Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    ilkay son foto gercekten daha guzel olabilirdi . mesela motoru oradan cekseydın manzrayıda kapamamıs olurdun
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cbr 600 f
    Arkadaşlar pazartesi gün yaklaşık 160 km hızla çırpma yaşadım soğukkanlı davranarak ve bol bol salavat getirerek olayı atlattım sonrasın da direksiyonda titreşimin arttığını hissettim zaten çırpma esnasında jantın ikiye katlanıp geriye düzeldiğini hissediyordum motoru göstermeye fırsatım olmadı o günden beri biniyorum her binişimde titreşim artmış gibime geliyor acaba balans yapmış olabilir mi veya gevşeme eğilme gibi durumlarda söz konusumu dur fikirlerinizi alabilir miyim.

Motosikleti
    honda cbr 1100 xx
    aynı olay 150 ile giderken benim başıma geldi onumdekını sagladım emlıyet serıdıne gırdım orayıda yan lamasına seklınde boyamıslar ama kabartılı sekılde o hızla gırınce bır yalpalamaya basladı senınle aynı seylerı hıssetmısızdır ama nedense acayıp soguk kanlıydım ve kollarımı kasarak sıspansıyon gorevı gordurttum ve bıraz cebellestım ve sonunda duzelttım bır atsa o hızla otobana ucardım ama sonra herhangı bırsey olmadı motorda tıtreme fılan hatta yola gıttım geldım ayvalıga ama tabıkı sen yınede bır goster derım eger dedıgın gıbı hıssedıyorsa bır tetıreeme

barismert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Selamlar arkadaslar uzun zamandir firsat bulup foruma yazamiyordum bi sorunum var fikir yurutelim istedim lendi dusuncelerimode yazicam benim 2000 model cbr600f im var karburatorlu sorun motor normal isisina ulastiktan sonra rolentide isikta beklerken yada tradikte beklerken stop ediyor asiri isinma problemi diil diye dusunuyorum cunki gaz verince stopetmiyor rolenti motor beklerken birden tekliyip stop ediyor sorun sonra stop dugmesini kapayip aciyoeum calisiyo trafikten isiktan korkar oldum tamirciye gitmeden bi foruma danisayim dedim benim dusuncem buji yada subap ayari yada baska ne olabilir belkide senkron ayaridir her defasinda yapiyo rolentide dusuk degil 1500rpm gibi yorumlarinizi bekliyorum bide 600f den anlayan tavsiye edeceginiz efendi bi usta varmidir istanbul avrupa sisli sariyer levent bolgelerinde saygilar

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı cbrpc35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı olay 150 ile giderken benim başıma geldi onumdekını sagladım emlıyet serıdıne gırdım orayıda yan lamasına seklınde boyamıslar ama kabartılı sekılde o hızla gırınce bır yalpalamaya basladı senınle aynı seylerı hıssetmısızdır ama nedense acayıp soguk kanlıydım ve kollarımı kasarak sıspansıyon gorevı gordurttum ve bıraz cebellestım ve sonunda duzelttım bır atsa o hızla otobana ucardım ama sonra herhangı bırsey olmadı motorda tıtreme fılan hatta yola gıttım geldım ayvalıga ama tabıkı sen yınede bır goster derım eger dedıgın gıbı hıssedıyorsa bır tetıreeme
    şimdi burada yanlış yapılan bir şeyde var.

gidon tutulmalı ama tümüylede sert bir baskı yapılmama. çünkü bu hareketi yapan güç ve kuvvet motorun kendisini dengede tutma kararlılığından geliyor. aynı bisikle ve motosikletten giderken atlarsak bu tekerlekli şeylerin belli bir hız altına inmeden düz veya düşmeden gidebilecekleri gerçeği gibi. aslında motosikletin hareketini kısıtlamış olduğumuzdan düşmeye daha çok yer ediyoruz.

ama varsa öyle bi kaç ton basınç yapabilen kas gücünüz robot gibi tutun derim gidon ( tabi yerse )

Alıntı barismert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar uzun zamandir firsat bulup foruma yazamiyordum bi sorunum var fikir yurutelim istedim lendi dusuncelerimode yazicam benim 2000 model cbr600f im var karburatorlu sorun motor normal isisina ulastiktan sonra rolentide isikta beklerken yada tradikte beklerken stop ediyor asiri isinma problemi diil diye dusunuyorum cunki gaz verince stopetmiyor rolenti motor beklerken birden tekliyip stop ediyor sorun sonra stop dugmesini kapayip aciyoeum calisiyo trafikten isiktan korkar oldum tamirciye gitmeden bi foruma danisayim dedim benim dusuncem buji yada subap ayari yada baska ne olabilir belkide senkron ayaridir her defasinda yapiyo rolentide dusuk degil 1500rpm gibi yorumlarinizi bekliyorum bide 600f den anlayan tavsiye edeceginiz efendi bi usta varmidir istanbul avrupa sisli sariyer levent bolgelerinde saygilar
    karbüratör ayarı yapılması gerekitor sanırım. motorun belli bir ısıya ulaştıktan sonra boğuluyor muhtemelen zengin karışım yapıyor.
    yakıt durumu nasıl ne kadar yakıtla kaç km gidibiliyorsun ortlama kullanımda?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    honda cbr 1100 xx
    ilkay fiziksel açıklama güzeldi ama inan bana eğer o kollarımı kasmasaydım o motordan uçmuştum :D yada verilmiş sadakam varmış

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

ilkay bu arada motoru satmayı düşünüyor gibiyim haberin olsun scoter alıcam ya zaten yani var aklımda neyse konuşuruz detaylı :D

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Evet dogru olabilir sabah calistirdigimda zaten biraz cig benzin atiyor dun yolda isikta beklerken yandaki minubuscu arkadas uyarmisti cok benzin kokuyot diye tsk ler umarim buyuk bise yoktur

Motosikleti
    Alıntı cbrpc35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkay fiziksel açıklama güzeldi ama inan bana eğer o kollarımı kasmasaydım o motordan uçmuştum :D yada verilmiş sadakam varmış

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

ilkay bu arada motoru satmayı düşünüyor gibiyim haberin olsun scoter alıcam ya zaten yani var aklımda neyse konuşuruz detaylı :D
    çook özleyeceksin bak demedi deme sonra (=

Alıntı barismert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dogru olabilir sabah calistirdigimda zaten biraz cig benzin atiyor dun yolda isikta beklerken yandaki minubuscu arkadas uyarmisti cok benzin kokuyot diye tsk ler umarim buyuk bise yoktur
    tahmin ettiğim gibi o zaman motosikletin boğuluyor o yüzden. mesela 20tl benzinle ne kadar gidebiliyorsun ortalama veya bunun gibi kaç tl ile kaç km yapabiliyorsun ölçebildin mi ?
    yakın zamanda servise git baksınlar bu arada motor ısınırken çiğ benzin atabilir ele siyah ufak noktacıklar olarak gelebiliyor susturucu içerisindeki kararmış olan elyaf yapı ile beraber motoru yıkadıktan sonra susturucuya su girmişse özellikle arkamda araba durursa kuruyana kadar nokta nokta ediyor :D

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Bugun gittin tamirciye devirdaim pompasi ve kOnjektor degismesi gerekiyor dedi 500 falan bulucak galiba insan guvenemiyor gidebilecegim tanidik bi usta varmidir en azindan ariza tesbiti icin istanbul avrupa yakasindayim sisli sariyer levent besiktas vs.

Motosikleti
    aslında uğraşsan belki sende değiştirebilirsin.

yetkili servise mi gittin peki bunun için ? istersen birde orada sor derim en azından şöyle bir baksınlar.
    ama devirdaim pompası ile konjektörüde yapabilirsen kendin değiştirebilirsin kanımca.[COLOR="Silver"]

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    öncelikle merhaba kendimi tanıtma olayını sonraya erteledim unutmadan şu soruyu sormak için

@cbrpc35 motosikletinize çanta ve aparatı nereden aldınız bende niyetlenmiştim yaz başında ama çekilen fiyattan gözüm korkmuştu sadece bağlantı demirleri 120€ falandı, size kaça mal oldu hangi marka?

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Degistiririm tamir gelir elimden 15 senedir motorcuyuz elhandulillah ama adam 250 konjektor dedi 280 de devirdaim pazarlikla 500 e indik iscilik bisey diil dedi oyuzden hallederim dedim servis nerde var gosterebilecegim yazin sizin gittiginiz iyi bi hondaci racingden anlayan tavsiye edebileceginiz yokmudur

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Motosikleti
    herkese selam

dün ciddi bir kaza atattım ataşehirde. benim yaşlarımdaki bir genin f1 araçlarını birbirini geçmeden önce yan şerite kendini attığı gibi üstüme kırdı diresiyonu ve soldan bana çarptı.hayatımda ilk defa montumu giymemiştim ve sürüklenirken eyvah kollarım oldu. neyseki yanık ve sıyrıklar dışında birşeyim yok kollarımda ve omuzlarımda. arabanın çarpma etkisi ile sol bacağımda da ufak bir ağrı var akşam hastanede geçti gece geldim eve.
    prosüdürler gereği boyunluk var boynumda pazartesi çıkacak kollarıma ve omuzlarıma ilaç sürüyoruz belli aralıklarla kendi yanma hislerini tekrar tekrar hatırlatıyorlar saolsunlar sağ el serçe parmağımdada ufak bşr kırık varmış sanırım çatlak atel takıldı oyüzden.

şu an için iyi sayılırım kısaca dinleniyorum düzelene kadar.

kazaile ilgili bir fotoğraf çekemedim ambulans ve arkadaşım gelene kadar bir yandan kendimi kontrol ederken bir yandan arabayı kulanan genci sakinleştrmeye çalışıyordum bir yandan meraklı kalabalığı vardı tabi en son dellenip herkese bağırmaya başladımbirşeyler yaptırmak için.

motorumdakş hasarlar ise sağ yan grenaj muhtemelen değişim gerekiyor doku kaybı var çarpma etkisi ile alternatör kapağım kırılmış motoru dikmemle yağın boşalması bir oldu. egsoz susturucu yerinden çıkmış sanırım bunun haricinde tekrar boyaya girecek daha yeni almışken...
    başka birşey varmı diye bakmadım küçükbakkalkyde yediemin otoparkına çekilmiş 1 günlüğüme trafikten men edilmiş.

bi ara trafiğe gidip dosyalarımı alacağım

Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Cok gecmis olsun kardesim

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    çok geçmiş olsun ilkay. motosikletide yeni yaptırmıştın daha oysaki ...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam

dün ciddi bir kaza atattım ataşehirde. benim yaşlarımdaki bir genin f1 araçlarını birbirini geçmeden önce yan şerite kendini attığı gibi üstüme kırdı diresiyonu ve soldan bana çarptı.hayatımda ilk defa montumu giymemiştim ve sürüklenirken eyvah kollarım oldu. neyseki yanık ve sıyrıklar dışında birşeyim yok kollarımda ve omuzlarımda. arabanın çarpma etkisi ile sol bacağımda da ufak bir ağrı var akşam hastanede geçti gece geldim eve.
    prosüdürler gereği boyunluk var boynumda pazartesi çıkacak kollarıma ve omuzlarıma ilaç sürüyoruz belli aralıklarla kendi yanma hislerini tekrar tekrar hatırlatıyorlar saolsunlar sağ el serçe parmağımdada ufak bşr kırık varmış sanırım çatlak atel takıldı oyüzden.

şu an için iyi sayılırım kısaca dinleniyorum düzelene kadar.

kazaile ilgili bir fotoğraf çekemedim ambulans ve arkadaşım gelene kadar bir yandan kendimi kontrol ederken bir yandan arabayı kulanan genci sakinleştrmeye çalışıyordum bir yandan meraklı kalabalığı vardı tabi en son dellenip herkese bağırmaya başladımbirşeyler yaptırmak için.

motorumdakş hasarlar ise sağ yan grenaj muhtemelen değişim gerekiyor doku kaybı var çarpma etkisi ile alternatör kapağım kırılmış motoru dikmemle yağın boşalması bir oldu. egsoz susturucu yerinden çıkmış sanırım bunun haricinde tekrar boyaya girecek daha yeni almışken...
    başka birşey varmı diye bakmadım küçükbakkalkyde yediemin otoparkına çekilmiş 1 günlüğüme trafikten men edilmiş.

bi ara trafiğe gidip dosyalarımı alacağım
    Çok çok geçmiş olsun.Allah'a şükür sende birşey yok.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Geçmiş Olsun Dostum,
    Sağlığın Yerinde Olduğu Sürece Hertürlü Motor Araç Tamir Ettirilir,
    Yeterki Sağlığına Zarar Gelmesin,
    Bazıan Senin Dikkatlerin Dahi Kazaları Önlemeye Yetmiyor...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    iLk@yy..Çok büyük geçmiş olsun..Çok üzüldüm..:(( Motorundaki hasarları düşünme ve hemen iyileşmeye bak..o yeniden eskisinden de güzel hale sokulabilir..iyi ki sana birşey olmamış..tekrar büyük geçmiş olsun..anlaşılan araba kullananlara adam gibi eğitim verilmedikçe biz motorcular rahat edemeyeceğiz trafikte...
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Büyük geçmiş olsun ilkay. Umarım motosikletinde sende en kısa sürede eski halinize dönersiniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler