Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yok almaktan sırf bu yüzden caydım demedim ki zaten, sadece bu beni düşündürdü, yoksa halen kafamı kurcalıyor, ama elimdeki motorun satılmasını da beklemek zorundayım. Tabii ki Pulsardan çok daha üstün ve kaliteli, bunu ifade ettim zaten yukarıda. Dedim ya sadece 10 dakikadaki gözlemimdi bu. Almaktan caymış ya da tamam kesin bunu alıyom demiş değilim. Ama halen alabilme ihtimalim olan bir alettir bunu ifade edeyim yanlış anlaşılmasın. Titreşimi o kadar dert etsem zaten benim kendi motorumda da var titreşim, sadece düşündüğümden fazla geldi bana, dediğim gibi test motoru olmasının da etskisi mutlaka vardır hırpalanmıştır v.s Bu yüzden sizlerden de geri dönüş almak isterim dedim bu daha önemli çünkü. Hatta ne dedim, böyle gitsin varsın titresin dedirtti bana dedim, çünkü çok keyifli bir gidişi var aletin bunu hissettiriyor. Gözlemlediğimi yazdım, yoksa titreşim deyince, çok daha feci titreyenler gördüm, KTM Duke ta da vardı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    1450km yaptım. Halen yapmaktayım. Motoru ben motor kullanmak için sürdüğümden bana fazla farketmiyor. Cruiserların oturuş şekline alışamıyorum orası ayrı. Yağmur, çamur, fırtına demeden biniyorum ne yazıkki. Bana 2 teker olsun gerisi önemli değil. Lakin Pulsar 200NS'den sonra ben Dominar'a geçtiğimde har har har die hızlanması hoşuma gidiyor ama bana o kadar da hızlı gelmiyor. Pulsar'da redline'ye doğru motorun uzaması bana paha biçilemez geliyordu

İstanbul trafiğinde büyük motorun varsa büyük saygı görürsün. Dominar da yeterince saygı görüyor. Üstüne 110-120'lere kolay tırmanıyor. Titreşime gelince 110'la giderken bugün arkadaki arabanın plakasına baktım okuyamadım. Elimle aynayı tuttum biraz görünür oldu

Kafana takacaksan kullanma. Benim motorum arıza yaptığı için değiştirmem gerekiyordu. Eski Bajaj'ını getir, yenisini götür kampanyasından takasa verdim direk. Pişmanda değilim açıkçası. Hoşuma gidiyor. Bir türlü yıkayamadım ama bir yere çektiğimde bu benim motorum die seyretmek ayrı zevkli geliyor.

Bakın yanlış anlaşılmasın ben 12 yıldır motosiklet kullanan ve 4.motosikletine binmekte olan biriyim.Yaşım 47 olmak üzere, ben motora özellikle son bir kaç yıldır ihtiyaç haline geldiği için binen biriyim.Evden işe 35 km gidiş 35 km dönüş yapıyorum tem üzerinden. Yani macera için veya sadece hobi için motosiklete binen biri değilim. Bu titreşimdi, uzun süreli dayanıklılıktı benim kullanım amacım ve maddi durumum için önemli. 3 yıl kredi ile alıp 2.yıl pişman olmak durumunda kalmak istemem. Az bi para değil neticede. Motora zaten motosiklet sürmek için binilir başka ne için binilebilir ki, uzaya gitmek için değil herhalde.
    Sadece o titreşim yüzünden motosikleti almayacak o kadar çok insan tanıyorum ki, çünkü onun olmadığı motorları çok iyi biliyorlar.Ne yazdım yukarda benim ns150 de 120 km hızda bile aynada titreşim yok yazdım, tabii ki mevcut motorumu baz alacağım daha pahalısını, üst segmentini seçerken. Bazı şeyler kişiden kişiye değişir, kimseyi titriyor diye şu veya bu motoru beğenmedi diye eleştirmem, adamın kriteri sadece bu bile olabilir, herkesin bir konfor ve beğeni tarzı var. Bilmem derdimi anlatabildim mi? Belli bir tecrübe ve yaştan sonra beklentiler başkalaşabiliyor. Bu herkes için farklı da seyredebilir, hepimiz başka başka yaşam ve sürüş tarzlarına sahibiz neticede. Kafama neyi takıp neyi takmayacağımı ya da neyi kullanmayacağımı irademle gayet iyi halledebiliyorum çok şükür.
    Herkese motosikletiyle keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.
    Selamlar.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın yanlış anlaşılmasın ben 12 yıldır motosiklet kullanan ve 4.motosikletine binmekte olan biriyim.Yaşım 47 olmak üzere, ben motora özellikle son bir kaç yıldır ihtiyaç haline geldiği için binen biriyim.Evden işe 35 km gidiş 35 km dönüş yapıyorum tem üzerinden. Yani macera için veya sadece hobi için motosiklete binen biri değilim. Bu titreşimdi, uzun süreli dayanıklılıktı benim kullanım amacım ve maddi durumum için önemli. 3 yıl kredi ile alıp 2.yıl pişman olmak durumunda kalmak istemem. Az bi para değil neticede. Motora zaten motosiklet sürmek için binilir başka ne için binilebilir ki, uzaya gitmek için değil herhalde.
    Sadece o titreşim yüzünden motosikleti almayacak o kadar çok insan tanıyorum ki, çünkü onun olmadığı motorları çok iyi biliyorlar.Ne yazdım yukarda benim ns150 de 120 km hızda bile aynada titreşim yok yazdım, tabii ki mevcut motorumu baz alacağım daha pahalısını, üst segmentini seçerken. Bazı şeyler kişiden kişiye değişir, kimseyi titriyor diye şu veya bu motoru beğenmedi diye eleştirmem, adamın kriteri sadece bu bile olabilir, herkesin bir konfor ve beğeni tarzı var. Bilmem derdimi anlatabildim mi? Belli bir tecrübe ve yaştan sonra beklentiler başkalaşabiliyor. Bu herkes için farklı da seyredebilir, hepimiz başka başka yaşam ve sürüş tarzlarına sahibiz neticede. Kafama neyi takıp neyi takmayacağımı ya da neyi kullanmayacağımı irademle gayet iyi halledebiliyorum çok şükür.
    Herkese motosikletiyle keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.
    Selamlar.
    Seni gayet iyi anlatık.Tüm yazdıklarınıda okuduk.Motor bu şekilde görüldüğü üzere.Benide tek rahatsız eden motorun 13 bin devir çevirmemesi.500cc japonların 10 çevirdiği gerçeğini kabullendikten sonra emsalinde alınacak tek motor dominar.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni gayet iyi anlatık.Tüm yazdıklarınıda okuduk.Motor bu şekilde görüldüğü üzere.Benide tek rahatsız eden motorun 13 bin devir çevirmemesi.500cc japonların 10 çevirdiği gerçeğini kabullendikten sonra emsalinde alınacak tek motor dominar.
    Japonlar konusunda haklısınız, 125cc aleti 18bine satıyor, alan varsa aklına şaşıyorum, zaten Bajaj sürüp yeniden Bajaj bakmamız boşa değil, şu anda orta alt seviye bütçesi olan kullanıcıya hitap eden ve nispeten adam gibi motorlar getiren yegane marka olmuş durumda, boşuna diil. Cb500 ün verileri ortadayken fiyatı 33bin küsurken tabii ki dominar önemli bir seçenek. Benim için de öyle. Ben sadece iyisiyle kötüsüyle ne gözlemleyebildiysem onu yazıyorum, bunu kendi bindiğim motosiklet için de yaptım, yapıyorum. Kısa sürede mevcudu satarsam, Dominar da bugün bayiinin dediği gibi haftaya fazla zam yerse fena ama fazlaca bir zam yemeden kalırsa ben satış yapana kadar, bu yaz bitmeden bi bakmışsınız bi tane de ben almışım. Alternatif neredeyse yok gibi bu fiyatlara bu konuda haklısınız.
    Tekrar selamlar ve iyi geceler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar konusunda haklısınız, 125cc aleti 18bine satıyor, alan varsa aklına şaşıyorum, zaten Bajaj sürüp yeniden Bajaj bakmamız boşa değil, şu anda orta alt seviye bütçesi olan kullanıcıya hitap eden ve nispeten adam gibi motorlar getiren yegane marka olmuş durumda, boşuna diil. Cb500 ün verileri ortadayken fiyatı 33bin küsurken tabii ki dominar önemli bir seçenek. Benim için de öyle. Ben sadece iyisiyle kötüsüyle ne gözlemleyebildiysem onu yazıyorum, bunu kendi bindiğim motosiklet için de yaptım, yapıyorum. Kısa sürede mevcudu satarsam, Dominar da bugün bayiinin dediği gibi haftaya fazla zam yerse fena ama fazlaca bir zam yemeden kalırsa ben satış yapana kadar, bu yaz bitmeden bi bakmışsınız bi tane de ben almışım. Alternatif neredeyse yok gibi bu fiyatlara bu konuda haklısınız.
    Tekrar selamlar ve iyi geceler.
    Bayilere motorunu takasa vermeyi düşünebilirsin. Şayetki dediğin zammı alırsa Dominar ki 2018 modelleri gelecek ondan dolayı zamlanıp 22500tl olacak yada 21500tl, aradaki fiyat farkınıda absorbe etmiş olursun.

Hindistan sitelerinde 2018 Dominar için titreşim mevzusu azaltılacak, bir takım çalışmalar yapılıyor deniyor ama ne derece doğru bilmiyorum. Türkiye'ye sadece renk olarak Mat Siyah'ı gelecekmiş ekstra olarak. Bayi bana öyle demişti.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Gidon yükseltme ve telefon tutucu da takıldı. Aynalar biraz daha iyi oldu. Ayna uzatma aparatı ile tam istediğim gibi olacak sanırım.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Egzozun altındaki şu delik herkeste var mı. Varsa herkeste ilk çalıştırmada terleme yapıp su atıyor mu.

instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozun altındaki şu delik herkeste var mı. Varsa herkeste ilk çalıştırmada terleme yapıp su atıyor mu.

https://downloader.disk.yandex.ru/pr...size=2048x2048
    resim gözükmüyor ama hepsinde var kapatmayın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    MT-07
    Dominar maceram 1500km deyim. Yardırmaya devam. Yarın akşam 1600 olur. Uçmakdere'ye bu sefer gidersem gidiş dönüş 300km. Halen 1900'de kalıyor 2000km olunca çok tekrardan yağını değiştirsem mi acaba?

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar maceram 1500km deyim. Yardırmaya devam. Yarın akşam 1600 olur. Uçmakdere'ye bu sefer gidersem gidiş dönüş 300km. Halen 1900'de kalıyor 2000km olunca çok tekrardan yağını değiştirsem mi acaba?
    Yolu uzat, koskoca istanbul dasın etrafını dolaşsan yeterli.

Motosikleti
    MT-07
    2000km olunca yağını değiştireyim mi? Esas mevzu bu

Yolu uzatma işine gelince zaten hergün Beylikdüzü-Levent arası gidip geliyorum. Yeterince uzun ve keşmekeşli yol. Canım sıkılıyor trafik içinde artık. Bide bende şöyle bir huy var. Gereksiz yere araba-motor kullanmam. Uçmakdere'ye gitmek içimde kaldığı için çıkacağım. Bilmiyorum sonra ne olur ama 2000km sınırını devirdikten sonra bir top speed'e çıkasım var. Bide en az 1000km herhalde sürekli motoru sıkıştırarak giderim. Tamamen bir açılsın die.

Motosikleti
    2000km olunca yağını değiştireyim mi? Esas mevzu bu

Yolu uzatma işine gelince zaten hergün Beylikdüzü-Levent arası gidip geliyorum. Yeterince uzun ve keşmekeşli yol. Canım sıkılıyor trafik içinde artık. Bide bende şöyle bir huy var. Gereksiz yere araba-motor kullanmam. Uçmakdere'ye gitmek içimde kaldığı için çıkacağım. Bilmiyorum sonra ne olur ama 2000km sınırını devirdikten sonra bir top speed'e çıkasım var. Bide en az 1000km herhalde sürekli motoru sıkıştırarak giderim. Tamamen bir açılsın die.
    2500km yi bekle diyeceğim ama zaten o kadar bekledim diyorsun yağı değiş fırsatını bulunca yokla normal kullanıma geçip devam edersin.

Motosikleti
    MT-07
    Bana sıkıntı yok. 2000'den 2500'e gelmem 5 gün. 5gün sıkıştırırım motoru, sonra değiştiririm. 5000km'den sonrada 5000 de bir bakım yaparım. Güzel 1 set lastik de istiyor alet. Sürekli yağ değiştiremem

Hemen yanlıyor gazı kökleyince

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Evet şu yanlama olayından sıkıldım. Güzel bir lastik tavsiyesi verebilir misiniz? Islanmış yol görünce 2değil 3kez düşünür oldum.

Motosikleti
    Bana sıkıntı yok. 2000'den 2500'e gelmem 5 gün. 5gün sıkıştırırım motoru, sonra değiştiririm. 5000km'den sonrada 5000 de bir bakım yaparım. Güzel 1 set lastik de istiyor alet. Sürekli yağ değiştiremem

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Evet şu yanlama olayından sıkıldım. Güzel bir lastik tavsiyesi verebilir misiniz? Islanmış yol görünce 2değil 3kez düşünür oldum.
    Orjinale devam, bridgestone var ebat olarak birebir uyuyor arkadaşım kullanıyor gayet memnun, diğer markaların da var ama ebatı yok sanırsam ve arka 160 takıyorlar.

Motosikleti
    MT-07
    Arka 160 takarsam taktırdığım Pulsar çamurluğunu söktürmem gerek. Araştırayım az biraz o zaman. Orjinaller hiç güvenli gelmiyor. ABS var die de riske giremeyeceğim. Bakalım lastik arayışlarına başlayacağız ufak ufak.

Herkese iyi sürüşler. Dominar 400 sahibiyim 431 km deyim. Tek sıkıntım şuana kadar motor boş vitese zor geçiyor durdugum yerde. hareket halinde boşa rahat geçiyor ama durdugum zaman geçmiyor boşa. Bazen de boş viteste gösteriyor ama motor stop ediyor boşa almıyor yani bu sorunu yaşayanlar varmı acaba bilgilendirirmisiniz ?

Motosikleti
    MT-07
    Rodajdan dolayı. Zamanla takılan yerler aşınıp sorunsuzlaşacak. Takma kafana
    kdiner bunu beğendi.

Teşekkürler rodajıda düzgün yapıyorum. Bi ilk yağı değiştirelim dediğin gibi olur bu arada depo tarafından zırıltı geliyor servis umarım bu zırıltı sesini kesebilir. Bi çok kişi bu zırıltı sesinden rahatsız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Bu motoru kullanmıyorum ama iyi muhabbet dönüyor takip ediyorum sayfanızı 😊
    Sürekli yan verecek şekilde gaz açıyorsan lastiği değiştirincede tekere gelir. Ben değiştirdim önceden yan veriyordu şimdi tekere geliyor , şöyle bi çözüm buldum 1 ve 2. Viteslerde gazı yedirerek açıyorum 3. Viteste biraz daha sert açıyorum ama 3. Vitestede dikkat ediyorum . 4-5-6 da ne kadar gaz açsamda sıkıntı olmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)