Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ninja 250R-2010
    peki arkadaşlar belirttiginiz markaların hangi seri lastiklerini secmeliyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Metzeler Lasertec nasıl mesela?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

ayrıca neden Michelin Pilot Activ daha pahalı? daha iyi bir lastik mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

ayrıca arka genişligi arttırıp 140/70 17 takarsam öne ne takmam gerek? çok sordum kusura bakmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    ben pilot activ kulanıyorum. geçen sene fuarda indirimli almıştım. arka 140 17 70 - ön 110 17 70. gayet memnunum. IRC'lere göre kat kat daha iyi, çabuk ısınıyor ve iyi yol tutuyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    One dokunmayin ebad olarak ayni kalsin.

Metzeler M5 ve M3 almiicaksaniz bosverin. Michelin pilot serisi iyidir. Ancak michelinler daha dar oluyor unutmayin. 150lik michelinler 142mm genisliginde. Bu durumda overcloud'un kombinasyonu makul.

Bridgestone'da bt091-92, 020-21 serileri guzel ama 140in uzerine cikmayin bunlarda.

Pirelli rosso ii'den cok memnunum ben. Metzeler m5 muadili.

Conti'den uzak durun sert lastikler onlar hep.

Onu 120yapmayin capi degisir hiz gostergeniz yanlis calisir. Onde zaten genisletmek daha gereksiz ve riskli.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Arkadaşlar ben arakdaşımın ninjasını kullanıyodum sürekli, oda benden tavsiye ile aldı lastiklerini. türkiye yollarına en uygun lastik pirelli sport demon.

Ninjayıda bilirsiniz benim tasarladığım stickerlarla kaplı yeşil ön cam falan.

Gerçekten samimiyetimle tarafsız oalrak söylüyorum alabilceğiniz en uygun pirelli sport demon bu kanıyada nereden ulaştım derseniz:

-1,5 senedir asya 200gy kullanıyodum ve pirelli sport demon lastik takmıştım. Aynı motosiklet tamamen herşeyi aynı olan bir arkadaşımda michelin pilot takmıştı. ikimiz 1-2 turluğuna kendi motosikletlerimizi değiştirdik ve sonucunda çıkan sonuç şu şekilde.

Ben viraja kendi motorum gibi girdiğim her sefer ön lastik bıraktı, ıslak zeminde bi ara gerçekten düşeceğimi sandım çünkü çok iyi ve çin malı ile kıyaslanamayacak olsada pirelli sportdemonla arasında çok fark olan bir lastik olduğunu anladım
    Benim motosikletten inen arkadaşım ise motosikletin frenlerine bişey mi yaptığımı sordu, gerçekten ön lastiği kaydırmayı denemiş ve başaramamıştı.

Metzeller tecrübem yok yorumda bulunamam ama pirelli alınabilecek en iyi lastik BKZ: Ducati, yamaha orjinal lastikleri ( motosiklet fiyatı konusunda yüksek kaliteden ödün vermeyen markalar)
    Ninja 250 nin lastiklerinin kötü olmasının nedeni zaten çok az kar edilen bir motosikletten daha fazla maliyet çıkarmamak.

İyi forumlar.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli rosso ii'den cok memnunum ben. Metzeler m5 muadili.
    Dostum peki pirelli Rosso II veya Sport Demon alacaksak arkayı 140/70/17 taktıgımız takdirde herhangi bir sorunla karsılasmayız mı diyorsun bu durumda? yoksa gidip efendi gibi orjinal ebatımı almayı önerirsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Bu arada pazar günü fuarda olacak olan ninja 250 kullanıcısı varmı? özellikle lastik bakacak olan? iki kişi pazarlık sansı daha yüksektir unutmayın

Motosikleti
    Ninja 250R-2010
    Fuardaki lastik fiyatlarınıda yazarsanız gidemeyenlere rehber olur

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Olur tabiki.. Bu konuda sizinle bilgi paylaşırım..

Bu arada asık oldum evet yanlıs okumadınız.. W800 e asık oldum.. süper bir makina.. Klasik görüntüsü beni acaip cezbetti keske kawasaki standı olsaydı fuar da bu makinayı yakından incelemek isterdim doğrusu..

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum peki pirelli Rosso II veya Sport Demon alacaksak arkayı 140/70/17 taktıgımız takdirde herhangi bir sorunla karsılasmayız mı diyorsun bu durumda? yoksa gidip efendi gibi orjinal ebatımı almayı önerirsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Bu arada pazar günü fuarda olacak olan ninja 250 kullanıcısı varmı? özellikle lastik bakacak olan? iki kişi pazarlık sansı daha yüksektir unutmayın
    Yalnız sport demon ile rosso 2 arasında ciddi fiyat farkı olur. Sport demon, pilot activ ve lasertec diğer serilere göre daha ucuz olur. Ön lastiğim geniş olsun diyenler için de rosso 2 nin 120/60 yanağı var türkiyede şimdilik.(200€)
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sport deamon'ın gerçek ölçülerine bakmadım, bi şey diyemem. Ama imkanınız varsa almışken rosso ii almanızı öneririm kuru yol performansı çok daha yüksek. Eğer yağmurda falan da kullanıyorsanız ki ben kullanmadığım için tercih etmedim sport deamon daha iyi bir seçenek. dediğim gibi 140 alırsanız lastik çapı her halükarda değişecek. Görüntü ise değişmeyecek. O yüzden orjinal ebada sağdık kalmak en doğrusu bence hem de daha ucuza alırsınız lastiği ;)

Motosikleti
    ninja 250
    konuya alakasız biryerden dalıcam şimdi,kaç kmde bir yağ değiştirmem gerekiyor?,zincir temizliği ve yağ değişiminden başka kendi yapmam gereken bakımlar varmı ?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya alakasız biryerden dalıcam şimdi,kaç kmde bir yağ değiştirmem gerekiyor?,zincir temizliği ve yağ değişiminden başka kendi yapmam gereken bakımlar varmı ?
    motoruna verdiğin değere bağlı 35tl cok deil diyorum 2.000km de bir değiştiriyorum kafam rahat motorum rahat 10.000devir çeviriyorum sonuçta
    Zippo's bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    ninja 250
    be a.k. alper ben ne demişim sen ne diyosun

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    be a.k. alper ben ne demişim sen ne diyosun
    esas ben ne demişim sen ne anlamışsın aklı olan motoruna değer veren 2.000km 1 değiştiri bu tip aletleri diyorum tabi senin içinde 10.000km 1 değiştirsem kesşke aşkı olduğundan çıkışıyosun adamı deli ediyosun
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herkese selamlar, bu pazar motosiklet fuarı ile birlikte sezonun resmi açılışını pazar kahvaltısıyla yapalım dedik.
    Pazar sabahı önce ortaköyde kahvaltımızı yapıp sonrasındaysa fuara gidecek arkadaşlarla fuara geçeceğiz.böylece sezonun resmi açılışınıda yapmış bulunacağız herkesi bekleriz!
    buluşma noktası: Avcılar metrobüs insa lisesi arkası (e-5 kenarı) =Saat 10:00! 10.15de teker döner!
    11 gibi ortaköyde oluruz, ortaköye daha yakın olan arkadaşlar direk kahvaltı mekanına geçip bizi orada karşılayabilir.
    2.buluşma noktası:Suadiye marmaris cafe saat 11:00
    Kahvaltı sonrasında sahil yolundan geze geze yeşilköydeki cnr expo fuar alanına gidip fuarı dolaşacağız.Fuara gitmiş olan yada o kadar vakti olmayan arkadaşları yinede kahvaltı için bekleriz.

Suadiye marmaris cafe iletişim bilgileri:
    Cafenin yeri çok basit Ortaköyde Muallim Naci Caddesinde no:16
    cafe tel:+90 (212) 258 53 48
    http://suadiyemarmarisortakoy.turkiy...om/default.asp
    Facebook Etkinlik Sayfası:
    http://www.facebook.com/events/379585718718947/
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

dentcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    Fuarda forum sitemizin ne kadar güçlü olduğunu gördüm.... Kurucu ve yönetici arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.... Ceplerinden harcadıkları her kuruş gani gani dönsün onlara.... her gece sayenizde güzel vakit geçiriyorum... Müptelasıyım yani.....
    ejlover bunu beğendi.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Arkadaşlar ninja 250 r egzantrik gergisi fiyatını bilen varmıdır nereden bulabilirim

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Selam beyler,

Sport Demon aldım Yani Motor Ustamın tavsiyesi ile orjinal ebatta aldım ve 400 liraya anlastım. Michelin pilot active 440 TL, Bridgstone Battlax 470TL idi ve Metzeller de ebat yoktu. sanırsam mantıklı birsey yaptım bakalım zaman gösterecek. Bu arada tüm lastik firmaları Fuara özel %20 indirim yapıyorlardı sadece Bridgstone %15 indirim yapmıstı. güzel bir fuar oldugunu soylemeliyim ama kawasakinin standının olmadıgını bilerek gittiğimden dolayı biraz buruktum.. ama Fuardan iceri girince ilk kattaki ıvır zıvır standlarını gecip üst kata cıktıgında ana salon girişinde kırmızlar icinde durmakta olan 1199 Paningale yi görünce birden modum degisti bugün işe gitmeyip motorun üstünde mesai yapacagım Ducati bence fuarın yıldızı idi özellikle Paningale ve 848 Evo süperdi.. Bu arada Yenilenmiş Monster ve Multistrada diger güzelliklerdi.. BMW standına agzım yamula yumula gittiğimde ise S 1000 RR hadi atla gidelim diyordu adeta.. ama 70 bin liram olmadıgı icin yok ben almim saol demekle yetindim. Japonların standı her zamanki gibi kuru kalabalıkla doluydu o yüzden cok zevk aldıgımı soyleyemeyecegim o standlarda sadece Suzukinin Hayabusa nın yanına getirdiği Hayabusa Drag Special makina "sen motorsan ben neyim" sorusunu kendime sormama sebep oldu..

uzun lafın kısası güzel bir Fuar oldu.. Seneye Kawasakinin da katılımı ile daha da güzel olacagını düşünmekteyim.

EDIT : Bu arada bazı firmalar 250 cc ve altına uygulanan düşük ÖTV nedeni ile 250 cc ss tasarımı yapmıslar. Arora 250 CC bir SS yapmıs bana cok ucuz geldi... motor sekil ama birşeyler eksik idi üzerine oturdugunuzda bir kawa, hyo yada honda nın 250 cc lerine binen biri icin birşeylerin eksik oldugunu hemen hissediyorsunuz. ama Bumoto diye taywandan ithal edilip beylikdüzü gürpınar da montajı yapılan bir markada 250 cc ss de vardı fuar fiyatı 8000 TL civarı idi bu makina fena degildi işte. arastırmakta fayda var diye düsünmekteyim. görüşmek üzere

Power led farları yeter

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja

---------- Post added at 02:33 ---------- Previous post was at 02:30 ----------

,
    Felon bunu beğendi.
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

ninja dediğin yeşil olur

tutku1982 ve overcloud bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler