Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    DAELIM TY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasanpaşa ya ruto motorun açtığı bir servis galiba. kadıköy evlendirme dairesin karşında garanti bankasının arkasında ara sokakda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dün Söylemesi ayıp donuma kadar ıslandım

O yağmura köprüde yakalanmak kötü oldu umarım bi daha yakalanmam. Millet sizde durum nedir? Dün nasıl geçti ıslanan varmı.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bu konuda başlık bile var,herkes baya sucuk olmuş heheh...o yağmur henüz ankaraya gelmedi valla...

Varya haberin olsun elbiseyle denize girsen anca o kadar ıslanırsın. Eğer Ankaraya o yağmur gelirse denizde gelir.

Merhaba Arkadaşlar;

Haftasonu motorumla Eşimle birlikteKerpeye gitmeye niyetliydim...yola ciktiktan 15-20 dk sonra başka bir sürücünün sıkıştırması nedeniyle ani bir fren yapmak durumunda kaldım...Motorum daha önce hiç yapmadığı şekilde stop etti (Daelim S2 250 FreeWing ). Moralim bozuldu çünkü doğru şekilde frenaj yapmıştım..(kademeli olarak her iki fren). Yeniden çalıştırmak istediğimde "ilk kez" birinci seferde gaz alıp çalışmadı...3-4 deneme sonra motor sorunsuz çalıştı ve yola çıktık...sesinde "özellikle yokuş çıkarken" bir gariplik sezdim..(~1700 km deyim...ilk 1000 bakımı yapıldı) yüksek devirlerde bir viyk sesi ve plaka çarpmasına benzeyen bir ses var...eve geldim, orta sehpaya aldım ve motoru çalıştırdım...Arka tekerlek inanılmaz devirli bir şekilde dönüyor ve hafifce arka lastigi yere değdirdiğimde o viyklama sesi gelmeye devam ediyor...

Bu arada bilmiyorum sorunun tespitine/çözümüne katkısı olur mu ilk bakımda; gaz telinin boşluğu alındı, Castrol 15/40 yag değişimi yapıldı, buji sökülüp kontrol edildi, "gaz telinde boşluk olduğu nedeniyle" gaz teli gerginleştirildi ve rölanti ayarı biraz kurcalandı...

İlk bakımdan sonra dikkatimi çeken en önemli husus ise hararet gecmise nazaran cok daha hizli yükselmeye başladı...

Beylikdüzünde oturuyorum ve pek çok servise uzağım....ilk servisten sonra bu sorunları yaşadğımı için yetkili servislere güvenim biraz da olsun azaldı...moralim çok ama çok bozuk...lütfen yardım...

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    kardeş geçmiş olsun. servis veya motomax ne diyor bu sorununa.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bu S2 lerde sorunlar ortak galiba..benimde yüksek devirlere çıktığımda bişeyler birbirine sürtüyormuş gibi çın çın gibi garip bir ses geliyor..ayrıca motor çalışmazken orta sehpada arka tekeri döndürdüğümde gelen şu sürtme sesi..ayrıca frenlerin hala acaip viyaklaması..ben (sadece tahmin) bunun fren diskinden ya da balatadan kaynaklandığını düşünüyorum..4000 bakımına gittiğimde serviste bunu kesin olarak halletirmeye bakıcam..
    FreeWing,motor sehpadayken rolantide çalışırkenmi teker hızlı dönüyor?Serviste yaptırdığın şeyler rutin bakımlar,ben biraz rolanti ayarına takıldım..hararette çabuk yükseliyor diyorsun,acaba rolantiyi fazlamı yükselttiler?
    Ben burda kafadan atıpta seni yanlış yönlendirmek istemem dostum,ben ankaradayım ama istanbuldaki arkadaşlar yardımcı olsunlar,bence farklı bir servisede göster,durumu ayrıntısıyla anlat..ama kesinlikle moral bozmak yok..
    Yav ben geçen ay resmen yolda kaldım,baya motoru ite ite kenara çektim öylece kaldım yani..o zaman bile moralimi bozmamaya çalıştım,hatta vaziyete güldüm ..Motosikletler bozulmak içindir,en kralı bile arıza yapar,ve inan halledilmeyecek bir sorun yoktur..
    evet arkadaşlar FreeWing için servis tavsiyesi olan varsa cevap bekliyoruz,ya da görüş sahibi olan?

yarın sabah Maslak Oto sanayii de V-Motora gideceğim...umarım derdime derman olurlar Bu servis hakkında yorumları, önerileri ya da uyarıları olanlar özel mesaj yoluyla benimle irtibata gecebilirlerse süper olur...

Rüzgarınız bol olsun

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Daha önce hiç çok yakınımdaki birinin başına gelmemişti..duyunca sarsıldım,kaza haberlerini zaten hep alıyorduk,her kazada içimiz yanıyordu..ama motosiklet kazasında hiç yakın tanıdığım birini kaybetmemiştim....
    Dün çok sevdiğim arkadaşım Yücel'i bir motosiklet kazasında kaybettik..kendisi artçıymış ve kaskı yokmuş..kullananda benim gibi müzisyen olan bir arkadaş, o da ağır yaralıymış...kendisiyle gece hafta en son karşılaşmıştık,ayak üstü sohbet etmiştik..nerden bilebilirdim onu en son görüşüm olduğunu...
    Gel de bin şimdi keyifle motosiklete..
    Nur içinde yat Yücel...

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    DAELIM TY
    Yağmura ben de yakalandım iş dönüşü. Acilen yağmur için pantalon almak gerektiğini anladım. Bugün istediğim gibi bulursam alacağım. Onun dışında motorun stabil gidişi çok hoşuma gitti. Yağmurda kullanmak ayrı bir zevkmiş.
    FreeWing
    Ben 1000 km bakımını Motomax - Maslak'ta, yani motoru aldığım yerde yaptırmıştım. Başında duramadım fakat bir problemle karşılaşmadım. 3.000 km bakımı için yine aynı yere götürmeyi planlıyorum ( şu an 2.600 kmdeyim) . V-Motoru tanımıyorum fakat Daelim bakımı için aradığımda "biz servisi değiliz ama bakımını yapıyoruz" dediler. Bana da bu cümle ilginç!! geldiği için oraya gitmedim.
    electricsky
    Başın sağolsun. Umarım diğer arkadaşın çabuk iyileşir.

Başımız sağolsun electricsky.... :(

bu arada V-Motor Yılmaz Usta bozuk moralimi düzeltti ve motorum ilk günkü kadar sessiz ve sorunsuz hale geldi...Yılmaz Usta ve oradaki yardımcısı Murat bundan sonra benim tüm bakımlarımı ve sorunlarımı gidermek için seçtiğim yer olmayı hem teknik bilgileriyle hem de insanlıklarıyla hakkettiler.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    İyi hadi geçmiş olsun Freewing..sorunun ne olduğunu ve nasıl halledildiğinide yazarsan çok sevinirim o acaip sürtünme sesi bendede mevcut hala...

Motosikleti
    electricsky, dostum başın saolsun.

FreeWing, dostum problemin halledilmesine sevindim.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Saolun arkadaşlar...korumasız binmeyin kesinlikle..

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Alıntı FreeWing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada V-Motor Yılmaz Usta bozuk moralimi düzeltti ve motorum ilk günkü kadar sessiz ve sorunsuz hale geldi...Yılmaz Usta ve oradaki yardımcısı Murat bundan sonra benim tüm bakımlarımı ve sorunlarımı gidermek için seçtiğim yer olmayı hem teknik bilgileriyle hem de insanlıklarıyla hakkettiler.
    Bak şimdi .. 3000 bakımı için bende mi oraya götürsem acaba ? Aslında hepimizin tek bir ustaya gitmesi çok iyi olur. Böylece usta bizim motor konusunda daha çok pratik yapar ve daha çok şey öğrenir.

3000 bakımı sonrasında, haftaya, havalar da çok bozmazsa, 2000-3000 km lik bir Karadeniz turu yapmak istiyorum. İnşallah bir problemle karşılaşmam.

Motosikleti
    Alıntı batris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi .. 3000 bakımı için bende mi oraya götürsem acaba ? Aslında hepimizin tek bir ustaya gitmesi çok iyi olur. Böylece usta bizim motor konusunda daha çok pratik yapar ve daha çok şey öğrenir.
    Katılıyorum böylecene daha iyi bi servisimiz olur.

ya arkadaşlar olay reklama kaçacak diye çekindiğim için fazla yorum yapmıyorum...ama ben aldığım servisten çok memnun kaldım...Yılmaz usta biraz aksi gibi görünse de çok iyi niyetli, canayakın ve --DÜRÜST-- birisi...Beylikdüzünde oturmama rağmen bundan sonra bütün sorunlarımda ve bakımlarında kendisine gideceğim...özel mesaj yoluyla bilgi almak isteyen olursa detayları aktarırım...

Motosikleti
    Alıntı FreeWing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar olay reklama kaçacak diye çekindiğim için fazla yorum yapmıyorum...ama ben aldığım servisten çok memnun kaldım...Yılmaz usta biraz aksi gibi görünse de çok iyi niyetli, canayakın ve --DÜRÜST-- birisi...Beylikdüzünde oturmama rağmen bundan sonra bütün sorunlarımda ve bakımlarında kendisine gideceğim...özel mesaj yoluyla bilgi almak isteyen olursa detayları aktarırım...
    Neymiş sorunun çözümü ben bunu merak ettim electricskyda da benzer sorundan var. en azından çözümünü açıklar isen o da sorununu giderebilir.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Camadan haklı en azından problem neymiş ve nasıl çözülmüş bi yazıversen çok yararı olur..reklama girmez meraklanma

Arkadaş slm ben hasanpaşada ruto motora gittim pek memnun kalmadım. Bu arada benim motorun bakımları 500 - 2000 yazıyor bu nasıl oluyor. Zaten bu servis olayı delirticek beni. Maslakdaki ustayı bende duydum en kısa zamnada ziyaret edicem orayı. Bu arada servis ücreti olayını bilen varsa bide kaç km hangi bakımlar yapallır. Bu konular hakkınada bilgisi olan varsa yazabilir. Bu arada BATRİS yağmurlu havada motor harbi iyi performans veriyor. Korktuğum gb olmadı güven vermesi güzel. Birde arkadaşlar gözünüzü sevim yolun sağ tarafında olan beyaz düz şerit varya acayip şekilde kayıyor. Sakın dönüşlerde filan şeritlere lastikleri getirmeyin. Düz giderken bile üzerinde atıyor adamı.Allah göstermesin çok önemli tehlikeler yaratbilir.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler