise hemen hemen birbirine yakın gibi.Yinede siz iyi araştırıp öyle alın.

merhaba

öncelıkle teşekkur ederim neden sert kullanım da pirelli, nasıl bir faydası oluyor acaba

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkadaslar mutlaka daha önceki sayfalarda vardır ama şu an geri dönüp aramaya hiç zamanım yok.Zira bugün 2006 model CBF 250 almak üzereyim. Bir arkadasım yedek parçalarının çok çok pahalı olduğunu söyledi. Bu konuda CBF 250 tecrübesi olan ve bazı parçaların fiyatlarını yazabilecek arkadas varsa memnun olurum.(Amortisör,göstergeler,sinyaller,balata vs.)Cevaplarınız için şimdiden tşk ederim.

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar mutlaka daha önceki sayfalarda vardır ama şu an geri dönüp aramaya hiç zamanım yok.Zira bugün 2006 model CBF 250 almak üzereyim. Bir arkadasım yedek parçalarının çok çok pahalı olduğunu söyledi. Bu konuda CBF 250 tecrübesi olan ve bazı parçaların fiyatlarını yazabilecek arkadas varsa memnun olurum.(Amortisör,göstergeler,sinyaller,balata vs.)Cevaplarınız için şimdiden tşk ederim.
    hocam bu yazdığın parçalardan amartisör ve gösterge cidden pahalı parçalar ama her 6.000 km de değişmez, sana lağzım olacak olanlar yağ ve hava filtresi, zincir dişli, onlar içinde sahibinden yedek parça bölümünden bakabilirsin.

Motosikleti
    şu anda yok
    Arkadaşlar çok severek kullandığım motosikletimi cc büyütmek amacıyla satıyorum bilginize....İlan linki ikinci el satış bölümünde yer almaktadır. Hepinize sevgiler..

Motosikleti
    honda innova anf 125
    cbx 250 ile cbf 250 arasında model farkı hariç bi fark varmı ki ve 250lik bi alet için 130-140 son hız biraz az gibi geldi bna ama cbr 125 bile o hızlarda seyredebiliyorken
    hayalinin peşinden ne kadar çok koşarsan alacağın zevkte sabırın kadar yüksektir :):queen:

museby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Selam Arkadaşlar, sizden bir konuda yardım isteyeceğim,

Cumartesi günü motosikleti basınçlı suda yıkattım, yıkama işleminden sonra motosikleti park alanına götürdüm, akşamına topcase i sökmek için otoparka gittim, o sırada geçici olarak boşta çalıştırdım, fakat 3. çalıştırmada dijital ekran görüntüsü gitti ve motordan tırrrrrt tırrrrrrt gibi sesler çıkıyor. Off konumuna alıp tekrar On konumuna aldığımda dijital ekran geliyor çalıştırmak istediğimde aynı ses geliyor ve ekran gidiyor, sizce neden olabilir ??? birde Gaziosmanpaşa'da oturuyorum yakın olan bir tamirci yönlendirebilirsiniz sevinirim.

İyi Günler

Arkadaslar bu resmi yine bu siteden buldum motor bence manyak guzel olmus nasıl yaptırılabilir boyle sekilde . farlar hangi motorun farı . yorumlarınızı bekliyorum ama bu forumda resim nasıl ekliyoruz bilmiyorum olacakmı

Motosikleti
    Yamaha Xt660R
    Alıntı museby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar, sizden bir konuda yardım isteyeceğim,

Cumartesi günü motosikleti basınçlı suda yıkattım, yıkama işleminden sonra motosikleti park alanına götürdüm, akşamına topcase i sökmek için otoparka gittim, o sırada geçici olarak boşta çalıştırdım, fakat 3. çalıştırmada dijital ekran görüntüsü gitti ve motordan tırrrrrt tırrrrrrt gibi sesler çıkıyor. Off konumuna alıp tekrar On konumuna aldığımda dijital ekran geliyor çalıştırmak istediğimde aynı ses geliyor ve ekran gidiyor, sizce neden olabilir ??? birde Gaziosmanpaşa'da oturuyorum yakın olan bir tamirci yönlendirebilirsiniz sevinirim.

İyi Günler
    Muhtemelen akü kontaktları , sigorta kutusu vs. biryere su kaçırdınız. Tamiri tedavisi nasıl olur bilemiyorum ama bir tamircinin bakması bence şart.
    Oturduğunuz civarda tamirci bilemiyorum, arkadaşlar sanırım yardımcı olurlar

Kolay gelsin

http://img86.imageshack.us/img86/981/gr143ki.jpg

motor boyle nasıl yapılabilir far hangi motorun farı biliyormusnuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:39 ----------

Arkadaslar bence coook guzel olmus boyle yapılabilimi nerede nasıl kaca patlar farlar hangi motordan alınma ruzgarlıkla butun satılırmı acaba . yuvarlak farları sevmiyorum cunku alt grenajı yaptıramazsak en azından farı duzelteyim. degerli yorum ve bilgilerinizi bekliyorummm

museby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Muhtemelen akü kontaktları , sigorta kutusu vs. biryere su kaçırdınız. Tamiri tedavisi nasıl olur bilemiyorum ama bir tamircinin bakması bence şart.
    Oturduğunuz civarda tamirci bilemiyorum, arkadaşlar sanırım yardımcı olurlar

Kolay gelsin
    Teşekkürler,

Benim motor 3-4 aydır otoparkta duruyordu, toplam 70-80km yol katetmişimdir.

Serviste(Anes Motor) tamir ettirdim, akünün boşalmasından dolayı çalışmıyormuş, şarjda tuttular sorun giderildi.

İyi Günler

Motosikleti
    honda cbf 250
    arkadaşlar bakımlarını yaptırabilecegim bursada bi servis veya usta varmı bildiginiz. duran kardeşler hondanın yetkili servisi ama çok pahalı.inegölde varmış telefonu vardı.kaybettim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler