Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında o beni ikna etti gibi bir şey oldu ben daha zor bir tasarım yapmıştım daha pahalı olacaktı, Ergun usta hem daha kolay hemde daha sağlam bir tasarım önerdi. Boşuna usta demiyoruz ya

Eğer bir problem çıkmaz ve çanta demirlerini yaptırabilirsem buyuk ihtimalle ileride 0 km almayı planladığım cbr250'den vaz geçiceğim.

250cc şu an için bana gayet yeterli geliyor, çanta taşıma demirlerinide yaptıktan sonra bundan bir sonraki motorum yine ninja olabilir.
    O gün bizim makine için epey uğraşmıştı sağolsun, çok da iyi iş çıkardı. Hakikaten iyi bir usta Ben sana o zaman da söyledim, Ninja'dan sonra CBR kesmez seni diye, gerçi CBR'ın artçılı sürüşü daha rahat duruyor, daha geniş sele malum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    ya bu viteslerde ışıkta dururken özellikle boş a geçmiyo sonra 1. vitese gecerken çok zorlanıyo niye yapar arkadaşlar fitil ediyo beni
    [COLOR="Red"]If you touch my bike, I'll touch your girl ! ![/COLOR]

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    olduğu yerde duran motorlarda vites değiştirmekte güçlük çekebilirsin, bu her motorda böyledir. vites pedalına bas ve ufak ufak debriyajı bırak, vites değişecektir.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Bugün ninjamın parasının yarısını verdim.Vekaletide verip işlemleri başlattım.Sıfır alıyorum renk siyah bütün mevcut renkleri gördüm siyahın daha derin durduğunu ve daha toplu gösterdiğini hissettim(tabiki benim görüşüm) kısacası mutluyum,heyecanlıyım ilk motorum =) Cuma yada pazartesi işlemler tamamalanacak ve motor elime geçicek.Resimleri paylaşırım ninjam gelince herkese saygılar.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Seneye kasanın yenileneceği ile ilgili söylentiler vardı... Bu konuda gelişme var mı?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı Mystical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ninjamın parasının yarısını verdim.Vekaletide verip işlemleri başlattım.Sıfır alıyorum renk siyah bütün mevcut renkleri gördüm siyahın daha derin durduğunu ve daha toplu gösterdiğini hissettim(tabiki benim görüşüm) kısacası mutluyum,heyecanlıyım ilk motorum =) Cuma yada pazartesi işlemler tamamalanacak ve motor elime geçicek.Resimleri paylaşırım ninjam gelince herkese saygılar.
    Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inş... Hangi bayiden alıyorsun ???

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı pulse8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu viteslerde ışıkta dururken özellikle boş a geçmiyo sonra 1. vitese gecerken çok zorlanıyo niye yapar arkadaşlar fitil ediyo beni
    vitesi durdugun yer boşa gecirmeye calışırsan biraz zor gecer bu durumlarda gaz ac kapat yada hareket halinde durcagın mesafe arasında boşa almaya calış daha kolay olacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 ----------

Aslında o beni ikna etti gibi bir şey oldu ben daha zor bir tasarım yapmıştım daha pahalı olacaktı, Ergun usta hem daha kolay hemde daha sağlam bir tasarım önerdi. Boşuna usta demiyoruz ya

Eğer bir problem çıkmaz ve çanta demirlerini yaptırabilirsem buyuk ihtimalle ileride 0 km almayı planladığım cbr250'den vaz geçiceğim.

250cc şu an için bana gayet yeterli geliyor, çanta taşıma demirlerinide yaptıktan sonra bundan bir sonraki motorum yine ninja olabilir.
    bizim tasarladıgımızmı yoksa farklı tasarımmı ortaya cıkardınız??
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    arka sele altındaki şase bağlantı noktalarındaki deliklere somun ile bağlanacak bir düzenek yapıcak. bitince fotoğraflarıı koyarım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba;

dün itibariyle yeni sedefli beyaz rengi ninjamı kullanmaya başlamış oldum. satışını iki hafta once gerçekleştirmiştim ama tam kullandıktan sonra sizlere bu surecte neler yaşadığımı anlatmak istedim. Ada motor aracılığıyla aldığım motoru ruhsat plaka fatura teslim işleri derken 2 hafta surdu diyebilirim.

oncelikle yaklaşık 3 hafta once istanbul motordan almak için anlaşmıştım aslında. ama almak hiç içime sinmedi. İstanbul motoru ayrıca kawasaki genel müdürüne kadar herkese şikayet ettim ve gerekeni yaptıklarını belirttiler. Konu ise şoyle herkesin bilgilenmesini isterim. katılan veya katılamyan olabilir. İstanbul motorda gemilerden gelen en son tek beyaz renk kaldığını soylediler. showroomda bindim gördüm çok begendim. almak için konusmaya başlaıdk. ancak oyle bir tavırları vardı ki alıyorsan al almıyorsan alma 1 kuruş dahi indirmem. nasıl olsa yarın başka birine bu motoru bu fiyata satacam tarzıyla yaklaştılar. inanın pazarlamak için konusurken yüzümüze bile bakmadan konusuorlardı. 11400 verip alamya yinede razı oldum. kapora istediler kapora alcağına dair kagıt yazamayız yada bi belge veremeyiz dediler. bende 1 günlük süre tanıyın direk satısı gerçekleştirelim dediler. ertesi gün ise 1 kere bile aramadım. çünkü dokundu bana pazarlama için yaklaşım tarzları. aynı gün içerisinde kawasaki kartaldaki genel müdürlüğünü aradım. ne var ne yok söverek anlattım hak verdiler. gereğini yapacaklarını belirttiler.

bu forumdan ismini hatırlamadığım bir arkadaş ada motoru tavsiye etti ve aradım. çok cana yakın bir şekilde hatta abi kardeş ilişkisinde konustuk elinde beyaz renk olmadığını ama gelen ilk gemiyle ayırtmak için elinden geleni yapacağını belirtti. sıcak yaklaşınca kaporasını verdim. 1 hafta sonra müjdeyi verdi. ve 4800euro ya anlaştık. istanbul motorun hiçbiryerde indirim yok demesine ragmen 160 euro indirim benim için iyi oldu. ruhsat plakasını muamelecilere yaptırdım ve dün itibariyle akşamüstü alamya gittim. çok fazla ilgilenen onur bey vardı istanbul motordan şikayetimi birde kendisine ilettim ve sizin şikayetinizi 3 hafta once duymustum gerekeni yaptım dedi. bende motorumu aldım ve suan itibariyle 100km yaptım 4-5 bin devir arasında.

kısaca bu surecte neler yaşadıklarımı size anlatmak istedim. umarım sıkılmadan okumussunuzdur.

en kısa zamanda rodaj süremi tamamlayıp sizlerinde organizasyonlarına katılmak istiyorum.

birde bir sorum olacakgöztepe yeşilbahar sokakta hep geçen yeşil bir ninja var. sahibi buralarda mı acaba? herkese iyi akşamlar en kısa zamanda motordan fotoğrafları ekleyeceğim.

Selam,

Yeni motorun hayırlı olsun
    Ben de aynı beyaz ninja almak istiyorum bu yüzden tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. İstanbul motor konusunda biraz olumsuz konuşmuşsun ve ada motoru tavsiye etmişsin. Ada motor yeri tam olarak nerede? Bir de ruhsat işlemlerini muameleciye yaptırdığında ne kadar tuttu?

Şimdiden Teşekkürler

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    İstanbul motor öyledir,üstünde dövmeci bir arkadaşım var hep uğrarım oraya,uğrarken motorlara bakiyim derim.haller tavırlar bi farklı yani

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Arkadaşlar herkese selam,

O kadar yazdık, çizdik, ettik ve nihayet bugün motorumu teslim aldım. Konuşulanların aksine İstanbul Motordan aldım ve bir sorun yaşamadım, biraz şans işi galiba Bu arada motorum yeşil, kimse kusura bakmasın yeşilin rengi bir başka Herkes motorunun rengini övüyor, ben de öveyim dedim Yeni alan diğer arkadaşlara da toptan hayırlı olsun, kaçırdıklarım vardır belki... Cümlemize kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 ----------

Biraz da resim ekleyeyim

,

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim, yanlız resimleri küçük atıcam diye altından girip üstünden çıkmışsın
    büyük hallerini bi dosya paylaşım sitesine atarsan incelemek isterim büyük haliyle

Kazasız belasız tekrardan ...
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selam,

O kadar yazdık, çizdik, ettik ve nihayet bugün motorumu teslim aldım. Konuşulanların aksine İstanbul Motordan aldım ve bir sorun yaşamadım, biraz şans işi galiba Bu arada motorum yeşil, kimse kusura bakmasın yeşilin rengi bir başka Herkes motorunun rengini övüyor, ben de öveyim dedim Yeni alan diğer arkadaşlara da toptan hayırlı olsun, kaçırdıklarım vardır belki... Cümlemize kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 ----------

Biraz da resim ekleyeyim

,

aramıza hoşgeldin hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    @red thunder: hayırlı olsun

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim, yanlız resimleri küçük atıcam diye altından girip üstünden çıkmışsın
    büyük hallerini bi dosya paylaşım sitesine atarsan incelemek isterim büyük haliyle

Kazasız belasız tekrardan ...
    Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için... Sayfaya fazla yükleniliyor diye küçük tuttum hakikaten. İlk fırsatta upload etmeye çalışacağım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoşgeldin hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Çok teşekkür ederim, Facebook'taki gruba da üyeyim zaten, ancak Edirne gezisine gelemiyorum malum rodaj dönemi, en kısa sürede farklı bir buluşmada görüşmek üzere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

@red thunder: hayırlı olsun
    Çok teşekkür ederim, artık yeşil yeşil dolaşırız beraber

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için... Sayfaya fazla yükleniliyor diye küçük tuttum hakikaten. İlk fırsatta upload etmeye çalışacağım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

Çok teşekkür ederim, Facebook'taki gruba da üyeyim zaten, ancak Edirne gezisine gelemiyorum malum rodaj dönemi, en kısa sürede farklı bir buluşmada görüşmek üzere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

Çok teşekkür ederim, artık yeşil yeşil dolaşırız beraber
    yanlız o gruptan ben ayrıldım.

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız o gruptan ben ayrıldım.
    Hımmm, bilmiyordum, kusura bakma eğer rahatsız edici bir durumu anımsattıysam Ama sorun değil, her türlü yollarda görüşürüz

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally
    red thunder hayirli olsun gule gule kullan arkadaslar bir sorum olucak bu benim motordami oluyor sadece diye soruyorum ilk defa grenajli bir motora bindigim icin 1.si yolda giderken bozuk satihda kafa grenaji sanki ufak ufak dalgalaniyor gibi oluyor sizlerde de boylemi 2.si motoru bostan 1.vitese atarken tak sesi normal ama birde motor kafa atiyo bu normalmidir saygilar.

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    red thunder hayirli olsun gule gule kullan arkadaslar bir sorum olucak bu benim motordami oluyor sadece diye soruyorum ilk defa grenajli bir motora bindigim icin 1.si yolda giderken bozuk satihda kafa grenaji sanki ufak ufak dalgalaniyor gibi oluyor sizlerde de boylemi 2.si motoru bostan 1.vitese atarken tak sesi normal ama birde motor kafa atiyo bu normalmidir saygilar.
    Çok teşekkür ederim, sen de güle güle kullan motorunu... Dalgalama için aklıma gelen, eğer camı falan kerteriz alıyorsan, o şekilde algılıyor olabilirsin sarsıntıyı... Vites için de acaba debriyajı sert mi bırakıyorsun? Kavraması yüksek gibi çünkü motorun, ani atak yapıyor olabilir.

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Hımmm, bilmiyordum, kusura bakma eğer rahatsız edici bir durumu anımsattıysam Ama sorun değil, her türlü yollarda görüşürüz
    önemli degil genelde uzun yol cıkıyorum ben...rodajını uzun yolda yaparsan motorun için cok faydalı olucaktır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:23 ----------

Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafa atıyo derken ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler