Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr125ti, ninja250r oldu
    Alıntı nazdorovya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ermandem bende motoru alalı 1 ay kadar oldu 95 oktan benzin kullanmamı söylediler servisten 97oktanın bir zararı olmasın.yigido motor sıfır olunca ilkbaşlarda biraz fazla yakıyor enjeksiyonlu ve 33 hp

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

birde 4000 devri geçmeden kullandını yazmışın yüksek viteste yürümezki motor sagır alıştırma max 5000. 7000 devir arası kullan bir sorun olmaz mümkün oldugunca bayır aşagı motoru komprasöre bindirme

motosikletimiz hayırlı olsun kazasız belasız kullanalım.
    kawasaki distributörü z-moto'dan bana söylenen o şekilde, kullanabildiğin en yüksek oktanı kullan, sorun olmaz dediler.

forumda asıl sormak istediğim konu da bu devir meselesi idi.
    kitapçıkta ilk 800km'de maksimum 4000 devir, ilk 1600 km'de maksimum 6000 devir yazıyor.
    bana birkaç kişi daha motoru sağır alıştırma dedi, acaba bu şekilde kullanarak yanlış mı yapıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ermandem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimiz hayırlı olsun kazasız belasız kullanalım.
    kawasaki distributörü z-moto'dan bana söylenen o şekilde, kullanabildiğin en yüksek oktanı kullan, sorun olmaz dediler.

forumda asıl sormak istediğim konu da bu devir meselesi idi.
    kitapçıkta ilk 800km'de maksimum 4000 devir, ilk 1600 km'de maksimum 6000 devir yazıyor.
    bana birkaç kişi daha motoru sağır alıştırma dedi, acaba bu şekilde kullanarak yanlış mı yapıyorum.
    sen en dogrusunu yapıyorsun arkadaş sadece hararet yaptırma. okadar.

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    selam arkadaşlar omu bumu derken kendımı niijanın üstünde buldum sıfır aldım rodaj için öneriniz varmı bılgı verırsenız sevınırım herkese keyıflı şürüşler....

Motosikleti
    kawasaki 250r 2010
    hayırlı olsun kardeş

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 - Hyosung RT125 Karion
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar omu bumu derken kendımı niijanın üstünde buldum sıfır aldım rodaj için öneriniz varmı bılgı verırsenız sevınırım herkese keyıflı şürüşler....
    Merhaba ben de geçen hafta aldım sıfır. Rodaj 600km oldu. 4000 deviri geçmemeye çalışararak sıkıla sıkıla gidiyorum. Trafik olmayan beykoz yollarında gidip geliyorum. 6.vites 4000 devir yaklaşık 60km hızla. Böylece hararette yükselmeden rodaj bitecek. Tüketim de çok iyi oldu gibi geldi bana rodaj süresince. 45TL -12 litre benzin ile 375 km yaptım.

Selam abilerim,

Adım Deniz Soyadım Şatana yaşım 17 İl ANKARA Ögrenciyim kucuklugumden beri honda cbr hastasıyımdır, Aranızda olmaktan mutluluk duyarım pek forum kültürüm yoktur yanlış bişi yaparsam kusuruma bakmayın=)

Yakın bir zamanda Kawasaki ninja alıcam sıfır 250r, Kafamda soru işaretleri var sorun verirmi? manuel kullanmak zormu? sonra sıfır alıcam o igrenç kadranlar olucakmı yoksa bugun bi video izledim youtubede 09' Ninja da dijıtal gostergeler vardı. Yenısınde yoksa dijital gostergeler mı var?

Kısacası genel anlamda nasıldır, Yardımlarınız beklıyorum=)

Saygılar

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Alıntı Hersekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de geçen hafta aldım sıfır. Rodaj 600km oldu. 4000 deviri geçmemeye çalışararak sıkıla sıkıla gidiyorum. Trafik olmayan beykoz yollarında gidip geliyorum. 6.vites 4000 devir yaklaşık 60km hızla. Böylece hararette yükselmeden rodaj bitecek. Tüketim de çok iyi oldu gibi geldi bana rodaj süresince. 45TL -12 litre benzin ile 375 km yaptım.
    1 Litreyle 31 Km Mi Gidiyo Yani ?

Merhaba arkadaşlar

ben forumdan dread isimli üyeyimdim şifremi unuttum giremiyorum,yeni account açtım

motorumu satıyorum ilgilenlere duyurulum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...n-hediye/detay

Motosikleti
    Alıntı 6PaTLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Litreyle 31 Km Mi Gidiyo Yani ?
    1 litreyle 30 km gitmiş oluyor evet. 0,127TL/km'de yaktı. Halen kayıt altında tutuyorum rodaj süresince herşeyi. Bu normal kullanımda böyle olmayacaktır. 55-60km/saat ortalama hızlarla (6.viteste 4000 devir) kullanımda oluşan sonuçlar. Işık yandığında fullüyorum. İkinci doldurduğum depo bittip ışık yandığında daha net olacak.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Alıntı maximus7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

ben forumdan dread isimli üyeyimdim şifremi unuttum giremiyorum,yeni account açtım

motorumu satıyorum ilgilenlere duyurulum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...n-hediye/detay
    para biriktiriyorum
    şu an 5bin tl var bende
    biriktirdiğim zmaan eğer satmamış olursan seninkine talip olabilirim
    hayırlısı

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    "Hersekli"

Sağol

diablo5506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi akşamlar arkadaşlar bende herkez gibi bu motorun sevdalısıyım..... bi sorum olcak önceden sorulmuşsa özür dilerim..... 1) hyosuhg gt250R mi yok sa kawasaki ZXR 250 mi???
    2) İlk defa motor kullanıcak birisi için ideal midir ..... ilk olarak cbr 125 i düşünüyordum ama ZXR yi görünce cbr çok tipsiz geldi :D :D
    http://www.motordelisi.com/forum/images/signaturepics/sigpic51335_2.gif

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı Hersekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 litreyle 30 km gitmiş oluyor evet. 0,127TL/km'de yaktı. Halen kayıt altında tutuyorum rodaj süresince herşeyi. Bu normal kullanımda böyle olmayacaktır. 55-60km/saat ortalama hızlarla (6.viteste 4000 devir) kullanımda oluşan sonuçlar. Işık yandığında fullüyorum. İkinci doldurduğum depo bittip ışık yandığında daha net olacak.
    merhaba,
    100 km' de 3,2 lt şu durumda. Ama normal kullanımda bu 4 lt' ye çıkması mümkün. Sonuçta zaman zaman asılacaksın, buda 0,8' lik farkı yaratacaktır. Benim GT 250 R 2009 model şu an 4 lt yakıyor 100 km' de.
    selamlar
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı diablo5506 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar bende herkez gibi bu motorun sevdalısıyım..... bi sorum olcak önceden sorulmuşsa özür dilerim..... 1) hyosuhg gt250R mi yok sa kawasaki ZXR 250 mi???
    2) İlk defa motor kullanıcak birisi için ideal midir ..... ilk olarak cbr 125 i düşünüyordum ama ZXR yi görünce cbr çok tipsiz geldi :D :D
    forumun klasiklerindendir bu soru, bende aynı soruyla çok ilgilendim 1 2 sene istersen PM at yardımcı olayım istersen bu linke tıkla, kendine de iyi bak
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...a-250r-mi.html
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

link için teşekkürler.... ama ben yinede size 1-2 soru sorayım :D.... Bazı ark. hyo ninjaya göre uzun mesfede daha iyi diyolar doğrumu ??? motoru alırsam 3-4 ayda bir ist. ank. yaparım...... birde hyosung çok problem yaştıyor diyorlar doğrumu???... Şimdiden teşekkürler :D

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla dostum burdan bi marka için birşey, başka marka için birşey için söylüyorum marka sahipleri üstüme çullanıyor burada bir şey yazmaya cesaret edemiyorum
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

tmm bn sana e mail atıym o zmn... :D

Motosikleti
    honda 600 f
    bence güzel motor ama okadar para verilmez ya sonuçta 250 lik motor

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Selam arkadaslar herkese kazasiz surusler diliyorum. bu makinayi abimde almayi dusunuyo ama bi kac yerde okudum belli hizlarda grenajdan ses geliyor gibi bu dogru mu? yani kawasaki boyle bi hata yapmis olabilir mi?

Motosikleti
    Rodajda tüketim

65 kg ağırlıkla 1lt ile 29.75km
    Ort. 92kg ağırlıkla 1 lt ile 26.75 km
    Rodaj süresince sonuçlar, tabii ki tüketim normal kullanımda artacak.
    120kg ağırlıkla 1lt ile 35.68km sanırım. Şimdi hesap yaparken km'den emin olamadım. Bunu kontrol etmem lazım motora bakıp.

Motor tercihi konusunda neyin iyi neyin kötü olduğunu yorumlamaktan ziyade piyasadaki durumların zaten en doğru açıklamayı yaptığını düşünüyorum ben.

Sıfırlarının fiyatı hemen hemen yakın olan iki ürünün, aynı yaşlarda ve kmlerdeki ikincilerinde farka bakınca hangisinin daha memnuniyet verdiği yada tutulduğu kendiliğinden ortaya çıkıyor.

Sıfırları 10.000 TL, ikinci ellerinde (aynı seviyede) ortalama olarak biri 8.000TL diğeri 5.000TL'ye düşünüyorsa bu farkın mutlaka bir nedeni vardır. Yaşanan problemler, yedek parça, servis ne varsa aslında oluşan ortalama piyasa fiyatının içinde kendini anlatır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler