Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı TEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-15 tane bayi aradım. çoğunda yok. olanlarda da sarı renk yok maalesef.
    motorun canlısını görmeden de kalkıp şehirdışına gitmek veya sipariş vermek istemem tabi.
    bir arkadaş ikinci eline 3600 yazdı letgo dan. prim yapıyor heralde.
    fabrikayı aradım ekim ayında ikinci partinin dağıtımına başlayacağız dedi.
    fabrika perakende satışı da yokmuş bu arada.
    Fabrikanın yıllardan beridir parekende satışı yok sadece bayiler ile satış yapılıyor. İkinci el yazan arkadaş mtosikletten kar etme peşinde galiba Model gelmeden önce epeyi ses getirmişti stok tükeneceği belliydi yani. Ekim ayında gelir inş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba RX9
    istanbuldaki ve düzcedeki bütün bayileri aradım hiçbirinde kalmamış. kimisi 40 gün kimisi 2 hafta sonra gelir diyor.

kuba az üretim yaparak piyasayı mı yokladı sanırım.

Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldaki ve düzcedeki bütün bayileri aradım hiçbirinde kalmamış. kimisi 40 gün kimisi 2 hafta sonra gelir diyor.

kuba az üretim yaparak piyasayı mı yokladı sanırım.
    Az üretimden ziyade çeşit bolluğu son 1.5 2 ay içerisinde Çita 180-R ve Gold Rx9 Fighter Reiz Ege 50 modelleri geldi bayilere e rks'de RN 180'i dağıtıyor şuan 2 ayda 6 yeni model piyasaya sürdüler az bir rakam değil bence. Ki yukarıda birisi yazmış 1.000 Adet diye bilgi vermiş bayi eğer doğruysa 1 ayda 1.000 motor satılması her halde Türkiye'de bir ilktir.
    Çok Asi bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba RX9
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az üretimden ziyade çeşit bolluğu son 1.5 2 ay içerisinde Çita 180-R ve Gold Rx9 Fighter Reiz Ege 50 modelleri geldi bayilere e rks'de RN 180'i dağıtıyor şuan 2 ayda 6 yeni model piyasaya sürdüler az bir rakam değil bence. Ki yukarıda birisi yazmış 1.000 Adet diye bilgi vermiş bayi eğer doğruysa 1 ayda 1.000 motor satılması her halde Türkiye'de bir ilktir.

eğer öyleyse oda bize denk geldi demek, bi motor alalım dedik adamlar satış rekoru kırdılar :D

Motoru çok almak istiyordum ama şimdilik nasıp olmadı. Fakat söyle bir şey farkettim forumdan bilgiyi alan gidiyor alan gidiyor. 500 - 600 km'yi geçen kimse yok mu denmiş cevap yok. 1000 km'yi geçen var mı denmiş ona da cevap yok. Motoblog yazarları youtuber'ları da tanıtım yapmamışlar doğru düzgün. Ama motor bayilerde yok. Anlamadık nasıl bişey. Düzgün bir tanıtım upgrade uzun süre kullanım bilgisi istiyoruz.Ayrıca kullanan arkadaşlardan biri lütfen cevaplasın jantlar tubeless mi acaba.

Alıntı ascoliath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çok almak istiyordum ama şimdilik nasıp olmadı. Fakat söyle bir şey farkettim forumdan bilgiyi alan gidiyor alan gidiyor. 500 - 600 km'yi geçen kimse yok mu denmiş cevap yok. 1000 km'yi geçen var mı denmiş ona da cevap yok. Motoblog yazarları youtuber'ları da tanıtım yapmamışlar doğru düzgün. Ama motor bayilerde yok. Anlamadık nasıl bişey. Düzgün bir tanıtım upgrade uzun süre kullanım bilgisi istiyoruz.Ayrıca kullanan arkadaşlardan biri lütfen cevaplasın jantlar tubeless mi acaba.
    Maalesef kardeş bilgi veren yok bizzat ben kaç defa tecrübe istedim ama net bilgi gelmedi kimseden ilk bayilere dağıtıldığı günden bir kaç gün sonra youtube facebook gibi sayfalarda ön inceleme videoları yazıları paylaşıldı ondan sonra kaldı öyle. Satılmadı desek bayilerde olurdu ilk incelediğim bayi 20 tane getirmişti şimdi adamda bırak sarıyı beyaz bile kalmamış

TEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba dragonelli
    Alacak olanlar.. dün bursada iki tane vardı. Biri kırmızı diğeri beyaz üzeri kırmızı. Beyaz üzeri kırmızı güzel bence.. malum sitedeki bursa bayiini arayıp sorabilirsiniz. Ankaraya 150-200 tl ye kargoyla gönderirim demişti... alacak olan kırmızıyı alsın da bari diğeri bana kalsın : )

gökhanbey ankaradasınız sanırım. ben de ankarada ikamet ediyorum. ankaradaki bayilerde bulunmuyor şu an bu motosiklet. gelip sizinkini yakından görsem de almaya o şekilde karar versem olur mu. canlısını görmeden de sipariş vermek istemiyorum. istanbul dan gönderirler sanırım.

bu arada ben de 40 a yaklaştım yaş olarak 40 ından sonra azmak mı bu acaba?
    Tabi ki gelip görebilirsiniz. Eğer motosiklet ehliyetiniz varsa ve kullanmayı biliyorsanız test sürüşü de yapabilirsiniz. Dikmen'deyim beklerim.

Motosikletten anlamadığım için merak edenlere ne söylemem gerektiğini bilmiyorum . Direk sorarsanız cevaplamam daha kolay olur. Örneğin; 3. vitesden 4. vitese geçerken şu şu ve şu oluyor mu? Veya şurasının boyası döküldü mü? Şurası gevşedi mi? gibi sorular.

Arkadaşlar şu an tahmini 500-600 kilometredeyim. Tahmini düz yolda 70-90 km. arası hız yapabiliyorum. Kilometre telim hala kopuk tatile gittiğim için yaptıramadım. Bu hafta sonu servise gideceğim, tüm sorunlara baktıracağım.

1. ve 2. vitesler hala takılıyor. Anladığım kadarı ile rodajla, motorun oturmasıyla falan bir ilgisi yok , bir arıza var çözülmesi lazım.

Tekerler çok kötü, sanki kabak lastikmiş gibi yüksek hızlarda akıyor. Hızlı dönüşlerde altımdan kayıp gidecek gibi hissediyorum. Hele ki cc yükseltince kesinlikle adam gibi lastiklerle değişmesi gerek.

Sol arka sinyalim hala kökünden kırık (çalışıyor), diğerleri sağlam. Yani sol arka benim şansızlığıma çatlakmış ve kırılmış diyebilirim.

Karbüratör temizlik ve ayarından sonra asla boğulma, öksürme, gaz yememe, birden öne atlama gibi sorunlar hiç olmadı. Yağ gibi akıyor.

Bol ışıklı yavaş akan trafikte 10 kaplan gücünde, kelebek gibi uçup arı gibi sokuyorum. Mobilet küçük olduğu için kaldırımdan gittiğim zaman yayalar fazla tepki göstermiyor ama trafik hızlandığı an 60-70 km hızdan sonra sağ şeride yapışıyorum mecburen, arkamdan hızlanmam için korna çalıp, sıkıştırıp, küfür ediyorlar. Hızlı akan trafikte sol şeride geçip sola dönmek eziyet. Onun için cc yükseltmek şart. Seneye sezon açıldığı zaman cc yükseltme ve iyileştirme yapacağım.

Dediğim gibi acemiyim merak ettiğiniz şeyleri direk sorarsanız cevaplayabilirim.
    Çok Asi bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba RX9
    Alıntı Gökhanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki gelip görebilirsiniz. Eğer motosiklet ehliyetiniz varsa ve kullanmayı biliyorsanız test sürüşü de yapabilirsiniz. Dikmen'deyim beklerim.

Motosikletten anlamadığım için merak edenlere ne söylemem gerektiğini bilmiyorum . Direk sorarsanız cevaplamam daha kolay olur. Örneğin; 3. vitesden 4. vitese geçerken şu şu ve şu oluyor mu? Veya şurasının boyası döküldü mü? Şurası gevşedi mi? gibi sorular.

Arkadaşlar şu an tahmini 500-600 kilometredeyim. Tahmini düz yolda 70-90 km. arası hız yapabiliyorum. Kilometre telim hala kopuk tatile gittiğim için yaptıramadım. Bu hafta sonu servise gideceğim, tüm sorunlara baktıracağım.

1. ve 2. vitesler hala takılıyor. Anladığım kadarı ile rodajla, motorun oturmasıyla falan bir ilgisi yok , bir arıza var çözülmesi lazım.

Tekerler çok kötü, sanki kabak lastikmiş gibi yüksek hızlarda akıyor. Hızlı dönüşlerde altımdan kayıp gidecek gibi hissediyorum. Hele ki cc yükseltince kesinlikle adam gibi lastiklerle değişmesi gerek.

Sol arka sinyalim hala kökünden kırık (çalışıyor), diğerleri sağlam. Yani sol arka benim şansızlığıma çatlakmış ve kırılmış diyebilirim.

Karbüratör temizlik ve ayarından sonra asla boğulma, öksürme, gaz yememe, birden öne atlama gibi sorunlar hiç olmadı. Yağ gibi akıyor.

Bol ışıklı yavaş akan trafikte 10 kaplan gücünde, kelebek gibi uçup arı gibi sokuyorum. Mobilet küçük olduğu için kaldırımdan gittiğim zaman yayalar fazla tepki göstermiyor ama trafik hızlandığı an 60-70 km hızdan sonra sağ şeride yapışıyorum mecburen, arkamdan hızlanmam için korna çalıp, sıkıştırıp, küfür ediyorlar. Hızlı akan trafikte sol şeride geçip sola dönmek eziyet. Onun için cc yükseltmek şart. Seneye sezon açıldığı zaman cc yükseltme ve iyileştirme yapacağım.

Dediğim gibi acemiyim merak ettiğiniz şeyleri direk sorarsanız cevaplayabilirim.

ne güzel anlatmışsınız ya :D istanbulda stoklara gelse de bizde alıp küfür yesek biraz

Motosikleti
    RX9
    Herkese selamlar,

Cumartesi günü itibariyle bende almış bulunmaktayım. Ankara'da yaşıyorum, ancak bulamamam sebebiyle Adana'dan aldım şu sıralarda bir otobüsün bagajında buraya gelmekte ilk göz ağırım.

Daha önce yazlık yerlerde scooter sürmek dışında, hiç motosiklet tecrübem bulunmamaktaydı. İlk kez vitesli motosikletle cumartesi günü tanıştım. Şu an için kavrama noktasını bulmak dışında alıştım sayılır

Gökhanbey 'in belirttiği gibi, tecrübem yok sayılacak noktada olduğum için, motora ilişkin teknik detayları paylaşamamaktayım.

Sizlerden gelen soruları elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

Motosiklet sürmeye çabaladığım bu günlerde, kıymetli püf noktalarını benimle paylaşırsanız sevinirim...
    Çok Asi bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba dragonelli
    Hayırlı olsun motosikletiniz. güzel günlerde kullanın...

Ankarada bakabileceğim motosiklet sayısı 2ye çıktı. renkleri farklı ise farklı renkleri canlı görme şansım var demektir.
    eşim motosiklet alma diyor. rüzgardan romatizma olursun, araba çarpar ölürsün vb. şeyler söylüyor bana kalsa canlısını bile görmeden bursadan sipariş vericem hemen. daha önce 3-5 km sepetli rus motosikleti (planet)sürmüşlüğüm var. bunun dışında motosiklet tecrübem yok. kullanabilir miyim bilmiyorum. ama çok hevesim var işte...

Hayırlı olsun acaba jantların kalınlığını kumpas ile ölçebilir misiniz? Jantın kalınlığı yalnız. Lastik değil. Bir de ön süspansiyonların kalınlığı.bir süspansiyon kaç mm çapında onu istiyorum. Süspansiyonun kalın olan yerinden lütfen. Çok mu spesifik oldu bilmiyorum ama üzerinde oynama yapabilecekmiyim onun için lazım.

Ankarada bakabileceğim motosiklet sayısı 2ye çıktı. renkleri farklı ise farklı renkleri canlı görme şansım var demektir.
    eşim motosiklet alma diyor. rüzgardan romatizma olursun, araba çarpar ölürsün vb. şeyler söylüyor bana kalsa canlısını bile görmeden bursadan sipariş vericem hemen. daha önce 3-5 km sepetli rus motosikleti (planet)sürmüşlüğüm var. bunun dışında motosiklet tecrübem yok. kullanabilir miyim bilmiyorum. ama çok hevesim var işte...
    O zaman kullanmayı kendi motorunuzda öğreneceksiniz ama artçı olarak alıp gezdire bilirim sizi. O da fikir verecektir size.

Motosikleti
    kuba dragonelli
    sürmek için değil de sadece canlısını bir görmek isterdim.
    büyüklüğü falan nasıl rengi nasıl malzemesi nasıl bir bakmak için..
    çünkü Ankara'daki bayilerde yok. vitrinden bile bakamıyoruz yani..
    işyerim dikmene yakın aslında.. gün içinde dikmen'de oluyor musunuz Gökhanbey..

Motosikleti
    RX9

Teşekkür ederim, bende epey düşünerek aldım. Çevremden hala olumsuz tepkiler almaktayım Ama hevesiniz varsa tavsiye ederim, sonuç olarak hayata bir kere geliyoruz, değil mi
    Rengi beyaz, evim ve iş yerim ayrancı dolaylarında tabi ki istediğiniz zaman gelip bakabilirsiniz.

Alıntı ascoliath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun acaba jantların kalınlığını kumpas ile ölçebilir misiniz? Jantın kalınlığı yalnız. Lastik değil. Bir de ön süspansiyonların kalınlığı.bir süspansiyon kaç mm çapında onu istiyorum. Süspansiyonun kalın olan yerinden lütfen. Çok mu spesifik oldu bilmiyorum ama üzerinde oynama yapabilecekmiyim onun için lazım.
    Kumpas ile ölçe imkanım olmayabilir maalesef :( metre yardımı ile ölçmem işinize yararsa bilgi paylaşabilirim. Süspansiyonların çevresini yine metre yardımı ile ölçebilirim diye tahmin ediyorum ama çap konusunda kumpas olmadığı için mm. keskinlikte bilgi veremeyebilirim.

Evet tüm gün Dikmen'deyim. Benim motorda beyaz.

Motosikleti
    Kuba RX9
    motoru şehirdışından almanın bir dezavantajı olur mu ?

motoru bayiden aldık, faturamızı aldık. istanbulda herhangi bi servise götürebilir, trafik kaydını falan istanbuldan yapabilir değil mi ?

Motosikleti
    RX9
    Ben beyaz rengini Adana'dan bulabildiğim için oradan almak durumunda kaldım. Ruhsat işlemleri için her hangi bir problem çıkmadan halletim. Plaka da 06 buradan aldığım için. Sadece nakliye biraz problem oluyor. Bayi gönderimi ile yapılırsa sorunsuz alınabilir...

Motosikleti
    Kuba RX9
    Alıntı oe1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben beyaz rengini Adana'dan bulabildiğim için oradan almak durumunda kaldım. Ruhsat işlemleri için her hangi bir problem çıkmadan halletim. Plaka da 06 buradan aldığım için. Sadece nakliye biraz problem oluyor. Bayi gönderimi ile yapılırsa sorunsuz alınabilir...
    anladım teşekkürler, araçla gidip alacağım ben, bagaja atar getiririm istanbula :D aynaları sökersek sığar dediler telefonda

Motosikleti
    RX9
    Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım teşekkürler, araçla gidip alacağım ben, bagaja atar getiririm istanbula :D aynaları sökersek sığar dediler telefonda
    Ben otobüse yükletmek zorunda kaldım. Ve otobüsün bagajına yatay yerleştirilebildi. Küçük bir bagajınız var ise, elinizde 2 araçla başka bir şehirde kalmanız talihsiz olabilir.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler