Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı 06BASKENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize cümleten iyi akşamlar arkadaşlar ismim Murat, Ankara'da oturuyorum, LYS'ye hazırlanıyorum. 1,5 aydır motosikletler hakkında araştırma yaparken burası en çok yararlandığım yerlerden birisi ve. Buradaki ortam çok güzel inşallah bende Eylül yada ondan sonra motosiklet alacağım ama cbr250r ile ninja 250r arasında kaldım (internetten bu iki motorun artıları ve eksilerine baktığımda ninja daha önde) gönlüm ninjadan yana ama alana kadar neler olur bilemeyeceğim şimdiden abilerim, ablalarım ve kardeşlerimle tanışmak istedim. Aslında ben lise 2'den beri motor hastasıyım ama ailem motora karşılardı ama babam ve annem bu sene yurtdışına gezmeye gitmişti.
    Babam orada motora binmiş sonra sana motor alalım arada bende takılırım dedi. Bende hemen motor arayışlarına başladım gerçi hemen alamayacağım (malum ehliyet filan yok) ama şimdiden motorlar hakkında bilgiler ediniyorum. Size merak ettiğim sorular olacak.

1-)Ailem motora karşı olduklarından motosiklet ekipmanlarında hangi markalar güvenilir, hangileri değil hiçbir fikrim yok yani size sorum ekipman alırken hangi markalara bakayım tavsiyeleriniz neler?
    2-)Ninja daha üstün o her açıdan belli ancak cbr250r ile fiyat farkı var bu farkı ödemeye değer mi daha sonraları sıkıntı çıkarır mı? ( ninja aklımda yokken cbr250r'nin forumunda takılıyordum orada kullanıcılar "zincirden sesler geliyor ve başka forumda da 7000'den sonra para şıngırtısına benzer ses filan geliyor" dediler çözümünü bulamamışlardı. Bu forumu baştan okuyorum 141. sayfadayım daha şu ana kadar hiç şikayetçi olanı görmedim bir tek depodan ses geliyormuş onunda çözümü bulunmuş. )
    3-)Bakımlarda ne kadar masraf çıkıyor? önceki sayfalarda hatırladığım kadarıyla 100-150 arasında bir şey tutuyormuş bu herkes için genel mi? Mesela cbr250r forumunda arkadaşların bakım masrafları bayiye göre 60-85 arasında değişiyodu (bana göre cbr250r'nin ninjadan üstün tutan birinci özellik )
    4-)cbr250r'nin depoyu fulleyince tek silindir olduğundan daha fazla km yapıyor ninja fulleyince kaç km yapar. İkisinin arasında kaç km fark var bilen var mı? (bana göre cbr250r'nin ninjadan üstün tutan ikinci özellik )
    5-)Benim boy 1.67 mi 168 mi neydi ninjada sorun yaşar mıyım?
    çok konuştum kusura bakmayın merak işte
    selam kardeşim öncelikle zehiri almışsın aramıza hoş geldin..

şöyle kısaca cevaplamaya çalışayım sorularını,

1 - Başlangıçta motora karşı çıkmayan ailenin çocuk sevgisinden şüphe ederim!! zira tehlikeli ama sevgisi tehlikesinin önüne geçmeyi başarmış bir duruma aşığız.. benden önceki arkadaş çok güzel özetlemiş.. bence 200 liralık kask, 400 liralık mont, 300 liralık bot alcağına, crash test lerden 5 yıldız almış 500 liralık kask alıp geri kalan ekipmanı daha ucuz ürünlerden seçmeni tavsiye ederim.. (rakamlar örnektir sadece)

2 - bizim ninjalarımız elbette bir süre sonra motora yeni başlayacak başka arkadaşların eline gececektir. eğer ikinci el ninja alacaksan acele etmelisin zira motor şu an değil ama yakın zamanda piyasaya düşecektir. yani hala temizi varken piyasada bulup değerlendirmek gerekmektedir. ülkemizde mantık malesef bu şekilde işliyor. sonuçta honda da kawasaki de kalitesini kanıtlamış ve fiyatlarını hak eden motorlar asla pişman olmazsın benden sana garanti

3-bakım işin kolay kısmı, eğer 2 yasından büyük temiz bir ikinci el alırsan kendi dost edineceğin ustana bakımlarını yaptırabilirsin. ve rakam 100-150 lira civarı tutar hem bu sayede kendi istediğin parçaları, yağ markasını da koyabilirsin. bakımının biraz daha pahalı yada ucuz olması bir makinanın diğerine üstünlüğünü göstermez tamamen o firmanın ülke stratejisidir.

4 - CBR 250 nin depoyu fulleyince Ninja dan daha çok km yapması ve bunun sebebinin tek silindir olması CBR ın üstün tarafı dseğil sıralı iki silindir ciğeri olan ninjanın üstünlüğüdür eğer az yaksın diyorsan sana CUP motor tavsiye ederim.

5 - benim boy 180 kilo 90 a dayandı hiç problem yok, eminimki senin içinde bir problem olmayacaktır. zaten yanlıs biliyor olabilirim ama CBR ın sele yüksekliği bizim makinalardan daha fazla..

Bir sevdaya bir tutkuya bağlanmak gibidir motor sevdası.. çok sevdiğin kız arkadasının, eşinin, dostunun, ailenin acaba gelebilecekmi? acaba ne yaptı simdi? diye sürekli seni düşünmelerini sağlayacak kadar zalim, ama senin için vazgeçilmeyecek bir sevda.. iyi düşün iyi tart.. ya normal insan gibi 4 tekere bineceksin yada 4 tekere bindiğin zaman bile motorunu düşüneceksin!! aradaki fark budur hocam

saygılar sevgiler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı ibopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar, ,İbrahim ben 25 yaşımdayım ist avrupa yakası
    Gün itibariyle aranıza katıldım, beni aranıza katın artık benim de bir ninjam var ilk motorum ve bugun ilk 30km mi yaptım
    Allah hiçbirimize kaza bela göstermesin İnş.
    Ha bide sorum var 70küsür tl ye dolan bir depo devrinde kullanırsak ne kadar gider yanıtlarsanız sevinirm
    dostum hayırlı ugurlu olsun yeni sevdan.. tekerin hep düz bassın uzun uzun km ler nasip etsin yaradan.. aileye hos geldin..

yakıt bilgisi ile çeşitli şehir efsaneleri mevcut forumumuzda incelemek lazım.. ama kısaca bahsedecek olursam 300 ile 350 km ortalamasında bir mesafe gider full depo ve normal devrinde kullanım ile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=6LzXAufM08E

birde bu gercek var süper ses almıs herifler makinadan
    ejlover bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nich@tine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    08Ninja250R,2005Honda600F,2004cbr1000rr
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu ön diskten gelen sesi konuşmuştuk. Ancak geçen hafta motoru yıkadım ve ertesi günü sanki motorun içine bikaçtane kuş kaçmış gibi cik cik lemeye başladı. Motorun sesini basıracak şekilde vede. Baya bi prey sıktım ancak düzelmedi. Disk değilde başka bi yerden mi geliyor acaba. bir çözüm lazım çünkü milletin bu orjinal kawasaki değil heralde dedikleri duydum :(
    Ses depodan geliyor olabilir mi?Ses ciktigi anda depo kapagini acmayi deneyin, ses kesilecek mi?Emin olduktan sonra asagidaki cozumu deneyebilirsiniz.Bende işe yaradı.

http://www.kawiforums.com/ninja-250r...-pictures.html

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    İstanbul Park - California SuperBike School'dan bir kaç resim
    Motorumu özledim sanırım :D

metci, KeaSH-07, nich@tine ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

nich@tine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    08Ninja250R,2005Honda600F,2004cbr1000rr
    ejlover fotoğrafları görünce ben de alsam yaw dedim.
    liste fiyatından mı aldın_?
    benim de olduğum fotoğraf var mı?
    ejlover bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Fotolar çok güzel hocam.
    Bunları halilhayabusa nickli arkadas mi cekti?
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı nich@tine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet liste fiyati evet + 1yil moron uyeligi dahil o fiyata.

Gormedim ama bi daha bakarim ;) 170kusur foto var

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar çok güzel hocam.
    Bunları halilhayabusa nickli arkadas mi cekti?
    Yok abi daha profesyonel ekipmanli kisilerdi ;)

Motosikleti
    ilk koyduğun fotoda onun ismi vardı da o yüzden sordum
    ejlover bunu beğendi.

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Park - California SuperBike School'dan bir kaç resim
    Motorumu özledim sanırım :D
    [/url]
    Sizin motoru bende özledim hocam Yalnız montu çok beğendim. Modeli nedir acaba?
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    ilk koyduğun fotoda onun ismi vardı da o yüzden sordum
    O resmi Halil'in faceinden almistim ;) Bunlar CSS'ten satin alinan fotolar.

Alıntı medsul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motoru bende özledim hocam Yalnız montu çok beğendim. Modeli nedir acaba?
    Modelini hatirlamiyorum valla etiketi de durmuyor. Dainesenin sitesinden bulursun ;)
    medsul bunu beğendi.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @ejlover

Fotoğraflar çok güzel gerçekten...
    Ninja'da siz de piste baya yakışmışsınız
    ejlover bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Yorumlarıyla bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. verdiğiniz tüyoları not aldım

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin kardeş bende yeniyim forumda bende ninja araştırırken buldum bu forumu
    motor bir zevk işidir.motor tecruben yoksa honda cbr 250de ninja 250de sana tehlikeli olabilir
    ama illaki alcam diyosan ekonominde varsa ninja al derim forever ninja bence 250 sslerde ;)
    Hoşbulduk tecrübem yok ama motoru almadan önce hondanın sürüş eğitimine gitmeyi düşünüyorum ve kendime güvenim tam.

Alıntı medsul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar Murat. İlk olarak şunu söylemeliyim, ilk motorun olacaksa ben scoter almanı tavsiye ederim. Tabii bu benim düşüncem. (Bu arada aynı yaştayız haa ) Cevaplara geçelim hadi
    1-) Aslında herkes bütçesine göre ekipman düşünür. Ama ben sana fiyat gözetmeden iyi markaları söyleyeyim. Kask için Shoei, AGV, Shark, Schubert, Nolan ve BELL öneririm. Mont, pantolon,eldiven, koruma ekipmanları(dizlik, bellik, dirsek vs..) Dainese, Alpinestars, Revit. Bot-ayakkabı için Sidi yada YDS. Bunlar benim beğemdiğim ve güvenlik açısından güçlü markalar.
    2-)Bende senin gibi CBR 250 almayı düşünüyordum. Şimdi ninja hastası oldum. Bence değer.
    3-)Her bakımda 50-60 lira fark gözüne batıyorsa hiç motosiklete başlamamanı tavsiye ederim. Niye dersen bunun benzini var, yağı var Haa bu arada 50-60 tl fazla gözüyle bakıyorsan yukarıda dediğim markalara bakma bile
    4-) İki motor arasındaki farkı bilemem ama ninja bi depo ile 300-400 arası gider diye duymuştum. Kullanımdan kullanıma değişir tabii.
    5-)Boyu sorun yapmana gerek yok
    Yardımcı olduysam ne mutlu bana :D
    Dediğim gibi ilk motorum olacak almadan önce hondanın sürüş eğitine gitmeyi düşünüyorum. 50-60 tl fark gözüme batmazda sadece merak ettiğimden sordum.

Nacizhane bildiklerim konusunda yardimci olmaya calisayim.
    -Aile motora her daim karşıdır.Hangi marka koruma kullanırsan kullan.Fakat sen yine de markadan çok bu ekipmanların seçilmesinde önemli olan diğer faktörlere bak.Örnek!150 euroluk kafanı kavuk gibi saran güzel seçilmiş bir kask yanlış alınmış 600Euroluk bir kasktan on kere iyidir mesela.(Beden tam olacak, kaskın dizaynı kafa yapına uygun olacak, oval kafa, uzun oval kafa, yuvarlak kafa)
    -Motosiklerin özelliklerine simdilik takılmaya ne gerek var ki, bu sınıfta saysan iki tane üç tane motor var.Al birini gitsin hiç önemli değil.Önemli olan sürüş becerini geliştirme yolunda doğru yolu seç kendine.Ninja kunja hoyo moyo bişey alırsın nasıl olsa, iki tekeri nası öğrenirimi düşün daha çok.
    Tabi bu başlık belli bir marka modele özgü bir başlık, dolayısıyla elbette sadece n250r ye özgü konuların konuşulması doğru tabi.
    Sevgi ve saygılarımla!(depodan gelen ses çözülüyomuş ben de geçen hafta yaptım, çıt yok depodan)
    Yardımcı olduğun için teşekkür ederim.

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kardeşim öncelikle zehiri almışsın aramıza hoş geldin..

şöyle kısaca cevaplamaya çalışayım sorularını,

1 - Başlangıçta motora karşı çıkmayan ailenin çocuk sevgisinden şüphe ederim!! zira tehlikeli ama sevgisi tehlikesinin önüne geçmeyi başarmış bir duruma aşığız.. benden önceki arkadaş çok güzel özetlemiş.. bence 200 liralık kask, 400 liralık mont, 300 liralık bot alcağına, crash test lerden 5 yıldız almış 500 liralık kask alıp geri kalan ekipmanı daha ucuz ürünlerden seçmeni tavsiye ederim.. (rakamlar örnektir sadece)

2 - bizim ninjalarımız elbette bir süre sonra motora yeni başlayacak başka arkadaşların eline gececektir. eğer ikinci el ninja alacaksan acele etmelisin zira motor şu an değil ama yakın zamanda piyasaya düşecektir. yani hala temizi varken piyasada bulup değerlendirmek gerekmektedir. ülkemizde mantık malesef bu şekilde işliyor. sonuçta honda da kawasaki de kalitesini kanıtlamış ve fiyatlarını hak eden motorlar asla pişman olmazsın benden sana garanti

3-bakım işin kolay kısmı, eğer 2 yasından büyük temiz bir ikinci el alırsan kendi dost edineceğin ustana bakımlarını yaptırabilirsin. ve rakam 100-150 lira civarı tutar hem bu sayede kendi istediğin parçaları, yağ markasını da koyabilirsin. bakımının biraz daha pahalı yada ucuz olması bir makinanın diğerine üstünlüğünü göstermez tamamen o firmanın ülke stratejisidir.

4 - CBR 250 nin depoyu fulleyince Ninja dan daha çok km yapması ve bunun sebebinin tek silindir olması CBR ın üstün tarafı dseğil sıralı iki silindir ciğeri olan ninjanın üstünlüğüdür eğer az yaksın diyorsan sana CUP motor tavsiye ederim.

5 - benim boy 180 kilo 90 a dayandı hiç problem yok, eminimki senin içinde bir problem olmayacaktır. zaten yanlıs biliyor olabilirim ama CBR ın sele yüksekliği bizim makinalardan daha fazla..

Bir sevdaya bir tutkuya bağlanmak gibidir motor sevdası.. çok sevdiğin kız arkadasının, eşinin, dostunun, ailenin acaba gelebilecekmi? acaba ne yaptı simdi? diye sürekli seni düşünmelerini sağlayacak kadar zalim, ama senin için vazgeçilmeyecek bir sevda.. iyi düşün iyi tart.. ya normal insan gibi 4 tekere bineceksin yada 4 tekere bindiğin zaman bile motorunu düşüneceksin!! aradaki fark budur hocam

saygılar sevgiler
    A.s kardeşim hoşbulduk. motoru 0 almayı düşünüyorum. Hedefimde 600cc-1000cc'lik motorlar yok. LYS hazırlanıyorum üniversiteye başladığımda hava şartları müsait olduğu sürece otobüsle gitmek istemiyorum alıp 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Bunu buldum ;)
    nich@tine bunu beğendi.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı 06BASKENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarıyla bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. verdiğiniz tüyoları not aldım

Hoşbulduk tecrübem yok ama motoru almadan önce hondanın sürüş eğitimine gitmeyi düşünüyorum ve kendime güvenim tam.

Dediğim gibi ilk motorum olacak almadan önce hondanın sürüş eğitine gitmeyi düşünüyorum. 50-60 tl fark gözüme batmazda sadece merak ettiğimden sordum.

Yardımcı olduğun için teşekkür ederim.

A.s kardeşim hoşbulduk. motoru 0 almayı düşünüyorum. Hedefimde 600cc-1000cc'lik motorlar yok. LYS hazırlanıyorum üniversiteye başladığımda hava şartları müsait olduğu sürece otobüsle gitmek istemiyorum alıp 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum.
    4-5 yıl bineceğine inanıyorsan,şeytan dürter ama alışınca büyük cc ye geçmek için neyse işte:D illa binceksen 4-5 yıl git sıfır ninja al,cbrye göre kaslı sanki 600luk kadar olmasada iyi görüntü her türlü gideri var.4-5 yıl binmem falan diosan aslında hysong da olur.ama sen sıfır almayı düşünüyorsun titizsin yani çak bi ninja şimdiden hayırlısı olsun ;)
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Uğur Hocam senin motoru hala teslim etmedilerse ben sana buldum
    Ellerinde şuan mevcutmuş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8645410/detay/

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Uğur Hocam senin motoru hala teslim etmedilerse ben sana buldum
    Ellerinde şuan mevcutmuş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8645410/detay/
    Çook teşekkürler Kadir Ama 50. yıl serisi getirdi burası da tercihimi beyaz'a çevirdim. Onu bekliyorum hala =D Görürsen haber verirsen sevinirim ;)

Arkadaşlar bi konu açtım ama kimse tiklemedi bi yardımcı olsanız da şu sorunu bi çözsek http://www.motosiklet.net/forum/mark...-shark-mi.html

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi forumlar
    Çok zamandır mt takipcisiyim A2 ehliyetimi edindim sıra motor almaya geldi,
    çok zamandır ,yani alacaklıyım yorumlarınızdan epeybi
    1. Başlangıç motorum olarak almayı düşündüğüm kawa 250r modelini 0 km almayı düşününüyorum bu konuda tavsiyeleriniz olursa ltfen.
    2. Motora Performans egzozu için türkiyeden rahatça edinebilecemeğim egzoz çeşitlerili ,avantajları ve aralarındaki farklar neler?
    3. Ankara içi korumalık satan moto maazaları için tavsiye , internet üzerinden sipariş etmeyi tercih etmiyorum.
    4. alacağım aksesuvarları ejlover a taktırıcam kaç aydır yorumlarını okuyorum 2 derece miyop oldum
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı E_N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar
    Çok zamandır mt takipcisiyim A2 ehliyetimi edindim sıra motor almaya geldi,
    çok zamandır ,yani alacaklıyım yorumlarınızdan epeybi
    1. Başlangıç motorum olarak almayı düşündüğüm kawa 250r modelini 0 km almayı düşününüyorum bu konuda tavsiyeleriniz olursa ltfen.
    2. Motora Performans egzozu için türkiyeden rahatça edinebilecemeğim egzoz çeşitlerili ,avantajları ve aralarındaki farklar neler?
    3. Ankara içi korumalık satan moto maazaları için tavsiye , internet üzerinden sipariş etmeyi tercih etmiyorum.
    4. alacağım aksesuvarları ejlover a taktırıcam kaç aydır yorumlarını okuyorum 2 derece miyop oldum

Ankara'da Ulusan Motor'dan istedigniz marka model ekipmani temin edebilirsiniz. Ellerinde Dainese, Revit, Shoei, Arai, AGV, v.s. onde gelen markadalarin pek cok modeli hazirda var.

Daha ucuz yollu malzemeleri de MOTOMAX Outlet'te bulabilirsiniz. Siz internetten bakip secin kafanizda belli modellerle gidin daha verimli olur.

Motosikleti
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çook teşekkürler Kadir Ama 50. yıl serisi getirdi burası da tercihimi beyaz'a çevirdim. Onu bekliyorum hala =D Görürsen haber verirsen sevinirim ;)
    Keşke 50.yıldan vazgeçmeseydin, daha şık duruyor
    Tabi karar senin Ben beyaz bulursam haber verir, görevimi yaparım
    ejlover bunu beğendi.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ejlover

bırak r1 sevdasını al bir r6 beyaz istediğin kadar da aksesuar gömersin sen ona,(bu sana 2.söyleyişim bunu)
    senin gibi meraklı bir kardeşim aldı 2012 memnunmusun r6 dan sonra dediğimde "yazık çöpe attık 10bini "dedi.ayrıca çekiş kontrol sistemine daha alışamadım diyor "altımdan biri motoru çekiyor gibi oluyor virajlarda ya da arkadan biri vurdu sandım ilk başıma geldiğinde "dedi.kısmetse Tr dönünce benimde test etme imkanım olacak inşallah 2012 yi.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89020371/detay

hep beyaz r6 görünce sen geliyon aklıma siyah olsa ben düşünürdüm ama beyaz bu senlik.aklında dursun...

selamlar Bakü den.

hafta sonu gelebilirim.özledim ninncaaaa mı
    ejlover bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler