Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bende de bir tutku oldu regal...çok almak istiyorum ama hayırlısı. yanlız kafama takılan birşey var.benim boyum 1.95 cm acaba regal DD 250E-9B t-gidon bana küçükmü gelir.kullananlar cevap verirse çok sevinirim..şimdiden iyi bnayramlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı alibektas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de bir tutku oldu regal...çok almak istiyorum ama hayırlısı. yanlız kafama takılan birşey var.benim boyum 1.95 cm acaba regal DD 250E-9B t-gidon bana küçükmü gelir.kullananlar cevap verirse çok sevinirim..şimdiden iyi bnayramlar...
    arkadasım öncelikle hoş geldin aramıza...
    hevesini kırmak gibi olmazsın ama sanki biraz ufak gelir gibime geliyo.
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    dd250-10 çıkmış, ne farklar var, bilen var mı?

http://www.sahibinden.com/yeni_2010_...XQQdisplayitem

regal raptorun, güncel bir internet sitesi, modelleri , servisleri , bayiileri gösteren bir yer yazan arkadaş olursada çok makbule gecer, motor şekil itibariyle , güzel, kullanıcada memnun, ama biz almak isteyenlerin bilgi alabileceği bir yer yok . 250-10 nun benzin deposu daha bir afilli gibi.

Alıntı misguided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    regal raptorun, güncel bir internet sitesi, modelleri , servisleri , bayiileri gösteren bir yer yazan arkadaş olursada çok makbule gecer, motor şekil itibariyle , güzel, kullanıcada memnun, ama biz almak isteyenlerin bilgi alabileceği bir yer yok . 250-10 nun benzin deposu daha bir afilli gibi.
    İstanbul için burdan bilgi alabilirsiniz---> http://www.emreltd.net/

Ankara'daki bayileri ve servisleri hakkında bilgi vericeklerdir

Bu arada bu yeni model güzelmiş ama ben çin hakkımı kendi motorumla doldurdum bundan sonra kısmetse capaniziiiii alıcam

U-180 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Merhabalar...

Ben de yeni bir motorsiklet kullanıcısı dolayısı ile yeni bir regal raptor kullanıcısı olarak aranıza katılmaktan mutluyum...

Motorumu 2 hafta kadar önce arkadaşımdan aldım 11000km de 2006 model bir DD250-9. Arkadaşımdan aldığım için bi ustaya götürme ihtiyacı duymadım fakat çalıştırmak konusunda bi sıkıntı çekiyorum.

Motor 1 gün bile yatsa sonrasında marşa bastığım zaman marş motoru kısa bir süre (1-2 sn) çalışıyor ve duruyor. Ve bu süre içinde motor çalışmaya başlayamıyor. Daha sonraki marş basmamda ise marş motoru hiç çalışmıyor. Bir yandan da farlar yanabiliyor parlaklık sıkıntısı olmadan. Ancak motoru vurdurursam çalıştırabiliyorum ve bi süre çalıştıktan sonra tekrar stop edip marş basmamda rahatlıkla çalıştırabiliyorum...

Sorunun nerede olduğunu kestirmeye çalışıyorum. Bujilerde ve ateşlemede problem olsa sanırım hiçbir şekilde çalışmaması lazım ki havalar soğuk da değil cikle kullanmadım henüz. Sizce sorun aküde midir kendi kendine deşarj oluyordur, yoksa daha önceki yazılanlardaki gibi ben acemiliğim sebebi ile mi aküye buluyorum kabahati de kabahatli olan marş motoru mu? Yardımcı olursanız memnun olurum....

Kazasız sürüşler, İyi bayramlar....

mRCARiZMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mct 250
    Alıntı alibektas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım umarım alırsın ben 1 ay önce aldım aynen senin bahsettigin gibi t gidon gri bi class rr aldım motor kesinlikle küçük değil normal gidon olsaydı küçük gelir derdim ancak t gidon çok farklı benim boyum 188 cm 95 kg yum ve bana anca geliyor daha küçük olsaydım zor sürerdim bu motoru kesinlikle tavsiye ederim
    Bak iBrEt aL yeRe DüşEn YaPraĞa ; O dA EskiDeN YukArDan BakArdı TopRağA

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Alıntı U-180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar...

Ben de yeni bir motorsiklet kullanıcısı dolayısı ile yeni bir regal raptor kullanıcısı olarak aranıza katılmaktan mutluyum...

Motorumu 2 hafta kadar önce arkadaşımdan aldım 11000km de 2006 model bir DD250-9. Arkadaşımdan aldığım için bi ustaya götürme ihtiyacı duymadım fakat çalıştırmak konusunda bi sıkıntı çekiyorum.

Motor 1 gün bile yatsa sonrasında marşa bastığım zaman marş motoru kısa bir süre (1-2 sn) çalışıyor ve duruyor. Ve bu süre içinde motor çalışmaya başlayamıyor. Daha sonraki marş basmamda ise marş motoru hiç çalışmıyor. Bir yandan da farlar yanabiliyor parlaklık sıkıntısı olmadan. Ancak motoru vurdurursam çalıştırabiliyorum ve bi süre çalıştıktan sonra tekrar stop edip marş basmamda rahatlıkla çalıştırabiliyorum...

Sorunun nerede olduğunu kestirmeye çalışıyorum. Bujilerde ve ateşlemede problem olsa sanırım hiçbir şekilde çalışmaması lazım ki havalar soğuk da değil cikle kullanmadım henüz. Sizce sorun aküde midir kendi kendine deşarj oluyordur, yoksa daha önceki yazılanlardaki gibi ben acemiliğim sebebi ile mi aküye buluyorum kabahati de kabahatli olan marş motoru mu? Yardımcı olursanız memnun olurum....

Sorunun nerden kaynaklandığının tespiti için
    1
    marşa bastığınızda marş motorunun dönüş sesini duyuyorsanız ve git gide yavaşlayıyorsa veen sonunda susuyorsa AKÜ BİTMİŞTİR...marş motoru 9 amper güç çeker.Yani tüm akünün gücünü..Zaten marşa bastığınızda açık olan far lamba v.s var ise parlaklığının düşüp-yükseldiğini farkedersiniz...Demişsinizki "farlar yanıyor"..tamam farlar cansız yanar biraz..çünki farlar marş motoru gibi anlık yüksek akım çekmez.. ama motor bitik akü o anlık akımı veremediğinden marşda almaz...marş almayıp basmaya devam ettiğinizde cırcır bi ses geliyordur eminim buda akünün bittiğini gösterir ...devam etmeyin sakın..konjektör yanar...
    2. ise marş motorunun kömürleri bitiktir yada dişli kırılmıştır bi temassızlık vardır motor döndükçe yada ısındıkça genleşme ile yada sallandıkça temas sağlanıp bırakıyordur...pek ihtimal vermiyorum ama buna...hergün temas sağlayıp sizin bu anı yakalamanız ve motora marş aldırmanız pek olası değil...
    ve sonuç: Ya yeni bi akü alacaksınız....yada akünüzün suyunu vs durumu kontrol ettirip şarz ettireceksiniz...Ama üzerinde halen orjinal akü varsa %100 diyorum akü bitiktir...Atın çöpe regalin kendi üstünden çıkan aküyü ben ertesi yıl değiştirmiştim motorumda ...2 yıl oldu bosh akü aldım 65 tl ye... 1.5 yıldır ne zaman kontağa dokunsam motor çalışıyor hemen...Ayrıca hava soğukmuş sıcakmış dinlemiyor..Motoru nadiren kullanıyorum ben...Kasabada çiftlikteki garajdada duruyor..Yeri geliyor 15 gün dokunmuyorum motora..ama gittiğimde tek basışta çalışıyo benim canavar..deşarj filanda hiç olmadı bugüne dek
    2011 GV 650 EFI :queen:

Motosikleti
    Africa Twin
    Yardımınız için teşekkür ederim "ULUDAGNET" Birkaç yere daha danışmıştım herkes sizin söyklediklerinizi doğruluyor. Ayrıca benim kanımca da öyle.. farlar tamam yanıyor ama marş basıldığı anda vitesin boş olduğunu gösteren yeşil ışık dahil hepsi sönüyor. ÇIT diye bir ses duyuyorum marşa basınca...

bu hafta aküyü göstereceğim.. acaba şarj mı tutmuyor, şarj olmuyor mu, yoksa motorda şasi falan mı var da hemen bitiriveriyor aküyü bakmamız lazım..

Tekrar teşekkürler!

Ayrıca birşey daha sormak istiyorum. Bosch Akü'nün hangi aküsünü önerirsiniz? yani motorun orjinal aküsü ile aynı amper değerine sahip bir akü mü yoksa bir üst amper değerini veren bi akü mü?

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    regalden anlamam ama tipik akü sorunu olduğu için şunu söyleyebilirim akü alıcaksın
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Africa Twin
    Merhabalar...

Kendime cvp yazayım

Normalde 2-3 günde akü boşalıyordu, çarşamba günü biraz dolaştıktan sonra akünün kablolarını çıkarttım ve pazar günü tekrar taktım. Motor tıkır tıkır çalıştı! Sorun aküde değilmiş... sanırım biyerlerde şasi yapıyor ve aküyü bitiriyor.
    Peki genellikle regal motorlarda nerede olur bu tip arızalar???

slm arkadaslar regalraptor almayı dusunuyorum o kadar arastırmama remen resmi bir disbiritör sitesi bulamadım fiyatlar modeller bayiler ve servis hakkında bılgıye ıhtıyacım var izmirde oturuyorum bu konuda yardımcı olabılrısenız sımdıden teşekkurler
    Eğer vatan tehlikede ise, her şey vatana aittir.

Alıntı Ay_yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar regalraptor almayı dusunuyorum o kadar arastırmama remen resmi bir disbiritör sitesi bulamadım fiyatlar modeller bayiler ve servis hakkında bılgıye ıhtıyacım var izmirde oturuyorum bu konuda yardımcı olabılrısenız sımdıden teşekkurler
    bikaç motor yukarı bakarsanız bununla ilgili bilgi vermiştim

İzmir'dede Regal satan bi bayi var ayrıca 2. el düşünürseniz satılık Regalde var özel mesaj atabilirsiniz bana

değerli arkadaşlarım...

bende bir raptorcu olucam inşallah 2 hafta içinde.ne tür ve ne marka kask almam gerekiyor...bir fikir verirseniz sevinirim.

kalın sağlıcakla

arkadaşlar öncelikle rica ediyorum ilgilenin. ilk motorumu alıcam ve bilgili insanların fikirlerinden yararlanmak istiyorum. kaç haftadır bakıyorum motorlara. skygo mondial keeway bisan falan derken regal raptor kafama yatmaya başladı. 1.87 boyunda olduğumdan motorların bazıları ufak kalıyo. forumdaki araştırmalarıma görede bi kısmının kalitesi kötü. benim istediğim motor şehir içi kullanım için. regal raptor DD100E modelini gördüm hem ucuz hem şık duruyo hemde otomatik vites. bu olmazsada regal raptorun diğer modellerini düşünüyorum. sizce bu model iyimidir, otomatik vites olması kötümüdür? bide bu olmazsa regalin diğer modellerinden hangisi olsun veya hangi marka olsun. ama motorun küçük olmaması lazım. forumu araştırdım fakat regalle ilgili çok net şeyler göremedim. rica ediyorum cevaplarınızı esirgemeyin. çok bi para vermiycez belki ama paramızı çöpe atmayalım. aldığımız motorun zevkini çıkaralım. şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    U-180 ARKADAŞIMIZA CEVABEN YAZIYORUM..

kardeş zaten bosh sulu akü dediğin zaman (9 amper) tek modeli var onu verirler...akü suyunu bi tamirhaneden temin edebilirsin...yanında vermiyorlar-2-3 tl bişey) ayrıca yüksek amper akü takamazsın motora...bende 12 amper olanı alıcaktım ama boyutları büyük...akü yuvana sığması mümkün değil kardeş..hiç boşa uğraşma...9 dan büyük takamazsın
    2011 GV 650 EFI :queen:

Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı uludagnet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    U-180 ARKADAŞIMIZA CEVABEN YAZIYORUM..

kardeş zaten bosh sulu akü dediğin zaman (9 amper) tek modeli var onu verirler...akü suyunu bi tamirhaneden temin edebilirsin...yanında vermiyorlar-2-3 tl bişey) ayrıca yüksek amper akü takamazsın motora...bende 12 amper olanı alıcaktım ama boyutları büyük...akü yuvana sığması mümkün değil kardeş..hiç boşa uğraşma...9 dan büyük takamazsın
    teşekkür ederim yardımın için.... sanırım baya bi bakım gerekecek motora, elektrik anlamında.... ön frene basıldığında stop lambasının yanmadığını da farkettim... Ali Usta ile tanışacağım sanırım bu hafta...

teşekkür ederim yardımın için.... sanırım baya bi bakım gerekecek motora, elektrik anlamında.... ön frene basıldığında stop lambasının yanmadığını da farkettim... Ali Usta ile tanışacağım sanırım bu hafta...
    ön fren müşürün yanmış olmalı 2-3 liraya her motorcudan alabilirsin bi tornavidayla değişir onun için servise gitme

Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren müşürün yanmış olmalı 2-3 liraya her motorcudan alabilirsin bi tornavidayla değişir onun için servise gitme
    ok!! bu da çok yararlı bir bilgi

izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübeli adam nasıl belli oluyo ama
    baya baya öğrendik motorun sağını solunu c800 leri alınca cok mecbur kalmadıkça servise gitmicez regal sayesinde mert.elimiz tornavida tutmayı öğrendi valla
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler