Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    yere daha iyi tutunan orjinal ebatlara sadık kalbileceğim bir lastik almayı planlıyorum. 900 liraya da cıkmayı düşünmüyorum. sanırım dream kardeş almıştı fuardan 400 liraya pirelli. o civarlarda bişi almayı planlıyorum. heralde bende pirelli taktırcam..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rio sen yapma bari.. Tubeless lastik takmak zorundasin motoruna baska bir alternatifin yok.. Pirelli sport demon i begenmedinmi??

Ben onlere 34 arkaya 36 vuruyorum orta sertlikteki amortisor ayariyla..
    ön 34 arka 36 ne yaptın yahu...

28 - 32 bas lastiklere. artçılı kullanıyorsan arkaya daha fazla basman gerekir sadece

kitapçığa bir bak.

davul gibi sert olur o lastikler, nasıl kullanıyorsun motoru o halde

---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:52 ----------

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cc michlean takmış,biri pirelli dimond ,arkadaslarda metzeller tak diyor. çok kararsız kaldım yaaa. bu hafta da lastik işini halletmeyi düşünüyodum. Arkadaslar destek verin lütfen her türlü önerilere açığım. CCman dostum kaç para verdin dubleks lastiklerine ? birde şunu merak ediyorum arkadaslar; dubleks lastik daha mı iyi tutunuyor yola yoksa daha mı zor patlıyor?yada herikisimi ?

benim kişisel tercihim pirelli yada michelin yönünde olurdu. bu iki marka otomobil lastiklerinde de başarılı.

bütçen kısıtlıysa alablieceğin en uygun lastik michelin pilot aktiv olabilir. uzun ömürlü. ıslak ve kuru zeminde başarılı. lastikler çabuk ısınıyor. ben taktıralı 17binkm oldu. halen çok iyi durumdalar.

Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rio sen kendi tercihini kendin yapacaksin,fiyat -kendi sürüş tarzın-bu işe ayırabileceğin nakit-bulunduğun ya da sürdüğün yolların yapısı.
    mesela sert sürüyorsan seni iyi durdurabilecek virajlarda daha fazla yatarak daha hızlı sürmek aynı zamanda konfor gibi niyetin varsa orta sertlikten daha yumuşak tip bir lastik.ya da güncel kullanım icin işe git gel gibi mesela orta sert bir lastik.bir de lastik üzerine ne kadar yük binecek,yük endeksi vs...
    marka tercihi sana kalmiş.herkezin ilgi duyduğu beğendiği bir marka vardır.ben lastikleri 950 ye aldım.balans montaj dahil- buz motor kabataş tan.
    üzerinden söktüğüm irc lastikler 2011 12 ay imalat.6km kullandim düşünen arkadas varsa yenisinin yarı parasına veririm

Dubleks lastik ne demektir?
    Lastik pazarında hatalı olarak kullanılan bir çok tabir vardır. Bunlardan biri de
    “dubleks lastik” tanımıdır. Burada anlatılmaya çalışılan aslında iç lastiksiz bir
    lastik cinsidir. İç lastiksiz anlamına gelen ingilizce “tubeless” (tyubles) sözcüğü
    halk dilinde dubleks olarak değiştirilmiştir. İç lastiksiz lastikler iç lastikli lastiklere
    göre daha iyi performans vermelerinin yanında "delinme anında havanın aniden
    kaçmasına engel olduklarından dolayı hayati bir önem taşırlar" olay bu

bu gün karbon fiber e devam ettim biraz daha şekil değişti.
    şekil 1 a
    http://img32.imageshack.us/img32/538...2040500450.jpg

Uploaded with ImageShack.us

sekil1 b
    http://img821.imageshack.us/img821/1...2040500453.jpg

sıra radyatör önü ızgara yapmaya geldi...
    Hocam anahtarlığa bir nazarboncuğu takıver.

maaşallah çok yakışıklı olmuş motor.

eline sağlık.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön 34 arka 36 ne yaptın yahu...

28 - 32 bas lastiklere. artçılı kullanıyorsan arkaya daha fazla basman gerekir sadece

kitapçığa bir bak.

davul gibi sert olur o lastikler, nasıl kullanıyorsun motoru o halde
    Valla hocam gayet de güzel kullanıyorum Ama kitapçığa tekrar bir bakıp duruma göre lastik havalarını indirebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Alıntı Karate_Tıger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum ( Dreamkiller ) bu arada sorununda nereden kaynaklandığını bulmuşsun çok sevindim ebaydan daha karlı gözüküyor mutlaka 20 dolar gibiyse parçalar söylemiş olduğun gibi çok kazık bakalım bu işin sonu nereye kadar gidecek :(
    Serkan teşekkür ederim.. Neyseki problemi hallettik.. Bu arada Z Moto nun fiyat politikası yıllardır eleştirilen bir konudur zaten o yüzden insanlar E-Bay i yarattı diyorum ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

rio sen kendi tercihini kendin yapacaksin,fiyat -kendi sürüş tarzın-bu işe ayırabileceğin nakit-bulunduğun ya da sürdüğün yolların yapısı.
    mesela sert sürüyorsan seni iyi durdurabilecek virajlarda daha fazla yatarak daha hızlı sürmek aynı zamanda konfor gibi niyetin varsa orta sertlikten daha yumuşak tip bir lastik.ya da güncel kullanım icin işe git gel gibi mesela orta sert bir lastik.bir de lastik üzerine ne kadar yük binecek,yük endeksi vs...
    marka tercihi sana kalmiş.herkezin ilgi duyduğu beğendiği bir marka vardır.ben lastikleri 950 ye aldım.balans montaj dahil- buz motor kabataş tan.
    üzerinden söktüğüm irc lastikler 2011 12 ay imalat.6km kullandim düşünen arkadas varsa yenisinin yarı parasına veririm

Lastik pazarında hatalı olarak kullanılan bir çok tabir vardır. Bunlardan biri de
    “dubleks lastik” tanımıdır. Burada anlatılmaya çalışılan aslında iç lastiksiz bir
    lastik cinsidir. İç lastiksiz anlamına gelen ingilizce “tubeless” (tyubles) sözcüğü
    halk dilinde dubleks olarak değiştirilmiştir. İç lastiksiz lastikler iç lastikli lastiklere

şekil 1 a

sekil1 b

yok artık löbraaamm!!! CC ne ettin abi çok güzel yahuu Nazar boncugunu haketmiş sonuna kadar bu makina!!

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition

şekil 1 a

sekil1 b

Abi ne yapmışsın makiniya ya süper olmuşşşş valla Güle Güle bin
    Hondaaaaaaaa

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne yapmışsın makiniya ya süper olmuşşşş valla Güle Güle bin
    tahtaya vur tahtaya

Herkese selamlar...

Hayalimdeki makine ninja 250R ancak kafamda birkaç soru var.
    1.si bu motorda artçı varken sürüş nasıl etkileniyor, artçının rahat olduğu söylenebiliyor mu?
    2.si de çanta takılıp takılamadığı konusu :/

Motosikleti
    Ccman bende ön cama karbon yaptırmak istiyorum. Nerde Nasil yaptirabiliriz yardımcı olursan mutlu olurum.
    Hondaaaaaaaa

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam gayet de güzel kullanıyorum Ama kitapçığa tekrar bir bakıp duruma göre lastik havalarını indirebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Serkan teşekkür ederim.. Neyseki problemi hallettik.. Bu arada Z Moto nun fiyat politikası yıllardır eleştirilen bir konudur zaten o yüzden insanlar E-Bay i yarattı diyorum ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

yok artık löbraaamm!!! CC ne ettin abi çok güzel yahuu Nazar boncugunu haketmiş sonuna kadar bu makina!!
    Olay sadece konfor degil; 28 basmaniz gereken lastige gidip 34 basarsaniz guvenliginizi tehlikeye atmis olursunuz. Lastigin patlama riskini arttirmaktan tutun, yol tutusunu azaltmaya sekmeye neden olup kaymasina sebep olmaya kadar bi dolu riski var. Birakin kitapcigi 28'e indirin basinci.
    tekhancer bunu beğendi.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı G.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar...

Hayalimdeki makine ninja 250R ancak kafamda birkaç soru var.
    1.si bu motorda artçı varken sürüş nasıl etkileniyor, artçının rahat olduğu söylenebiliyor mu?
    2.si de çanta takılıp takılamadığı konusu :/
    1) artçı varken sürüş konforu beklemeyin. yani artçı selesi var ama göstermelik. artçı ile uzun yol yapmanız zor.
    2) çanta takmak mümkün değil. ben kendi motorum için yan çanta demirleri yaptım ama çok çetrefilli bir iş. google'da ninja 250r nasıl sport touring yapılır diye aratın konu başlığı çıkacaktır.
    rio_mavi bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    istanbulda ikamet eden arkadaşlar Müsait bir zamanda toplanalım. Hem tanışır hemde bilgi alış verişinde bulunuruz.
    rio_mavi bunu beğendi.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    ninja 250
    sizin yakıt değerleriniz lazım,

bugün kendiminkini bi hesapladık 5.150 litre 100 km de çıktı fazla değilmi bu, yani 1 depo benzinle 330 km gidiyor. bele kalbime bi sancı saplandı

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin yakıt değerleriniz lazım,

bugün kendiminkini bi hesapladık 5.150 litre 100 km de çıktı fazla değilmi bu, yani 1 depo benzinle 330 km gidiyor. bele kalbime bi sancı saplandı
    Kosmeden 1 depo ile 300-350 gidiyor. Full kösüş 400km. ;) Normal yani panik yok

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ccman bende ön cama karbon yaptırmak istiyorum. Nerde Nasil yaptirabiliriz yardımcı olursan mutlu olurum.
    selam Atilla
    ben ilk kısmı fatih aksaray da küçüklanga caddesinde dün ki kısmı maslak sanayide yaptırdım.
    ama sadece cam diyorsan metresi 20lira olandan da yaptırsan olur bunu kendinde yapabilirsin saç kurutma makinesi ile ısıtıp.ama 3M dyno orjinal karbon fiber folyo yaptırayım dersen metresi 100 lira çok daha esnek bir malzeme ve görüntü farklı daha kaliteli. sanırım onu da 30-40 a yaparlar.gerek olursa yardımcı olurum.

bu arada beğenisini belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.darısı sizlerinde başına olsun.
    başka fikir ve düşünceniz olursa paylaşırsanız sevinirim.mesela radyatör önü siyah bir muhafaza olursa sanki iyi olacak gibi geldi bana da .bu forumda bir arkadaşım vermişti bu fikri.bunu deneyen yapan birisi varmi aranızda.sanki oraya da siyah bir tel delikli saç vb malzeme ile kapatırsak o cılız egzost boruları da ortadan kalkar diye düşünüyorum.fikri olan ?

yakıt demiş bir arkadasım ona da cevap vereyim dün depoyu doldurdum 156 km de 42 lira yakmış.ama bu akrapoviç in cazibesine kapılıp gazlamamdandır.18 krş a kadar düşmüştü.sonuçta bu sürüşe göre değişen bir durum.ne kaaa ekmek o kaaa köfte misali.

sonuç olarak akrapoviçten sonra motordan memnunum.susturucu kitini söktüm .egsozt sesi motor sesini kesiyor bu da altınızdaki motorun 250cc olduğu hissini kafanızdan siliyor.lastikten sonra alınacak ikinci parça.hepinizin sahip olması dileklerimle.

saygılar.

Motosikleti
    selam Atilla
    ben ilk kısmı fatih aksaray da küçüklanga caddesinde dün ki kısmı maslak sanayide yaptırdım.
    ama sadece cam diyorsan metresi 20lira olandan da yaptırsan olur bunu kendinde yapabilirsin saç kurutma makinesi ile ısıtıp.ama 3M dyno orjinal karbon fiber folyo yaptırayım dersen metresi 100 lira çok daha esnek bir malzeme ve görüntü farklı daha kaliteli. sanırım onu da 30-40 a yaparlar.gerek olursa yardımcı olurum.

saygılar.
    Tşk ederim müsait bi zamanımda mod olayına bende giricem. Saygılar.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    ninja 250r
    yakıt konusunda birkeresinde depoyu fulleyip uzun yola cıkmıştım. 430km civarı yol yaptım. depoda hala benzin vardı diplerde.bunun son 30km side şehir içinde geçmişti. bu yaz tekrar bir yakıt değerlendirmesi yapcam uzun yolda. şehir içinde de 300 km gidiyorum tek depoyla. ışık anca yanıyor. ama benim avantajım işe gidip geldiğim yol genelde tenha oluyor dur kalk yapmadan asılıyorum gaza.sabahları işte köprü trafiği genelde benim yakıtı bitiren.

Buarda yarın lastik araştırmasına giricem kadıköyde. belkide yarın taktırtabilirimde lastikleri. sizlerlede paylaşırım güncel bilgileri...

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buarda yarın lastik araştırmasına giricem kadıköyde. belkide yarın taktırtabilirimde lastikleri. sizlerlede paylaşırım güncel bilgileri...
    yeni papuçların şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    ninja 250r
    eywallah cc kardeş

Motosikleti
    Kaç lt benzin aliyor arkadaşlar bizim depolar. Kullanim klavuzunda varmı ben mi göremedim bilemiyorum.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    ninja 250r
    sanırım 16 ya da 17diydi.

Motosikleti
    Dün benzin ışığı yanp sönmeye başlamıştı ara ara. Bende yolda kalma korkusundan gittim hemen fulledim yaklaşık 12 lt benzin aldı. Hemen hemen 4 lt kadar daha varmış sanırım içinde.
    Hondaaaaaaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler