Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Honda Silver Wing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu anda yokkk :((
    Alıntı caracas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, yeni gelen arkadaşlar.

Hoşgeldiniz öncelikle, yazılarınızı okudum tek tek. Bizim motorlar tabiiki zevkli, sağlam vede keyif veren aletler. Ancak zenon far taktırmak isteyen arkadaşa acizane bir önerim var. Beni dinlerseniz eğer kesinlikle taktırmayın derim.

En önemli sebebi, karşıdan gelen sürücüleri kesinlikle rahatsız ediyor. Çünkü farlar zenon olduğunda aynı zamanda mercekli olması gerekiyor. Eğer zenonlu far merceksiz ise ışığı dağıtıyor, örneğin bir duvara yaklaşıp durduğunuzda ışığın bir kesilme çizgisi olur. Bu orjinal zenonda ve klasik halojen farlarda vardır. Ama sonradan takılan zenon farlarda mercek olmayacağı için yüksek lümenli ışık dağılıyor ve karşıdan gelenleri rahatsız ediyor.

Gelelim bu kanıya nasıl vardığıma 2008 yılında 0 kilometre HONDA CIVIC Elegans aldım. Ve aldığım bayide hem kısa farlara, hemde sislere zenon takılması talimatını verdim. Ve takılmış olarak arabamı teslim aldım. Kullandıkça ne kadar yanlış yaptığımı anladım, utancımdan far ayarlarımı en alt seviyeye indirdim öylece kullanıyorum. Ve emin olun bir gün müsait olduğumda kesinlikle onları arabamdan söktüreceğim. Şayet beni dinleyecek olursanız kesinlikle aracınıza taktırmayın. Halojen farlar gayet iyi ....

Bu arada bende 2006 sv 400 var. Çok memnunum herşeyiyle seviyorum motorumu arabam bir yana motorum bir yana kalın sağlıcakla......
    Selamlar düşünceleriniz ve paylaşımınız için teşekkürler ederim arabada xenon için haklısınız sürücüleri eğer far ayarsızsa çok rahatsız ediyor ama motosiklette xenon sart derim daha önceki motorumda vardı özellikle gece ve gündüz araçların aynadan bizi fark etmesi çok önemli bu da motosiklette xenon ile oluyor bunu denedim çok kez görünürlük açısından faydalı tabi herkesin isteğine kalmış derim bunlar benim düşünceler özellikle bizim ülkemizde motor kullananları kabullenmediklerini düşünürsek varsın araç kullananlar rahatsız olsun benim farımdan )) sağlıcakla kalın
    :cat: HONDA MADE IN JAPAN :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Alıntı baracuda2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar düşünceleriniz ve paylaşımınız için teşekkürler ederim arabada xenon için haklısınız sürücüleri eğer far ayarsızsa çok rahatsız ediyor ama motosiklette xenon sart derim daha önceki motorumda vardı özellikle gece ve gündüz araçların aynadan bizi fark etmesi çok önemli bu da motosiklette xenon ile oluyor bunu denedim çok kez görünürlük açısından faydalı tabi herkesin isteğine kalmış derim bunlar benim düşünceler özellikle bizim ülkemizde motor kullananları kabullenmediklerini düşünürsek varsın araç kullananlar rahatsız olsun benim farımdan )) sağlıcakla kalın

Siz öyle düşünüyorsanız benim için sorun yok. Bizim oralarda bir atasözü vardır; derki, ( Nefesi olan zurnacı olsun) Benimki sadece bir öneriydi önemli değil hoşçakalın, sevgiyle kalın....

Motosikleti
    Ben teşekkür ederim ne demek düşüncelerinizi paylaştığınız için ... İnşallah yakında xenon taktırcam motoruma fark edilmek , fark etmek için özellikle kara cahil dikkatsiz sürücülerin içinde ayrı bir kültüre ve hobiye sahip olup motosiklet kullandığım için reflektörlü yeleğimide giyip farımda acık olacak yolumda olacak !!! Sizlere de tavsiye ederimmm

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Selamlar herkese 2006 model 32,000 km de bir fsj 600 aldım dün itibari ile inşallah memnun kalırım arkadaşlar sizlerden ricam motoru bir servise gösteremedim gidip bi baktıracam bakalım sağına soluna yağına suyuna frenlerine motor kısmına bildiğiniz İstanbul Anadolu Yakasında oturan işini iyi yapan ve uygun fiyatlı bir honda servisi arıyorum gerçi okudum burdan konşuk motor diye oraya bi uğramayı düşünüyorum cumartesi ama sizlerden gelecek öneriler benim için çok önemli değerli görüşlerinizi bekliyorum hepinize saygı ve selamlarımla ....
    Merhaba arkadaşlar,

Ben de bir SW hastasıyım ama ne yazık ki henüz bir tane alamadım

Honda servisi arayan arkadaşlara anadolu Yakasında kesinlikle Konşuk Motoru öneririm Motorunuz ile özellikle Mehmet Konşuğun bilhassa ilgileneceğinden eminim
    Poturdak

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Ben de bir SW hastasıyım ama ne yazık ki henüz bir tane alamadım

Honda servisi arayan arkadaşlara anadolu Yakasında kesinlikle Konşuk Motoru öneririm Motorunuz ile özellikle Mehmet Konşuğun bilhassa ilgileneceğinden eminim

Selamlar inşallah sende bir silverwing alırısn kendine bende zar zor aldı birikimlerle darısı başına derim motor süper bi motor her şeyden önce honda honda

hurricane77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SW 600 ABS
    Sevgili barracuda

Geçtiğimiz yaz xenon uygulaması yaptırdım hem kısaya hemde uzuna,bana takması ile beraber 200 tl ye malolmuştu ,otmobillere uygulanan xenondan taktırdım,markasını hatırlamıyorum çin malı değildi ama daha kaliteli olduğuna inandığım tayvan malı idi,inan ki çok başarılı oldu ben devamlı e-5 trafiğinde olduğum için uzunla sellöktör yaparak ilerliyorum ve çok faydasını gördüm yol verenlerin sayısı inanılmaz bir şekilde arttıunutmadan söyleyeyim 6000 k kullanmalısın bembeyaz (elmas beyazı)diğerlerin rengi rakamlar yükseldikçe dönüyor maviden mora doğru.....

İyi sürüşler...
    Oyun bitince Şah da Piyonda aynı kutuya konur...

SW 600

Motosikleti
    Alıntı hurricane77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili barracuda

Geçtiğimiz yaz xenon uygulaması yaptırdım hem kısaya hemde uzuna,bana takması ile beraber 200 tl ye malolmuştu ,otmobillere uygulanan xenondan taktırdım,markasını hatırlamıyorum çin malı değildi ama daha kaliteli olduğuna inandığım tayvan malı idi,inan ki çok başarılı oldu ben devamlı e-5 trafiğinde olduğum için uzunla sellöktör yaparak ilerliyorum ve çok faydasını gördüm yol verenlerin sayısı inanılmaz bir şekilde arttıunutmadan söyleyeyim 6000 k kullanmalısın bembeyaz (elmas beyazı)diğerlerin rengi rakamlar yükseldikçe dönüyor maviden mora doğru.....

İyi sürüşler...
    çok teşekkürler bilgiler için bende en yakın zamanda yaptıracam xonon far fakat şu k olayını anlayamadım kaç k almak lazım 8000k mı 6000 k mı bide kamasonıc marka duydum 2 yıl garantili ne düşünürsün acaba teşekkürler

Motosikleti
    selamlar arkadaşlar silverwing e xenon far uygulaması yapan var mı ??? varsa silverwing
    600 için h4 mü h7 mi h 11 mi apul yuvası acaba bilgi veren olursa sevinirim ona göre xenon far seti alıcam yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    SW 600 ABS
    selamlar arkadaşlar silverwing e xenon far uygulaması yapan var mı ??? varsa silverwing
    600 için h4 mü h7 mi h 11 mi apul yuvası acaba bilgi veren olursa sevinirim ona göre xenon far seti alıcam yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    H7 tipi ampul takman gerekiyor.bu arada park lambalarınıda ledli ile değiştirmeyi unutma...

SW 600

Motosikleti
    H7 tipi ampul takman gerekiyor.bu arada park lambalarınıda ledli ile değiştirmeyi unutma...
    Bilgiler ve paylaşım için çok teşekküerler

Motosikleti
    Sevgili barracuda

İyi sürüşler...

Sayın arkadaşım,,
    Hem kısa hemde uzuna zenon taktırdığını söylüyorsun. Ve e - 5 trafiğinde uzunla sellektör yaparak ilerlediğini ve çok faydasını gördüğünü söylüyorsun. Zenonlar bir kaç saniye ısındıktan sonra gerçek performanslarına kavuşuyorlar bunu hepimiz biliyoruz. Yani özellikle uzun farlara takılmama sebepleride zaten bu yüzdendir. Sellektör anlık meseledir ve bu kadar kısa zamanda parlamayacağı için uyarıcı özelliği yoktur. Ama elini uzun süre bekletirsen parlak ışığı alabilirsin ama amacının dışına çıkar. Onun içindirki Bi-Zenon dışındaki farlarda, uzunlara zenon takılmaz.

Özetle uzun farlara zenon far uygulaması ile ilgili arkadaşlarımızı yanlış yönlendirmiyelim. Yoksa bizim bilmediğimiz özellikte zenon larmı çıktı hepinize keyifli sürüşler dilerim...

Önemli not; Lüks arabalara dikkat edin, Bi zenon far yoksa eğer, (yani uzun kısa aynı farda) kesinlikle uzun farlarında zenon yoktur. Sadece kısa farlarında zenon vardır. ÇÜNKÜ SONRADAN TAKMA ZENON LA SELLO YAPILAMAZ.................

Motosikleti
    SW 600 ABS
    Sayın arkadaşım,,
    Hem kısa hemde uzuna zenon taktırdığını söylüyorsun. Ve e - 5 trafiğinde uzunla sellektör yaparak ilerlediğini ve çok faydasını gördüğünü söylüyorsun. Zenonlar bir kaç saniye ısındıktan sonra gerçek performanslarına kavuşuyorlar bunu hepimiz biliyoruz. Yani özellikle uzun farlara takılmama sebepleride zaten bu yüzdendir. Sellektör anlık meseledir ve bu kadar kısa zamanda parlamayacağı için uyarıcı özelliği yoktur. Ama elini uzun süre bekletirsen parlak ışığı alabilirsin ama amacının dışına çıkar. Onun içindirki Bi-Zenon dışındaki farlarda, uzunlara zenon takılmaz.

Özetle uzun farlara zenon far uygulaması ile ilgili arkadaşlarımızı yanlış yönlendirmiyelim. Yoksa bizim bilmediğimiz özellikte zenon larmı çıktı hepinize keyifli sürüşler dilerim...

Önemli not; Lüks arabalara dikkat edin, Bi zenon far yoksa eğer, (yani uzun kısa aynı farda) kesinlikle uzun farlarında zenon yoktur. Sadece kısa farlarında zenon vardır. ÇÜNKÜ SONRADAN TAKMA ZENON LA SELLO YAPILAMAZ.................
    Ben görmek ve görülmekten yanayım,kullanıyorum çok ta memnunum zaten malum yolu açabilmek için devamlı sellektörle gittiğimiz için uzun farlarda ısınıp gerekli performansa kavuşuyor .Benim kullandığım sıkışık trafikte xenon farın kimseye sakıncası yok ama en önemli tarafı görülebiliyorum.Kazaların bir kısmıda görülememekten kaynaklanıyor,elimizden geldiği kadar riskimizi aza indirgemek gerekiyor.

İYİ SÜRÜŞLER.

SW 600

Motosikleti
    Ben görmek ve görülmekten yanayım,kullanıyorum çok ta memnunum zaten malum yolu açabilmek için devamlı sellektörle gittiğimiz için uzun farlarda ısınıp gerekli performansa kavuşuyor .Benim kullandığım sıkışık trafikte xenon farın kimseye sakıncası yok ama en önemli tarafı görülebiliyorum.Kazaların bir kısmıda görülememekten kaynaklanıyor,elimizden geldiği kadar riskimizi aza indirgemek gerekiyor.

İYİ SÜRÜŞLER.

Bence sende haklısın, sizede iyi sürüşler..

Motosikleti
    Sayın arkadaşım,,

Uyarılar için teşekkürler uzun ve kısalar hakkında yönlendirme yok içiniz rahat olsun merak etmeyin sadece kullanıcılar var ise merak ettim nasıl oluyor diye arkadaşlarda saolsun paylaşmış, lüks arabalarda ewet farkındayız xenonlarda uzun yok haklısınız ama motorda yaptırmak lazım derim biliyorum özellikle merceksiz xenonlar rahatsız ediyor ama motosiklet için daha önce de dediğim gibi şart ve şart lakin sadece gece sürüşünü kastetmiyorum özellikle aynadan farkedilmek için gündüz sürüşlerinde de xenon çok faydalı ve dikkat çekici oluyor bunlarda benim düşüncelerim... ilginize teşekkürler

Motosikleti
    Uyarılar için teşekkürler uzun ve kısalar hakkında yönlendirme yok içiniz rahat olsun merak etmeyin sadece kullanıcılar var ise merak ettim nasıl oluyor diye arkadaşlarda saolsun paylaşmış, lüks arabalarda ewet farkındayız xenonlarda uzun yok haklısınız ama motorda yaptırmak lazım derim biliyorum özellikle merceksiz xenonlar rahatsız ediyor ama motosiklet için daha önce de dediğim gibi şart ve şart lakin sadece gece sürüşünü kastetmiyorum özellikle aynadan farkedilmek için gündüz sürüşlerinde de xenon çok faydalı ve dikkat çekici oluyor bunlarda benim düşüncelerim... ilginize teşekkürler

Problem yok arkadaşım üzülme, mesele yok bende benim doğrularımı söylemiştim sadece, hepsi bu . Ben teşekkür ederim....

Motosikleti
    Problem yok arkadaşım üzülme, mesele yok bende benim doğrularımı söylemiştim sadece, hepsi bu . Ben teşekkür ederim....
    Ben teşekkür ederim efem bu arada yavaş yavaş makineyi tanımaya çalışıyorum daha alalı 1 ay oldu pişman olmayacağımın farkındayım nede olsa honda yeni maceralar beni bekliyor olacak lastikleri değiştirdim brigstone taktım ön fren balatam bitikti onu değiştirdim ruhsatı üzrime aldım kala kala sadece xenon far ve top case çantam kaldı yavaş yavaş onlarıda yapınca çok süper olacak

Motosikleti
    Ben teşekkür ederim efem bu arada yavaş yavaş makineyi tanımaya çalışıyorum daha alalı 1 ay oldu pişman olmayacağımın farkındayım nede olsa honda yeni maceralar beni bekliyor olacak lastikleri değiştirdim brigstone taktım ön fren balatam bitikti onu değiştirdim ruhsatı üzrime aldım kala kala sadece xenon far ve top case çantam kaldı yavaş yavaş onlarıda yapınca çok süper olacak

Honda dan pişman olunmaz kardeşim. merak etme..

Şimdi de senin top case"ye takacağım, zenondan sonra, Bizim motorların sele altı yeteri kadar büyük değilmi. Bana gayet iyi geliyor. Şahsen top case güzel durmuyor arkada, ama sele altı seyehatlerinde yetmeyecek gibi ise sözüm yok.

Bende 35 lt. gümüş gri renkte bir adet kappa top case var. Sıfır kullanılmamış uygun fiyata verebilirim. Montaj aparatı ve yedek anahtarları ile birlikte motorunun rengine uyan arkadaşlara duyurulur....

Motosikleti
    Honda dan pişman olunmaz kardeşim. merak etme..

Şimdi de senin top case"ye takacağım, zenondan sonra, Bizim motorların sele altı yeteri kadar büyük değilmi. Bana gayet iyi geliyor. Şahsen top case güzel durmuyor arkada, ama sele altı seyehatlerinde yetmeyecek gibi ise sözüm yok.

Bende 35 lt. gümüş gri renkte bir adet kappa top case var. Sıfır kullanılmamış uygun fiyata verebilirim. Montaj aparatı ve yedek anahtarları ile birlikte motorunun rengine uyan arkadaşlara duyurulur....
    Sanıırım bagaj altı yeter ama arkaya artçi binince çok rahat oluyor o yüzden benim motorum gümüş gri renkte düşünebilirim fiyat uygunsa tabi istersen özelden bana fiyat ile ilgili bilgi verebilirsin sevinirim uyarsa alırım tabi

Motosikleti
    SW 600 ABS
    Sanıırım bagaj altı yeter ama arkaya artçi binince çok rahat oluyor o yüzden benim motorum gümüş gri renkte düşünebilirim fiyat uygunsa tabi istersen özelden bana fiyat ile ilgili bilgi verebilirsin sevinirim uyarsa alırım tabi
    Arkaya çanta takmanı önermiyorum eğer artçı yı düşünüyorsan sadece sırt dayama taktırabilirsin bagajı oldukça geniş çünkü.

SW 600

Motosikleti
    Selamlar tekrar o zaman ben bi sırt dayama aparatı bakayım bide xenon far yapayım tabi önce havalar bi düzelsin yağmursuz olsun o zaman bakarım teşekkürler fikirler için herkese iyi günler dilerimmm .... Hondacılar biraz daha bu topik canlansa süper olur yaww ah ahhhh :(

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler