Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balatalar disklere her zaman sürter. fren yapsanda yapmasanda.

motorun kaç km'de ve balataları en son ne zaman değiştirdiğini söyleyebilirsen daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz.

Haftasonu Ağva'ya yaptığım kısa bir gezi

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ograflari.html
    Motor 4800'de, beş bin bakımı geldi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    bugün ninjamla ilk düşüşümü gerçekleştirdim, aslında tam düşme sayılmaz, yan yattım diyelim.

sıkışık trafikte e5 te sağ şeritten sol şerit,banket tarafına geçerken önümdeki minibüs aniden durdu, onun önünü göremediğim için anlıyamadım ani duracağını ve tam sola geçişteyken panikle ön freni sıkınca hafif kaymayla sola,ayağımın üstüne yatırdım motoru =)
    neyseki çok önemli birşey yok,biraz ayağım soyuldu ve biraz ağrı var.

düşüşte vites basamağı ( pedalı ) içe doğru yamuldu ,onun üstüne düştü sanırım gidonla beraber. biraz topuz soyuldu vs. ama vites pedalına birşey yapmam lazım. elle düzelttirsem sağlam olmaz gibi. bunun yedeği kolay bulunur mu maliyeti vs. nedir bileniniz varsa ve bilgi verebilirse sevinirim..

iyi ,güvenli sürüşler =)

bu arada @gurcano dün dikkat ettim tam dediğin yerden bendende ses geliyor.
    benimkide şu an 13.000 km de 10 bin bakımı mayısta yapılmıştı. hangi aralıkta değişiyor balata ?

şimdi baktımda 110 tl ye sahibinden de varmış pedal.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    öncelikle geçmiş olsun
    pedala bence okadar para verme,elinle düzelt elinle düzeltemezsende herhangi bir tamirci onu 1 dakikada halleder
    Her asker yeşil bereli olamaz

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı sigaraöldürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ninjamla ilk düşüşümü gerçekleştirdim, aslında tam düşme sayılmaz, yan yattım diyelim.

sıkışık trafikte e5 te sağ şeritten sol şerit,banket tarafına geçerken önümdeki minibüs aniden durdu, onun önünü göremediğim için anlıyamadım ani duracağını ve tam sola geçişteyken panikle ön freni sıkınca hafif kaymayla sola,ayağımın üstüne yatırdım motoru =)
    neyseki çok önemli birşey yok,biraz ayağım soyuldu ve biraz ağrı var.

düşüşte vites basamağı ( pedalı ) içe doğru yamuldu ,onun üstüne düştü sanırım gidonla beraber. biraz topuz soyuldu vs. ama vites pedalına birşey yapmam lazım. elle düzelttirsem sağlam olmaz gibi. bunun yedeği kolay bulunur mu maliyeti vs. nedir bileniniz varsa ve bilgi verebilirse sevinirim..

iyi ,güvenli sürüşler =)

bu arada @gurcano dün dikkat ettim tam dediğin yerden bendende ses geliyor.
    benimkide şu an 13.000 km de 10 bin bakımı mayısta yapılmıştı. hangi aralıkta değişiyor balata ?

şimdi baktımda 110 tl ye sahibinden de varmış pedal.
    pedal boru anahtarı ile bükülerek düzeltilebilir. kolay kolay kırılacak bir parça değil. bence yenisini almadan önce düzeltmeyi dene, düzeltirken kırılırsa yenisini ısmarlarsın.

fren balatalarını kullanıma bağlı olarak 10bin km'de değiştirin. ben motorumu 7binde aldım ve 7500'de balatalar neredeyse bitmek üzereydi.

z motorda balataların çifti 260TL' diye hatırlıyorum. piyasada çiftini 60 ile 130tl arasında bulmak mümkün.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A

Haftasonu Ağva'ya yaptığım kısa bir gezi

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ograflari.html
    Hocam Ninja'nın arkasındaki çanta ne marka ve montajını nasıl yaptın. Senin yan çantaları kapsayan bir modifiyen vardı ama bu çanta daha farklı sanırım.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Çanta kappa marka. Aşağıdaki internet sitesinden ısmarlamıştım. montajı çok basit. çantada kendiliğinden bagaj lastikleri var bunları plakalık ile artçı tutamaklarına takıyorsun. ayrıca çantayı istediğin zaman sırt çantası olarakta kullanabilme imkanın var.

http://www.motosikletim.com.tr/urun/...stu-canta.aspx
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    pedal boru anahtarı ile bükülerek düzeltilebilir. kolay kolay kırılacak bir parça değil. bence yenisini almadan önce düzeltmeyi dene, düzeltirken kırılırsa yenisini ısmarlarsın.

fren balatalarını kullanıma bağlı olarak 10bin km'de değiştirin. ben motorumu 7binde aldım ve 7500'de balatalar neredeyse bitmek üzereydi.

z motorda balataların çifti 260TL' diye hatırlıyorum. piyasada çiftini 60 ile 130tl arasında bulmak mümkün.
    dediğin gibi bi deniyim bakalım nolucak.
    balataları temin ettik diyelim, montajını yetkili servis yapıyor mu yada kolaymı montajı

Motosikleti
    XL650V Transalp
    motorun garantideyse balataları yetkili servisten alıp onlara taktırmanda fayda var.

balata kontrolu nasıl yapılıyor aşağıdaki videodan görebilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=s5p2koDq4Ls

videoda arkadaki balatanın bitmesine dhaa çok var ama öndeki balata tamamen bitmiş. sendeki balatalarla kıyaslayarak değiştirip değiştirmemen gerektiğine karar verebilirsin.

balata kalınlığı 2mm'nin altındaysa değiştirme vakti gelmiştir.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    @sigaraoldurr
    Hocam cok buyuk gecmis olsun, Allah daha ciddi kazalardan korusun

motorun garantideyse balataları yetkili servisten alıp onlara taktırmanda fayda var.

videoda arkadaki balatanın bitmesine dhaa çok var ama öndeki balata tamamen bitmiş. sendeki balatalarla kıyaslayarak değiştirip değiştirmemen gerektiğine karar verebilirsin.

Ustat degisim noktasi 1mm degil mi? Kullanma kilavuzunda da hatirladigim 1di videoda da 1 diyor. Yanlisim varsa duzeltin lutfen.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    ikimizde aynı şeyi söylüyoruz balata kalınlığı 4.5mm eğer 1mm'e inmişse değiştirin diyor videoda

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inşallah 2. motorum olacak sabırla kullanacam bi yıl cbr ı

Motosikleti
    2010 ninja 250r

hmmm baya bitmiş ya ön taraf vidyoda. şimdi yanlış yere bakıyor muydum diye tereddüt ettim ama =) yetkili servise zincir boşluğu için gidicem zaten başka sorucağım şeylerde var onlarıda sorararım. sağol : )

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sigaraoldurr
    Hocam cok buyuk gecmis olsun, Allah daha ciddi kazalardan korusun

sağol ,inş =)

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Bu akşam baktım, benimki de aynı videodaki gibi olmuş. Ön bitik, arka iyi. Sanırım acemilik fren kullanımını artırıyor, o da balataları daha hızlı tüketiyor.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    zaten 2 teker kullanıyoruz balatalar en önemli şey arkadaşlar dikkat edin...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar günaydın.

balataları ihmal etmeyin. bittikten sonra balataları tutan demirler disklere zarar vermeye başlıyor, diski ele almayın sonra

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    1000 bakımını 1300km de yaptırdım haftasonu biraz gezi işini abartınca. Ninjamın depodan gelen kedi miyavlaması tarzı sesi haricinde sorunu yok zannedersem. Bide alt devirlerde torku daha iyi olsa , vitesi durmadan küçültüp büyültmek derdi olmasa harika bir makina olucakmış.
    Arada yanından geçtiğim cbr250r hondalara da selam vermeden geçmiyorum. Hepinize iyi sürüşler.
    En uzak mesafe Ne Afrika’dır,Ne Çin, Ne Hindistan,
    Ne de yıldızlar geceleri ışıldayan...En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedirBirbirini anlamayan...

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı neverless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımını 1300km de yaptırdım haftasonu biraz gezi işini abartınca. Ninjamın depodan gelen kedi miyavlaması tarzı sesi haricinde sorunu yok zannedersem. Bide alt devirlerde torku daha iyi olsa , vitesi durmadan küçültüp büyültmek derdi olmasa harika bir makina olucakmış.
    Arada yanından geçtiğim cbr250r hondalara da selam vermeden geçmiyorum. Hepinize iyi sürüşler.
    Bence de üst devirlerden bi %10 civarı daha kırpıp alt devirlere verseler iyi olurdu.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

bizim motora uyan gomme sinyal nerden bulurum ledli istanbulda cok acil biri adres verebilir mi yaklasik fiyatla? bizim motorun sinyal deligi ufak baya cogu gomme sinyal uymuyor oraya, bu yuzden ninja 250 ye uygun olmasi lazim, tesekkurler simdiden. ha bir de sormusken artci ayakligi ariyorum siyah gene bizim motora uyan vida yeri bi garp bizimkinin biliyorsunuz, ya da stocklari siyaha mi boyatsam?

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    zmoto yla görüştüm,
    ön arka fren balatası na ayrı ayrı 135+135 lira fiyat verdiler
    ben temin edersem parçaları montaj için 50 lira işçilik ücreti söylediler.

birde balataları kontrol ederken dikkat ettimde onları tutan büyük gri aksam oynuyor biraz,arkadaki öndekine göre daha fazla oynuyordu. bu normal midir ?

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Arkadaşlar dün motorumu ilk kez yıkayıp zinciri yağladım

Yalnız yıkarken motorun altında ucu açıkta iki adet hortum farkettim. Bunların işlevi nedir acaba?
    (Tam orta altta uçları açık ve yere bakıyor, birinin ucundan mavimsi yeşil renkte koyu bir sıvı damladı damlayacak durumda; normal mi bu?)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler