Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Zamaninda 16-17 bin tl ye 0km domidom almayani dövüyorlardi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19000₺’ye almıştım ben. O zamanda bir dünya laf yemiştim buralarda. O motora bu para verilir mi falan die. Dominar , mt-25’ten daha güzeldi deyince de linç yedim. Şimdi badem gözlü oldu Dominar
    BOO_74 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rks aldığım zamanlar 17 civarı hem Domi vardı hem Cf Moto 400 Nk. Cf'nin tipi çok hoşuma gitmişti bayide.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19000₺’ye almıştım ben. O zamanda bir dünya laf yemiştim buralarda. O motora bu para verilir mi falan die. Dominar , mt-25’ten daha güzeldi deyince de linç yedim. Şimdi badem gözlü oldu Dominar

Şimdi yeni dominara 32 bin verilirmi diyenler.

2 sene sonra,

Ahh ulan 32 binden almadik şu motoru

Şimdi 45 bin oldu keşke alaydim sitemleri...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks aldığım zamanlar 17 civarı hem Domi vardı hem Cf Moto 400 Nk. Cf'nin tipi çok hoşuma gitmişti bayide.
    Nk da guzel.motor ama

Yeni D 400 UG ve 2.el mevzusu,dominari kesinlikle açik ara önde yapiyor

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Çok çok çok teşekkürler arkadaşlar.
    Anladığım, 3 cm lik yükseltme aparatı ile herhangi bir tel değiştirmeden kullababiliyoruz. Bu bilgi hiç bir videoda yok.
    Önü 16 yaptıkmı da sorun çözülüyor.
    Zaten standart bilgidir; ön 1 diş büyürse, arka 3 diş küçültmeye eşittir.
    Ama ön dişli değişimi titreşimi alıp, son hızdaki düşüşü engelliyor ve vites arasını da açarken daga düşük devirde daha yüksek hız sunuyor.
    Eğer doğru anlamışsam, parağraftaki bilgi; saatlerce forum okuyup video izlemenin damıtılmış hali.

Teşekkür ederim herkese..

Motosikleti
    MT-07
    Bende gp-kompozitin nc750x uzatma aparatı vardı. Hem yukarı hem de kendine doğru eğebiliyordun gidonu. Ellerde de gene aynı markanın elcik korumaları vardı ki tavsiye ederim on numara elcik korumalar. Bir tur camı ve arka çanta ile İzmir’e gidip geldim. O zamanlar orjinal dişlilere dönmüştüm. Genede çok efsaneydi. Sele üstünde tırtıklı kokudur vardı. Toto hiç yanmadı sıcaklarda. Hatta belki evde bir yerde bile duruyor o kılıf. Bilmiyorum nerede.

İzmir’den dönerken mola bile vermemiştim. Şimdi İstanbul il sınırını terk edemiyoruz

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben 17 ye almıştım
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    ......
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 17 ye almıştım
    16.800 den piyasaya girmisti zaten.

Valla alan aldi,bindigide kâr kaldi.

Eski kasayi mt25 le mukayese ediyorlardi ama yeni kasasi mt25 i iki kere cebinden cikartir..donunda sallar...

Yok çift silindirmiş yok 36 hp miş,yok aga yok..alt devirleri cansiz motor bize gelmez..

Dominarada 12 bin rpm çevirt bakalim,son kasasi 200km/h gorur..

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gp-kompozitin nc750x uzatma aparatı vardı. Hem yukarı hem de kendine doğru eğebiliyordun gidonu. Ellerde de gene aynı markanın elcik korumaları vardı ki tavsiye ederim on numara elcik korumalar. Bir tur camı ve arka çanta ile İzmir’e gidip geldim. O zamanlar orjinal dişlilere dönmüştüm. Genede çok efsaneydi. Sele üstünde tırtıklı kokudur vardı. Toto hiç yanmadı sıcaklarda. Hatta belki evde bir yerde bile duruyor o kılıf. Bilmiyorum nerede.

İzmir’den dönerken mola bile vermemiştim. Şimdi İstanbul il sınırını terk edemiyoruz
    Bana özelden o ürünlerin linklerini atabilir misin?

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Ön cam konusunda kullanıcıların bilgisine ihtiyacım var, 37cm ve 59 cm iki versiyon var. Bence ikisi de motorun havasını bozuyor, ama tur için de olmazsa olmaz.
    37cm lik olan nisbeten daha az göze batıyor, rüzgarı nereye kadar kesiyor bilen var mı? 59 cm olan kaskta türbülans yapıyor ilave uzatma takmak gerekiyor diye okudum biryerlerde. Kullanıcı yorumlarını bekliyorum...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    MT-07
    Ben 37’lik kullanmıştım galiba. Pulsar camı gibi idi. Belkide 59’dur bilmiyorum ama boyutları aynı idi. 183cm boyum var ve tam kaskta patlıyordu. Haaa yağmur yağınca göğsüme kadar su gelmiyordu orası ayrı. Ben İstanbul içinde söküyordum, uzağa gidecekken takıp, kulak tıkaçları kullanıyordum.
    BOO_74 bunu beğendi.

Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön cam konusunda kullanıcıların bilgisine ihtiyacım var, 37cm ve 59 cm iki versiyon var. Bence ikisi de motorun havasını bozuyor, ama tur için de olmazsa olmaz.
    37cm lik olan nisbeten daha az göze batıyor, rüzgarı nereye kadar kesiyor bilen var mı? 59 cm olan kaskta türbülans yapıyor ilave uzatma takmak gerekiyor diye okudum biryerlerde. Kullanıcı yorumlarını bekliyorum...
    Merhaba, ben önce Biadil'in servislerde takılan camını taktım, ve çok yatık durduğu için 1.85 boyla rüzgarı direkt kafaya yedim ve kısa sürede çıkartıp sattım. Sonra GP kompozit'in aşağıdaki videolarda görünen camını taktım ve çok rahat ettim, boyu daha kısa olmasına rağmen daha dik duruyordu ve rüzgar kaskımda patlamayı bıraktı. Hatta kışın bu camın üstüne bir de deflektör takıyordum, şimdilerde aynı deflektörü xmax'ın devasa ön camına da taktım, arabada gider gibi gidiyorum yağmurda filan.
    Görüntü olarak Biadil daha çok yakışıyordu bence ama işlev olarak GP benim çok işime yaradı doğrusu. Onunla rahat ettim.
    Memnun kaldığım cam aşağıda:

Bu arada gidon yükseltme aparatı soran da olmuş. Ben Gp kompozit 3 cm olanı kendim taktım, ancak takarken gidonun sol tarafından km teli çıkmıştı, taktıktan sonra sabitledim, sonra da serviste iyice sağlamladıydım. Ama o gidon yükseltme de çok işime yaradıydı doğrusu. zaten yukarıdaki videolarda yaptığım tüm değişiklik ve aksesuarlar görünüyor meraklısına ondan paylaşmak istedim. Yoksa büyük youtuber iddiasında filan değilim, amatörce çekip paylaşmıştım.

Herkese selamlar ve sağlıklı günler dilerim.
    Evde kapalı olunca, girmeyecem yazmayacam dese de insan arada bir ayranı kabarıyor...
    Motosikleti filan boş verin de şu virüs işi bir an evvel bitse de herkes hayatına geri dönse, yoksa motor filan bunlar hep yan unsur bence hayatta, sağlık olmadıktan sonra...
    Thesinner83 ve BOO_74 bunu beğendiler.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Bilgi için teşekkür ederim, şu günler bitsin de yine yollara düşelim sağlıkla, keyifle gezelim...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    [IMG][/IMG]
    SMK CRUİSER marka çantayı çok araştırdım.ama dominara olup olmadığı hakkında bilgi bulamamıştım.satıcı firmaya sorduğumda ise orjınal çanta demiri yok ama sizin becerinize kalmış dediler.bende biraz uğraşarak takmayı başardım.600 lira ortalamasında bunun kadar kalitelisini ve şekil olarak güzelini bulamadım.tamamen fiyat performans ürünü.

Motosikleti
    Alıntı pesimistt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/ierS2V.jpghttps://i.hizliresim.com/K3MCIC.jpghttps://i.hizliresim.com/KRjPCR.jpghttp://<a href="https://hizliresim.c...Ve.jpg</a></a>
    SMK CRUİSER marka çantayı çok araştırdım.ama dominara olup olmadığı hakkında bilgi bulamamıştım.satıcı firmaya sorduğumda ise orjınal çanta demiri yok ama sizin becerinize kalmış dediler.bende biraz uğraşarak takmayı başardım.600 lira ortalamasında bunun kadar kalitelisini ve şekil olarak güzelini bulamadım.tamamen fiyat performans ürünü.
    Orjinal gibi olmuş.
    Hayırlı olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal gibi olmuş.
    Hayırlı olsun
    eyvallah saolasın.normal bi çanta alsan ayrıca 450 liraya çanta demiride alman gerekiyor.bunun demirleri üzerinde var,ayrıca çantaların içinde bayada aparat var.iş görüyor yani.ben çantanın üzerindeki ve içindeki parçalarla yaptım montajı.

Motosikleti
    Alıntı pesimistt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah saolasın.normal bi çanta alsan ayrıca 450 liraya çanta demiride alman gerekiyor.bunun demirleri üzerinde var,ayrıca çantaların içinde bayada aparat var.iş görüyor yani.ben çantanın üzerindeki ve içindeki parçalarla yaptım montajı.
    Çok iyiymiş..
    Nereden aldınız?
    Özelden link veya telefon yollar mısınız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyiymiş..
    Nereden aldınız?
    Özelden link veya telefon yollar mısınız?
    n11 den aldım dostum,ben 600 e almıştım dün baktım 550 yede vardı.burdan link nasıl paylaşılıyor bilmiyorum ama google da smk cruıser yan çanta diye taratırsan çıkıyor dostum.

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Merhabalar,

Malumunuz Dominar'ın ön fren diskinde yamulma sorunu var.
    Yenilerini bilemem tabii ki ama benim 2018 Dominar'ın 2. diski de yamuldu maalesef.
    Orjinal diskin yamulmasından sıkılıp fabrika ürünü dışında bir marka taktıran var mı?

Selamlar

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Malumunuz Dominar'ın ön fren diskinde yamulma sorunu var.
    Yenilerini bilemem tabii ki ama benim 2018 Dominar'ın 2. diski de yamuldu maalesef.
    Orjinal diskin yamulmasından sıkılıp fabrika ürünü dışında bir marka taktıran var mı?

Selamlar
    Fabrika dışı yani yan sanayi yok, istersen duke 390 diski uyuyor ise ona bir bakın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)