Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Honda XL 650 V Transalp (enduro)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    hayırlı olsun, kazasız belasız inş. bu arada orta sehpa, vizör, şasi koruma fiyatları tahmini ne kadardır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Transalp
    http://s917.photobucket.com/albums/ad15/erdobars/?action=view¤t=DSCI0180.jpg&newest=1[/IMG]
    2006 TA aldım.2 ay oldu gerçekten çok güzel keyif alıyorum.TA olduğum içinde çok memnunum.Manisadan tüm Transalpçileri selamlarım.
    [B][COLOR="Red"]İNSANLAR HAYALLERİ KADAR ÖZGÜRDÜR.[/COLOR][/B]

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    bende 2010 model aldım kırmızı beyaz profil resminde görülen. daha rodaj sürecindeyim 500km yapabildim. gerçekten zevkli bi makina ki henüz kendimi daga bayıra vuramadım hava sartlarından

orjinal aksesuarlar biraz pahalı. ben yüksek ön cam, koruma demiri aldım bunlar 200 küsür lira civarında. orjinal orta sehpahası cok pahalı. 500 civarıydı. kuzenimde de 2010 model var o orta sehpaha aldı ama orjinal degil oda 250-300 civarına aldı.

bu arada sormak istedigim bi soru var. benim ta nın şu an üzerindeki orjinal lastikleri oldukca dişli bi yapıya sahip. her ne kadar kır motoruda olsa cogunlukta asfaltta kullanıyoruz. daga bayıra bile cıksak cok düzgün olmasada yollar asfalt. bu nedenle bi sonraki lastik degişiminde biraz daha asfaltta yönelik bir lastik almak istiyorum. önerebileceginiz var mı? benim aklıma yatan metzelerin exp serisi var sanki biraz daha asfalt için ideal gbi. fikri olan varsa yazrsa sevinirim.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Gene selam barış.

Bizim motosiklet geçmişimiz bayağı bir uydu transalpi almanla birlikte. Ybr-transalp-hornet zx6r dı benim hayatıma girenler. Senden de bundan sonra bir ybr bekliyorum artık.

Bir sonraki lastik değişimini yeni aldığın motor için sorma yahu, pimpirikliysen en az 15.000, değilsen 30.000 gidersin o lastiklerle.
    Lastiği biraz kullan aslaftta yetip yetmediğine tecrübe ettikten sonra (virajda kayma limitleri gibi) karar ver bence.
    Çünkü üzerindeki lastikler hem yol hem asfelt için yapılmış, yeteceğini düşünüyorum.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    sagol morrigan 6 ay içerisinde 3. motorum bu hayırlısı nolacak bakalım hornettan sonra 600 rr almıştım ama tutmadı burda. 2-3 ay gibi bi süre denedim zevkli ancak cok riskli ve polislerle aşırı ugrasıyorsun. bana göre degildi

transalp ile dün gezdim 2 defa polis durdurdu ama muhabbet iyi idi. seviyolar enduroları kendilerinde kullandıgından motor muhabbeti falan yaptık biraz.

ybr bilemem de bundan sonra bi cruiser denemeyi düşünüyorum 2-3 sene sonra böylece her tarzı oldukca zarar etsemde denemiş olucam

lastik olayına gelince evet gider baya üzerindekiler ama ne bilim bana biraz asfaltta sarsıyor gibi geldi motoru. hayırlısı tbi bu lastikler düzlesene kadar gidecek üzerinde yapacak bişi yok

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    barıs52 selam ben michelin anakee aldım gayet memnunum bir daha almam gerektiğinde herhalde anakee II alırım
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Koruma demirine ihtiyacı olan link'e tıklasın lütfen arkadaşlar.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lan-varmi.html
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirine ihtiyacı olan link'e tıklasın lütfen arkadaşlar.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lan-varmi.html
    Koruma demirleri sahibini buldu arkadaşlar.
    Tıklamasanızda olur artık
    Konuyu kapattırdım

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Transalp arıyorum.2000-2002 model arası..

Arkadaşlar Transalp arıyorum.Satmayı düşünen varsa görüşelim.
    0 533 379 73 21

Motosikleti
    2006 Honda CBF 1000

Lastik

Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barıs52 selam ben michelin anakee aldım gayet memnunum bir daha almam gerektiğinde herhalde anakee II alırım
    Benim de bir önceki motorumda Michelin Anakee II lastik vardı. Çok memnun kaldım. Islakta da çok iyi yol tutuyordu..

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Transalp aldım.

Arkadaşlar transalp 2001 model bir motor aldım.Bu motor için orta sehpa lazım.
    Aklınızda olsun.

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Transalp kullanıcıları nerdeki acaba.

Konu iyice gömülmüş.Gönlüm razı olmadı. Arkadaşlar ha gayret.

Yakıt konusunda 155 km.de 43,50TL yaktı bu nasıl bir yakış anlamadım.Ben aslında gayet düzenli ve 90-110 aralığında kullandım.
    Dezavantaj olarak Yan çantalar vardı ve bende 88 Kg.
    Bujileri yeni değişti,hava filtresinide temizlemiştim.

Yakıt hakikatten zorlayacak gibi.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı eraysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yakıt konusunda 155 km.de 43,50TL yaktı bu nasıl bir yakış anlamadım.Ben aslında gayet düzenli ve 90-110 aralığında kullandım.

100 Km üzerinden hesaplarsak en az 2 Lt fazla yakmis.
    Söylediğiniz hesaba gore 100Km/8Lt yakmissiniz. Buda cok yüksek bi değer.
    95 Model transalp'im 2003 yilinda 6-6,3 yakiyordu. Öyle cok fazlada bakmazdim motora.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı eraysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Banada yakıtınız biraz fazla gibi geldi. Benim ortalamam 5,5 Lt civarında. Sakin kullanırım yan çantaları çıkarmıştım şimdiye kadar. Haftasonu yan çantaları da taktım bakalım yakıtta etkisi ne kadar olacak
    ..::.. GO ..::..

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Yakıt konusunda ben de bir şeyler yazayım bari;

Son bir ay içinde iki defa benzin aldım. İlkinde 60 tl'lik benzin ile şehir içinde 280 km yol yaptım. Ortalaması, kilometrede 21.4 kuruş oluyor.

Sonrasında da 50 tl'lik benzinle şehir içi/şehir dışı yarı yarıya olmak üzere (şehir dışında artçı ile) 230 km yaptım. Onun da ortalaması 21.7 kuruş.

Bana Transalp gibi karbüratörlü ve benzin sarfiyatı konusundaki bonkörlüğü ile isim yapmış bir motor için gayet makul gibi geldi..

Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olursun tabii. Nasılsa Falcon seni kesiyo, oh! arka tekerde de karar kıldın deymeyin keyfine
    önemli olan ön tekere binmek.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar merhaba;
    forumu baştan sona kadar okudum ama sanırım arkadaşlar TA yı kullanmaktan foruma pek girmiyorlar yada motor o derecede sorunsuz çalışıyorki, kimse teknik değişimlerden bahsetmemiş

kullanıcı arkadaşlardan birkaç şey öğrenmek istiyorum mümkünse..

aylık 800 tl bütçesi olan birisi ( alırsam eger her ay 400 ü krediye gidecek) için TA nın bakım masrafları için yeterli olurmu ? günde ortalama 35-40 km civarı yol gideceğim..

yani işin özü bu motorun bakımı kaç km de bir oluyor ve değişen neleri oluyor ?

Şimdiden tşk.ler..Herkese Kazasız Sürüşler Dilerim..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    -
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;
    forumu baştan sona kadar okudum ama sanırım arkadaşlar TA yı kullanmaktan foruma pek girmiyorlar yada motor o derecede sorunsuz çalışıyorki, kimse teknik değişimlerden bahsetmemiş

kullanıcı arkadaşlardan birkaç şey öğrenmek istiyorum mümkünse..

aylık 800 tl bütçesi olan birisi ( alırsam eger her ay 400 ü krediye gidecek) için TA nın bakım masrafları için yeterli olurmu ? günde ortalama 35-40 km civarı yol gideceğim..

yani işin özü bu motorun bakımı kaç km de bir oluyor ve değişen neleri oluyor ?

Şimdiden tşk.ler..Herkese Kazasız Sürüşler Dilerim..
    Öncelikle TA kullanıcılarının foruma pek girmeyip çok gezdikleri doğrudur ama buna ben pek dahil olamadım işlerim dolayısıyla. Şimdide motoru satma arefesinde olduğumdan. Neyse sorularına geçecek olursak nacizane fikirlerim şöyle.

Öncelike ortalama 50 TL'lik benzinle 250-280 km şehiriçi yaptığını hesaplarsak, aylık 200 TL benzinle 1000-1120 km yol yaparsın bu km.lerde senin için yeterli olur sanırım.

Bakımları 6000 km.de bir yapılıyor ve elinden geliyorsa kendin bile yapabilirsin bakımlarını. İnternetten çok ucuza parçalarını ve bakım sarf malzemelerinide bulabilirsin. Değişenler klasik şeyler zaten, yağ, yağ filtresi, hava filtresi temizliği (gerekiyorsa değiştirilmesi), balata kontrolleri, hidrolik kontrolleri vs. vs. motorun teknik kısmıyla ilgili kontroller diyebiliriz.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle TA kullanıcılarının foruma pek girmeyip çok gezdikleri doğrudur ama buna ben pek dahil olamadım işlerim dolayısıyla. Şimdide motoru satma arefesinde olduğumdan. Neyse sorularına geçecek olursak nacizane fikirlerim şöyle.

Öncelike ortalama 50 TL'lik benzinle 250-280 km şehiriçi yaptığını hesaplarsak, aylık 200 TL benzinle 1000-1120 km yol yaparsın bu km.lerde senin için yeterli olur sanırım.

Bakımları 6000 km.de bir yapılıyor ve elinden geliyorsa kendin bile yapabilirsin bakımlarını. İnternetten çok ucuza parçalarını ve bakım sarf malzemelerinide bulabilirsin. Değişenler klasik şeyler zaten, yağ, yağ filtresi, hava filtresi temizliği (gerekiyorsa değiştirilmesi), balata kontrolleri, hidrolik kontrolleri vs. vs. motorun teknik kısmıyla ilgili kontroller diyebiliriz.
    merhaba öncelikle;
    vermiş olduğun bilgiler için tşk ederim.. yağ değişimi, buji değişimi hava filtresi değişimini yapabilirim (balataları da değiştirebilirim öğrenmeye meraklı birisiyimdir kurcalarım kesin ) şu anki motorumda yapıyorum ama çok iyi teknik bilgim yok zamanla yeni birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz okuyarak ve görerek..

ayrıca motor 50 tl lik benzinle 280 km gidiyorsa süper valla..benim motor şehir içi dur-kalk dahil 330 km civarı gidiyor.. benzin masrafından korkum yok.. sadece rutin bakımlardaki parça fiyatlarından dolayı kafam kurcalanıyor..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    -
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba öncelikle;
    vermiş olduğun bilgiler için tşk ederim.. yağ değişimi, buji değişimi hava filtresi değişimini yapabilirim (balataları da değiştirebilirim öğrenmeye meraklı birisiyimdir kurcalarım kesin ) şu anki motorumda yapıyorum ama çok iyi teknik bilgim yok zamanla yeni birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz okuyarak ve görerek..

ayrıca motor 50 tl lik benzinle 280 km gidiyorsa süper valla..benim motor şehir içi dur-kalk dahil 330 km civarı gidiyor.. benzin masrafından korkum yok.. sadece rutin bakımlardaki parça fiyatlarından dolayı kafam kurcalanıyor..
    Tabi bu 50 TL'lik benzin ile 250-280 km agresif kullanmamak kaydıyla ki ben hep bu değerleri yakalarım. Motorumu alalı yaklaşık 8 ay kadar oldu bu zamana kadarki genel ortalamam 5,3 lt./100 km.

Parça fiyatları konusu bence en son kafana takacağın şey olsun. Eğer garantisi devam etmeyen bir motor alacaksan internetten çok daha uygun fiyata sarf malzemelerini bulabilirsin. Ben en son seferinde yağ filtresi ve bujiyi çok ucuza almıştım internetten.

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler