Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Gayet normal birde azi kapali vardir bi yerlerde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı fyildirok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu göremedim :( Nedir peki bunlar?

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün motorumu ilk kez yıkayıp zinciri yağladım

Yalnız yıkarken motorun altında ucu açıkta iki adet hortum farkettim. Bunların işlevi nedir acaba?
    (Tam orta altta uçları açık ve yere bakıyor, birinin ucundan mavimsi yeşil renkte koyu bir sıvı damladı damlayacak durumda; normal mi bu?)

onlar tahliye hortumu,pisliktir atıkdır fazla benzin tahliye vs...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı fyildirok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu göremedim :( Nedir peki bunlar?

Tamamdır, teşekkürler Kılavuzda da göremedim daha önce de gözümden kaçmış bi an panik oldum :p

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:42 ----------

Bu arada dün ahlatlıbel'in ordan İncek'e doğru 17:20'de beyaz bir ninja geçti. Mont falan sihaytı, o orkadaş burda mı? İşin komiği ben arabayla gidiyordum selektor atıp korna çaldım ama sonra dınk etti naapıyorum diye

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı sigaraöldürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zmoto yla görüştüm,
    ön arka fren balatası na ayrı ayrı 135+135 lira fiyat verdiler
    ben temin edersem parçaları montaj için 50 lira işçilik ücreti söylediler.

birde balataları kontrol ederken dikkat ettimde onları tutan büyük gri aksam oynuyor biraz,arkadaki öndekine göre daha fazla oynuyordu. bu normal midir ?
    çifti 120 - 130tl civarı goldfren marka balatalar var. karbon - seramik. tavsiye ederim, motoplus'ı arayıp sor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

yok mu gomme sinyal taktiran satan yer bilen =)

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Disk kilidi alacağım arkadaşlar da kaç mm olması gerekiyor?

http://www.hudsonderi.com/?urun-2207...torsiklet.html
    ya da
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2204...torsiklet.html

artçı selesinin altına sıgabilecek bir şey arıyorum arkadaşlar. Uyar mı bunlar?

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Bugün sabahtan 5000km bakımımı yaptırdım, ön balata bitikmiş, onu da değiştirttim. Biraz daha beklesem ön diski çizecekmiş, neyse ki sizlerin de uyarısıyla fazla masraf çıkarmadan hallettirdim. Benden önceki sahibi hep okul ev arasında kullandım demişti, İstanbul trafiği balatayı çabuk bitirmiş sanırım. Motul 300V yağ istedim ama ellerinde Motul 5000 varmış, ısrar etmedim. Bakım boyunca başında dikildim. İlginçtir, motor sabitleme civataları epey gevşemiş, hepsini tekrar sıktılar.
    Zincir temizleme aparatı vardı, çok hoşuma gitti. Zinciri içine alan fırçalı ve hortumlu bir sistem. Askıda tekerleği çevirmeye başlıyor, hortumun bir ucundan Würth'ün temizleme spreyini sıkıyor, alttan simsiyah yağlı kirli pislik akıyor. Öyle bir aparat piyasada bulursam mutlaka alacağım.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Disk kilidi alacağım arkadaşlar da kaç mm olması gerekiyor?

http://www.hudsonderi.com/?urun-2207...torsiklet.html
    ya da
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2204...torsiklet.html

artçı selesinin altına sıgabilecek bir şey arıyorum arkadaşlar. Uyar mı bunlar?
    yuuhhh 50 tl mi,disk kilitleri adanada 10 tl 15 tl
    madem disk kilidi alacaksın benim tavsiyem alarımlı disk kilitleri var onlardan al derim pilli alarmlı

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuuhhh 50 tl mi,disk kilitleri adanada 10 tl 15 tl
    madem disk kilidi alacaksın benim tavsiyem alarımlı disk kilitleri var onlardan al derim pilli alarmlı
    Hocam maksat sinemadayken falan millet ileri geri götürmesin motoru. Alarm'lılar daha büyük o nedenle çok girmek istemedim o işe

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    alarmsızdada şöyle bi dezavantaj var,motoru ileri geri götürmek istediklerinde kilidi görmezler ve kilit sona geldiğinde tık diye diskini yamultur ama alarmlı olursa en küçük harekette alarm çalıcağı için uğraşmama motoru ellememe ihtimalleri yüksek

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam maksat sinemadayken falan millet ileri geri götürmesin motoru. Alarm'lılar daha büyük o nedenle çok girmek istemedim o işe
    Bence ninjaya kaliteli kilit sistemi iyi bi disk kilidi al. 12 binlik motor sonuçta. ben bunu kullanıyorum geçen ay 65 e aldım. 20 liralıkların güvenliği konusunda emin olamadım. Ama alarımlı olanları faydalı olabilir. Çünkü En büyük korkum anlamıyan bi hanzonun motora oturup ileri geri ittirip balataları kırıp zarar vermesi..

http://www.anesmotor.com/?urun-151-L...sk-Kilidi.html

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ninjaya kaliteli kilit sistemi iyi bi disk kilidi al. 12 binlik motor sonuçta. ben bunu kullanıyorum geçen ay 65 e aldım. 20 liralıkların güvenliği konusunda emin olamadım. Ama alarımlı olanları faydalı olabilir. Çünkü En büyük korkum anlamıyan bi hanzonun motora oturup ileri geri ittirip balataları kırıp zarar vermesi..

http://www.anesmotor.com/?urun-151-L...sk-Kilidi.html
    alarmsızdada şöyle bi dezavantaj var,motoru ileri geri götürmek istediklerinde kilidi görmezler ve kilit sona geldiğinde tık diye diskini yamultur ama alarmlı olursa en küçük harekette alarm çalıcağı için uğraşmama motoru ellememe ihtimalleri yüksek
    Anlamayan zaten debriyajı sıkıp ilerletmez diye düşündüm ama belli olmaz tabii Bu konularda haklısınız Alarmlı alalım o zaman

Peki kaç mm olması lazım min.?

CBP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...di-pmu349.html

biz bundan almıştık. gayet güzel bir kilit kaliteli.

motomax ten alabilirsin. fiyatlarıda uygun bence. takması çıkarması kolay. ninja 250r yede oluyor.

gene bacagimi yaktim bugun ikinci kez, two bros hayirli gelmedi bana.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı CBP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...di-pmu349.html

biz bundan almıştık. gayet güzel bir kilit kaliteli.

motomax ten alabilirsin. fiyatlarıda uygun bence. takması çıkarması kolay. ninja 250r yede oluyor.
    Sagol Onur, sanirim Ulusan'in elinde de vardi ordan alirim o zaman ;) Bu h.ici bu taraflara ugrarsan goruselim abi. Tatilden yeni dondum arayamadim bi turlu firsat bulup :(

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çifti 120 - 130tl civarı goldfren marka balatalar var. karbon - seramik. tavsiye ederim, motoplus'ı arayıp sor.
    motoplus hangisi oluyor

netten baktım ama fuar la ilgili şeyler çıktı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

buldum şimdi sağol = )

şu kısım oynuyor biraz bende. bu normalmidir peki ?

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı gurcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sabahtan 5000km bakımımı yaptırdım, ön balata bitikmiş, onu da değiştirttim. Biraz daha beklesem ön diski çizecekmiş, neyse ki sizlerin de uyarısıyla fazla masraf çıkarmadan hallettirdim. Benden önceki sahibi hep okul ev arasında kullandım demişti, İstanbul trafiği balatayı çabuk bitirmiş sanırım. Motul 300V yağ istedim ama ellerinde Motul 5000 varmış, ısrar etmedim. Bakım boyunca başında dikildim. İlginçtir, motor sabitleme civataları epey gevşemiş, hepsini tekrar sıktılar.
    Zincir temizleme aparatı vardı, çok hoşuma gitti. Zinciri içine alan fırçalı ve hortumlu bir sistem. Askıda tekerleği çevirmeye başlıyor, hortumun bir ucundan Würth'ün temizleme spreyini sıkıyor, alttan simsiyah yağlı kirli pislik akıyor. Öyle bir aparat piyasada bulursam mutlaka alacağım.
    5000km balatalar nasıl bitti anlam veremedim dogrusu benim 10000km oldu halen ilk günkü gibi tertemiz duruyor...

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

Alıntı sigaraöldürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zmoto yla görüştüm,
    ön arka fren balatası na ayrı ayrı 135+135 lira fiyat verdiler
    ben temin edersem parçaları montaj için 50 lira işçilik ücreti söylediler.

birde balataları kontrol ederken dikkat ettimde onları tutan büyük gri aksam oynuyor biraz,arkadaki öndekine göre daha fazla oynuyordu. bu normal midir ?
    hocam balataları sen al ben sana ücretsiz degiştiririm
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    banada balataların 5000 km de bitmesi çok enteresan geldi
    daha önce cbr 125r kullanmıştım 25000 km yol yaptım vede hiç balata değişmedim,hatta kaç defa servise balataları sorduysam durumu iyi demişlerdi
    ninjam 8500 km de maşşallah balatalarım iyi durumda
    arkadaş eğer motoru ikinci el aldıysa km siyle oynanmış olabilir diye düşünüyorum

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    banada balataların 5000 km de bitmesi çok enteresan geldi
    daha önce cbr 125r kullanmıştım 25000 km yol yaptım vede hiç balata değişmedim,hatta kaç defa servise balataları sorduysam durumu iyi demişlerdi
    ninjam 8500 km de maşşallah balatalarım iyi durumda
    arkadaş eğer motoru ikinci el aldıysa km siyle oynanmış olabilir diye düşünüyorum
    Balatanın bitmesi malzeme kaynaklı da olabilir. Bazen imalattan hatalı malzeme çıkışı olabiliyor. Bir arkadaşın Opel Vectrasında 1000km dolmadan balata bitmişti, servis balatanın kendisinden demişti. Arka balata gayet iyi durumda. Dün zaten 5000km bakımındaydı, km ile oynanmış olsa servis farkederdi, kaldı zaten trafiğe çıkışı 2010 Ekim.

Bu arada dün yolda radar çevirme noktasında polis durdurdu. Ben eyvah radara girdik derken polis hiç birşey demeden motorun arkasına geçti. Eğer dedi plakan içeri katlanmış olsaydı motorunu bağlayacaktım, gidebilirsin dedi. Ne ehliyet ne ruhsat sordu. Sanırım polis bu plaka saklayanlara karşı pek iyi şeyler düşünmüyor. Bu şekilde kullananlar görüyorum, dikkatli olun derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler