Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Jinlun JL125-T13 / JL250-5 / JL150-5 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    basman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 250 cc
    Selam,

Pazar günü aranızdan Kerpe'ye giden oldumu bilemiyorum ancak ben Seyrek ten diğer tarafa geçemedim. Kocaeli civarındaki pek çok yerde bulundum ama Seyrek kadar doğal güzelliğe sahip bir yeri daha önce görmemiştim. İleride bir hafta sonu toplanıp birlikte gidebiliriz. Seyrek Kocaeli merkeze 60 km uzaklıkta Kandıra dan sonra 8 km bozuk satıh ta ilerleyerek gidiliyor.

Bu arada benim kızım yolda yine hiç üzemedi. Ancak bozuk satıhta girdiğim her çukurun kemiklere kadar hissedebiliyordum. Malum bu motorların süspansiyonları ne derece verimli

100-120 aralığında 5. viteste vibrasyon yok denecek kadar az. Ancak daha fazlasına zorlarsanız vibrasyon fazlasıyla hissediliyor.

Bu arada egzos un kaynak bağlantı yerlerinin üst korumasının puntası kırılmış ise (ki ben en az 3 kişide gördüm) sinir bozcu sürekli bir ses yapabilir. Ben her ihtimale karşı kırılması muhtemel yerlere özel kaynak attırdım.

Yakıt tüketimi ile ilgili şunları söyleyebilirim. Eğer motoru devirli kullanırsanız km'de 78-80 bin lira yakıyor (kurşunsuz 98 fiyatları için) ancak limitleri zorlar iseniz 88 bin liraya kadar çıkabilir. Ben bir keresinde 72 bin liraya kadar bile kullandım. (arada debriyaja basıp motora nefes aldırarak)

Bu arada kimse zincir sesinden bahsetmiyor nedense. Bu sorun sadece bende mi var. Kasislerde hiç kimse bir şakırtı duymu yor mu?

Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crafterx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı salihgureli adlı üyeden alıntı
    crafterx, dostum selam makina 2 kişiyle rampada nasıl değerler bana düşük geldi
    biraz bilgi verirmisin
    dostum daha rodajı dolmadığı için 2 kişiyle rampada denemedim.fakat bir keresinde birisini götürmek zorunda kaldım fakat bir sorun yaşamadım.performans olarak beklediğimin üstündeydi.dediğim gibi yalnız bir kere 2 kişi gittim ama gerçek değerleri yansıtır mı bilmem.
    zaten tek kişi gezmeyi seven birisiyim.arkamda birisi varken keyifli bir sürüş olmuyor benm için.
    ama arkanda bir kız olursa, kıza rezil olmamak lazım tabii ki
    kızlar da hafif olacağı için bana göre 150 cc ve 4 zamanlı bir motorsiklet (motorsikletin ağırlığı 140 kg olsada) rampada rezil etmez bizi...

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    basman, ben motorun sesi ve kaskın da ses yalıtımı nedeni ile birsey duymuyorum. Belki benimkinde de oluyordur bilemiyorum. Ama zincirinin yağını ihmal etme derim.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

AYGÜN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG 650 R
    Slm e_erdun abi ADAŞIM bu sorun bana bi abes geldi senin eskbir motorcu olarak bu hataya düşmen beni şaşırtı biz kimseye gereksiz bir servis sunmuyoruz biz sizlerin daha rahat sürüş yapmanızı saglamak için o burcu tavsiye edip istek üzerine yaptırıyoruz sana soruyorun aynı burcu taktıgımızda garantiden kaç km gideceksin onuı bana söylermisin o yapılan işte alınan işçilik 20 ytl bu servis bu işçiliğide alacaktır kimse kimseya amme hizmeti sunmaz herhalde degilmi birde expert'e standart sevis ücretini sor ve senden alınan servis ücretleri ile karşılaştı derim o zaman nasıl servis hizmeti aldıgını anlarsın servisler yapılan işçiliğin bedelini her zaman alır ve almak zorundadır kusura bakma bu doganın kanunu önemli olan sorunsuz himet almaktır 500 kişide 10kişi böyle cıkar ama eminimki bu foruma katılıpta bizim serviste bakım yaptıran arkadaşlar bulunmaktadır bunun degerlendirmesini forumdaki arkadaşlara bırakıyorum hayırlı akşamlar

Motosikleti
    JINLUN, hocam sakin bi insandın sen yaw. Bu aralar seni biraz sinirli görüyorum. Düşüncem şudur ki, müşteri her zaman haklıdır. Uygun bir dille gerekli servis ücretinin ne olduğunu söyler, bunun standart bir uygulama olduğunu ve orda çalışan ustaların da bu işle hayatlarını ikame ettirdiğini anlatırsın. Biraz daha ılımlı bir üslup sana daha çok yakışacaktır bence hocam. Son zamanlarda biraz sert konuşuyor gibi gördüm çünkü seni. Hadi iyi çalışmalar. Yakında 2000 bakımı için gelicem zaten. Saygılar..

Motosikleti
    HYOSUNG 650 R
    uyarıların için tşk. cenk dostum görüşürüz

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    jınlun adaşım bana baştan neden söylemediniz iş yapıldı makbuz kesildi bende söylemedimmi bu garantiden olmuyormu diye madem öyle benim makinaya garantiye giren dandik burçlardan takaçaktınız.3000 km yapardım gene hehalde bende mesleğim gereği 3 tornacı defteri var ben bunu çok cüzu bir fiata yaptırırdım hatta sarıdan demirden değil kendim söküp takardım(servis ücreti önemli değil en doğal hakkınız tabiki) bundan sonra iş başa düşüyo demekki

Motosikleti
    HYOSUNG 650 R
    e_erdun madem garantiden değiştirmek istiyorsun ozaman seni servise beklerim o maşa yı bırak bize garantiden sana yeni maşa takalım ok

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    "jınlun" ercü kardeş tamam geldim dandik burçlu maşayı garanitiden taktınız peki burçlar 250 300 km sonra gene bozuldu geldim gene garantiden değişti yeni takılan dandik burçlar ondan bir ay sonra gene bozuldu bu 2 sene sürece her ay bozuldu burç değişti yani 2 senede çift burclardan toplam 2x24 ay 48 burç eder burçlarda büyük ihtimal dışarıdan döviz karşılığında temin ediliyorki dışarı dandik burçlar için döviz bıraklıyor peki ozaman dışarı bırakılan "döviz kaybı "senin "işçilik kaybın" benim zaman kaybım ne olacak kesin çözüm bumudur ?

Motosikleti
    HYOSUNG 650 R
    e_erdun biz senin kesin çözümünü hallettik ama makbule geçmemiş anlaşılan biz gerekeni sana dosttane olarak yaptık zannedersem o konuda bir şüpen varmı ?
    konuyu o şekilde aksetmemen gerekiyordu ama saglık olsun diyelim gerçi bu bize bir ders oldu sadece olagan şeyleri yapmak lazım ilerisi için kimseye şu şöyle olursa böyle olur dememeyi ögretiyorsunuz teşekkürler.

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Sadece motorumun rengini deistirmek istedigim icin boyatmak istiyorum. Garanti konusunda(kapsam disina cikan bir sey oluyormu boyamadan sonra) yada herhangi baska konuda bir sorun cikartir mi?
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Motosikleti
    jınlun ercü kardeş bunun çözümü şöyle olmalıydı ithalatçı firmayla görüşülüp bir tornacıyla anlaşma yapılıp bunları bir sefere mahsus "tornacı ücreti hariç "işçilik tamam bozuk burçlar sadece işiçilik ücreti alınıp değiştirtirilip çözüme kavuşturulabilinirdi çünkü senin de dediğin gibi çoğu jınlun 250 veya 300 km de burçları bozmuşlar bende 3500 km bozuldu bende bozulmasını istemezdim. Biliyon Türkiyede para zor kazanılıyor. Neyse konuyuda burda kapatalım. Hoşçakal

expert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Elegance 250 cc Sari
    Alıntı alestevardiya adlı üyeden alıntı
    Sadece motorumun rengini deistirmek istedigim icin boyatmak istiyorum. Garanti konusunda(kapsam disina cikan bir sey oluyormu boyamadan sonra) yada herhangi baska konuda bir sorun cikartir mi?

Değerli dostum ,

Garantiniz bozulmaz ama ,
    olabilecek sorunlar ;
    1. ruthat da motosikletinizin rengi ne ise o olmalı eğer boyatırsanız ruhsat tadilatı gerekir ,
    2. diyelimki çamurluk çatladı ; size servis ne verecek her hangi bir renk çamurluğu alıp yine boyatmanız lazım.
    3. Orjinaliği gidecek ikinci elde bir sürü soruya muhatap olacaksınız.

Terjih sizin,
    Saygılarımla ,
    expert

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)

AMA AMA amaaaa ben kendimle daha ozlestirecek bir renk olsun istiyorum, camurlugum catlamasin, hic kimse cizmesin istiyorum!!
    Hem ben kizimi satmiycam kiiiii! Kim cocuuunu satabilir uhuu uhuuuu
    Ona cici bici almak, rengarenk olsun istiyorum!
    Expert amcasi sen soole degmez mi? Her baktigimda "Iste benim kizim" diyecegim bir motorum olacak?????
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

crafterx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [quote="baron985"]crafterx, su motorda onden gelen ses hakkinda biraz daha bilgi verebilirmisin. Benimde geliyo gicir gicir gidiyoz. ben on camdan supeleniyorum ama zaten siki on cam.biraz daha siksam kopacak ki arkadas duzeltirken kopardi tam olarak neresini siktin da sorun duzeldi. Hatta resimli anlatirsan cok da gussel olur, pek te gussel olur, ne de gussel olur. \

dostum bu fotoğraf üzerinde göstermeye çalıştım ama umarım işine yarar.eğer işini görmezse ben kendi motorsikletimden bir fotoğraf göndereyim sana ve daha ayrıntılı çekilmiş bir fotoğraf olur hem de...
    neyse okla gösterdiğim yerde motoru gövde tutturan siyah civata ve somunlar var.onları biraz sıkılaştırırsan belki sorununa çözüm bulabilirsin.sanırım senin sorunla benim ki aynı galiba..çünkü ben de bulmakta zorlanmıştım..neyse sana kolay gelsin...!! [img][/img]

cruiserer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun JL150-5
    Arkadaşlar konuyu dağıtmak gibi olmasın ama geçen gün motorumun ilk bakımın yaptırdım ve ön dişliyi değiştirttim. Sonuç:
    - Dün sabah servise bıraktığım motor ile akşam aldığım arasında acayip fark vardı. Sanki başka bir motora binmiş gibi oldum
    - Ön dişli değişimi süper yaradı motora Vites aralıkları uzadı, son hız yaklaşık 20km/h arttı ayrıca çekiş tahmin ettiğim kadar düşmedi. Hatta tek kişi hiç farketmedi çekişi. Belki iki kişi yokuşlarda bir miktar zorlar ama kesinlikle değer

- Zincirim çok gevşekmiş, sıkılınca ve yağlanınca motordan gelen garip uğultu ortadan kalktı.

- Yağ değişiminden ve ayarların kontrolünden sonra motorun sesi değişti, şimdi daha rahat çalışıyor gibi.

- Tüm civatalar sıkıldı. Gerçi ben her fırsatta gözden geçiriyordum ama yinede tüm civataların kontrol edilmesi psikolojik olarak rahatlatıyor insanı
    - Ön amortisör kontrol edildi ve ayarlandı şimdi ön fren yaparken motorun öne esnediğini hissetmek çok güzel.

- Gereken tüm yerler yağlandı, şimdi herşey daha yumuşak çalışıyor. Örneğin vitesler süper oldu, yumuşak ve kemiksiz geçmeye başladı
    Yani yeni bir motorum olmuş gibi hissediyorum. Sonuç olarak Jinlun'ları bayiden ilk aldığımız haliyle değerlendirmemek gerektiğini düşünüyorum. Rodaj bittikten sonra (benim 750 km oldu), bakımları yapıldıktan sonra ilk aldığımız motordan tamamen farklı bir motorla karşılaşacağımız düşünüyorum
    \"Cruise through the street regardless of whatever going on behind you\"
    by Cruiserer

Motosikleti
    Marauder - Jinlun 150-5
    Selam Arkadaşlar,
    Ben Samsun'dan Emir ve aranıza yeni katılıyorum... Şu anda Samsun'da da bir JINLUN MARAUDER var artık.... Motorumu Ordu'daki bayiden aldım. Çünkü Samsun'da bayii ve servis yok Cumartesi akşam 9:30'da usta bir motorcu arkadaşla beraber yaklaşık 3,5 saatlik gece yolculuğundan sonra Samsun'a vardık. Yeni bir motor ve motorcu için (ki O ben oluyorum) mükemmel ve sorunsuz bir yolculuk oldu. Motoru getiren arkadaş motoru açma konusunda benim gördüğüme göre oldukça tecrübeliydi. Bir ara düz yolda iki kişi 115 km hız bile yaptık.

Motorda sadece sağ arka sinyal lambasının çalışmaması gibi bir sorun haricinde başka hiç bir sorun çıkmadı.

Pazar günü de başka bir arkadaşımla ilk vitesli motor deneyimimi eski Samsun Havalanında yaşadım.. gerçekten süüüüpeeerrrr.... şimdiden mahalle aralarında 300 km yol yaptımmm sürper bir alet.... Motorsiklet kullanmaya başladığım için çok çoooook mutluyum. şimdi tatile çıkacam ve onebş gün sonra motoru servise ilk ayarlarını yaptırmaya götüreceğim. Ben aslen Antalyalı'yım orada diğer JINLUN'cu arkadaşlala irtibata geçmek istiyorum. Lütfen bana mail (emiryuzbasioglu@yahoo.com) atarsanız size ulaşmaya çalışırım....
    Herkese iyi günler....

Motoru getiren arkadaş motoru açma konusunda benim gördüğüme göre oldukça tecrübeliydi. Bir ara düz yolda iki kişi 115 km hız bile yaptık
    Dostum saka herhalde bu yazdıkların. Rodaj sırasında 80-90 km yi geçmemen gerekiyor. ilk 1000km...

Motosikleti
    Motoru açmak demek, daha rodaj dolmadan 100+ hızlara çıkmak degildir. Motora zarar veriyorsun farkında degilsin. 300 km yaptım demişsin. Git hemen yaşını değiştirt bir motor servisinde. Hangi servis olduğu onemli deil. Yağ değişimi özel bir bilgi isteyen birşey degil. Ayrıca Antalya grubundan bir sürü insan var forumda. Antalya ile ilgili olarak onlarla irtibata geçersen daha iyi olur. Uzun ve keyifli sürüşler dilerim sana.

Motosikleti
    Marauder - Jinlun 150-5
    cenkmenderes kardeş verdiğin bilgiler için sağol ben zaten hayatımda hiç motor kullanmadım... Motoru Ordu'dan aldık ve Samsun-Ordu arası 160-170 km civarında. Bir de benim burada alıştırma ve servise git gellerime eklersem 300 km oldu. Benim fikrim yok bu rodaj konusunda motoru benimle getiren arkadaş 9 yaşından beri motor kullanan usta biri olduğunu biliyorum. Onun söylediklerine göre rodaj süresinde 90-100 km geçmemek diye bir şey olmazmış. Ona göre aynı devir ve gazda uzun süre kalmamak gerekli imiş. bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Yeni olduğumun farkındayım buradaki muhabbetin iyi olacağını düşündüm yardımcı olursanız mutlu olacağım

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler