Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

cc yükseltme olayını sordum 250 TL. civarı (işçilik dahil) tutabilir dediler açıp bakmak lazım belki daha ucuza da olabilir dediler. Ama 100-125cc yaptığın zaman tekerleri değiştirmek gerekiyor. Şu anki tekerlerle yüksek hızlarda dönmek, keskin nesnelerin üstünden geçmek falan çok tehlikeli, bildiğin naylon teker. Kullanıcıların teker önerileri 300-350 TL. arası tutuyor. Ayrıca açık hava filtresi ve iridyum buji önerileri var. Yağ önerisi olarak motul 5100 10/40. Ayrıca yeni beyin (CDI) alınması gerekir. Motosiklette bagaj falan olmadığı için ayrıca çanta parası verilecek. O kadar para harcadıktan sonra ıvır zıvır dandik parçaları da değiştiririz herhalde. Sonuç olarak bu moped bize 4.000-4.500 civarına mal olacak gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Gökhanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cc yükseltme olayını sordum 250 TL. civarı (işçilik dahil) tutabilir dediler açıp bakmak lazım belki daha ucuza da olabilir dediler. Ama 100-125cc yaptığın zaman tekerleri değiştirmek gerekiyor. Şu anki tekerlerle yüksek hızlarda dönmek, keskin nesnelerin üstünden geçmek falan çok tehlikeli, bildiğin naylon teker. Kullanıcıların teker önerileri 300-350 TL. arası tutuyor. Ayrıca açık hava filtresi ve iridyum buji önerileri var. Yağ önerisi olarak motul 5100 10/40. Ayrıca yeni beyin (CDI) alınması gerekir. Motosiklette bagaj falan olmadığı için ayrıca çanta parası verilecek. O kadar para harcadıktan sonra ıvır zıvır dandik parçaları da değiştiririz herhalde. Sonuç olarak bu moped bize 4.000-4.500 civarına mal olacak gibi.
    Bagaj falan hiçbir motosiklette yok. 100cc'ye yükseltmek için en fazla işçilik dahil 250 TL gidecektir. 50cc'den 100cc'ye geçince çok bir hız farkı olmayacağı için lastikler uygundur.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    250 TL civarında olursa tadından yinmez

En fazla olacağı o kadardır çita modellerinde de yükseltme yapıyordular o kadar tutuyordu.
    Motor_Derili bunu beğendi.

cc yükseltme değilde bu modelin yüksek cc modeli gelecek mi en az 150 falan? Ne dersiniz?

Merhabalr arkadaslar bu formda yeniyim 4 -5 senedir takip sayfamdir motosikletler hakkinfa hep bilgim burdan oldu simdi gelelim rx9 a ben baktim Karamanli arkadaslar varsa Nadiroglu var orda baktim motor kalitesi iyidir ama sasesi o kadar iyi değildir Honda s90 sl50 gibi modellerden alinti sanirim binisi cok guzel kullanan arkadaslar 80 -90 yapiyorlar mis bendr 100 cc lik kuba leopar var 90 yapinda şükrediyorum 😊😊😊😊 ama guzel motor 125 lik lifan alt motoru alinirsa daha guzel olur

Motosikleti
    Kuba RX9
    bu motoru aldık diyelim, moped olarak ruhsata işlettik sigorta zorunluluğu olmuyor. üstüne sigorta yaptırdık. sonra bi araca vurduk hasar çıktı diyelim, bunu sigorta mı karşılıyor biz mi karşılıyoruz ? bikaç yerde sigorta karşılamaz demişler.
    o zaman sigorta yapmamızın ne anlamı kalıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

şunuda merak ettim, bu motoru kullanan arkadaşlar kaskları yanlarına alamayacakları zaman napıyorlar?

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru aldık diyelim, moped olarak ruhsata işlettik sigorta zorunluluğu olmuyor. üstüne sigorta yaptırdık. sonra bi araca vurduk hasar çıktı diyelim, bunu sigorta mı karşılıyor biz mi karşılıyoruz ? bikaç yerde sigorta karşılamaz demişler.
    o zaman sigorta yapmamızın ne anlamı kalıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

şunuda merak ettim, bu motoru kullanan arkadaşlar kaskları yanlarına alamayacakları zaman napıyorlar?
    Birçok yerde okuduğum kadarı ile sigorta yapılmıyor bunlara sigorta yaptıran arkadaşların ruhsatlarında motosiklet diye geçiyor ama kaza anında motorlu bisiklet olduğu ortaya çıkarsa karşılamıyor. Ruhsatlarında motosiklet olarak geçiyor ise gidip düzelttirmeniz gerekmektedir.

Motosikleti
    Kuba RX9
    cevap için teşekkürler

garip bir sistem. kısa mesafe için ehliyetsiz motor diyorsun ama adamın başına birşey gelirse ben karışmam gibi birşey

Abim scooter aldi ... 50 cc sigortaya gerek yokmus tmm anladim kaza yapmadik ama yapsak karsi tarafin tum masraflarini odermisiz ... ben sigortaciya sordum sigorta yapilirmis zorunlu degil sadece istersen yaptirirsin yani motorlu bisiklet gecmesi sorun degil

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Caferacer70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abim scooter aldi ... 50 cc sigortaya gerek yokmus tmm anladim kaza yapmadik ama yapsak karsi tarafin tum masraflarini odermisiz ... ben sigortaciya sordum sigorta yapilirmis zorunlu degil sadece istersen yaptirirsin yani motorlu bisiklet gecmesi sorun degil
    Motorlu bisiklet olarak yaptırmayı denedik sigortacının sistemi kabul etmedi sistemde böyle bir şey yok dedi öncelikle ruhsatta motosiklet olarak geçmesi gerekiyor.

Motosiklet ile hala 1.000 km'yi bulan birileri yok mu arkadaşlar.

Motosikleti
    Kuba RX9
    sahibindenden bakıyorum bir bir kapanıyor ilanlar.
    motor satılıyor yani.

43bin kişi konuya bakmış.
    millet merak ediyor, inceliyor yani.

ben şu mesajı yazarken 6 misafir üyemiz motor hakkında bilgi topluyor.

e bu başlık neden 2-3 günde bi mesaj alıyor ? motoru alan konuyu bırakıyor.

Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e bu başlık neden 2-3 günde bi mesaj alıyor ? motoru alan konuyu bırakıyor.
    Aynen. Motoru kullananların bilgisine ihtiyaç varken bir giden geri gelmiyor.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Bakın arkadaşlar, bu fıstıktan CafeRacer olmaz.
    Olsa olsa ÇayOcağıRacer olur.
    1 çay bardağı bile 100cc.
    Ama tenzih ederim, çok keyifli bir motosiklet olduğuna eminim.
    Muzdarip bunu beğendi.

TEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba dragonelli
    gökhanbey ankaradasınız sanırım. ben de ankarada ikamet ediyorum. ankaradaki bayilerde bulunmuyor şu an bu motosiklet. gelip sizinkini yakından görsem de almaya o şekilde karar versem olur mu. canlısını görmeden de sipariş vermek istemiyorum. istanbul dan gönderirler sanırım.

bu arada ben de 40 a yaklaştım yaş olarak 40 ından sonra azmak mı bu acaba?

Alıntı Gökhanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı TEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhanbey ankaradasınız sanırım. ben de ankarada ikamet ediyorum. ankaradaki bayilerde bulunmuyor şu an bu motosiklet. gelip sizinkini yakından görsem de almaya o şekilde karar versem olur mu. canlısını görmeden de sipariş vermek istemiyorum. istanbul dan gönderirler sanırım.

bu arada ben de 40 a yaklaştım yaş olarak 40 ından sonra azmak mı bu acaba?
    Motosiklet şuan bir çok bayide tükenmiş ilk etapta 1.000 tane üretilmiş diye duydum bayiden 1 tane satılmış ama kullanıcı buralarda yok çok yazık :S Bu arada sigortadan tescilde ve trafikte muaftır. Emniyetteki bir polis arkadaş bilgi verdi tüm emniyet şubelerine trafikte muaftır diye yeni yazı gönderilmiş.

TEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba dragonelli
    10-15 tane bayi aradım. çoğunda yok. olanlarda da sarı renk yok maalesef.
    motorun canlısını görmeden de kalkıp şehirdışına gitmek veya sipariş vermek istemem tabi.
    bir arkadaş ikinci eline 3600 yazdı letgo dan. prim yapıyor heralde.
    fabrikayı aradım ekim ayında ikinci partinin dağıtımına başlayacağız dedi.
    fabrika perakende satışı da yokmuş bu arada.

Motosikleti
    Kuba RX9
    Alıntı TEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-15 tane bayi aradım. çoğunda yok. olanlarda da sarı renk yok maalesef.
    motorun canlısını görmeden de kalkıp şehirdışına gitmek veya sipariş vermek istemem tabi.
    bir arkadaş ikinci eline 3600 yazdı letgo dan. prim yapıyor heralde.
    fabrikayı aradım ekim ayında ikinci partinin dağıtımına başlayacağız dedi.
    fabrika perakende satışı da yokmuş bu arada.
    yahu 3-5 tane mi satmaya getirdiler, istanbulda da yok sayılır. sahibindende olan ilanlarda hep kırmızı renk var, kırmızıda çöp bence.
    alalım kullanalım havalar sıcakken dedik, 1 ay daha mı bekletecekler :@

birde sahibinden harici göremiyor muyuz yahu, illa satan yerler vardır sanırım.

Abi bunların arka on lastiklerini genis yanak yapılabiliyor mu

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler