Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Honda XL 650 V Transalp (enduro)

Motovento
    REKLAM ALANI
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karar kılmış derken, artçı olmaya karar vermiş anlamında dedin sandım ben
    Valla o anlama da geliyo bak sanki ama bu Falcon için geçerli olabilir tabii Avatar altı Cygnus olmasa neyse de
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla tam aksi, yakındır Falcon a el koymam
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Beton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaw iyi güzel hoşta bu makina kaç yapıyor gazı açınca. Uzun yola gelirmi vibrasyon oluyormu uzun yolda. Kullanıcı arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim...

ya kafayı yiyecem tam altı aydır bmw 650 gs mi yoksa honda transalpmi diye internette bakmadıgım site kalmadı birinin yakıt sorunu ve sele yüksekligi birinin vibrasyon sorunu bi arkadaşımda dakar vardı onda deneme sürüşleri yaptım ama titreşimden aynadan arkadan gelenleri bile zor seçiyordum boyumda 1.68 öyle fazla cüsseli biride deyilim ve eşimle birlikte karadeniz ege dogu vs vs vs gezmek istiyorum ne yapmalıyım lütfen yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşım sen zaten kullanamazsın o kadar çok sorun bulmuşsun ki Uzun yol düşünüyorsan tabii ki enduro seçeceksin, ama sen bilirsin.. Yakıtı dert ediyorsan TA muadiilerine göre bir hayli çok yakıyor, bunu da diyeyim

tifosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    kaleerdal boyuna göre, iki makinada iri... TA ya oturduğunda ayakların yere basmaz.. Benden söylemesi..
    İZMİR

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Benim 1.70 ayakkabımda topuklu değil, asla giymem spor yere değiyor.. Hafta sonu v-strom a bindim çok rahat değdi selesiyle oynamışlar.. Sanırım TA nın ki ile de oynarız olur biter...

***edit***

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, enduroların bir özelliği de ayakların yere değmeden rahatça sürebiliyor olman.. Tabii tecrüben olduktan sonra...

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    transalbi olanların bazı bilgileri paylasması sanırım daha iyi olacak. Mesela ben dostlugum yeni basladı transalp ile. Ama henuz teknik bilgi eksiklerim var. Yag degisimi kac litre. Lastik basıncları nedir . Bunlar ve bunlar gibi konularda yazarsanız cok sevinirim. Benim su ana kadar deneyimlerimde sunlar:
    ---MOtor heybetine gore dusuk suratlerde oldukce torklu fakar daha sonra gucsuz
    E malum beygiri az tabi. Dusuk devirlerde , yani kalkıslarda deviri fazla yukseltmenize gerek kalmadan cabucak hızlanıyor ama 100 km den sonra hızlanması daha yavas. uzun yollarda bu sollamda zorluk yasatıyor.
    ----Uzerindeki malzeme kaliteli ama esnetik degil maksimum derecede basit.
    ----Gidon turu sahane. motor neredeys eoldugu yerde donuyor. Bu enduro makineler icin iyi bi ozellik.
    ----Motorun kuyruk kismına bir file takmak istediginiz zaman baglanti yerleri oldukca az.
    ----Kuyruktaki canta takma aparati esniyor sert bi metalden degil sanırım nedennini anlamadim.
    ----Aku boslugu bir kutu seklinde bu nedenle ne yazıkki baska bir aku uydurmanız cok zor.
    ----Bakımı cok cok zor . Motorun 4 bujisi var nedense ve bu bujilerin 2 sini degistirmek icin hava filitresinin kazanına kadar herseyini sokuyorsunuz(banditi arıyorum bu hususta eheheh)
    ----Sele alti bagajı kocaman.
    ----Amortisorler yumusak fakat bu motorlarda oldugu gibi 2 kisi ile daha konforlu ama yinede yoldaki kucuk puruzleri aynen hissediyorsunuz. Yinede on amortisorde kle 500 uzerine motor tanımam.
    ----Ve en vahim konu motoru dusuk devirlerde kullnamma ragmen uzun yolda tek kisi iile ve uygun bir havada 5 litre yaktı yani evet hadine gore yakıt fazla. Biraz ugrassam sanırım azalta bilirim ama su anda sekil budur.

f 650 yada ta diyen arkadas
    kesinlikle ta.
    neden dersen.
    Tek silindir motor guzel az yakar daha az masraflıdır falan. Ama motoru cekecek bir piston daha olamsı seni inan cok rahatlatacak. Dusuk devirlere indiginde motor daha rahat hızlanır vites dusurmene gerek kalamaz. Bakımlarda harcayacagın uc bes kurus ve biraz daha fazla zamaı onemsemiyeceksin inan
    Ama illa ta demiyorum iki silindir bi alet oalbilirim hatta kle bile cok iyi bi makinedir. Tek silindir illa alacam dersende freewind de de bir bak derim cok sahene bi makinedir.
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

Motosikleti
    ŞU AN YOK.
    merhaba
    kaleerdal arkadaşımızın dediği gibi aynı incelemeyi bende uzun süredir yapıyorum, her iki modelde gerçekten dışarıdan çok güzel görünüyor. kullanıcıya göre göreceli olsa da bmw nin sıfırını almak biraz daha maliyetli. hondanın sıfırı diğerine göre daha ulaşılabilir gözüküyor. ikisininde ikinci eli bolca var ve ulaşılabilir rakamlarda.
    benim esas merak ettiğim konu ikisininde üzerine oturmamış bir motosever olarak acaba kullanım açısından hondanın nasıl olduğu. yani nasıl kullanımı rahat mı, dengeli mi, insana güven veriyormu, yeni kullanmaya başlayacak birisi olarak tavsiye edilebilir mi? hondanın bu modelini kullanan kimselerin görüşlerini rica etsem. son olarak ta bayi seçimi, bazıları ilan edilen fiyatlarda ayrıca bir ,iskonto yapmaktalar bazıları da hiç yapmamakta. sanırım bayi seçimini servis seçimi olarakta düşünmek lazım.
    syg

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaleerdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kafayı yiyecem tam altı aydır bmw 650 gs mi yoksa honda transalpmi diye internette bakmadıgım site kalmadı birinin yakıt sorunu ve sele yüksekligi birinin vibrasyon sorunu bi arkadaşımda dakar vardı onda deneme sürüşleri yaptım ama titreşimden aynadan arkadan gelenleri bile zor seçiyordum boyumda 1.68 öyle fazla cüsseli biride deyilim ve eşimle birlikte karadeniz ege dogu vs vs vs gezmek istiyorum ne yapmalıyım lütfen yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

TA Standart Sele yüksekliği : 843 mm
    Alçak sele opsiyonu : 813 mm

diye iki seçenek sunuyor Honda diye biliyorum ben .

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın emredvm

Öcenlikle verdiğiniz bilgiler ve resimler için teşekkür ederim .
    Kendi adıma bilgilendim .

Lakin yaklaşımınız çok agresif .
    Herkes Enduro uzmanı veya motosiklet uzmanı olmayabilir .

Burası sadece herkesin kendi çapında tecrübelerini veya fikirlerini paylaştığı bir Forum sonuçta .

Transalp e Touring veya Enduro veya Funduro veya X demişsin pek farkeder mi ?
    Kimi Şehiriçi asfalt yolda iş ev yapar .
    Kimisi Çiftliğinde köyünde tarlasında kullanır .
    kimi dünyayı dolaşır .
    Honda da Enduro/Touring diye sınıflandırmış
    vs vs vs ...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Açılan başlıkta konu dışı yazışmalar,ikili tartışmalar yapılamaz.Konu dışı yazışmalarınızı,ikili sohbetlerinizi özelden ya da msn ve benzeri programlardan yapabilirsiniz.Konu dışı yazışmalar silinmiştir,tekrar olmamasına özen gösteriniz.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Bandit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ----Bakımı cok cok zor . Motorun 4 bujisi var nedense ve bu bujilerin 2 sini degistirmek icin hava filitresinin kazanına kadar herseyini sokuyorsunuz(banditi arıyorum bu hususta eheheh)
    Senin eski bandit 600 lik olandı değil mi 1200 lük olsa neden TA alacaksın ki, 600 ise neden TA aldın Çelişkiler

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emredvm uyarmama rağmen konu dışı ve dalga geçme amaçlı geyiksel mesaj yazmaya devam ediyorsun.Tekrar edersen cezai işlem uygulayacağım haberin olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emredvm uyarmama rağmen konu dışı ve dalga geçme amaçlı geyiksel mesaj yazmaya devam ediyorsun.Tekrar edersen cezai işlem uygulayacağım haberin olsun.
    yok devam etmem artık tadı kaçtı zaten de çok güzel yazmışsın ya...dalga geçme amaçlı geyiksel mesaj

Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    Bandit bazı noktalarda yanlışın var gibime geliyor.
    ---MOtor heybetine gore dusuk suratlerde oldukce torklu fakar daha sonra gucsuz
    neye göre güçsüz.. Makinadan 200 yapmasını beklemiyosun herhalde. Zira eski makinan bandit miş. Ki o da sport touring bir makina. Eski makinanla kıyaslamaman gerekir.

----Uzerindeki malzeme kaliteli ama esnetik degil maksimum derecede basit.
    bakış açısına göre değişen bir durumdur. Zira Transalp bir enduro makinadır. Doğal olarak üzerindeki malzemeler estetikten çok kaliteli olmalıdır.

----Motorun kuyruk kismına bir file takmak istediginiz zaman baglanti yerleri oldukca az.
    Hiçte öyle değildir. Zira motorumun arka kısmına file ile çok zamanlar sırt çantamı ve eşimin kaskını bağlamışımdır. Bağlantı ile ilgili hiçbir sıkıntı çekmedim. Senin filende bağlantı çengelleri az olabilir.

Sonuç olarak sende doğru yolu bulup satmışsın motorunu ve bir TRANSALP almışsın. tebrik ederim..
    İZMİR

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Helal

25 helal

Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    aslında az önce motoruma aksesuarla ilgili bişeyler yazacaktım konu dağıldı..

Şimdi yazayım bari:

Motoruma birinci önceliğim olan touring ön cam arıyorum İzmir de nerden hangi marka ve kaça almalıyım.

İkinci olarak, topcase... yine nerden ve kaça alırım.. Son olarakta orta sehpa...

Tavsiyelerinizi bekliyorum..
    İZMİR

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Belirli aralıklarla depreşen TA aşkıma, geçici çözümler arıyorum.. Yoksa yıllarca beklemek çok zor olacak

Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    dishy işte o bindiğin güzelim TA nın ön camının aynısından arıyorum, kaça bulabilirim fikri olan varmı..
    İZMİR

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler