Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    barismert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Arkadaslar bana TURKCE service manuel lazım cbr 600f 2006 için elinde olan varsa bana gonderebilirmi şimdiden tskler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı barismert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bana TURKCE service manuel lazım cbr 600f 2006 için elinde olan varsa bana gonderebilirmi şimdiden tskler
    türçesini bulman imkansız biraz
    service manuali ya yetkili servisten satılıyorsa satın alabilirsin veya internette bulunan ing dilindeki kitapçıklarına erişebilirsin

türkçe olarak bulabileceğin şey owners manuals olur motorun satışı ile bagajında bulabileceğin mini bir kitapçık
    service manual bildiğin kalın bir ansiklopedi şeklinde nedeyse
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Service manual internette mevcut ingilizcesi PDF olarak türkcesinde bu konu başlığında 88. Sayfada gönderilmiş ama zamanla silinmiş tekrar elinde olan vardır diye düşünmüştüm owners manual de bakimlarla alakali bir kitap sanirim motosiklet hakkında oldugundan bilgi amaçlı türkcesi elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim
    Saygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Birde radyatore kac Lt su kac Lt antifiriz koyucaz icini temizliyorum radyatorun

Motosikleti
    Service manual internette mevcut ingilizcesi PDF olarak türkcesinde bu konu başlığında 88. Sayfada gönderilmiş ama zamanla silinmiş tekrar elinde olan vardır diye düşünmüştüm owners manual de bakimlarla alakali bir kitap sanirim motosiklet hakkında oldugundan bilgi amaçlı türkcesi elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim
    Saygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Birde radyatore kac Lt su kac Lt antifiriz koyucaz icini temizliyorum radyatorun
    2 lt antifrize 1 lt saf su eklemen gerekiyor sadece radyatör 3 lt su alıyordu sanırım
    1 lt saf su koy üstünü antifriz ile tamamla 4 lt'de olabilir şu an tam hatırlamıyorum ama ben öyle yapmıştım kitapçıktan hatırladığım

service manuals'de bakım ve arızalar ile ilgili parçaları tümüyle detaylı görürsün ( hangi vidanın hangi torkta sıkılması gerektiği veya elektrik tesisatı döşeme şeması gibi )
    owners manuals'de sadece motor üzerinde kullandığın parçaların nasıl çalıştığını kısaca sana anlatır ve hangi parçaların ne kadar süre veya km'de bakım kontrolünün yapılması geretiği yazar bit tabloda

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Biliyorum elinde turkce PDF olarak bulunduran varmıdir service Manuel'de olur owners Manuel'de

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Biliyorum elinde turkce PDF olarak bulunduran varmıdir service Manuel'de olur owners Manuel'de
    Kardeş 7-8 sayfa geride ben paylaşmıştım servis manuali ama ingilizce.Türkçesini bulman imkansız gibi bi şey :(

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    arkadaşlar herkese merhaba
    bugun rıva şile ağva izmit kerpe yolculugu sonrası 450 km yol yaptım motorum tam 25000 km'ye geldıgınde F ısıgı kontagı her acmamla yanmaya basladı tabı kısa sürelıgıne nedenını bılen varmı acaba?

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

Alıntı cemdoga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba
    bugun rıva şile ağva izmit kerpe yolculugu sonrası 450 km yol yaptım motorum tam 25000 km'ye geldıgınde F ısıgı kontagı her acmamla yanmaya basladı tabı kısa sürelıgıne nedenını bılen varmı acaba?
    arkadaşlar
    cok özür dılerım yanlış tesbıt yapmısım
    kıyıyı kaybetmeyi göze alamayanlar yeni okyanuslar keşvedemez.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    600f ciler Cumartesi aksamı 10 gibi buluşsak ne dersiniz 2 muhabbet edip cay icer gaz çekeriz istanbuldan gelebilecek kimler var
    1-baris ( ben)
    2- Serkan
    3-
    4-
    5-
    Barış Saat 10,,,11 gibi ben musait olurum,
    eğer evde olmassan veya vaktin olursa uğrarım laflarız...
    c.tesi geceleri gezerim cunkı
    maksat motor uyuşukluğa alımasın diye
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    beyler gecen yagmurdan mı oldu yoksa akaryakıt ıstasyonunda basınclı suyla yıkattım ondan mı oldu çözemedim neyse benim kısa uzun farlar yanmıyor sigortaya baktım sağlam ampuller de sağlam sellektor yapıyor uzun açıkken sellektör yapınca uzun kısa yanıyor sorun nerde olabılır bır arkadas roleye bak dedi role nerde bilen var mı veya başka birşey olduğunu düşünen başına gelen teşekkürler.
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Selamlar onur muhtemelen far açma kapama düğmesinde oksitlenme olabilir 2 tane vidası var sök bı WD40 sık dene bence
    Korkarak Yaşıyorsan Hayatı Seyredersin (Cambaz)

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Selamlar onur muhtemelen far açma kapama düğmesinde oksitlenme olabilir 2 tane vidası var sök bı WD40 sık dene bence
    eywallah kardesım ora 2. baktıgım noktaydı yazmayı unutmusum sağol
    street king

Motosikleti
    far soketlerınde oksıtlenme olabılır,

Kafa Grenajını Sökmelısın,
    ve kontrol kalemıyle tesısat gırışını kontrol edıp sorunun nerede oldugu anlaşılır,,,
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far soketlerınde oksıtlenme olabılır,

Kafa Grenajını Sökmelısın,
    ve kontrol kalemıyle tesısat gırışını kontrol edıp sorunun nerede oldugu anlaşılır,,,
    soketlere baktım bısey yok bıde tesısatı elden gecırecez galıba tesekkurler arkadaslar
    street king

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    serkan cumaertesi 10 11 farketmez beklerim gelirsen butarafa başka arkadaşlar varsa onlarda gelsin 2 muahabet ederis
    Korkarak Yaşıyorsan Hayatı Seyredersin (Cambaz)

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum nbr,
    Halen F1 arızan devam edıyormu?
    Aynı sorun C,tesi akşamı benım başıma geldı,
    İzmite İftara gıttıgimız gece bırden bıre stop ettı,
    kontak acılıyor ve marş basmıyordu,
    Baktım Korna suyrte surte,
    Marş Kütüklüğünün Kablo soketlerını çıkartmış,
    Neyse Taktım Motor calıştı,
    bu seferde dengesız calışmaya basladı motor,
    ve gazı hafıf rolantı yuksel tutuncada F1 ışığı sendekı gıbı, 3...5 sanıyede 2 defa yanıp sonmeye basladı,
    Neler olup bıtıyor dıye dusundukten sonra,
    Gevşeyen başka soketlerde var galıba deyıp tüm ön tafartaki soketleri söküp taktım yerlerıne,,,

Sonuç Eskisi gibi oldu,
    Yanı sorunsuz çalıştı motor,
    Ve arıza ışığı devre dışı kaldı,
    yani yanmıyor...

Far kısmındaki Tüm Kablo Soketlerini Sok İçlerine Bak ve Tekrar Sıkı Sıkı Yerlerine Tak...
    Serkan kardeş Allah senden bin kere razı olsun.Senin önerinle elektrikçiye gittim geçen gün ve far kısmındaki bütün soketleri açıp kontrol ettiğimizde soketin birindeki bağlantı yerinde küflenme gördüm. Bütün soketlere pas sökücü sprey sıktım ve o gün bugündür yaklaşık 20- 25 gün oluyor hiç arıza ışığı yanmadı motorumda. Eğer bu önerin olmasaydı bana Adana servis yolu görünmüştü. Tekrardan çok teşekkür ederim dostum sana
    vlknsyrn bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar bu motoru alçalta biliyor muyuz selesini tek ayağım yere tam bastığından sorun oluyor

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bu motoru alçalta biliyor muyuz selesini tek ayağım yere tam bastığından sorun oluyor
    alçaltma aparatı denen bir mevzu var. bunun ile alçaltmak mümkün oluyor.
    bunun öncesinde arka süspansiyon üzerinde çevirmeli bir ayar vardır dipte kare dikdörgen şeklindeki deliklerine bir aparat takılıyor. sertleştirme ile bir miktar aşağı indirebilirsin seleyi yayı sıkıştırarak. bu yetmez ise parçayı alman gerekecektir. 150 200 lira gibi bir fiyatı olması lazım sanırım arka maşa süspansiyon şaseyi tutan bir parça bunun montajı işini daha rahat görecektir.

Motosikleti
    Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan kardeş Allah senden bin kere razı olsun.Senin önerinle elektrikçiye gittim geçen gün ve far kısmındaki bütün soketleri açıp kontrol ettiğimizde soketin birindeki bağlantı yerinde küflenme gördüm. Bütün soketlere pas sökücü sprey sıktım ve o gün bugündür yaklaşık 20- 25 gün oluyor hiç arıza ışığı yanmadı motorumda. Eğer bu önerin olmasaydı bana Adana servis yolu görünmüştü. Tekrardan çok teşekkür ederim dostum sana
    dostum sorunun çözüldüğüne sevindim
    Allah Başka Sorun Vermesin İnş...

Benim eksantrik zincirim 3000 km oldu halen sorunsuz çalışmakta,
    Ve halen ilk gündü gibi sıkıntısız...

2006 mod olan F'lerdeki Eksantrik Ötmesinin Malıyetsiz ve sorunsuz Çözümüdür,
    Eksantrik gergi yay değişimi...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alçaltma aparatı denen bir mevzu var. bunun ile alçaltmak mümkün oluyor.
    bunun öncesinde arka süspansiyon üzerinde çevirmeli bir ayar vardır dipte kare dikdörgen şeklindeki deliklerine bir aparat takılıyor. sertleştirme ile bir miktar aşağı indirebilirsin seleyi yayı sıkıştırarak. bu yetmez ise parçayı alman gerekecektir. 150 200 lira gibi bir fiyatı olması lazım sanırım arka maşa süspansiyon şaseyi tutan bir parça bunun montajı işini daha rahat görecektir.
    teşekkür ederim bunun yapılabildiğine sevindim geçenlerde denedimde motor baya ağır tek ayak çok zor olucak alınca sayfaları okumaya başladım şimdi mutlaka şu olsun yada şu model yılı alma dediğiniz var mıdır görüşlere açığım

arkadaşlar bu motordaki zincir sesi sürekli tekrarlayan bişey mi yoksa örnegin her 40 binde bir gergiyi değiştirdin mi bir daha 40 bine kadar yapmıyor mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler