Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    İlk@y cok gecmis olsun
    HONDA Hayat ONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ben iyiyim ya saolun hepinize

dediğim gibi allah korudu ok ucuz atlattığım bir kaza oldu bu aslında.

yaraların üzerindeki kabuklar hareketimi kısıtlamasa birde şu parmak işi olmasa motora bile binerim
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde şu parmak işi olmasa motora bile binerim
    Bu tür davranışları onaylamıyoruz İlkay

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    evet led sinyallerim geçen hafta geldi ve kendim takmayı beceremediğim için takdırdım bir tane servisde. tam olarak uymasada 600f'e ben beğendim görünüşünü. işte resimler :

Motosikleti
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür davranışları onaylamıyoruz İlkay
    işin şakası tabi bunlar ama yaralarımın hızla iyileşmesi ve bir an önce kabuk bağlaması ağrı sızı yapmaması birazda moral ile ilgili bir durum
    kaza olduğundan bu yana moralimi hiç bozmadım açıkçası pozitif düşündüm hep. pozitif düşünmeninde etkisi gerçekten çok fazla olduğuna inanıyorum çünkü
    hemde kaza sonrası bana vuran çocuğu ve etrafımdaki insaları doğru yönlendirmek soğuk kanlılık açısından çok önemli bir faktör aynı şekilde

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    işin şakası tabi bunlar ama yaralarımın hızla iyileşmesi ve bir an önce kabuk bağlaması ağrı sızı yapmaması birazda moral ile ilgili bir durum
    kaza olduğundan bu yana moralimi hiç bozmadım açıkçası pozitif düşündüm hep. pozitif düşünmeninde etkisi gerçekten çok fazla olduğuna inanıyorum çünkü
    hemde kaza sonrası bana vuran çocuğu ve etrafımdaki insaları doğru yönlendirmek soğuk kanlılık açısından çok önemli bir faktör aynı şekilde
    Kaza sonrası olayı yaralı ve kazayı geciren kişi olmana ragmen yönlendirmen konusunda tebrik ederim seni. Yanı bunu bi cogumuzun yapamayacagına eminim. Ya kavga etmeye calısırdık, ya moralimiz bozulur baygınlık gecirirdik vs vs. Helal olsun bu konuda sana. Sen iyileş daha benim motor yağımı değiştirceksin

Motosikleti
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza sonrası olayı yaralı ve kazayı geciren kişi olmana ragmen yönlendirmen konusunda tebrik ederim seni. Yanı bunu bi cogumuzun yapamayacagına eminim. Ya kavga etmeye calısırdık, ya moralimiz bozulur baygınlık gecirirdik vs vs. Helal olsun bu konuda sana. Sen iyileş daha benim motor yağımı değiştirceksin
    onu bu hafta sonuda hallederz :D

bu arada
    @SlientScream

led sinyller hoş gibi görünüyor
    ama benim şahsi görüşüm bu sinyallerden hoşlanmıyorum kısa damla sinyal olması daha iyi benim için

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    [QUOTE=ayvazdeniz;2456064]Arkadaşlar biraz önce dükkana bir motor tamircisi geldi..Benim motorda 6000-7000 devir arası şırıltı var dedim egzantrikten gelen..dedi ki..sök gergiyi çıkar yerinden..ama o halde sakın marşa basma yada vitese takma..gerginin ucundaki mile altılık somun kaynattır. yani biryada iki milim uzat gergiyi..tak yerine..ses kesilsin..önce aklıma yattı..ama sizlere soramadan edemedim..doğru bir uygulama olur mu bu..ne dersiniz..?[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:02 ----------

yahu kimse cevap yazmayacak mı soruma ..lütfen ama yaaa..
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

Motosikleti
    honda cbr 1100 xx
    [QUOTE=ayvazdeniz;2456494]
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz önce dükkana bir motor tamircisi geldi..Benim motorda 6000-7000 devir arası şırıltı var dedim egzantrikten gelen..dedi ki..sök gergiyi çıkar yerinden..ama o halde sakın marşa basma yada vitese takma..gerginin ucundaki mile altılık somun kaynattır. yani biryada iki milim uzat gergiyi..tak yerine..ses kesilsin..önce aklıma yattı..ama sizlere soramadan edemedim..doğru bir uygulama olur mu bu..ne dersiniz..?[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:02 ----------

yahu kimse cevap yazmayacak mı soruma ..lütfen ama yaaa..
    Ben daha yenı sayılır bu olayla karsılastım ve gergıyı degıstırdım hatta buraya resmını bıle koymustun gecen sayfalarda bulabılırsın ama 1000km olmadan gene aynı ses gelmeye basladı bu sefer usta egzantırık zıncırı degısmesı lazım dedı 240 tl zıncır olay budur.bence hıc o dedıgın olaylara gırme

---------- Post added at 10:25 ---------- Previous post was at 10:18 ----------

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet led sinyallerim geçen hafta geldi ve kendim takmayı beceremediğim için takdırdım bir tane servisde. tam olarak uymasada 600f'e ben beğendim görünüşünü. işte resimler :

degısık olmus guzel olmus sıyah motorun ustunde sırıtmamıs ama resımden mıdır nedır tam oturmammıs gıbımı yada yansıma yapmıs oyle gozukuyo ama begendım

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    @SilentScream

Hayırlı olsun ledler yakışmış, herhangi bi boşluk kaldımı grenajla sinyal arasında ? Bir de sanki dik köşesi aşağıya bakacak şekilde (en uzun kenarı üstte olacak şekilde) takılabilirse daha güzel duracak gibi.

@ilkay

ilkay pozitif olmaya devam, 1-1.5 haftada çok daha iyi duruma gelir yaraların, birde kaza sonrası sana birkaç ilaç önerisinde bulunmuştum, "bactroban" krem kullanmanı tavsiye etmişim, yanlış yapmışım, krem olanını değil - pomat olanını kullan yaraların iyileşirken, kabuklar döküldükten sonra krem olanını kullanmaya başlarsın
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

barismert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Selamlar saygilar Soruyu tekrar soruyorum yardim edicek arkadas olursa sevinirim 200 model 600f neden rolentide tekliyip stop eder basina gelem yokmu rolenti ayari guzel ondan diil normalde gaz acincada sikinti yok fikir yurutelim arkadaslar nedendir konjektormu katburatormu devirdaim desem gazi acinca teklemiyor oku desem bi sikinti yok gibi neden bole arkadas dogru( DURUST ) ustada yok varsa tanidiginiz durust usta gidiyim istanbul avrupa yakasi laf olsun diye deil gercekten 600f den anlayan

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motorun ne zaman ne neresı kurcalandıktan sonra bu sorunu yapmaya başladı???
    hava filtre körüklerinde boşluk var ise ondan yapabılır,
    biyerden hava kaçağı var ise ondan yapabılır...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı barismert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar saygilar Soruyu tekrar soruyorum yardim edicek arkadas olursa sevinirim 200 model 600f neden rolentide tekliyip stop eder basina gelem yokmu rolenti ayari guzel ondan diil normalde gaz acincada sikinti yok fikir yurutelim arkadaslar nedendir konjektormu katburatormu devirdaim desem gazi acinca teklemiyor oku desem bi sikinti yok gibi neden bole arkadas dogru( DURUST ) ustada yok varsa tanidiginiz durust usta gidiyim istanbul avrupa yakasi laf olsun diye deil gercekten 600f den anlayan
    Ya rölanti demişken. Benim motor soğukken calıstırdıgımda 1500 civarı 1 2 dk icinde 1200 lere düşüyor. Normal rolanti ayarı ne olmalı tam olarak. Bunca zaman hic onemsememiştim ama bi önemseyim dedim

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Benim makine de rolantide teklemeye başlamıştı geçen hafta. depoyu kaldırdığımda gördüm ki yanlardan gelen hava hortumlarının birleşip karbüratöre bağlandığı noktada, ortum yerinden çıkmış..seside değişmişti..yerine taktık.çıkmaması için kelepçeledik..anında düzeldi..o olabilir..diğer arkadaşlarında dediği gibi biryerden hava alıyordur..senronu bozulmuş olabilir..bu arada rolanti 1400 de durmalı diyor klavuzda..
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Selam arkadaşlar, tatilden döndüm 2500 km kadar yol yaptım ankara-alanya-kemer*kaş-fethiye-marmaris-muğla-denizli-afyon-ankara rotasında. şükür sorunsuz kazasız belasız gidip geldim motor da üzmedi hiç.
    İlkay, geçmiş olsun ağır bir yaralanma olmaması teselli olmuş, en kısa zamanda düzelir yaraların inşallah.

bu arada continental road attack 2 lastiklerin performansından çok memnun kaldım.gerek torosları aşarken gerekse antalya kıyı şeridindeki virajlarda (finike-demre arası müthişti) ciddi açılarda yatırmama rağmen (ki sağlı sollu lastik izi kalmadı) hiç arkayı bırakmadı, çabuk ısında güzel yol tuttu, ani gaz açışlarda bile kaymıyor (parlak asfalt haricinde tabi)

arka lastiğimin son hali şu

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2001 ve sonrası olanlarda rölanti ayarı sol grenajın alt yarım ay kıvrımından çok az sarkan bir yuvarlak ayar düğmesi var tırtıklı vana şeklinde. onu çevirerek ayar yapılabiliyor.

bu arada rölanti ayarız motor 90-100 derece arasındayken yapın ve ortalama 1100 rpm gibi olması vites geçişlerinin daha rahat olmasını sağlar ve trafikte motor fan açtığında regülatör açısından biraz daha iyidir

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    2001 ve sonrası olanlarda rölanti ayarı sol grenajın alt yarım ay kıvrımından çok az sarkan bir yuvarlak ayar düğmesi var tırtıklı vana şeklinde. onu çevirerek ayar yapılabiliyor.

bu arada rölanti ayarız motor 90-100 derece arasındayken yapın ve ortalama 1100 rpm gibi olması vites geçişlerinin daha rahat olmasını sağlar ve trafikte motor fan açtığında regülatör açısından biraz daha iyidir
    İlkay benimki 1200 civarı ve bazen 1. viteste gazı acıp ikiye atmak istedigimde boşta kalıyo 2 ye gecmio ve ne yükseltmeme ne düşürmeme izin vermiyo. anca 10 20 km gibi bi hıza düşünce gecmesine izin veriyo vitesin. Bu rolantimin 1200 olmasıyla alakalı olabilirmi ki?

Motosikleti
    rölanti ile alakası oluyor tabikide.

1000 1100 civarlarında tutmayı dene birde farkı göreceksin
    birde vites kolunu her zaman tam olarak yukarı çek ve aşağı bastır ayak ucunla yarım yapmakta iyi değil bazen

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    Sanırım motorumu satıyorum bir arkadaşımın baskıları sonucunda, alıcamda alıcam 3 aydır kafamın etini yedi :D Satmak işin kolay kısmıda, ne alıcam karar veremedim, 600rr veya r6 düşünüyorum ama fikirlerinize de sonuna kadar ihtiyacım var
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı ilkerrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım motorumu satıyorum bir arkadaşımın baskıları sonucunda, alıcamda alıcam 3 aydır kafamın etini yedi :D Satmak işin kolay kısmıda, ne alıcam karar veremedim, 600rr veya r6 düşünüyorum ama fikirlerinize de sonuna kadar ihtiyacım var
    sen satmak istemiyorsan söle benimkini alsın sende kurtul haha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler