Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Jinlun JL125-T13 / JL250-5 / JL150-5 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYGÜN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG 650 R
    slm koray dostum makinenin torku gayet güzül iki kişide binsen tekkişiliği aratmaz ok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koraytras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250
    Alıntı JINLUN adlı üyeden alıntı
    slm koray dostum makinenin torku gayet güzül iki kişide binsen tekkişiliği aratmaz ok
    merhabalar jinlun, peki bu jinlun un her iki modeli (150-250) içinde geçerli midir?
    Tanrının değirmeni ağırdır ama iyi öğütür.
    >>>koraytras<<<

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili jinlun cı dostlar kaçınızın sağ ayak bileği yanık ve ne gibi bir çözüm ürettiniz ceaplarınızı bekliyorum

alperen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150cc lerdeki vibrasyon olayı halen çözüm beklemektemi yada hallodumu bide benzin depoları neden bu kadar çok sallanıyor her an fırlayacakmış gibi arkadaşlar 150cc kullanan arkadaşlarım sizlerden forumda deneyimlerinizi yazdığınızı görmek istiyorum .syn expert 150cc lerde ne gibi iyileştirmeler yapıldı yada ne gibi iyileştirmeler yolda saygılar

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    BBRR Benim SAG ayagim yanik! eczaneye gidip goster hafifletecek bir sey veriyorlar..

Bi de kalbimin sag tarafi yanik... Cok kotu durumdaymis, bir sey yapamazlarmis!! :(

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar:Ben bir jinlun 150 kullanıcısıyım,benim ilk motorumdur.Motor um şu anda 845 km de ben diger kullanıcılar gibi vibrasyon sorunlarını çok yaşadım sonra yeni gelen vibrasyon dişlisini servis taktı yanlız çok farketmediğini belirtmek isterim benim aklıma daha önce teknik konular forumunda okuduğum "kauçuk pulların motor birleşim civatalarına eklenmesi " ne kadar yarar sağlar fikirlerinizi öğrenmek isterim.Ayrıca izmir deki jinlun cu arkadaşlarla tanışmak ve motorların sorun ve olabilecek sorunları hakkında bilgi alış verişi yapmak istiyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alestevardiya ben bu soruyu kafa bulmak dalga geçmek amac1 ile sormad1m
    amac1m soruna çözüm üraten arkadaslar1n fikirlerini almak

Alperen35 deposu sallanan 150 cc jinlun a pek rastlamadım sorun bağlantı civatalarının sıkılığının az olmasından olabilir , ayrıca 150 cc de iyileştirmeler olursa çok memnun olurum bu kullanımı daha zevkli hale getirebilir

Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ********************I**********************

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    sevgili jinlun cı dostlar kaçınızın sağ ayak bileği yanık ve ne gibi bir çözüm ürettiniz ceaplarınızı bekliyorum
    Evet ciddi olmasada benim de sag ayagim yandi. Blokdan ayagimi uzak tutmaya calisiyorum. Hatta ayagimi ayakliklara yarim koyuyorum yarisi disarda kaliyo...

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    BBRR demiş ki:
    Hocam bu motorlarda olan birşey. Büyüzden motora binerken motor botu giyilmeli o yoksa mutlaka ve mutlaka deri uzun konçlu çizme veya bot bu artçı içinde geçerli.

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı alestevardiya adlı üyeden alıntı
    BBRR Benim SAG ayagim yanik! eczaneye gidip goster hafifletecek bir sey veriyorlar..

Bi de kalbimin sag tarafi yanik... Cok kotu durumdaymis, bir sey yapamazlarmis!! :(

ayağın geçer,lakin kalbinin sağ tarafı için çözüm yeni aşklara yelken açmaktır derim,bi keresinde bana olmuştu,geçiyor geçiyor merak etme..
    Bu arada yamaha motoruma jinlun koruma demiri ve camı taktırdım,yaklaşık 250 eu cebimde kaldı,yalnız jinlun camını kesip küçültmek istiyorum nerde yapılır bilen varmı?

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    BBRR Dalga gecmek icin yazmadim arkadasim, ayagimin yandigini daha onceki actigim formda da yazmistim. Ben benim acemiligimden saniyordum ama sevindim herkese oluyormus.

Kalbimdeki yaniga gelince sadece paylasmak istedim ama istemiyorsan yada rahatsiz olduguysan bir daha bir sey paylasmam! Hadi eyvallah, Allah selamet versin der cikarim.

CCBBDD arkadasim cok cok saol burda daha fazla bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Kimseyi rahatsiz etmek istemem!
    (Mesaji belkide birine gondermek istedim, formu okuyacagini sandigim o kadar... )

Herkes kalsin saglicakla, eyvallah....
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

cruiserer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun JL150-5
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar:Ben bir jinlun 150 kullanıcısıyım,benim ilk motorumdur.Motor um şu anda 845 km de ben diger kullanıcılar gibi vibrasyon sorunlarını çok yaşadım sonra yeni gelen vibrasyon dişlisini servis taktı yanlız çok farketmediğini belirtmek isterim benim aklıma daha önce teknik konular forumunda okuduğum "kauçuk pulların motor birleşim civatalarına eklenmesi " ne kadar yarar sağlar fikirlerinizi öğrenmek isterim.Ayrıca izmir deki jinlun cu arkadaşlarla tanışmak ve motorların sorun ve olabilecek sorunları hakkında bilgi alış verişi yapmak istiyorum.
    piyade, dişli değiştirme işlemi motorun hızına mutlaka pozitif etki yapmıştır. Ancak 5. viteste çekiş düşmüş olmalı. Hıza pozitif çekişe negatif etkisi ne kadar oldu öğrenebilir miyim acaba? Benim motor şu an 70km/h'i geçmek istemiyor hiç (henüz rodaj bitmedi), değişiklikten sonra 80-90 mı oluyor? Bu aralar bende değiştirmeyi düşünüyorum da o bakımdan. Cevaplar için şimdiden sağol.
    \"Cruise through the street regardless of whatever going on behind you\"
    by Cruiserer

arkadaşlar bu ayk yanığı tüm cooperlarda oluyormu yoksa jınluna has bi özellikmi.eğer ööleyse kışın sağ ayağımız hiç üşümiyecek desenize

Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ********************I**********************

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    Alıntı cruiserer adlı üyeden alıntı
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı
    piyade, dişli değiştirme işlemi motorun hızına mutlaka pozitif etki yapmıştır. Ancak 5. viteste çekiş düşmüş olmalı. Hıza pozitif çekişe negatif etkisi ne kadar oldu öğrenebilir miyim acaba? Benim motor şu an 70km/h'i geçmek istemiyor hiç (henüz rodaj bitmedi), değişiklikten sonra 80-90 mı oluyor? Bu aralar bende değiştirmeyi düşünüyorum da o bakımdan. Cevaplar için şimdiden sağol.

Cruiserer kardeş,tam anlamadım .Senin motormu gitmek istemiyor,yoksa rodajı dolamdığı için sen basmak mı istemiyorsun.
    Benim motor iki haftalık,henüz 360 km de.Bende rodaj nedeni ile zorlamak istemiyorum.ama şunu söyleyebilirim 80km lik hızı çok rahat buluyor.Bir kez farkında olmadan 100 e çıkmışım ama hemen yavaşladım bilerek yapılan bişi değildi.
    70-80 üzerinede fazla çıkmamaya uğraşıyorum.Ayrıca bu motorda yüksek hız uyarı sistemi var .80 km lik hıza ulaştığımda ayaklırdaki titreme başlıyor,hızımın yükseldiğini farkedip yavaşlıyorum.Nasıl ama
    Bence dişli olayı titremeyi kesecekse takılabilir,Fakat hız konusunda şimdilik bir takviye ihtiyacı görmedim (Rodaj dolana kadar)
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar ben 150 lik dusunuyorum..2 kişi uzun yola gerektıgınde cıkarım.tabiki max 100 km..genelde sehir içi kullancam.ama arkamda 2 kişide genellikle olacak.hız merakLISI DEİLİM.2 KİŞİ max bana 110 km yeter.nerdesiniz..sizce 150 lik bana yeter mı??butcem kısıtlı 250 liligi bende almak isterdim..150 lilik kullana arkaslardanda yorum bekliyorum..herkese keyıfli sürüşler

Arkadaşlar ilk önce herkese iyi akşamlar diliyorum,bu gün 150 jinlun motorumu izmir in malum sıcagında izmir çeşme yolunda gidiş geliş ihtiyaç molalarında rölantide bırakarak yaklaşık 275 km kadar kullandım diyeceklerim Şudur ki:
    1 Motor her hangi bir hareret veya şişme yapmadı (yani ben gitmem demedi).
    2 4 vites bence çok torklu gayet iyi bir çekişi var
    3 5 vites ise 4 vites in tork unu aratıyor
    4 Yolda giderlen sağ ayak pedinin civatası gevşeyip düştü(ben siperliğin civatasını o na uydurup yola devam ettim)serviste bir ara orjinal civatasını taktıracagım)
    5 Vibrasyon dişlisini taktırmış oldugum halde vibrasyon devam ediyor
    '' kullandığın motor en iyi motordur" şiarından hareketle elimdeki para ile alabildiğim makina gittiği ve beni yolda bırakmadığı sürece beni tatmin ediyor.
    Sn expert ve sn jinlun un sitede kalması taraftarıyım her ikisinden vibrasyon konusunda bu motorda daha nasıl iyileştirmeler yapılabilir araştırmalarını
    ve bütün kullanıcılara bu konuda yardımcı olamalarını rica ediyorum.
    Saygılarımla

papul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simdilik yok
    arkadaslar herkese selamlar.oncelikle bu forumda vermis oldugunuz bilgiler icin hepinize tesekkur ediyorum.sizden ogrenmek istedigim bilgi ise ben yeni bir JİNLUN 150-5 almayı dusunuyorum.ayrica bu ilk motorum olacak.acaba baslangic icin iyi bir secim mi.ben malatya da yasiyorum ve burda servis ve yetkili satici yoktur.acaba bakimlarini normal bir yere yaptirsam garanti kapsaminda bir degisiklik olur mu.son olarak ise 250 lik ile kiyaslarsak hangisini onerirsiniz.simdiden vereceginiz cevaplar icin teşekkur ederim

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler