Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Bulut hoşgeldin. Merakla resimleri bekliyoruz....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    resimlerle birlikte ayrıntılı bir yazı akşama hazırlayacağım

şu an iş yerinde olduğum için yapamıyorum
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Hoşgeldin Raporu bekliyoruz

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    düşük kilometrede giderken(genelde yavaşlarken) o ses benden de geliyodu şu ara biraz kesti sanırım tekerden geliyo yada fren çok sıkı olabilir bilemedim 1000 km bakıma götürücem orda söyliycem artık. bide zincirden gelen ses sanki biraz fazla gibi galiba rodaj bakımı dedikleri bu olsa gerek umarım fazla kaçmaz içeri

genel olarak motorumdan memnunum gecen zx-10 u olan bi arkadaşım motorun ağırlığını sordu 169 diyince inanmadı ) internet sitesine girdi utanmaz orda görünce inandı ) kesinlikle en iyi başlangıç motosikleti çünkü 125 lik motora 2 ay binip satmaktansa böyle bi motoru bir kere alıp bi kaç sezon binebilirsiniz.. şu an ilk rodaj sınırını gectim, ikinci rodaj sınırı olan 6.000 devri geçmemeye çalışıyorum, motoruma iyice alıştım diyebilirim, alacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim evet fiyatı biraz pahalı diğerlerinden ama neden pahalı olduğunu ancak kullandığınız zaman anlarsınız.. ha bide yavaş gittiğimden sanırım bide bizim çevre yolunda rodaj yaptığımdanmıdır bilmem 40 tl lik benzinle 359 kmde şu an ışık yanıyo ve içinde 1 - litreye yakın benzin var sanırım Ama gazlayınca mutlaka yakıcaktır :=)
    tüm ninjalara sevgiler , saygılar
    [COLOR="Red"]If you touch my bike, I'll touch your girl ! ![/COLOR]

Motosikleti
    yamaha r 125
    Arkadaşlar Herkese merhaba, yaklaşık 100 sayfa okudum bu konuyu zaten gönlüm bu motordan yanaydı simdi kesinleşti ninja 250r alacagım. Sahibinden.com da 2 adet uygun ilan var ama fazla motorsiklet yok , önerilerinizi bekliyorum.

Hadi banada bulalım bir ninja 250r bende katılayım aranıza :D birtek motoru deneyemedim 1.82 boyum var ama yamaha r 125 de rahat hissetmiştim bu ondanda iri sanırım sorun olmaz.

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally
    Alıntı ofbeat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Herkese merhaba, yaklaşık 100 sayfa okudum bu konuyu zaten gönlüm bu motordan yanaydı simdi kesinleşti ninja 250r alacagım. Sahibinden.com da 2 adet uygun ilan var ama fazla motorsiklet yok , önerilerinizi bekliyorum.

Hadi banada bulalım bir ninja 250r bende katılayım aranıza :D birtek motoru deneyemedim 1.82 boyum var ama yamaha r 125 de rahat hissetmiştim bu ondanda iri sanırım sorun olmaz.
    yok sorun olmaz arkadasim benim boyumda 1.79 sorun olmuyor

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Aku durumunu bılmek ıcın bı arkaadasm avometre baglamayı onerdı aku ye bı fıkrı olan varmı
    Yolda bırını gordum aku bıttı ddedı motoru yyokus assa surup duruyodu bu nınja ıcın olurmu dıe onlem olarak ıyımıdır sızce

Motosikleti
    XL650V Transalp
    aküyü ben bu sene yeniledim. motorum 3 yaşında doğal olarak akü ömrünü tamamlamak üzereydi. sabahları marşa bastığında motorun çalışması uzun sürüyorsa aküden şüphelenmeye başlayabilirsin. bende 1 ay kadar durum böyleydi yaklaşık 4 - 5 saniye aralıksız marş basınca anca alıyordu motor. Sonunda beni yolda bırakmadan aküyü değiştirdim ama 225TL vermek zorunda kaldım. yanlış hatırlamıyorsam 9.5amperlik Yuasa akü aldım.

Eğer akü biterde yolda kalırsan sakın ha motoru vurdurarak çalıştırmayı deneme...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/etki...urgutreis.html
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    akü bittiğinde 2. vitese alıp motoru hızla itip çalıştırınca ne zararı oluyo ???
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    XL650V Transalp
    bizim motora bir sakıncası var mı bilmiyorum ama aynı şeyi yapan yeni kasa bir bmw f650 sahibi motorun beynini yakmıştı. o yüzden ne olur ne olmaz denememek lazım.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    cbr 125 imde yıllar önce akü bittiğinde ustamı aradım nasıl motoru vurduracağımı söyledi ve 2 günde belki 5-6 defa vurdurdum sonra akü değiştim ama bişey olmamıştı,bunu arabalarda falanda çok yapıyolar,ama tabikide akü biter bitmez hatta akü bitmeden (zaten akünün bitmek üzere olduğunu 1 hafta önceden bilirsiniz ) akücüye gidip yeni akü takmak lazım,motoru hırpalamaya gerek yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:07 ----------

beyler şu alarmlı disk kilitlerinden kullanan varmı,işe yararmı,kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim

Motosikleti
    yamaha r 125
    ARkadaşlar 2008 model 7000-7500 tl ninja 250r degermi ? tabi usta bakıp motorda bir sorun olmadıgını söylerse ?

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    motor aksanı temizse alınır...

Motosikleti
    Honda Cbr 650F

5500 kmde 2009 bi ninja buldum siyah renkte.motor kazalı ve 2 kere yan yatmış ama aksanda sorun yokmuş sadece boyayla tamirle halletmişler ben sahibinin yalancısıyım.7500 tl dio fiyat olarak pazarlık payıda var sanırsam..görüşlerinizi alabilirmiyim acaba

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Bu aralar her hangı bı etkınlık varmı

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı ege9090 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5500 kmde 2009 bi ninja buldum siyah renkte.motor kazalı ve 2 kere yan yatmış ama aksanda sorun yokmuş sadece boyayla tamirle halletmişler ben sahibinin yalancısıyım.7500 tl dio fiyat olarak pazarlık payıda var sanırsam..görüşlerinizi alabilirmiyim acaba
    eğer motor aksamı temizse dediği gibi 5500 km deyse bence fiyat normal,bu motor için 5500 km hiçbişey,sıfır sayılır

Motosikleti
    XL650V Transalp
    bnm motorda yan yatmış. aldığımda 7bin km'deydi ve garantisinin son haftasındaydı. servisten kayıtlarına baktırdım km'si orjinaldi. güvendiğim bi ustayla gidip kontrol ettikten sonra aldım.

grenajlar ve sinyaller gibi şeyler canını sıkmasın bunlar değiştirilebilir parçalar. iyi bir ustayla gidip motoru kontrol et km'side buyuk ihtimalle orjinaldir.

eğer problem yoksa alabilirsin tabiki. fiyatı çok uygun. sonuçta bunlar ömürlük motorlar.

alırken arka maşaya dikkatlice bak. artçı selesini kontak anahtarı ile çıkartıp kuyruk kısmındaki şase borularına bak. egzost, manifolt bağlantılarını kontrol et. grenajların şase bağlantı demirlerinde bir problem var mı (eğer büyük bir kaza değilde sadece yan yatma ise bir sorun yoktur zaten) diye kontrol et..

5bin bakımı yapılmışmı diye sormayı unutma. son olarakta fren balatalarını mutlaka kontrol et. herhalde acemi birisiki motoru yan yatırmış. acemi sürücüler genelde frenleri çok kullanıyor ben motoru aldığımda balatalar bitikti, fren disklerine zarar vermesin.

hmm anladım ama vazgeçtim ondan tanıdıklara baktırdım sorunluymus alma dediler.agustosa kadar bekleyip o zmna kadar para biriktirip 8 8500 9 civarı temiz bişi alsam iyi olucak sanırım en azından kafam rahat olur.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    hmm anladım ama vazgeçtim ondan tanıdıklara baktırdım sorunluymus alma dediler.agustosa kadar bekleyip o zmna kadar para biriktirip 8 8500 9 civarı temiz bişi alsam iyi olucak sanırım en azından kafam rahat olur.
    o hangi makina hocam,sahibindende varmı ilanı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler