Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bugün genel bir bakım yapmak için giriştim. Civatadır zincirdir yağlamadır wd40 derken depoyu söküp hava ve yakıt filtresini de değiştirdim. Yakıt filtresi gayet iyi durumdaydı içini açtım baktım ama hava filtresi kötü durumdaydı. Bujileri değiştirmedim bir süre daha dayanır gayet iyi durumda olduğuna karar verdik.

Depoyu sökmüşken yaz geliyor depo üstü çantanın kopçalarını da depo altından geçirip bağladım. gayet sağlam oldu. mıknatıs tutmuyor bizim depo plastik mağlum..

ilkaybaşaran, Vargath ve levend84 bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Emrah M. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 dominar ile Haftasonu 140 km kadar yol yaptim ve depoyu tekrar fulledigimde 170 lira aldı. 120-130 bandında bu kadar yakmasınin sebebi nedir. Motoru gosterecemde özellikle neyine baktirayim. Üçlü çanta var, artcisiz rüzgarlı bir havaydi. Ama yinede 1000lik gibi yakmis sanki 😱
    Tl üzerinden değil de litre üzerinden daha sağlıklı olur sürekli rakam değişiyor malum. 6-6,1 gibi tüketim oluyor 100 km de baya ciddi rakam.Dün yaptığım depo ölçümü 4,1 çıktı benim. 218 km de 8,9 litre tüketmiş. Yarısı artçılı bir kısmı 140 - 150 li süratler bir kısmı ş.içi. Tamamen karma tüketim.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Eski kasalarda 4-4.5L/100KM ortalama yakıt normal sayılabilir seviyede. Yeni kasalarda 3.5-4L/100KM ortalama yakıt sayılabilir. Benim motorla şehir içi 80'i geçmeden sürersem 3.3L'ye kadar yakıt düşüyor. Ortalama 100-110 ile seyredersem 3.7-3.9 seviyelerinde geziyor.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Merhabalar herkese. Bu aralar motor değiştirmeyi düşünüyorum. kafamda aslında ktm 250 adventure vardı ama bir çok kişi dominar 400'ü önerdi. şuan hero xpulse 200t motorum var 9bin oldu. artık büyütmek istiyorum. şartlarım kısaca

1- şehir içi - uzun yol karışık bir kullanımım olacak(yılda en az 3-4 uzun yol)
    2- konforlu olacak, uzun yolda rüzgar vs. yormasın
    3- yakıt tüketimi konusunda göreceli olarak uygun olacak
    4- motor ve servisin sorun çıkarma oranı yüksek olmayacak
    5- 0 olacak

ktmye göre dominarın daha performanslı olduğu ve araziyle çok işim olmayacağı için daha uygun olacağı söylendi ama dominarın da bazı şartlarda ktm'yi aratır gibi olmasından çekiniyorum. servisi olsun problem çıkarma ihtimali olsun.

sizlerin de fikirlerini almak isterim.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasalarda 4-4.5L/100KM ortalama yakıt normal sayılabilir seviyede. Yeni kasalarda 3.5-4L/100KM ortalama yakıt sayılabilir. Benim motorla şehir içi 80'i geçmeden sürersem 3.3L'ye kadar yakıt düşüyor. Ortalama 100-110 ile seyredersem 3.7-3.9 seviyelerinde geziyor.
    Eski kasa karbüratörlü mü? Neden normal olsun ki? Yukarıda eski kasa tüketimi verdim 3.3lt sakin kullanımda.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    1- Ben günlük kullanıyorum, işe git gel günde 20 km. Hafta sonlarında sezonunda günde 300- 400 km turlamalarım olurdu ve sıkıntı çıkarmadı hiç. Motor hacmi ve güç olarak her iki kullanıma uygun bir model.

2- Konfor işi birazda senin motorda iyileştirme yapmana ve fiziksel durumuna bağlı. Ben kıyafetlerle beraber motorun selesine 100 kg ağırlık olarak bastığım için 250 km sonra resmen kemiklerim kaba etlerime batmaya başlıyor ve konfor olarak rahatsızlıklar başlıyor. Daha zayıf kişilerde bu durum belki daha uzun km ler sonra başlayacaktır. Rüzgar için tur camı falan çözülecek basit işler. Zaten orjinal kısa cam hiç hoş durmuyor bence.

3- Benim motor eski kasa 2017 model. Uzun yolda tek kişi topcase ve sırt çantası 90 -100 km hız kullanımında 3,2 lt gibi seviyelere düşürmüştüm. Şehir içindede 90 km hız 6. vites 5000 devir kullanıyorum ve 3.5 lt yakıyor. Daha basarsan yakar ama sakin kullanımda yakıt tüketimi fazla üzen bir model değil.

4- İstanbul için servis sıkıntın olmaz. Uzun yolda rotanı belirlerken olası ihtimale karşı servisleri öğrenmen faydalı olur. Parça fiyatları her markada olduğu gibi bajaj dada arttı ama bence motorun genel kalitesi ve fiyat olarak mantıklı düzeyde. Ktm den servis ve parça olarak daha uygun olacatır. Benim motor 40 binlere geldi ve 30 bini bende olmak üzere bakım harici bir kere zincir değişimi yapmamdan başka masraf açmadı.

5-İster sıfır ister ikinci el olsun istersen bambaşka bir motor al, şimdididen hayırlı olsun.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Teşekkür ederim. Dominar alacağım herhalde

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bir süre önce yan sanayi kaplin lastiği alıp değiştirmiştim. Lakin kisa sürede orijinalden kötü hale geldi. Orijinal fiyatları 300 tlyi bulmuş. Bende iç lastik alıp araya ölçüp kesip eski orijinalleri monte ettim. Eskisinden çok daha sağlam oldu. Acmisken rulmanlari da kontrol edip yağladim zincir ayarı yaptım. Yollara hazırız.

ilkaybaşaran bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süre önce yan sanayi kaplin lastiği alıp değiştirmiştim. Lakin kisa sürede orijinalden kötü hale geldi. Orijinal fiyatları 300 tlyi bulmuş. Bende iç lastik alıp araya ölçüp kesip eski orijinalleri monte ettim. Eskisinden çok daha sağlam oldu. Acmisken rulmanlari da kontrol edip yağladim zincir ayarı yaptım. Yollara hazırız.
    Tebrik ederim. Kafayı çalıştırmanın bir yolunu bulmazsak ticaret erbabının elinde oyuncak oluruz. Kazasız belasız sürüşler.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    20 000 km den fazladır bende şambrel eklenmiş olarak dolaşıyorum. hala boşluk yapmadı.

OwLRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    100'km de kaç litre yakıyorsunuz? Ben sakin kullansam da 5 litrenin aşşağısını göremiyorum. Bir depoyla ancak 250-270km anca görebilirsem görebiliyorum.

Alıntı OwLRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100'km de kaç litre yakıyorsunuz? Ben sakin kullansam da 5 litrenin aşşağısını göremiyorum. Bir depoyla ancak 250-270km anca görebilirsem görebiliyorum.
    Şehir içi mi? Ben 4-4,5 arası yakıyorum karma.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı OwLRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama ne kadar hızla hangi devirlerde gidiyorsunuz. 2017 model Dominar'ım ile 190km'de de benzini bitirdiğim oldu 320km'de de (Arka dişlim 45T yerine 43T olduğu için daha sakin gidebiliyorum). Ama evet, ortalama 4-4,5lt/100km' dir genel olarak.

OwLRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    Alıntı ilkaybaşaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi mi? Ben 4-4,5 arası yakıyorum karma.
    Şehir içi veya dışı çok fark etmiyor desem yeridir. Geçen izmire gittim Çeşme'den yaklaşık 205km falan yaptım şehir içinde de 60km falan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama ne kadar hızla hangi devirlerde gidiyorsunuz. 2017 model Dominar'ım ile 190km'de de benzini bitirdiğim oldu 320km'de de (Arka dişlim 45T yerine 43T olduğu için daha sakin gidebiliyorum). Ama evet, ortalama 4-4,5lt/100km' dir genel olarak.
    Şehir içinde hız sınırlarında gidiyorum çoğunlukla. Motorum 2021 model orjinal dişli var üzerinde.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar. Bende dün yeşil renkli motorumla aranıza dahil oldum.

Lastik olarak ne kullanıyorsunuz? Lastikleri hemen değiştirmek isterim.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı darling1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bende dün yeşil renkli motorumla aranıza dahil oldum.

Lastik olarak ne kullanıyorsunuz? Lastikleri hemen değiştirmek isterim.
    Anlas viento sport orjinal ebadinda kullaniyorum. Haliyle orjinal lastiklere gore daglar kadar fark var tabi. 1500 e almistim ekim 2021 de.

Hayırlı olsun. Anlas Viento, Pirelli Angel City ve Metzeler sportec street arasında gidip gelip metzeler aldım. Yağışlı ve soğukta daha denemedim.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    bende anlasa yakın gibiyim şuan.

Motosikleti
    Dominar D400
    mitas sport force plus'a da bir bak derim.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Anlas viento sport kullanıyorum yağmur çamur Yaz kış problemsiz güzel bir lastik.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)