Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Honda XL 650 V Transalp (enduro)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    boyum 1,72
    kilom 65
    öyle kemikli kaslı bir yapıya sahip değilim
    yalnız direncim iyidir ve hantal bir yapıya sahip değilim
    en son çıktığım yatağan motofest yolundan sonra benim tarzımın Enduro olması gerektiğini anladım
    Salihli-Ödemiş arası Bozdağa tırmanıp inerken-bademli köşk arasında Aydın Dağlarını aşarken uzun uzun düşünmeye vaktim oldu
    yalnızlıktan pek sıkıcı olmasına rağmen yinede büyük keyif aldım
    sadete gelirsek
    sonuçta Transalp 650 almaya karar verdim tabi ki fikrimden Pegaso 650 de geçmedi değil fakat tek silindir olmasından dolayı vibrasyondan korktum bu nedenle soğuk baktım
    şunu da belirtmek isterim daha önce bu ağırlıkta ve cc de hiç bir deneyimim yok
    fakat yıllara dayanan ve cc 135cc yi geçmeyen motorsiklet tecrübem var
    fazla ani gazlar acmadan başlarsan bir sıkıntı olmaz.TA fazla hırcın bir makına değildir.benim boyum 1.71 zaman zaman sıkıntı oluyor.ah diyorum şu boyum 5 santim daha uzun olsa diye,ama alışıyorsun.al geç 5 yıl motor değiştirme derdin olmasın
    MOTOR bence bır hastalıktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Yeni kasa XL700 Transalp'lerin ikinci el fiyatları yüksek uçuş yaptığı için cuma günü Honda'yı aradım, bugün dönüş yaptılar, yeni sezon için durumu değerlendirip 2013de getirip getirmemeye karar vereceklermiş.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    2013 yılında muhtemelen şu iki modelden birini alacağım : F650 & Transalp ... yani klasik çekişme içindeyim

Siz T.A kullanıcılarına sorum şu : T.A nın yıllık 10,000 km lik işletim maliyeti nedir ? sadece şehir dışı kullanacağımdan yakıt sarfiyatını 5,5 lt olarak hesaplarsak 550 lt benzin * 4,70 : 2600 tl yuvarlarsak... Bu süre zarfında iki kez periyodik bakıma girse , yağ - filtre - buji vs bakım ücreti ne olur ... vergisi yıllık ne kadardır ?

Aynı soruları F650 başlığına da yazacağım , karşılaştıralım bakalım ... Sanırım 2005 model 30-40 binde bir T.A ile F650 arasında fiyat olarak çok fark yok, belki Bmw 500-600 tl daha fazlaya satılıyor gördüğüm kadarı ile...

Selamlar...
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 yılında muhtemelen şu iki modelden birini alacağım : F650 & Transalp ... yani klasik çekişme içindeyim

Siz T.A kullanıcılarına sorum şu : T.A nın yıllık 10,000 km lik işletim maliyeti nedir ? sadece şehir dışı kullanacağımdan yakıt sarfiyatını 5,5 lt olarak hesaplarsak 550 lt benzin * 4,70 : 2600 tl yuvarlarsak... Bu süre zarfında iki kez periyodik bakıma girse , yağ - filtre - buji vs bakım ücreti ne olur ... vergisi yıllık ne kadardır ?

Aynı soruları F650 başlığına da yazacağım , karşılaştıralım bakalım ... Sanırım 2005 model 30-40 binde bir T.A ile F650 arasında fiyat olarak çok fark yok, belki Bmw 500-600 tl daha fazlaya satılıyor gördüğüm kadarı ile...

Selamlar...
    bu düşüncelerin öngörülebilir maliyetler...bunun yanında öngörülmeyen maliyetleri de göz önünde bulundurmalısın...

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    öngörülemeyen maliyet de zaten bmw nin çok daha fazla masraf çıkaracağı düşüncesindeyim... ama öncelikle bana kesin maliyetini hesaplamam lazım... öncelikle mantık , sonra gönlümün sevdiğine göre hareket edeceğim...
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla ani gazlar acmadan başlarsan bir sıkıntı olmaz.TA fazla hırcın bir makına değildir.benim boyum 1.71 zaman zaman sıkıntı oluyor.ah diyorum şu boyum 5 santim daha uzun olsa diye,ama alışıyorsun.al geç 5 yıl motor değiştirme derdin olmasın
    teşekkür ederim TA iyi fikir sanırım arkadaşlarım da almamı tavsiye ettiler
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öngörülemeyen maliyet de zaten bmw nin çok daha fazla masraf çıkaracağı düşüncesindeyim... ama öncelikle bana kesin maliyetini hesaplamam lazım... öncelikle mantık , sonra gönlümün sevdiğine göre hareket edeceğim...
    Aynen arkadaşım öngörülemeyen maliyet konusunda bmw transalp'i katlar.Transalp'in bakım maliyetine gelirsek.6 bin km'de bir bakıma girdiğini düşünürsek bi hava filtresi en az 3 bakım gider tahminimce.Onun bedeli 190 TL.En az 18 bin km gideceğini tahmin ediyorum.Bujilere gelirsek ben tanesi 5 liradan 4'ünü değiştirdim.İridyum buji takılıyo mu araştırmadım ama tanesi 35 lira olarak internetten görmüştüm.Bunların dışında yapılabilecek bişey yok.Yağ değişimi , soğutma suyunun kontrolü , balataların kontrolü , fren hidroliği kontrolü falan standart işlemler yapılır.Bu arada balataların fiyatları 100 TL.20-30 bin km rahat gider bence.Zincir dişli takımı da heralde bi 30 bin km kadar gider.Komple takım değiştirince 650 lira gibi bi maliyet çıkıyo.Yan sanayi üzürünleri de var ama ben orijinalinden bahsediyorum.Bir de lastik olayı var tabiki de.Motosikletin güvenlik açısından en önemli parçası lastikler.En pahalısı michelin anakee2 takım olarak 650 TL'ye satılıyo.Diğer ürünler arasında gayet uygun fiyatlı olanlar da var tabi ki.Lastiği de heralde bi 3-4 senede değiştirmek sağlıklı olur.

Bunlar zaten her motosikletin standart masrafları.Onun dışında transalp masraflı bir motor değil.Yağını suyunu koy gitsin.6 bin km'de bir yağını kendin değiştir.Balatalarını kontrol et.Bujini , hava filtreni kendin değiştir.Kolay kolay arıza yapmaz.Ustamın dediğine göre koskoca honda servisinde daha transalpin motorunu açıp bakmamışlar.Arıza olacak ki motoru açsınlar.Ama motor arıza yapmıyo.100 bin'lerce km git bişey olmaz.CBF150 ile kıyaslarsak elbette parça fiyatları 3-5 kat fazla.Ancak 150cc üzerine çıktığında hepsinde parça fiyatları böyle.Transalp diğerleri yanında ucuz bile kalıyo.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    boyum 1,72
    kilom 65
    öyle kemikli kaslı bir yapıya sahip değilim
    yalnız direncim iyidir ve hantal bir yapıya sahip değilim
    en son çıktığım yatağan motofest yolundan sonra benim tarzımın Enduro olması gerektiğini anladım
    Salihli-Ödemiş arası Bozdağa tırmanıp inerken-bademli köşk arasında Aydın Dağlarını aşarken uzun uzun düşünmeye vaktim oldu
    yalnızlıktan pek sıkıcı olmasına rağmen yinede büyük keyif aldım
    sadete gelirsek
    sonuçta Transalp 650 almaya karar verdim tabi ki fikrimden Pegaso 650 de geçmedi değil fakat tek silindir olmasından dolayı vibrasyondan korktum bu nedenle soğuk baktım
    şunu da belirtmek isterim daha önce bu ağırlıkta ve cc de hiç bir deneyimim yok
    fakat yıllara dayanan ve cc 135cc yi geçmeyen motorsiklet tecrübem var
    Zamanla alisacagina inaniyorum. ozellikle 125 ccden 650e gecince buyuk keyif alirsin ilk zamanlar donuslerde biraz sikinti cekersin, yedek parcada sikinti cekmezsin,
    Bakimi yaptigin surece seni yolda burakmaz, benim boyumda boyum 170, kilom 66, arkadaslar dedi altinda kalirsin alma dediler, arazide kullandim bi sefer altinda kaldim, kolaylikla
    altindan ciktim, kaldiriken zorlandim, suspansiyonlari hosuma giderdi, arazide dikkat gerisi kolay olur, transalp temiz ise km.sine bakilmaz
    AHAAHAHAH transalpi karadeniz turu icin almistim cikmadim
    YAMAHA

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    sağlamlık ve bzım gıbı karayolları bozuk olan ulkeler için super.......

makına ya sahıp bır motor
    bendekı 2000 model vardı... km 189.0000 km de dıkatınzı çekerım ve sorun yoktu motorda
    fz6_fazer bunu beğendi.
    TRANSALP.GR.COM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bendekı 2000 model vardı... km 189.0000 km de dıkatınzı çekerım ve sorun yoktu motorda
    Hey maşallah 189.000 ne demek yaw.Ben de zaten transalpi satmamak üzere aldım.Biraz masraf yaptım.Zincir dişli , hava filtresi falan.Şimdi de lastik alıcam.Ama bu masraflar bittiğinde bu motor benimle birlikte yaşlanacak inşallah.Çocuklarıma bırakmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Bende transalpciyim
    hayalimdeki endura motor ta dir takipteyim her zaman
    once gv250 arkasindan da ta hayirlisi artik belkide direk ta
    bu arada adim mesut sessiz sedasiz takipteyim ii forumlar
    bol gezmeler

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    arkadaşlar transalp 650 almayı planlıyorum bayram sonrası böle 2005-2006 model kullanan arkadaşlara soruyorum 40bin 50 bin km de denk geliyor hep alsam başım ağrır mı?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

HELLAS

emresilin
    arkadaşlar transalp 650 almayı planlıyorum bayram sonrası böle 2005-2006 model kullanan arkadaşlara soruyorum 40bin 50 bin km de denk geliyor hep alsam başım ağrır mı?
    Sahibinden comda gezerken antalyada satilik transalp 650 gordum 44000kmde yag yakmaya baslamis
    Degisen parcalar=baski balata,on ve arka amartisorler,aklima gelmeyen bazi parcalar daha degismiti
    Yetkili serviste ustaya sordum,motosikletin bu bu parcalari demismis dedim,,
    Ustanin bana soyledigi kelime, motosiklete insan mi bindi yoksa adi belli olmayan yaratik mi????????????
    Hondanin sayili makineleri arasinda yerini almistir,temiz bakimlisi bulursan, 40000 degil 120000 bile hikaye gelir
    Dunya turuna cikanlar var, youtubede bak arastir
    YAMAHA

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey maşallah 189.000 ne demek yaw.Ben de zaten transalpi satmamak üzere aldım.Biraz masraf yaptım.Zincir dişli , hava filtresi falan.Şimdi de lastik alıcam.Ama bu masraflar bittiğinde bu motor benimle birlikte yaşlanacak inşallah.Çocuklarıma bırakmayı düşünüyorum.

transalp.afrıka twin sağlam makınalar ben sadece bakımlarıkendım yapıyorum belkı ensantırık zıncırı ıstıcek gıbı .... nc700 x ıdı baya övuyorlar nede olsa HONDA....
    fz6_fazer bunu beğendi.
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    Sonunda Transalp ailesine katıdım. 2008 model yeni kasa motosikletimi aldım. Kısaca değerlendirmek gerekirse: Daha önce CBX Twister kullandığım için şehir içi trafiğinde biraz hantal geldi. Boyum kısa (1.70m.) olduğu için dururken ayak parmaklarımın ucu ancak yere değiyor.Acil alçak sele almam lazım.Devirsiz kullandığımdan olsa gerek titreşimi fazlaydı.İstanbul'dan Dalaman'a gelirken ortalama
    4.37lt/100km yakıt harcadı.Transalp fazla yakar diyenlerin ağzına biber sürmek gerek.Hızlanma bana göre inanılmaz,kısa sürede 140km'ye çıkıyor,170'e kadar çıktım ama alışkın olmadığım için ötesi yemedi.Bursa-Balıkesir arası şiddetli rüzgar vardı, fakat arka çanta ve valiz yüklü olmasına rağmen çok etkilenmedi.Park ederken bir türlü orta sehpa'yı kullanamadım motor çok ağır,pratik nasıl kullanılır,yardım ederseniz sevinirim. Şimdilik gözlemlerim bu kadar.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hayırlı olsun motorun,kazasız belasız kullan..aldığın motor enjeksiyonlu model olduğu için 2007 ve daha eski modellere göre daha az yakacaktır çünkü bu bahsettiğim modellerde enjeksiyon sistemi yerine karbüratör kullanılmış..o yüzden karbüratörlüler sürüş tekniğine göre 5,7-7 lt arası bir tüketim değeri elde ediyorlar..
    orta sehpaya kaldırma konusuna gelince..motorun sehpasını bir ayağınla yere koyunca muhtemelen motoru kaldırmaya çalışarak sehpa üzerine almaya çalışıyorsun..bu şekilde daha zor olacaktır.hatta belinde rahatsızlığa kadar uzanan problemler yaşayabilirsin..onun yerine motoru kaldırmak yerine geriye doğru ittirmeye çalış,sanki motoru bir kasisin üzerinden atlatıyormuşsun gibi geriye doğru çekersen daha kolay olur diye düşünüyorum..ben de işe yarıyor..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    öncelikle hayırlı olsun,
    Motoru orta sehpaya almanın en kolay yolu,
    orta ayağa basın ve yere değsin ama iki bacağıda yere değsin o demirin sonra ellerinizi bırakın motorun dengede kaldığını görün,
    ardından kendinize çekmeden sağ eliniz ile motorun arka tutamaçından,
    sol eliniz ile de motorun gidonundan tutarak,
    Motorun orta sehpa demirinin üzerine çıkın ama hafif arkaya çekerek.
    Motorun ne kadar kolay orta sehpaya alındığını göreceksiniz,
    işin püf noktası orta sehpanın iki demirinin de yere değmesi ve motoru kaldırırken motorun dik monumda kalmasıdır.
    ASİL_1 bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Yoğun iş temposu nedeniyle, neredeyse 10 gündür binemediğim motorla, bugün 2 saat kadar Dalaman-Göcek-Köyceğiz çizgisinde turladım. Gözlemlerime gelince,hızlanma çok iyi,hızlı kullanmayı sevmesemde sollamalarda iyi sonuç veriyor.Göcek virajlarında çok çevik,güven veriyor.Bozuk yolda asfaltta gibi rahat.Konfora gelince devir saati 3500-4000 arası titreşim minimum,üstünde ve altında titreşim artıyor.Şehir içinde hantal.Boyu kısa olanlar deneyip alsa iyi olur.Alçak sele sipariş ettim geliyor. Alt sehpa olayını sayın GaCCaLL yöntemiyle çözdüm.Park ederken ise düz bir yer seçilmeli eğimli yerlerden uzak durulmalı.Motorun önü açık olmalı, sağa sola geriye çekiştirmek zorunda kalınmamalı. Neticede 220kg.
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    V-strom dl 650
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01858840/detay

acaba bu motor işimi görür mü üzer mi ne dersiniz tekerlerinin değişmesi gerekiyormuş. 11 bin e bırakacakmış. kmsi az adam orjinal km diyor ama ne kadar doğru bilmiyorum açıkcası?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Nerdeyse 10 yaşına gelmiş makinalar bunlar, benim Toyota'da bile "kullanım ömrü 10 yıldır" diye uyarı var. Bırakın bu sevdayı, aynı paraya daha küçük ama genç bir makina alın bence.

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler