Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı alisoylu38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Gergi sesi motor ısınınca azalır mı? Motor soğukken 5-6 bin devir arasında ses geliyor, 20-30dk sonra hiç ses kalmıyor. Bu başlangıç seviyesi mi acaba?
    Duyduğum ses burada okuduğum gibi hışırtılı zincir sesinden ziyade zırıltılı, titreşimli bir ses. Şİmdiden teşekkürler.
    Yeni gergi vakti gelio
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)

Uploaded with ImageShack.us
    sundowner ve alisoylu38 bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı haftalar dileğiyle kazasız belasız sürüşler dilerim.

gursus;
    Ebay dan almıştım;

link;
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p4712.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=Grip +Tank+Traction+Pads+Grips+For+HONDA+2003+2004+2005 +2006+CBR+600RR+F5&_sacat=0&_from=R40
    eyvallah abim şeffafını aradım ama göremedim siyah senin motora gitmiş benimkine gitmez

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah abim şeffafını aradım ama göremedim siyah senin motora gitmiş benimkine gitmez
    http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR-1000RR-04-07-STOMPGRIP-TANK-PADS-Grips-/300436275578?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item45f365c17a&vxp=mtr

bak burada mevcut,
    70 dolara geliyor,
    bence çok para,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam grenajdaki cbr yazısı boya mı Sticker mı orjinalde?

---------- Post added at 03:36 ---------- Previous post was at 03:28 ----------

Bu arada motorunu küçültmek isteyen var mı ?Benzin parasından bıkan varsa benim 2012 Gt 250 R ile takas yapabilriz.2600 km de fabrikadan çıktığı gibi duruyor nokta hatasız sedefli beyaz renkte.Rodajı itina ile yapıldı.İlan koymadım dosta gidecek bir motordur.Garantisi devam ediyor.ilgilenen olursa forumda resimleri var
    Alıntı BLaCK_j.W.a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinalde boya benimkide orjinali üstünü maskeliyip yaptım..normalde simlidir yani metalik bu resimde vernik atmamıştım ondan parlamıyor..

http://imageshack.us/a/img707/493/img20130331172146.jpg
    orjinalde hondanın her motorunda her şey stickerdır.

en basidi benim 2001 model motorum aşağıda fotoğrafı var

yan grenajın orj rengi mavidir
    kafa grenajının devamındaki kırmızı ve beyaz şerit komple bir bütün olarak sticker
    gri şerit sticker
    honda ve cbr yazıları kafa grenajındaki PGM-FI yazısıda stickerdır
    arka grenajdaki şerit 600F yazıları stickerdır

geçen sene kırmızı ve mavi renkleri artık iyice solmaya başladığından ötürü komple boyattım makinayı sticker olarak sadece honda yazıları ve yanlardaki cbr logoları var şu an
    seneye de kısmetse komple grenajları 0 alıp yenileyip bu eskiyede farklı bir şeyler yaptırmayı planlıyorum

radyatörün suyunu değiştirdim. soldan hortumun kelepçesini açıp suyu akıttım, sonra birkaç yerden direk radtatör kapağından suyu koymayın diye okumuştum bu yüzden yedek depodan (genleşme kabı) verdim saf suyu 1 litre bitmeden doldu orası bende radyatör kapağını açıp devam ettim saf su eklemeye,antifrizide koydum ordan ,radyatörün içine antifiriz ve yarım litreden biraz fazla safsu koymuş oldum,yedek depoyada 0.8 lt kadar koymuştum topladım motoru verdim marşı 70 den sonra çok yavaş yükseldi ısı normalde 100 ü rolentide 5 dk içinde görürdü değişimden sonra 15 dk yı geçti 100ü görmesi ve 108de açtı fanı ,değişimden önce daha erken açıyodu,

şimdi sormak istediğim bu rezerv haznesine sadece safsu koydum radyatörede geçer sanıp fakat koyduğum orda kaldı . radyatör kapağından 1ltre antifiriz ile 1lt e yakın safsu koydum radyatör doldu.şimdi radyatöre koyduğum 1ltre antifriz ve 1ltreye yakın safsu yetermi ? yedek hazneye fazla koydum max çizgisini göremedim çok ters yerde bu sorun olurmu fazlasını atarmı soldaki hortumlardan yoksa çekmelimiyim fazlasını?
    normalde suyu komple boşalttıysan motor bloğu içindeki dahil ( sakın çalıştırma çalıştırmadan da boşaltılabiliyor ) 3 lt civarında bir sıvı alıyor radyatör ve motor bloğunun içi dahil
    rezerv 1 lt civarında alıyordu sanırım veya 300 cc onu hatırlamıyorum şu anda ama soğutma sıvısını saf bir şekilde koyma hiç bir zaman yani komple antifriz veya komple saf su
    kitapçıkta %50 saf su %50 antifriz olarak önerir ama ben 2/3 antifriz 1/3 saf su olarak dolum yapıyorum ( antifriz karışım oranları genelde bunu önerir )

sıvıyıda direk saf bir şekilde koymama nedeni fizik ve kimyada karışımlarda donma noktası düşüp kaynama noktasının artmasından kaynaklıdır genel olarak

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forum ahalisi selam
    epeydi uzak kaldım forumdan.
    eskilerden hatırlayan olursa sıkı bir 600f kullanıcısıydım.
    2006 model 3 tane ayrı 600f aldım, epey bindim ve sattım. geçen sene son 600f'imi ki tamamen orjinal hiç boyasız ve de rizomadan tutun da two brothers carbon egzosa kadar dolu motorumu 13.000'e satmış artık yavaşlamak zamanı diye shadow almıştım.
    sonra yaptığım hatayı anladım kana 4 silindir girdikten sonra iflah olunmuyor
    şubat ayında otomobilimi değiştirmek için shadowu da sattım zaten alışamamıştım. kısmet oldu aklımdaki otomobili aldık ama şimdi motorsuzluk da can sıkmaya başladı.
    hafiften bi piyasaya bakayım dedim ama akıl sır erdiremiyorum.
    600f fiyatları zaten bi garip. tamam güzel motor hoş motor sonuçta 3 tane eskittim bilirim ama en berbatları bile 12'nin üzerinde fiyatlara sahip en azından sahibinden de öyle.
    hadi dedim farklı bi motor alalım naked olsun dedim. 2006 FZ6'lara bakıyorum onlar da uçmuş 12-13'ten aşağı yok ki 600f'ten ucuz olmalı
    GSR600 desek onlar da aynı

ben anlamıyorum biz motor satarken makul rakamlara nüşteri bulamıyoruz orjinal motorlara ama alırken maaşallah kimse burnundan kıl aldırmıyor.
    yine hiç boyasız hatasız 2007 model turuncu shadowu 11.500'e zor sattım aylarca ilanda kalıp

al bi tane sende kurtul o zaman artık (=
    bende geçtiğimiz salı 23 nisandan faydalanıp uzun bir aradan sonra izin yaptım ve motorun yağ yağ filtresini değiştirdim hemen biliyorsun 1 seneye yakındır yatıyordu makina hemen hemen akşam 10da başladım gece 2 gibi bitti akü değişimi ıvır zıvır bakımları derken şimdi taş gibi

uzun bir aradan sonra yazmakta bi değişik geldi (=
    Pistolero_10, gursus ve Taylan bunu beğendiler.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni gergi vakti gelio
    Eyvah eyvah, bir anda söylemeseydin keşke ;)
    vlknsyrn bunu beğendi.
    Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

Motosikleti
    Honda Cbr 600 F4i (2005 model)
    Sayın forum üyeleri 2005 model 600 f için orjinal (sıfır ya da az kullanılmış) elcik ve topuz arıyorum satan / bilen var ise yardımlarını rica ederim.
    Herkese hayırlı akşamlar, keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı erkolali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın forum üyeleri 2005 model 600 f için orjinal (sıfır ya da az kullanılmış) elcik ve topuz arıyorum satan / bilen var ise yardımlarını rica ederim.
    Herkese hayırlı akşamlar, keyifli sürüşler dilerim.
    Orj yerıne rızoma elcık ve e-bayden cok guzel denge topuzu alabılırsın mesela benım motorda cbr logolu ve karbon desenlı topuzlar var gercekten guzel duruyorlar

Motosikleti
    CBR600F
    ilkay hoşgeldin,

arkadaşlar bir sorum olacak arka frene basınca diplere doğru kavrıyor bunu biraz yukarı çekmek istiyorum yani boşluğu almak istiyorum bunu nerden yapıcam fren pedalının ittiği cıvata ,fren hidroliğini pompalayan pistonu itiyor ucunda civata var sıkmaya-gevşetmeye çalıştım ikisinide başaramadım oynamadı ordan değil sanırım,bu arada ayaklık braketini komple söktüm yoksa ulaşılmıyordu yarın akşam toplayacağım,, bilen varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

[IMG][/IMG]

yeşil ile gösterdiğim yerden mi olur bu ayar sarı ile gösterdiğimden mi?

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR-1000RR-04-07-STOMPGRIP-TANK-PADS-Grips-/300436275578?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item45f365c17a&vxp=mtr

bak burada mevcut,
    70 dolara geliyor,
    bence çok para,
    aynen abi bence de çok para, belkide racingler de en gerekli şeylerden biri bu ama herşey gibi buda gereksiz pahalı ...off off ne zaman istediğimiz bir şeyi maddiyatı düşünmeden satın alabileceğiz merak ediyorum
    alisoylu38 bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Slm arkadaşlar herkese hayırlı geceler,Adana dan Selamlar...

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    arkadaslar 2011 ve sonrasi uretilen cbr 600f lerin flasor rolesinin kac pin oldugunu bilen var mi acaba? ebayde su sekil bir 4 pin honda led rolesi buldum acaba bu uyar mi? birde bunun 2 pin li olani var..

Motosikleti
    CBR600F
    ilkay hoşgeldin,

arkadaşlar bir sorum olacak arka frene basınca diplere doğru kavrıyor bunu biraz yukarı çekmek istiyorum yani boşluğu almak istiyorum bunu nerden yapıcam fren pedalının ittiği cıvata ,fren hidroliğini pompalayan pistonu itiyor ucunda civata var sıkmaya-gevşetmeye çalıştım ikisinide başaramadım oynamadı ordan değil sanırım,bu arada ayaklık braketini komple söktüm yoksa ulaşılmıyordu yarın akşam toplayacağım,, bilen varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...qw.jpg</a></a>

yeşil ile gösterdiğim yerden mi olur bu ayar sarı ile gösterdiğimden mi?

evet dediğim gibi bugün topladım sorunu da kendim çözmek durumunda kaldım resimde sarı ile gösterdiğim somunu sıkarak biraz daha yukarı kaydırdım pastan kaynaşmış zor açıldı,istediğim seviyeye getirdim biraz daha aşağıya indi pedal ama frenaj daha sağlıklı,tabi pedal aşağı inince fren müşürüde ayar gerektirdi onuda biraz gevşetip uzatınca oda halloldu. resimde ekliyorum yapacak olan olursa yardımcı olsun.

bu resimde görülen somunu sıkarak veya gevşeterek istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz ama 1-2 diş çevirseniz bile yeterli oluyor,resimdeki kadar açık yapmadım bende gerek yok aklınızda olsun.

[IMG][/IMG]

buda son hali fren pedalında da biraz yamuluk vardı onuda düzelttim diye düşünüyorum birde siz bakın küçük şeylere çok takıyorum

[IMG][/IMG]
    alisoylu38 bunu beğendi.

Motosikleti
    hafta sonu gezisinden bir kare

Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Honda Cbf 150 Satıldı :( 150 Zat Sonunda GeLdi :)
    Arkadaşlar inşallah yarın bende aranıza katılıyorum bu gün yola cıkıyorum sehir dışında güzel bir f buldum : )

ardacavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 DUCATI Monster 796 ABS
    Arkadaşlar yakın tarihte Yunanistan'a tura gidicez
    Haliyle ciddi bir bakım yapmak istiyorum

İhtiyacım olan parçalar da biraz fazla tutuyor acaba bana yardımcı olup akıl verebilecek misiniz?

* Ön iki disk ve balata takımı
    * Arka disk ve balata takımı
    * Zincir dişli seti

Orjinal parça da olabilir EBC de olabilir
    Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı ardacavdar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakın tarihte Yunanistan'a tura gidicez
    Haliyle ciddi bir bakım yapmak istiyorum

İhtiyacım olan parçalar da biraz fazla tutuyor acaba bana yardımcı olup akıl verebilecek misiniz?

* Ön iki disk ve balata takımı
    * Arka disk ve balata takımı
    * Zincir dişli seti

Orjinal parça da olabilir EBC de olabilir
    Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler
    peki yunan'dan alsan daha ıyı olmazmı
    pek cok parcacı oralardan getırıyor parcayı,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ardacavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 DUCATI Monster 796 ABS
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki yunan'dan alsan daha ıyı olmazmı
    pek cok parcacı oralardan getırıyor parcayı,,,

aa öyle mi??
    hiç bilmiyordum bunu...

şimdi orda servis bulmak lazım ama

Motosikleti
    Honda cbr 600 f3
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 98 model aldım. 25000 de daha. Sahibi yurt dışında yaşadığı için düşük kalmış km. Ben grenaj takozu arıyorum. Nerde bulurum. İyi forumlar

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    günaydın F ci kardeşler

....
    alisoylu38, erkolali ve wolrath bunu beğendiler.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler