Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 250
    slm arkadaşlar.ben bursadan murat ocak ayında aldım cbf 250 motorumu gücü güzel ama titreşim var.artı çok yakıyo.50tl lik benzinle 250 km yol yaptım.bide egzoz taktırmak istiyorum ama nerde bulucam hangi marka iyidir hesaplıdır bilmiyorum..yardımcı olursanız sevinirim.herkeze kazasız belasız sürüş keyfi dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Hayırlı olsun,ALLAH kaza bela göstermez inşallah..
    Motorun yağına,hava filtersine ve bujilerine bir baktır olmazsa değiştir.Yakıt tüketimini fark ettireceğine eminim.

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    Alıntı kaflas77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar.ben bursadan murat ocak ayında aldım cbf 250 motorumu gücü güzel ama titreşim var.artı çok yakıyo.50tl lik benzinle 250 km yol yaptım.bide egzoz taktırmak istiyorum ama nerde bulucam hangi marka iyidir hesaplıdır bilmiyorum..yardımcı olursanız sevinirim.herkeze kazasız belasız sürüş keyfi dilerim
    motorun hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.
    uğur volkan nında dediği gibi normal bakımları geçikmişse,,hava filtren kirli ise
    yakıt sarfiyatın artacaktır..tabi bu kullanımla direk ilgili bir durum..sakin kullan.
    egsoz olarakta orjinal egsozu zaten çook şık ve güzeldir..
    + olarakta egsozu değiştirdiğinde yakıt sarfiyatın gözle görülür şekilde
    artacaktır..
    ben tam bir depo ile yani 16 litre 451 kilometre gitmiştim..sana bir fikir verir..
    güzel günlerde kullanman dileğiyle..
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    kaflas yeni cbf 250 nin hayırlı olsun
    arkadaşlarında dedigi gibi bakımlarını düzenkli olarak yaparsan cbf de seni üzmez.
    ben bir depo ile 380 km yol yaptım, yedek de 50 km giderdi.
    devirli kullanacaksın depoyu tam doldurup tam boşalttıktan sonra ölçeceksin.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    yeni taktığım elcik korumaları cbf 250 ye çok yakıştı valla..

98 Beygir.....

cbx250

selamlar,
    kafkas motorun hayırlı olsun..
    ben reha, istanbuldan.. yıllardır sitenin motorsuz bir üyesiydim, geçtiğimiz günlerde cbx250 2004 model.. cbx ile ilgili pek yazı yok ben de kendimi bu başlığa ait hissedip yazayım dedim
    bir haftadır kullanıyorum yaklaşık motoru, 2 sorum var tecrübeli arkadaşlara:
    dijital göstergede saat ve kilometre sürekli sıfırlanıyor (toplam km değil reset ile sıfırlanabilen km), ayarını nasıl yapacağımı mı bilemiyorum arıza mı var acaba nasıl tespit edebilirim?
    hız olarak da 140a çıkabileceğini okumuştum forumlarda, bugün tem de denemek istedim 130u gördüm ama 9bin devire dayandığını farkedince bıraktım gazı.. normal midir?

Motosikleti
    9 bin devirde 130 km hız normal,
    ancak göstergelerin sıfırlanması akünün temezsızlıgından olabilir,
    yeni motosikletin hayırlı olsun.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    Alıntı rehaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    ben reha, istanbuldan.. yıllardır sitenin motorsuz bir üyesiydim, geçtiğimiz günlerde cbx250 2004 model.. cbx ile ilgili pek yazı yok ben de kendimi bu başlığa ait hissedip yazayım dedim
    dijital göstergede saat ve kilometre sürekli sıfırlanıyor (toplam km değil reset ile sıfırlanabilen km), ayarını nasıl yapacağımı mı bilemiyorum arıza mı var acaba nasıl tespit edebilirim?
    hız olarak da 140a çıkabileceğini okumuştum forumlarda, bugün tem de denemek istedim 130u gördüm ama 9bin devire dayandığını farkedince bıraktım gazı.. normal midir?
    bahsettiğin sorun cihanında dediği gibi aküyle ilgili bir durum..
    benn motorumla 150 km yi gördüm..130 km hız normall..
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

Motosikleti
    şu anda yok
    [QUOTE=rehaster;1960431]selamlar,
    hız olarak da 140a çıkabileceğini okumuştum forumlarda, bugün tem de denemek istedim 130u gördüm ama 9bin devire dayandığını farkedince bıraktım gazı.. normal midir?[/QUOT

Motosikletini çalıştırırken kontak anahtarını çevirdikten sonra göstergelerin gidip gelmesini (selamlama olayı) beklemeden direkt çalıştırırsan sıfırlamayı yapabiliyor. Çalıştırırken doğru çalıştırıyorsundur umarım.

Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni taktığım elcik korumaları cbf 250 ye çok yakıştı valla..

Baya güzel ve hoş olmuş.
    Nerden aldığını ve fiatinı söylersen sevinirim,bende hemen alayım.
    selamlar,
    İlk sorunu bende yaşadım ve halettim çok şükür.Arkadaşların dediği gibi sorun aküden kaynaklı olabilir,yada iyi şarz etmiyorda olabilir..Ölçtür şarzını,14,15 vuruyorsa sorun yoktur,ama az vuruyorsa sorun büyüktür bence.Umarım problem aküdendir..Birde unutmadan söyliyeyim,ampülünde önemi var,(benimki 100lük ampül olmasındandı)normali 35 watlıktır,sendeki daha fazla ise;amperi çok çektiğinden aküyü emer,şarzıda tam dolduramadığından eksik bırakır.
    Bide bunlara bak derim...

kaza

akü için tembellik ederdim muhtemelen servise göstermeye (ibrenin gidip gelmesini bekliyorum), bugün ilk kazamı yaşadım mecbur gidicem artık :p
    bu sabah viraja girerken nasıl oldu bilmiyorum bi anda kontrolü kaybettim (hızım 50km civarıdır..) acemilik + dikkat eksikliği sanırım.. motorum yan yattı ben motordan ayrıldım kendimi sırtüstü buldum.. korumalarım tamdı allahtan elim soyulacağına eldivenim soyuldu, sırtıma-omuzuma alacağım darbeleri korumalı mont aldı, botum delindi (motorun neresi deldi botu onu anlamadım.)

motorun debriyaj kolu kırıldı, gidon, vites pedalı biraz yamuldu.. kenardaki bir otoparka çektim motoru
    yenibosnada evden çıktıktan sonra oldu kaza, avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz servis ve fiyatlar hakkında verilecek fikirleri bekliyorum..

Motosikleti
    Alıntı ugur volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya güzel ve hoş olmuş.
    Nerden aldığını ve fiatinı söylersen sevinirim,bende hemen alayım.

bu elcik korumaların ben satıyorum elimde var istersen kargo ile gönderebilirim,
    istersen bakırköyden elden verebilirim sana,
    ben bakırköyde yim.

http://www.sahibinden.com/her_turlu_...XQQdisplayitem
    98 Beygir.....

Motosikleti
    600+150=750 CBF
    akü için tembellik ederdim muhtemelen servise göstermeye (ibrenin gidip gelmesini bekliyorum), bugün ilk kazamı yaşadım mecbur gidicem artık :p
    bu sabah viraja girerken nasıl oldu bilmiyorum bi anda kontrolü kaybettim (hızım 50km civarıdır..) acemilik + dikkat eksikliği sanırım.. motorum yan yattı ben motordan ayrıldım kendimi sırtüstü buldum.. korumalarım tamdı allahtan elim soyulacağına eldivenim soyuldu, sırtıma-omuzuma alacağım darbeleri korumalı mont aldı, botum delindi (motorun neresi deldi botu onu anlamadım.)

motorun debriyaj kolu kırıldı, gidon, vites pedalı biraz yamuldu.. kenardaki bir otoparka çektim motoru
    yenibosnada evden çıktıktan sonra oldu kaza, avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz servis ve fiyatlar hakkında verilecek fikirleri bekliyorum..
    Geçmiş olsun,dilerim som kazan olur.
    Parçalarını şirinevlerdeki Otosever Hondadan yada İkitellideki Anes motordan alabilirsin.Yan sanayi bakacak olursan,sirkeciden.
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu elcik korumaların ben satıyorum elimde var istersen kargo ile gönderebilirim,
    istersen bakırköyden elden verebilirim sana,
    ben bakırköyde yim.

http://www.sahibinden.com/her_turlu_...XQQdisplayitem
    Burdan telini aldım,Bakırköye geçtiğim zaman arayacağım..

Bende cbf 250 almayı düşünüyorum şuanda honda dylan kullanıyorum, dylandan vitesli bi motora geçmeyi düşünüyorum. düşündüğüm motorlar içinde cbf250 de var. cbf 250 nin kronik bi sorunu varmı merak ediyorum, birde periyodik bakım masraflarının ne kadar tuttuğunu öğrenmek istiyorum, öğrenci olduğum için bakım ücretleri beni düşündürüyor.

He birde ampulün modeli ne onuda merak ediyorum. H4 diye biliyorum ama doğrumu acaba.

Bu arada forumları 1 haftadır okuyorum. 1 hafta içinde 3-4 motorun forum sayfalarının hepsini okuduğum için hepsi çorba oldu. neredeyse cbf250 başlığınıda baştan sona okudum ama suanda kafamda hiç bişey kalmadı. onun için sorayım istedim

Zor durumdayım ybrmi cbf150mi, cbf 250, hyo naked250, Er 5 mi derken çok kafam karıştı. Bunların içinden 250 liklerden biri olacak gibi ama bakalım.

Cevaplar için şimdiden çok tşkler.

Birde bu kronik zincir problemi tam olarak nasıl bi problem, ayrıca 100km de tam olarak ne yakıyor tam anlayamadım herkez farklı değer yazmış.

Motosikleti
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bu kronik zincir problemi tam olarak nasıl bi problem, ayrıca 100km de tam olarak ne yakıyor tam anlayamadım herkez farklı değer yazmış.
    benim cbf 250 şu an 36 bin küsür km de ve şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım, aldıgımda 24 binde sorun yok

yakıt sorunu ise kullanıcıdan kullanıcya değişir.
    ben en son bursa gezisinde bir depo ile 2460 km gittim, yedekte ise 30 km gitmiştim gerisini sen hesapla
    ama bu kullanım çok normal bir kullanım sonucu oldu.
    98 Beygir.....

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    cem ben zincir sesi olduğunu duymuştm.yanı bu ses normden fazlaymış sürücüyü rahatsız edıyormuş.dıye duydum.kullanan arkadaşlar bilgilendirirler herhalde.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kronikmi yoksa kullanımlamı alakalı bilmiyorum ama herkes ekzentrik zinciri probleminden bahseder, yakın arkadaşlarımın birinde 40000 km de ekzantrik zinciri ses yapmaya başladı zincir değişmedi sadece zincir gergisi değişti ses kesildi. diğir zincir sesi aktarma zincirinde, motorun üzerinde bu sesi duymuyorsun tabi kask varken, 20-30 km hızlarda bu ses var hızlanınca motor sesi o sesi bastırıyor, bu aktarma zincirindeki sesi kronik olarak bilmiyorum ama gördüğüm cbf 250 lerde hep duydum.

2. el cbf 150 veya 250 arıyorum

öncelikle herkese slmlar Arkadaslar cok acemı oldugum ıcın msjı buraya yazdım kusuruma bakmayın. Yeni baslayacak biri olarak dolandırılmaya gayet musaıt oldugum ıcın sızden yardım ıstıyorum 2. el motor konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim... İyi günler..

kilometre

selamlar,
    motorumu bakımıyla beraber yaptırdım.. cevizli konşuk motora gittim tavsiyeler üzerine, hava filtresini ve yağını dğeiştirdiler 110 tl tuttu.. ve yaklaşık 20 günde 600km yol yaptım.. artık birbirimize alıştık gayet iyi anlaşıyoruz herkesin tavsiye ettiği bir "araziye çık" olayı var, arazi antremanıyla şehir içinde çok rahatlandığını söylüyorlar. avrupa yakasında motorla gezilecek arazi deneyimi sağlayacak mekan tavsiyelerini bekliyorum..

bu arada sorulara gelince: ampulun modelini bilmiyorum
    rahatsız edici bir zincir sesi yok.. ekzantrik sesini soranlar içinse ben de yeniyim ve şuan için emin olamam sesten, servise götürüp sormak en iyisi sanırım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler