Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 in 33 beygir olması lazım ama

Evet hocam şimdi baktım 34 beygir civarı imiş.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor aldıgında düzgün cıkarsa sonrasında da pek problem yaşatmıyor.
    Olay tam olarak bu işte.
    Ben 12.500km Dominar 250, sonrasında da Dominar 400UG alıp 11.200km'ye kadar kullandım.
    Şimdiye kadar ne disk yamulması, ne kronik sorun hiçbir şey yaşamadım.
    Biraz şans, biraz motorun sınırlarını zorlamadan düzgün kullanmak vs.

Çok çekinerek yaklaşmıştım Bajaj markasına ama şu an memnunum.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Haklısınız Japon firmalarda banttan çıkan ürününün kusurlu olma olasılığı %2-3se,hintli ve çinli firmalarda bu oran %50gibi bişeye tekabül ediyor sanırım.Aslında benim demek istediğim şey şu bu motorların muadili mt-25,mt25 alamayan insanların çoğunluğu dominarı tercih ediyor.Liste fiyatından mt25 sahibi olabildiğimizi düşünelim(232)bide liste fşyatından dominar(210) biri sadece 20 bin lira pahalıyken neredeyse kusursuz ve sorunsuz,biri ise 20 ucuz olmasına rağmen hala daha kronik sahibi ve sürpriz sorun çıkartabilen bi makina bu açıklamayı aslında ekmek köfte muhabbetine bağladım.Arada o kadarda ekmek farkı yok.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar imkan neye yetiyorsa o motoru alın. Bence en problemli motor bile motorsuzluktan iyidir.
    Cyan, espresso, tecrube0 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    2023 D400UG sahibiyim. Dağ, bayır, ova, asfalt, yağmur, güneş ilerde karlı hava olsa gene süreceğim. 9000 kilometre oldu motorda arıza yok. Bu ön diski yamultanlar bence diskleri ısıttıktan sonra suya giriyorlar. Ben motordan çok memnunum. Bütçesi 250000 tl üzerine çıkmayıp sıfır motor isteyenlere bir numaralı seçenek.
    denizz1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı BayMaellard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 D400UG sahibiyim. Dağ, bayır, ova, asfalt, yağmur, güneş ilerde karlı hava olsa gene süreceğim. 9000 kilometre oldu motorda arıza yok. Bu ön diski yamultanlar bence diskleri ısıttıktan sonra suya giriyorlar. Ben motordan çok memnunum. Bütçesi 250000 tl üzerine çıkmayıp sıfır motor isteyenlere bir numaralı seçenek.
    Tps sensör arızasıyla karşılaştınız mı hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Cenabetlik bende herhalde :D 450-500 de disk yamuldu,600 de tps sensör değişti,1k km de ön dişli keçe değişti,sonra yalan olmasın sıkıntı cıkarmadı,bu 1.5 ay önceki antalya-istanbul gelişimde tam çayırovaya girdim yolda bıraktı bujiler patlamış.Onuda bujidir sonuçta evrensel parça belki başkasında da başıma gelir dedim.10.150km ye geldim ön disk yamuldu bu seferde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Mt25le arasında 120 bin olduğu için canı sağolsun normaldir dedim,d400de disk dışında diğerleri başıma gelirse herhalde bu sefer motorla bayiye girerim ahhsahsh

7 Şehir ve yaklaşık olarak 20 yamaha bayii aramasından sonra üstüne fazladan parada vermeme rağmen bi mt25 sahibi olamadığım için,tekrardan pusulayı bu motora çevirdim.Her ne kadar bu seriyi sevsem de benimde başıma gelen disk yamultma ve sensör arızası gibi şeylerden açıkcası sıkıldım,d250de bu olaylara f/p olur o kadar diyordum ama d400de fiyatından dolayı böyle sakin kalabileceğimi sanmıyorum ve bunlar beni soğutacaktır.Son çıkan D400UGlerde böyle muhabbetler devam ediyor mu ?
    2023 modellerde pek kronik sorun duymadım ben. Bendede yok kronik sorunlar. Ama lastiklerde balans oluyor son serilerde de. O da aşırı titreşim varmış hissi yaratıyor. Balans yaptırınca ondanda kurtuldum. Keyifle biniyorum. Eskikerde zırıltı falan oluyormuş. Bende o da yok. İkinci bajaj motosikletim bu benim. Bajajı sıkıştırmazsan çok uzun süre sana yoldaşlık edebiliyor sorunsuz bir şekilde. Ama sıkıştırıncada hemen sorunlarla uğraşmaya başlıyorsun. En fazla 157 km/h hız gördüm. Bu hızda yarım saat gitmeye kalksan olmaz. Ama 100-120 km/h huzlardada çok keyifli gidiyor

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    İlkinde bu hatayı yaptım ve fabrika lastiklerle kullandım,D400 alırsam yapıcağım ilk iş hemen bi mitas sport force almak olcak.Lastik değişimiyle daha keyifli hale geldiğini söylüyor herkes.

İlkinde bu hatayı yaptım ve fabrika lastiklerle kullandım,D400 alırsam yapıcağım ilk iş hemen bi mitas sport force almak olcak.Lastik değişimiyle daha keyifli hale geldiğini söylüyor herkes.
    Stok lastikle kullanacaksanız bile balans olayını kesinlikle işi bilen bir motosiklet lastikçisine kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Benimkinde hızlandıkça hoplamaktan ilerideki görüşümü etkiliyordu. Öne 40 Gr arkaya 60 Gr gibi hatırı sayılır bir balans ağırlığından sonra düzeldi ve o zaman anladım bu motorun güzel olduğunu. Kaydırmalı debriyaj olayınada bayıldım. Teknolojisi çok güzel. Aksesuarlı olmasıda büyük avantaj. 100-120 km/h hızlarda tek veya artçılı çok rahat yol alıyor. Mitas sport force ları bende merak ediyorum bu arada. Alırsanız tecrübelerinizi paylaşın buradan lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Bizim Dominar lar zamlanmış yine. 209.206 TL olmuş.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bu mekanik işlerinden anlamam ancak mantık olarak dominarlar özelinde balans sorunlu geliyorsa bu motorlar ve balans dediğimiz olay tekerin doğru bir şekilde dönmemesiyse(öylemi?)diskin yamulmasına zaman içinde etkisi olabilir mi,dediğim gibi mekanikten ve bu işin prensibinden anlamam sadece bir düşünce.

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    [QUOTE=denizz1;4761072]Tps sensör arızasıyla karşılaştınız mı hocam?[COLOR="Silver"]

Hayır benim makine Allaha şükür hiç bir problem yaşatmadı.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende disk yamulması çok şükür olmadı. Bu 5 yada 6. bajaj. Şuan kullandığım motorda yüksek oranda ön firen kullanıyorum. Aslında çok firen kullanmamaya dikkat ediyorum. Benim en büyük sorunum yağ kaçakları ve belirli km de gelen uğultu sesiydi. Son servis ziyaretimde sezon bitince gel, motoru açalım demişlerdi. Tüm cıvatalarını sıkmışlardı. Şuan yağ kaçağı yok. O yönden mutluyum. Genel anlamda motordan memnunum. Basmaz isen çokta yakmıyor. Tommnin dediği gibi. Motorsuzluk daha kötü.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bi hayırlı olsun alırım,bu sabah bayiyede gittim biraz mantıklı düşünerek 9 ay vade farksız şekilde bi D400 aldım siyah renk umarım bu modele bi şans daha verdiğime üzülmem.
    tecrube0 bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Dominar 400 ile tur yapmayı planlıyorum lastik seçiminde kararsız kaldım.Spor lastik istemiyorum. Tutuşu iyi hem toprakta hem asfaltta beni yormayacak lastik istiyorum.Bu lastiği kullananların önerilerini veya başka bir model lastiklerini bekliyorum :D

https://www.motolastik.com/pirelli-mt60-rs-110-70r17-54h-ve-150-60r17-66h-pmu32413

Bi hayırlı olsun alırım,bu sabah bayiyede gittim biraz mantıklı düşünerek 9 ay vade farksız şekilde bi D400 aldım siyah renk umarım bu modele bi şans daha verdiğime üzülmem.
    Oo hayırlı olsun. Merak etme sen ona nazik davranırsan o da seni üzmez☺️. Güzel günlerde kullan inşallah.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Kendi D250mide satıyorum bu arada 2023 şubat çıkışlı 10.200kmde bütün bakımları yapıldı,2500de birde ayrıyeten yağı değiştirtdim.10Bin bakımında da bujiye kadar herşey değişti belki burdan isteyen olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı cc007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oo hayırlı olsun. Merak etme sen ona nazik davranırsan o da seni üzmez☺️. Güzel günlerde kullan inşallah.
    Teşekkürler hocam inşallah

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Motoru yarın teslim alacağım büyük ihtimalle,ama aldığım bayinin kapalı deposu yok.Motorlar açıkta benimkide haliyle açıkta şuan kurulumu tamamlanmadığı için 2 gündür de yağmur yağıyor aralıklarla,teslim alırken özellikle bakmam gereken bişey varmı sizce sonuçta bu motorlar japon kadar dayanıklı değil suya.Vidalar falan paslandıysa kıllık yapıp değiştirtmelimiyim yoksa evde wd40la mı halletsem kendim?

Hayırlı olsun motorunuz.
    Öyle birkaç gün yağmurda kalmakla birşey olmaz normal şartlarda ancak yağlanması gereken yerleri servisiniz tekrar kontrol eder ve yağlarsa iyi olur. Siz rica edin.

Bajajları vade farksız taksitle satıyorlar mıydı? Hiç rastlamadım, aldığınız bayiye özgü mü acaba?
    denizz1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bence yıl sonu kampanyası gibi bişey olabilir,bende böyle olduğunu bilmiyordum açıkcası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Teşekkürler bu arada güzel dilekleriniz için.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Sonunda bayiden teslim alabildim 3 günde teslim etmiş oldular,bayiden sonraki 10kmlik sürüşte fark ettiğim iki şey ters maşa gerçekten çok çok daha konforlu hissettiriyor bu bariz belli,belki bunda kalın lastiğinde etkisi vardır.Diğer bi hissiyatım bence d250 kadar yüksek değil bu motor ayaklarım daha iyi yere basıyormuş gibi hissettim.
    Buda ilk fotoğrafı;
    mertowski bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)