Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    Arkadaşlar ben bu kilometre olayına takıldım.. satılık ilanlarındaki 10 motordan 9'u 30-40 bin km de.. yahu bunların kilometreleri 30-40 bine gelince takılıyormu acaba? yoksa benmi çok kilometre yapıyorumda, millet hiç gezmiyor! benimki 92.000 km oldu.. hala maşallahı var..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Motobil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu kilometre olayına takıldım.. satılık ilanlarındaki 10 motordan 9'u 30-40 bin km de.. yahu bunların kilometreleri 30-40 bine gelince takılıyormu acaba? yoksa benmi çok kilometre yapıyorumda, millet hiç gezmiyor! benimki 92.000 km oldu.. hala maşallahı var..
    Çoğu km artmasın satamam o yüzden bu km de satmam mantıklı diye düşünüyor yada çoğu km düşürüldü

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Arkadaslar cok net ve kesin bi sonuc degil cunku aku degisiminde falan trip silindi ama sabit kalan ust km den en son aldigim ve suan aldigim benzin zamanlarindaki km leri birbirinden cikarttigimda 295 km yol yapmisim ve 59 tl lik yani 13 litre benzin aldi motorum ve sok oldum cunku kmde 20 kurusa denk geliyor ki bence boyle yakmamasi lazim sizce ?
    Motorum uzun sure yatan bi motor kalbiratorunu sokup bakim yapmadim sokmeyi dusunuyorum jigle kolu onceden tam asagiya iniyordu simdi inmiyor ( indigi zaman icinde zaten calismiyordu) acaba jigle ile ilgili bi sikintimi var kelebegimi acik kaldi acaba ama acik kalsa cekis duser gibi geliyor ama sokunce belli olucak bujiyo yeni dgistim cift tirnak taktim onunla alakasi olmayacagini motorcu arkadaslarimda soyledi cok bassamda enfazla 4 litre yakain diyorlar ancak cikan sonuc 2-2.5 litre fazladan sizce baska neyine bakmam lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Birde motorunuz rolantideyken devir kacta yazarsaniz sevinirim

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı cbf 150_um!t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cok net ve kesin bi sonuc degil cunku aku degisiminde falan trip silindi ama sabit kalan ust km den en son aldigim ve suan aldigim benzin zamanlarindaki km leri birbirinden cikarttigimda 295 km yol yapmisim ve 59 tl lik yani 13 litre benzin aldi motorum ve sok oldum cunku kmde 20 kurusa denk geliyor ki bence boyle yakmamasi lazim sizce ?
    Motorum uzun sure yatan bi motor kalbiratorunu sokup bakim yapmadim sokmeyi dusunuyorum jigle kolu onceden tam asagiya iniyordu simdi inmiyor ( indigi zaman icinde zaten calismiyordu) acaba jigle ile ilgili bi sikintimi var kelebegimi acik kaldi acaba ama acik kalsa cekis duser gibi geliyor ama sokunce belli olucak bujiyo yeni dgistim cift tirnak taktim onunla alakasi olmayacagini motorcu arkadaslarimda soyledi cok bassamda enfazla 4 litre yakain diyorlar ancak cikan sonuc 2-2.5 litre fazladan sizce baska neyine bakmam lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Birde motorunuz rolantideyken devir kacta yazarsaniz sevinirim
    Merhaba şehir içi motorum 21 kuruş yakiyor bence sorun yok

Devir 1.5 -2 arası

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    1.5 2 mi oldukca yuksel ben 1 in biraz ustunde kullandigim halde yuksek gibi gorunuyor bana

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Hocam 1 ve altinda zaten zor çalışıyor

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    1.3 rölanti ayarı ve motor zaten şehir içi 20 kuruş yakıyor sağını solunu çok kurcalamaya gerek yok...

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Vay anasini yavv araba almisiz
    Benm lpgli arac 26 kurus yakitor o bu bi yanada zevki farkli bugun bisey daha fark ettim ara ara koku geliyordu ancak ben gozle gormedigim icin onmsemedim benzin alip kapinin onu park ettim bekledim benzin kapagindan benzin kacirmay basladi kapagi actim baktim contasinin bi kismi yirttik sadece conta satiliyor mu bilmiyorum ancak satilmazsada şambrel kesip yapmayi dusunuyorum cunku baya benzin kaciriyor guneste biraz bekletiyorum gerilincede tasirma yapma bununda etkisi olucagini dusunuyorum birde on balatayi dgistirdim alele acele ise gitmem gerekti siktigini anladim ancak mudahale edemedim motordan inip park icin geri cekerken sanki fren basiyormusum gibi kitleniyordu lastik 25 km boyle kullanmak zorunda kaldim ve duzelttim bunlarin hepsi bi etken bakalim bunlari halledince tekrar bi olcum olucak ins

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.3 rölanti ayarı ve motor zaten şehir içi 20 kuruş yakıyor sağını solunu çok kurcalamaya gerek yok...
    Hocam yağ filtresi ni her 1000 km de bir yağ değiştirirken değiştirmek gerekli mi ?

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Bu motor gezmek için süper ama üretilmiyor galiba sitesinde yok Honda'nın. Haberi olan var mı gelir mi acaba. İnazuma hoşuma gitmiyor.

Arkadaşlar cbf 250veyahut cbx250 motorlardan birini almak istiyorum. ancak motorar bakınca nekadar sağlam anlamıyorum.
    bu motoru buldum km fiyat olarak uygun geldi. bi göz atarmısınız bi kaç motor koyucam yardımcı olurmusunuz .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acil-ihtiyac-dolayisiyla-satilik-289415358/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-yeniden-vitrinde-283320444/detay

.
    yardımlarınızı bekliorum denildiği gibiyse ilk olanı almayı düşünüyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-salik-nedeniyle-cok-acil-229254078/detay

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    1 nci ilandaki motor temiz ama km konusunda sormak lazım motor yapılmış mı diğer motordaki gibi eksantrik ön maşa subap ayarı ön ve arka dişli zincir. bunlar toplamda yekün tutan malzemelerdir. 2 nci motora gelince o şahıs yaptıklarını yazmış zaten fiyatları birbirine yakın. Cbf ve cbx motor olarak aynı mekanik unsurları taşır sadece egsoz euro8 farkı var. O da 2 bg fark eder. Benim kanaatim kırmızı motor olurdu ama gri motorun bazı ekstraları da var. artık karar senin. Hondanın cbf ve cbx motorları bakımları yapıldığında 300 bin km ye kadar motor istemez. sağlam ve güçlü bir makinedir.

Motosikleti
    cbr 250 r
    160-70-17 lastik arkadaşlar taktırdım böyle rahatlama görmedim irc ye at arabası lastiğine binmiş resmen 3 sene şimdi nerdeyse 1 katı daha fazla yatıyor ve farkına bile varmıyorsunuz yrın detaylı resim atarım

Motobil bunu beğendi.

Hayırlı olsun.160/70/17 laktik uydu mu motora bi yerlere sürtmuyor inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

arkadaşlar.benim 52 bindeki cbf subablardan kaçırma vardı kompresyonu düşüktü ayrıca subaplardan kaçırma vardı biraz benzin dökünce subapların kenarları ıslandı.oto sanayi de subap temizliği ve alıştırması yaptırdım subap ayarı vermişler biraz fazla boşluk var sanki çik çik çik ses veriyor gaz verince ses de hızlanıyor..motoru topladıktan sonra baktım beyaz duman atıyor.subap ayarından önce belli olmuyordu dumanı. (ısınınca daha fazla)kuzenim tamirci.piston sekman değişecez dedi.servise sordum piston 150tl sekman takımı 180 tl toplam 330 tl ben pek anlamıyorum bu işlerden honda servis elemanı kaç defa rektefe olduğunu sordu ben bir defa deyince 0.50 piton sekman gerek dedi.şimdi ben orjinal mi alayım yoksa yan sanayii mi.ve kaç mm olması gerek piston sekman şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı f3rh4t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160-70-17 lastik arkadaşlar taktırdım böyle rahatlama görmedim irc ye at arabası lastiğine binmiş resmen 3 sene şimdi nerdeyse 1 katı daha fazla yatıyor ve farkına bile varmıyorsunuz yrın detaylı resim atarım

http://i.hizliresim.com/v5DX8r.jpg
    hayırlı kazasız sürüşler olsun.hangi marka ve kaç liraya aldın.bi de zincir muhafaza lastiği gibi bi yerlere sürtüyor mu.pay yeterince varmı kenarlarda.ben de arka lastiği değişmeyi düşünüyorum.lastik dişleri yeni ama üretim 2013 yılı sertleşmiş görünüyor.

Benimde kırmızı çok hoşuma gitti ama km çok çelşşkşde bıraktı sahibide bişey anlamıyor. İzmirde sağlam tamirci varmı . Göstersem alınır bu sıkıntı çıkarmaz kaçırma diecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90829494/detay

Üstad bu motorla kırmızı olan arasında kaldım ....

Kırmızı aşırı temiz duruyor. Karar veremedim.

Hocam lastiği ne kadara aldınız? Takım olarak mı aldınız? Ve markası?

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Beyler yarın yag ve filitre deişimi yapıcam motul un yagını almayı duşunuyorum filtre olarakta hiflo filtre alıcam istanbuldayım yagı kaç numara almalıyım castrolun kını 20-40 almıştım tavsiyeniz kaç numaradır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    Kısmetse hafta sonu amortisör kecelerini değiştircem.. kaç mililitre yağ konacağı kullanım kitabında yazmıyor ! acaba bilen varmı? yardımcı olursanız sevinirim..

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

http://dosya.web.tr/KBrP0q

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

İkinci olanda videosu
    Motobil bunu beğendi.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı cbf 150_um!t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/3L5Ov9.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

http://dosya.web.tr/KBrP0q

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

İkinci olanda videosu
    Gerçekten makinaniz güzel hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler