Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bxrxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R
    Merhabalar @fatihaky,
    Ben 4 aydır işe gidip gelmek için Ninja kullanıyorum. Günde yaklaşık 100-110km yol yapıyorum. (Maltepe-gunesli) Çok uzun mesafe olmasına rağmen motorumdan memnunum.Sabah pek sıkıntı olmuyor ama akşam bütün günün yoğunluğundan sonra biraz yorucu olabiliyor. Keşke vites göstergesi olsaydı dediğim tek zaman 5.-6. vitesle giderken birden 2 ye inmem gereken otobandaki kavşak girişleri gibi yerlerde oluyor. 1-2 kere yanlışlıkla 1 e aldım çok hoş olmuyor motor haliyle öne doğru yığılıyor birden 1 e alınca ama artık alıştım emin değilsem 1 e alıp tekrar 2 ye alıyorum sıkıntı olmuyor. ER6F nin göstersinde bile vites yokmuş, herkes bir şekilde sayıyor ya da devir saatinden algılıyor, sen de alışırsın dert etme...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı fatihaky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye etmemene sebep olan etmenleri de ekleseydin keşke arkadaşım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

peki bu dediklerinizi ortalama ne kadara düzelttirebilirim ? Ve bu motosiklette beni en zorlayabilecek husus sizce ne olur ? Bilgilendirme için de teşekkür ederim.
    Ben 20 Euro ya 15 li disliyi alip kendim taktim. Montaji da kendim yaptim.
    Manetleri de 40 Euro gibi bir paraya aldim (tam hatirlamiyorum). Montaji yine kendim yaptim.
    Gaz kolu icin e-bayden R6 gaz kolunu alabilirsin. 10$ miydi neydi. Veya orijinal kolun etrafina ince bir plastik serit (plastik kelepceden) yapabilirsin.
    Henuz yapmadim.

Surada anlatiyor:
    https://www.youtube.com/watch?v=MBg8Bp14u5k

Bu arada, gidon agirligini sokmek cok zor. Biraz isitip darbeli tornavida kullanmak gerekiyor. Asiri saglam bir vida sabitleyici var.
    Belki de en iyisi orijinali hic sokmeden motorun uzerindeyken mod yapmak. Boylece gaz kolu lastiginin de yamuk monte edilip surtmesi gibi problemlerle ugrasmazsin.

Butun bu saydigim problemler gercekten kucuk seyler. Kisa vites orani disindaki detaylar insanlari pek rahatsiz etmiyor.

Bunun disinda kucuk tasarim problemleri de var:
    - Insanlar arka camurlugun tasarimini sevmiyor ve iptal ediyorlar. Halbuki oldukca fonksiyonel ve motosikletin geneline bakildiginda kotu gorunmuyor. Ama camurluga odaklanirsan her gun daha uzamis gibi geliyor
    - Gosterge tasarimi modern degil
    - Sol grenaj sarkiyor
    - Konsolda aynalarin monte edildigi yerde bosluklar var. Aynalarin titrememesi icin yapilmis tasarim aslinda. ama hata gibi duruyor. (Aynalar asla titremiyor bu arada)
    - Selenin one egimi biraz fazla.

Butun bu detaylar ninja 300 de duzeltilmis. Ona binenler de artan tork ve guc, vites oranlarinin degismesi disinda birseyden bahsetmiyor.
    orhanyor ve ibopaşa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    Eve şimdi geldim. Hemen mesajlara baktım ki bir sürü yeni mesaj gelmiş yazan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletirim. Bxrxk büyük ihtimalle aldığım taktirde ninjayı senin başını da çok ağrıtacağım çünkü anlaşılan yakınız @Hayvan söylediklerine baktım ve videolarıda inceledim gayet yapılabilir görünen makul çözümler olmuş. Teşekkürler açıklamalar için. Bu arada eve gelirken yol üzerimde bulunan bir suzuki bayisine uğradım ve inazuma yı da canlı görmek istedim. Bana biraz kaba geldi. Özellikle egzostları (ki çift koymuşlar) çok biçimsiz duruyor. Bunun yanı sıra arka frenlerde zayıf dedi satış temsilcisi. Haftaya salı bir de kawasaki bayiine gidip 2013 modellere bir göz atmayı istiyorum. Büyük ihtimalle ninja alacağım eğer etrafımdakileri de kandırabilirsem

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Tavsiyem 2012-13 2. El az km de alman bu sekilde 2000 tl kafadan kardasin ben nisan da 2012 model 715 km de 9750 tl ye aldim nokta hatasiz ve sezon sonu satsam bile aldigim fiaytdan yada cok az zararla veririm sifiri alirsan satarken zararin olur saygilar

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem 2012-13 2. El az km de alman bu sekilde 2000 tl kafadan kardasin ben nisan da 2012 model 715 km de 9750 tl ye aldim nokta hatasiz ve sezon sonu satsam bile aldigim fiaytdan yada cok az zararla veririm sifiri alirsan satarken zararin olur saygilar
    Harika bir fiyata almışsın. Her gün ilanları kontrol ediyorum ne var ne yok diye ancak şu anki fiyatlar biraz yüksek 10.500-11.500 arası 2012-2013 şöyle düşük km.li ninjalar. Biraz da şanslı olmak gerek herhalde

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    senin icin ilanlara biraz baktim istersen su ilani degerlendir pazarlik payi var diyor satici resimlerde gayet temiz motosiklet http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30541047/detay

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    rebelrider senden görüş alacağım motor parasını denkleştirdiğimde yalnız önce elimdeki piaggioyu satmam gerek. Satılır satılmaz yeşil ninjayı alacağım galiba. Etrafımdaki herkes cbr diyor ama ben ninja istiyorum. Bugün iş çıkışı buradaki bayiye gittim canlı canlı bir görmek için şansım yokmuş kapatmışlardı. Artık ben karar verdim gibi umarım pişman olmam. Motorum da satıldığı an en uygun yeşil ninjayı sizlerinde tavsiyesiyle alacağım.

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Alıntı fatihaky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rebelrider senden görüş alacağım motor parasını denkleştirdiğimde yalnız önce elimdeki piaggioyu satmam gerek. Satılır satılmaz yeşil ninjayı alacağım galiba. Etrafımdaki herkes cbr diyor ama ben ninja istiyorum. Bugün iş çıkışı buradaki bayiye gittim canlı canlı bir görmek için şansım yokmuş kapatmışlardı. Artık ben karar verdim gibi umarım pişman olmam. Motorum da satıldığı an en uygun yeşil ninjayı sizlerinde tavsiyesiyle alacağım.
    hakkin da en hayirlisi ne ise o olsun arkadasim bu gun olmadi ise yarin git yakindan gor musade ederse bayi ustune otur eger seni heyancanladiriyosa olay bitmistir
    Ercument bunu beğendi.
    2006 mondial mct 250 2009 hyosung gtr 250r 2010 kawasaki ninja 250r 2012 kawasaki ninja 250r

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bu makina yakit olarak ne yakiyor 125 lik scooterden buna gecsem sorun olurmu vitesli tecrubem yok..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu makina yakit olarak ne yakiyor 125 lik scooterden buna gecsem sorun olurmu vitesli tecrubem yok..
    http://www.yakittuketimi.net/kawasaki-ninja-250r/

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Selamlar,

Almayı düşünen arkadaşları heveslendirmek için bu hafta yaptığım Kızılcahamam gezisinden bir kaç fotoğraf paylaşayım dedim ;)

Son olarak bu da geçen haftaki Abant gezimde kaskın geldiği hal

Herkse iyi sürüşler...
    rebelrider, muratlion ve KeaSH-07 bunu beğendiler.

dunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    odunpazarindan
    dreamkiller ve atilla_hakan bunu beğendiler.

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı dunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IIIıııııııı birşey sorucam saçma olucak ama Önünüzü iyi aydınlatabiliyorumu

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    S.a Arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum forumda aradım bulamadım sürekli büyük lastik taksak ne olur gibi şeyler çıktı karşıma ninja250r fabrika çıkışlı lastikleri ne derece kalitelidir kuru zeminde ıslak zeminde nasıldır hızlı ısınıyor mu tecrübelerinizi anlatırsanız sevinirim

dunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Hayabusa, ne yazıkki farın parlaklığını biraz azaltıyor. ama hiç yolda sorun yaratacak kadar değil. Ben 3 aydır hiç çıkarmadan kullanıyorum, şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım.
    @xanka, ben arka tekerde 150'lik lastik kullanıyorum, sorun çıkarmak yerine bir çok fayda sağlıyor aslında. Öncelikle yola tutunması diyebilirim. Ani hızlanmalarda ve frenlerde stok lastiklerdeki gibi patinaj ve kayma sıkıntısı çekmiyorum, hem de virajlara girerken daha çok güven veriyor kalın lastik. İvmelenme ve son hızda da hissedilir bir fark göremedim.

bu arada motosikletimi satıyorum arkadaşlar, ilandan detaylara bakabilirsiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2012-ninja-metzeler-m5-lastik-ve-tiger-full-carbon-egzostlu-132455496/detay/

merhaba arkadaslar.

bende yeni 250r aldım. ufak bir sorum olcaktı. bunun suyunu nereden kontrol etmemiz gerekiyor. bilgisi olan arkadaslar olursa çok sevinirim. herkese şimdiden iyi forumlar.

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı kazuu58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar.

bende yeni 250r aldım. ufak bir sorum olcaktı. bunun suyunu nereden kontrol etmemiz gerekiyor. bilgisi olan arkadaslar olursa çok sevinirim. herkese şimdiden iyi forumlar.
    hayirlisi olsun kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah. soyle bir video paylasayim aciklayici olur.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a Arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum forumda aradım bulamadım sürekli büyük lastik taksak ne olur gibi şeyler çıktı karşıma ninja250r fabrika çıkışlı lastikleri ne derece kalitelidir kuru zeminde ıslak zeminde nasıldır hızlı ısınıyor mu tecrübelerinizi anlatırsanız sevinirim
    0 olarak üstunde gelen lastikler cokta kalitesiz degildir aslinda ( kuru zeminde ) cok cabuk ısınmaz ama yoluda tutar yani ama islak zemine geldimi is savurur atar aman dikkat

DarkRaider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiyom az kaldı panpa
    Honda kullanıcılar sayfasında bu videoyu paylaştım demediğini bırakmadılar anlamıyorum ninjayı millet gözlerinde çok küçültüyor şekil şekil tipler gelip trip basmaya kalkıyor

Honda mı Kawasaki mi diyen arkadaşlar buyursun açık ve net bu gün arkadaşın motoruna bindim kesinlikle kawasaki koyu bir honda fanboyuydum kesinlikle kararı değiştirdim hedef ninja 250

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=IvCarbUP7ZI
    muratlion bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    allahım sen nınja'mızı apacılerden koru yarabbım.amın.
    atilla_hakan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler