Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü yine motorun dişlileri değiştirdim. Şehir için yeni dişli kombinasyonum fena değildi ama ilçe arası yolculukta pekte arzu ettiğim gibi olmadı. Bende sil baştan değiştirdim. Yunus Özbek in yaptığı gibi arkaya 43 dişli taktım. Dişlileri değiştirmek 20 dakikamı almadı. Testini kontrolünü yaptım. Zincir gerginliğine baktım. Bir kaç tur atıp denedim. Asıl denemeyi bugün sabah işe gelirken yapacaktım.

Beni en çok yoran elcik ısıtmalar oldu. Daha önceki dominarın üzerindede oxfor marka elcik ısıtmalar vardı. Eski dominarda 2 sene kullanmıştım. Markadan memnun kalmıştım. Şuan mevcut dominarada aynı markadan almıştım. Montajı yazın yapmak istemediğimden bekletmiştim.

Elcik ısıtmaları takmak 2 saatimi aldım. Orjinal elciklere hasar vermeden sökmek istedim. Orjinal elcikleri çıkarmak çok zor olmadı. Yenilerini yerlerine takmak baya zahmetliydi.Kabloları kafadan geçiremedim. Dominar bire göre kafa tarafına giden kablolar çok tıkış tıkıştı. Kafayı tamamen sötüm. Depo gerenajınıda söktüm. Kabloları güzelce geçirip montaj yaptım. Bu elcik ısıtmayı direk aküye bağlıyoruz. Arada kablo bağlantı ekleri olmuyor. Ön bağlantılarda soketler var. Ana hatta direk aküye bağlanıyor. Neticede bitirdim. İçime sindi. Hiç bir yere hasar çizik vermeden hallettim. Çalıştırdım denedim. Performansı harika oldu.

Sabah işe gelirkende motoru denedim. Dişliler gayet muazzam. Bu kombinasyonu uzun yol yapanlarada tavsiye ederim. Gerçekten çok güzel oldu. Ön orjinal arka 43 mutlaka deneyin.
    Kontaktan alsaydın daha iyi değil miydi, birisi gelir açar Akün biter bir bakmışsın baba akü yok tabi çalışma sistemi nasıl onu bilmiyorum, tur versiyonunda olduğu şekilde dişliyi kullanmayı tercih ediyorum başka dişli kullanmadım benim işimi görüyor şimdilik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontaktan alsaydın daha iyi değil miydi, birisi gelir açar Akün biter bir bakmışsın baba akü yok tabi çalışma sistemi nasıl onu bilmiyorum, tur versiyonunda olduğu şekilde dişliyi kullanmayı tercih ediyorum başka dişli kullanmadım benim işimi görüyor şimdilik.
    Hareket sensörü var. Hareket algılamadığında kendini kapatıyor.

43 çok iyi. Dene çok beğeneceksin. Beğenmessen dişliyi sök bana gönder, ücretini eft yaparım.
    tatlisert45 bunu beğendi.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hareket sensörü var. Hareket algılamadığında kendini kapatıyor.

43 çok iyi. Dene çok beğeneceksin. Beğenmessen dişliyi sök bana gönder, ücretini eft yaparım.
    İyi bir özellik o zaman, bende çin malı elçik ısıtma var her şeyini bağladım sadece şase kablosu kaldı onu da bir ara hallederim, dişli konusu şimdilik askıda.

2000 km yi doldurunca sadece kırmızı ikaz lambasının yanma devrimi değişiyor yoksa değişen başka şeyler varmı? Bilen varmı acaba? Psikolojik mi bilmiyorum ama bana sanki biraz rahatladı ve gidişi farklılaştı gibi geldi.

Merhabalar.2019 da zorunlu bir ayrılık sonrası tekrardan dominar almayı düşünüyorum.Klasik 400 ile ug arasında hissiyat olarak ne farklar var tecrübe edenler yardımcı olabilirmisiniz? Klasik 400de yakıttan memnundum sakin kullanimda 3.2lt lerde geziyordu ug de de durum bu şekilde olur mu? Sanki biraz fazla yaklamaya meyilli gibi biseyler okudum.

Motosikleti
    Alıntı cc007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km yi doldurunca sadece kırmızı ikaz lambasının yanma devrimi değişiyor yoksa değişen başka şeyler varmı? Bilen varmı acaba? Psikolojik mi bilmiyorum ama bana sanki biraz rahatladı ve gidişi farklılaştı gibi geldi.
    İkaz ve dediğiniz gibi rahatlama da oluyor bana da öyle gelmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı carpediem55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.2019 da zorunlu bir ayrılık sonrası tekrardan dominar almayı düşünüyorum.Klasik 400 ile ug arasında hissiyat olarak ne farklar var tecrübe edenler yardımcı olabilirmisiniz? Klasik 400de yakıttan memnundum sakin kullanimda 3.2lt lerde geziyordu ug de de durum bu şekilde olur mu? Sanki biraz fazla yaklamaya meyilli gibi biseyler okudum.
    3,2 hayal olur eski versiyona göre malum teknik veride artış var buda yakıta etki ediyor.

Yaklaşık 3,60 lt/100km yakıyor benimki
    carpediem55 bunu beğendi.

O değerleri nasıl bir sürüş tarzında yakaliyorsunuz hocam. Sakin kullanımda mi?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bende istanbul şehir içi 4,5lt/100km yakıyorum. Şehir dışı 3.3lt civarlarına kadar düşüyor. 100km hızlarda

O değerleri nasıl bir sürüş tarzında yakaliyorsunuz hocam. Sakin kullanımda mi?
    Valla direk yol bilgisayarındaki değeri söyledim. 28 km/lt yazıyor. Yaşadığım yer itibariyledir belki. Balıkesir aşırı yoğun trafiğe sahip değil. Şehir dışına çıkınca da 110-120 ortalama hızım. Biraz daha gaz açınca 100 km de 4 lt çok rahat yakacak gibi ama.

Motosikleti
    Mondial Fury 110i
    ya soran oldu mu bilmiyorum ama bu 400 UG ile D 400 arasındaki fark nedir?

beyofiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı truesaga36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ug yeni kasa, fabrika çıkışı koruma demiri, telefon tutacağı, çanta demiri takılı. makyajlı kasa, motor bloğu aynı galiba

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı truesaga36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çokça soruldu, çokça cevaplandı. Bu başlık altında aratırsanız bulursunuz.
    Motor çift egzantiriğe çıktı, ön amortisörler ters çatal oldu. Bunlar en önemlileri.

STEWARD26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    D400 için çamur sıyırıcı taktıran var mı?

Alıntı STEWARD26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D400 için çamur sıyırıcı taktıran var mı?
    GP kompozitin taktırdım. Güzel duruyor. Titreşim ses v.s sorunu yok. Sağlamda bir malzemeye benziyor. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Bende de fena titreşim var biraz gaz açtığımda titreşimden ayna iptal oluyor, Eskişehir de motosiklete adam gibi balans yapabilen bildiğiniz bir yer var mı ? Eskişehir’de her konuda işini iyi yapabilen bir ustaya henüz rastlamadım da. Sıfır motosikletin suyu minimumda rodaj bakımına gittim yine aynı. Bakım için servis tavsiyesi de alabilirim.

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Arkadaşlar titreşim konusunda Castrol yağ kullanın titreşimin azaldığını fark edeceksiniz ne alakası var demeyin bir sonraki bakımda 10-50 Castrol power koyun deneyin hiçbir şey kaybetmezsiniz ama farkı göreceksiniz

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Valla bende normalde castrol kullanıyordum ama bu sefer servis 7100 koymuş psikolojik mi anlamadım ama motor aşırı titrek gelmeye başladı vites geçişleri katur kutur etmeye başladı.

Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende duramadım N250 yi satıp 400UG siparişi geçtim mayıs sonu teslim edilecek bakalım
    150cc yeter diye başladığım yolda GS1200 e doğru gidiyorum
    Mayıs ayı fiyatı neydi acaba yaridmci olur musunuz merak ettim

Merhabalar.Yarın kısmetse ikinci el 2023 Mart çıkışlı 2500km dominar almayı düşünüyorum.Yakin bana görmeye gidecem ama tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim? Dominara özel dikkat edilmesi gereken hususlar neler yani? Sonrasında en yakın bajaj servisine götüreceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)