Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hava güzel olunca motor üstünde daha çok vakit geçirir olduk gerçekten de.
    Bu hafta ben uygun değilim ama önümüzdeki günlerde ya h.sonu ya da h.içi bir akşam buluşma ayarlasak fena olmaz aslında.

Madem öyle, kevgir koleksiyonuma yeni bir parça eklediğimi de anlatayım o zaman.

Gece saat 12:40 civarı,
    Yol boş,
    70-80 km. ile giderken yanıma gelen bir "Porsche 911 Carrera 4S",
    Aynı anda başlayan bir rolling,

2. vites sonuna kadar hemen hemen kafa kafaya bir gazlama ve hemen hemen aynı zaman aralığında değiştirilen vitesle ben arayı yavaş yavaş açtım.
    Akabinde de rolling sonlandı zaten.

Ama gerçekten güçlü bir otomobil ile yapılan, gerçekten keyifli bir rolling idi.

Dile kolay, 3800cc motor hacminde ve 385 HP gücünde bir araç.

Tabi sonrasında benim keyfi düşünün artık
    Emre abi yazık insanlara ya ezme artık yolda milleti.adam almış Porsche 911 Carrera 4S millete hava atıyor sen adamı yolda dağıtmışın
    gerçi kimse görmemiş pek bozulmamıştır ama olsun sonuç olarak sen alman keyfi sonuna kadar almışın rolling sonunda.
    B@$@R :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Emre;
    ben de 600f varken aynısını M6 ile yapayım dedim sonuç hüsran oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:58 ----------

aletten öyle bir ses çıkıyodu ki yer yarıldı gök çatladı zannettim (abartmıyorum inanın) değil gaz açmak sinecek yer aradım
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    evet beyler, motorumla 2. aya yaklaştık, 2000 km.yi devirdik. ilk uzun yolumuza (Yalova-Çınarcık-Bursa) bu hafta sonu çıkıyoruz İnşallah

buyrun pistten resimler... (*)
    *helikopter pisti ama idare edin.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı basarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre abi yazık insanlara ya ezme artık yolda milleti.adam almış Porsche 911 Carrera 4S millete hava atıyor sen adamı yolda dağıtmışın
    gerçi kimse görmemiş pek bozulmamıştır ama olsun sonuç olarak sen alman keyfi sonuna kadar almışın rolling sonunda.
    Yok yok görenler oldu, arkamızdan gelenler vardı o sırada, onların seyirciliği eşliğinde başladık zaten rollinge.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre;
    ben de 600f varken aynısını M6 ile yapayım dedim sonuç hüsran oldu
    aletten öyle bir ses çıkıyodu ki yer yarıldı gök çatladı zannettim (abartmıyorum inanın) değil gaz açmak sinecek yer aradım
    Yapma be Emir, bak merak ettim şimdi.
    Sıfırdan mı kalktınız, rolling mi, ne kadar gittiniz, iyi gazlayabildin mi?

Gökhan'cım motorun pırıl pırıl maşallah, Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Emre;
    aslında ne sıfırdan kalktık ne de rolling yaptık. Ben Eskişehir yolunda bilkent istikametinde ilerlerken önümde 6 kasa bi bmw gördüm, acaba 6.30 mu 6.45 mi derken (çok sevdiğim bi arabadır) bi baktım arkasında 4 egzos çıkışı. acaba mı dedim kendi kendime biraz makas atıp yanına geldim ve çamurluk solungaçları ile bodyi görünce M6 olduğunu anladım, gaz açıp önce geçtim ama trafik yoğunda daha sonra o korkunç sesi duydum arkadan 3-5 1000cc geliyor sandım kaçacak yer aradım sonra yanımdan M6 arkasını sallaya sallaya geçti bu arada hızımız 150 km/7 civarıdır. bi kapışma olmadı aramızda zaten trafik yoğunda ve ileride ikimiz de bilkente döndük ışıklarda sohbet ettik. Arabada özel bi komple egzos sistemi varmış, markasını hatırlayamıyorum ama inanılmaz bi sesti.
    bu arada sanmıyorum düzlükte ara hızlanma dahi olsa o arabayı bi 600f geçsin. dile kolay 600 beygire yakın güç...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Emre;
    aslında ne sıfırdan kalktık ne de rolling yaptık. Ben Eskişehir yolunda bilkent istikametinde ilerlerken önümde 6 kasa bi bmw gördüm, acaba 6.30 mu 6.45 mi derken (çok sevdiğim bi arabadır) bi baktım arkasında 4 egzos çıkışı. acaba mı dedim kendi kendime biraz makas atıp yanına geldim ve çamurluk solungaçları ile bodyi görünce M6 olduğunu anladım, gaz açıp önce geçtim ama trafik yoğunda daha sonra o korkunç sesi duydum arkadan 3-5 1000cc geliyor sandım kaçacak yer aradım sonra yanımdan M6 arkasını sallaya sallaya geçti bu arada hızımız 150 km/7 civarıdır. bi kapışma olmadı aramızda zaten trafik yoğunda ve ileride ikimiz de bilkente döndük ışıklarda sohbet ettik. Arabada özel bi komple egzos sistemi varmış, markasını hatırlayamıyorum ama inanılmaz bi sesti.
    bu arada sanmıyorum düzlükte ara hızlanma dahi olsa o arabayı bi 600f geçsin. dile kolay 600 beygire yakın güç...

Haklısın, belki sıfırdan drag yapsanız 150 km. hıza kadar filan önde götürürsün ama, sonrasında arayı açar bence de muhtemelen.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısın, belki sıfırdan drag yapsanız 150 km. hıza kadar filan önde götürürsün ama, sonrasında arayı açar bence de muhtemelen.
    EMRE cim delemediklerinizi bana havale edin...
    hafta sonu bir tekirdağ yaptım, dönüşte oynaşacak araba aradım yol veren verene sarmadı... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta sonu bir tekirdağ yaptım, dönüşte oynaşacak araba aradım yol veren verene sarmadı... :D
    alıcam senin ifadeni pazar günü

arkadaşlar bişey soracağım 600f aküsü 12v 10 amper mi?
    Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR 600F (2005)
    Dişlileri Aydın motordan aldım. zinciride aydın motorda uzun bir muhabbetten sonra aldım. Zincirde CZ(Japondur, D.I.D den 20tl kadar daha pahalı, Gold renkte, X-Ring) markada karar kıldım,Dişli Dreamdark ın da aldıgı JK oldu. Fiyat olarak peşinde çok iyi bir fiyata denk geldi. Ben bakımlarımı ve herseyı D&B Motorda gökhan abiye yaptırıyorum. Onları aradıgımda fiyatın cok uygun oldugunu dogruladılar Acık söyliyim motor coooook degişti. Buna benzer bır degısımı tekerlerı degıstıgımde yasamıstım ama bu cok farklı. Güç aktarımı mükemmel oldu. Sabit gazla arac tıtresımsız gidiyor bir yıyor bır yemıyor gibiydi önceden :D nedenı benım zıncırın bır tarafı kısa bır tarafı esnemeden gevsekti. Motor resmen sıfır motor gıbı olunca aşkım arttı acıkcası 30000 i devirmiş her arkadasa bu hissi tatmasını öneririm. Herkese kazasız sürüşler.

Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar çıkmadı, olursa gönderirim Hasan'ım.
    Millet uyandı motorlara, kimse oynaşmıyor kolay kolay artık.

Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok 12v 8,5Ah

Yuasa YTZ10S

Alıntı kervangecmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişlileri Aydın motordan aldım. zinciride aydın motorda uzun bir muhabbetten sonra aldım. Zincirde CZ(Japondur, D.I.D den 20tl kadar daha pahalı, Gold renkte, X-Ring) markada karar kıldım,Dişli Dreamdark ın da aldıgı JT oldu. Fiyat olarak peşinde çok iyi bir fiyata denk geldi. Ben bakımlarımı ve herseyı D&B Motorda gökhan abiye yaptırıyorum. Onları aradıgımda fiyatın cok uygun oldugunu dogruladılar Acık söyliyim motor coooook degişti. Buna benzer bır degısımı tekerlerı degıstıgımde yasamıstım ama bu cok farklı. Güç aktarımı mükemmel oldu. Sabit gazla arac tıtresımsız gidiyor bir yıyor bır yemıyor gibiydi önceden :D nedenı benım zıncırın bır tarafı kısa bır tarafı esnemeden gevsekti. Motor resmen sıfır motor gıbı olunca aşkım arttı acıkcası 30000 i devirmiş her arkadasa bu hissi tatmasını öneririm. Herkese kazasız sürüşler.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah. Bu arada, CZ de kalitelidir ama bildiğim kadarıyla Çek malı. Hiç miden bulanmasın ama, iyi baktığın takdirde rahat 20.000 gider.

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Merhaba Arkadaslar,
    600F kardesligine bende gecen ay katildim. Motorum onceki sahibine cok tesekkur borcluyum cok temiz bakimli bir motor birakti bana ve gozu gibi bakmis. Siyah istiyordum ama genelde hep kirmizi-siyah vs vardi piyasada az miktarda da gri, benim motor cok denk geldi tam kismet işi, hayirlisi ise olsun demistim, sanirim öyle... insallah öyledir
    Yaklaşık 1500 km yaptım. Valla arabamı yilda 1-2 kez yıkatıyorum , moturumu ise nerdeyse har hafta yikiyorum Cok memnunum iyiki almisim, ona tutkum neredeyse saplanti boyutlarina varmak uzere )).
    Aman nazar deymesin.

Iste resimleri.

Maşallah tertemiz, cillop gibi makine valla.
    Kazasız belasız inşallah.

GT250R'dan 600F'e geçen bir kişi daha.

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    teşekkürler dreamdark
    Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR 600F

Tesekkur ederim, bazen isyerinde ogle arasinda 20 dk kacip tur attigim oluyor Yapmayi en cok sevdigim sey ise,
    Ozellikle gomlek gravatli ve yorucu bir isgununun sonrasinda eve gidip 10 dk sonra motor kiyafetlerimle evden cikip motoruma binip gezmek. Anlatilamaz bir keyif bana gore, bambaska bir degisim, ozgurluk duygusu ve yuzude tebessum, tum stresi kontagi atesleme konumuna getirerek enjeksiyon sesi ile "jjjjjjjjjjjjjjjjtttttttttt" toparlayip marş basip, egzozun kükremesiyle disari atmak. Sanki A ve B noktasi arasinda (ev-is) gecen monoton bir hayat kalibinda delikler acmak gibi ;)

Cok mu felsefik oldu ne?

Motosikleti
    Honda CBR 600F (2005)
    Güle güle kullan, çok temiz duruyor

GT250R dan geçince 600f e ilk 2-3 ay tarifsiz bir zevki yaşıyorsun

Kazasız belasız güvenli sürüşler...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hayırlıı olsun makine temiz ve diri duruyor güle güle kullanın. kaç model bu ? siyahların çoğu 2003 galiba türkiyede..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hayırlıı olsun makine temiz ve diri duruyor güle güle kullanın. kaç model bu ? siyahların çoğu 2003 galiba türkiyede..
    Tesekkurler,
    2005 model

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 ----------

gkhnkzy arkadasim senin motorda cok guzel , gule gule kullan kazasiz belasiz.

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    aragorn78 motorun çok iyi gözüküyo.. bişey sorucam bu siyah renk orijinal fabrika çıkış rengi mi, yoksa sonradan boyanıp ruhsata mı işlenmiş..

Motosikleti
    Honda CBR 600F

Geçen geçene adı başka tadı daha bir başka....
    Daha çok geçen olur 600F ailesine

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

Alıntı Aragorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar,
    600F kardesligine bende gecen ay katildim. Motorum onceki sahibine cok tesekkur borcluyum cok temiz bakimli bir motor birakti bana ve gozu gibi bakmis. Siyah istiyordum ama genelde hep kirmizi-siyah vs vardi piyasada az miktarda da gri, benim motor cok denk geldi tam kismet işi, hayirlisi ise olsun demistim, sanirim öyle... insallah öyledir
    Yaklaşık 1500 km yaptım. Valla arabamı yilda 1-2 kez yıkatıyorum , moturumu ise nerdeyse har hafta yikiyorum Cok memnunum iyiki almisim, ona tutkum neredeyse saplanti boyutlarina varmak uzere )).
    Aman nazar deymesin.
    Motorun çok güzel, Allah kaza bela yüzü göstermesin... Sağlıcakla uzun yıllar kullanırsın inşallah..

Bu arada aramıza hoş geldin..

Arkadaşlar bu arada bir şey daha soracağım...

Motorun çiğ benzin atmasının nedeni nedir?

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım artçım var sonra gel delişelim... :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:22 ----------

Alıntı Aragorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim, bazen isyerinde ogle arasinda 20 dk kacip tur attigim oluyor Yapmayi en cok sevdigim sey ise,
    Ozellikle gomlek gravatli ve yorucu bir isgununun sonrasinda eve gidip 10 dk sonra motor kiyafetlerimle evden cikip motoruma binip gezmek. Anlatilamaz bir keyif bana gore, bambaska bir degisim, ozgurluk duygusu ve yuzude tebessum, tum stresi kontagi atesleme konumuna getirerek enjeksiyon sesi ile "jjjjjjjjjjjjjjjjtttttttttt" toparlayip marş basip, egzozun kükremesiyle disari atmak. Sanki A ve B noktasi arasinda (ev-is) gecen monoton bir hayat kalibinda delikler acmak gibi ;)

Cok mu felsefik oldu ne?
    harika bir tanım olmuş...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler