Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yorulmaz50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    selam arkadaslar bbugun benim f in egzozunu aldığım ikinci el devil marka egzozla değiştirdik ses felan güzel oldu ama f1 ışığı yandı ve sönmüyor motora zarar verecek bir durum olabilirmi acaba merak ediyorum birde bizim motorlara en uygun olacak yağ markası ve tam yağın numarası nedir ilginize teşekkur ederim
    kazasızz belasız ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben senin ampülü görmedim.Sen hep öndeydin çünküMangal nasıldı bu arada?
    Neyse ilk görüştüğümüzde biraz arkandan gelirim artık mecburen
    Ayıptır söylemesi, mangal olayı bombaydı valla, afiyetle indirdik mideye nevaleyi Yeşim'le
    Bir dahakine kısmetse gideriz beraber inşallah.

Alıntı yorulmaz50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar bbugun benim f in egzozunu aldığım ikinci el devil marka egzozla değiştirdik ses felan güzel oldu ama f1 ışığı yandı ve sönmüyor motora zarar verecek bir durum olabilirmi acaba merak ediyorum birde bizim motorlara en uygun olacak yağ markası ve tam yağın numarası nedir ilginize teşekkur ederim
    Dostum hayırlı olsun egsozun, FI ışığıyla alakalı bir önceki sayfada @kervangeçmez detaylıca anlatmış, bir göz atıver istersen.

Yağ konusunda da, kullanma kılavuzunda yazan 10W-40 veya 10W-50 değerlerindeki kaliteli her türlü yağı kullanabilirsin, ama tabiki özellikle motosiklet için üretilmiş yağ olmasına dikkat et.

Ben marka olarak sadece aşağıdaki 2 ürünü kullanıyorum motorumda ve memnunum :

http://repsolturkey.com/moto_sintetico_4t.html
    http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7019439

Bunları alacağın zaman 4 lt.lik ambalajda alırsan daha hesaplı olur, ben Repsol'ü 75 TL ve Castrol'ü 80 TL'den alıyordum yanlış hatırlamıyorsam en son.

Motosikleti
    Honda CBR 600F

Resim

arkadaşlar elciklerle manetleri taktım resimleri çektim ama buraya nasıl koyacağım

Aşağıdaki başlıkta tüm detaylarıyla yazıyor :

http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...-coklu%5D.html

yorulmaz50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse ilk görüştüğümüzde biraz arkandan gelirim artık mecburen
    Ayıptır söylemesi, mangal olayı bombaydı valla, afiyetle indirdik mideye nevaleyi Yeşim'le
    Bir dahakine kısmetse gideriz beraber inşallah.

Dostum hayırlı olsun egsozun, FI ışığıyla alakalı bir önceki sayfada @kervangeçmez detaylıca anlatmış, bir göz atıver istersen.

Yağ konusunda da, kullanma kılavuzunda yazan 10W-40 veya 10W-50 değerlerindeki kaliteli her türlü yağı kullanabilirsin, ama tabiki özellikle motosiklet için üretilmiş yağ olmasına dikkat et.

Ben marka olarak sadece aşağıdaki 2 ürünü kullanıyorum motorumda ve memnunum :

http://repsolturkey.com/moto_sintetico_4t.html
    http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7019439

Bunları alacağın zaman 4 lt.lik ambalajda alırsan daha hesaplı olur, ben Repsol'ü 75 TL ve Castrol'ü 80 TL'den alıyordum yanlış hatırlamıyorsam en son.
    çok teşekkur ederim kardesim tekerin düz bassın rezervin yanmasın )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:31 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [sıze="5"]arkadaşlar cbf 600 için kullanma kılavuzu işinize yararsa linke tıklayıp direkt ulaşabilirsiniz...[/sıze]

http://www.cbfturkiye.org/indir/klavuzlar/cbf600.pdf

abi bunun cbr olanı yokmuydu ??
    kazasızz belasız ...

Rica ederim, aynı dileklerle.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Emre nerelerdesin yahu
    bak sen topiği bırakırsan almam ben 600f. sonra kime ne sorucaz ne danışıcaz.
    sen bu topiğin herşeyisin varol nurol
    amma damardan girdim bi tur verirsin dimi motoru artık özledim de 600f'i ))
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Ayıpsın kanka al gez dolaş

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    hakikaten dreamdark sen foruma girmeyince insanın giresi gelmiyor, sen 600 f'çilerin ustası olmuşsun artık.. kendin bir kulüp kursan herkes üye olur destek çıkar(hem maddi hem manevi) ...

Abartmayın yahu o kadar. Forumda benden çok daha bilgili bir sürü arkadaş var, ben kendi bildiğim kadarını paylaşıp yardım etmeye çalışıyorum sadece, o kadar.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Emre moderator olsun diyenler !!!! )))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:37 ----------

bu arada benim motor henüz satılmadı. satılır satılmaz 600f arayışını sonlandıracağım inşallah.
    ama niye sattım niye alıyorum diye düşünmüyo değilim gözgöre göre aptallık oldu benim yaptığım boşu boşuna masraf yapmış oldum aman neyse canım sağolsun derim hem benim 600f in lastikleri de bitmişti artık 0 lastikli, camlı, egzoslu bişey bulmaya çalışıcam ))
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ chopperrider;

Abi sana Direksiyon hakkında bişey yazmıstım sahibinden.com'da
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ chopperrider;

Abi sana Direksiyon hakkında bişey yazmıstım sahibinden.com'da
    cevap yazmıştım sana o gün gelmedi mi sana ???

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    arkdaşlar ben bişey sormak istiyorum bu 600cc lik motorlarda düşük devirde motoru sıkıştırmadan kullanıldığında 5.viteste uzun yolda 120 km la sabit gidildiğinde yakıtı 250cc motordanda az yakıyo deniyo bu doğrumudur

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı aquax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar ben bişey sormak istiyorum bu 600cc lik motorlarda düşük devirde motoru sıkıştırmadan kullanıldığında 5.viteste uzun yolda 120 km la sabit gidildiğinde yakıtı 250cc motordanda az yakıyo deniyo bu doğrumudur
    her araç, motosiklet olsun otomobil olsun son vites dişlisi ekonomi amaçlıdır. Hangi hacimde olursa olsun en üst vites dişlisinde (yeni nesi tüm 600cc ler 6. vites dişlisine sahiptir) yani 6. viteste max. torku veren devir bandında kullanılırsa optimum yakıt tüketimine ulaşılır. Ancak bu durumda 250cc bi motordan daha az ya da daha çok yakar denebilir mi ölçüp bakmak lazım.

Ancak şunu birebir gördüğüm için söyleyebiliyorum ki 1000cc bir supersportla 600cc bir ss aynı sürat bandında seyrettik ve fireblade benim 600f ten daha az yaktı. sonuçta ben 200 km/h için 10.000 rpm çevirmek durumundayım ama adam 8.000 lerde rahat o sürati yakalıyordu.

Yalnız bu noktada yanlış yapan arkadaşlar var az yakıcam diye her koşulda 6. viteste gitmeye çalışanlar var (yokuş çıkarken vs.) bu halde devir iyice düştüğü için motor ve şanzıman zorlanır hem de tork olmadığı için fark etmeden gaz kolunu daha fazla çevirirler ve hem motor kurum bağlar hem de fazla yakarlar. uygun vites seçilmelidir her zaman.

Motosikleti
    RX250
    selam arkadaşlar.
    Ben hasarlı bir 600f arıyorum 2006 model tercihimdir.
    Zaten bir tane var ama benim niyetim hasarlı bir 600f alıp sil baştan birçok şeyini değiştirmek.
    Yeterki makinası sağlam olsun.
    Şase,grenajlar,jant. ve birçok şeyini kendime özgü yapmak istiyorum.
    Elim de yeterince makina var.
    Zaten şu an otomotiv yedek parça imalatı yapıyorum.(şase,kaporta bağlantı elemanları vs.)
    Sizler den hasarlı bir 600f bulma konusun da yardım bekliyorum(şanjıman ve motor kısmı sağlam olsun bir de evrakları sağlam olsun yeter.)
    Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı sercanf4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.
    Ben hasarlı bir 600f arıyorum 2006 model tercihimdir.
    Zaten bir tane var ama benim niyetim hasarlı bir 600f alıp sil baştan birçok şeyini değiştirmek.
    Yeterki makinası sağlam olsun.
    Şase,grenajlar,jant. ve birçok şeyini kendime özgü yapmak istiyorum.
    Elim de yeterince makina var.
    Zaten şu an otomotiv yedek parça imalatı yapıyorum.(şase,kaporta bağlantı elemanları vs.)
    Sizler den hasarlı bir 600f bulma konusun da yardım bekliyorum(şanjıman ve motor kısmı sağlam olsun bir de evrakları sağlam olsun yeter.)
    Şimdiden teşekkür ederim.
    hasarlı çevremde yok olursa yazarım ama eğer böyle bir plan varsa 600f'ten street fighter yapmanızı tavsiye ederim. tüm grenajları söküp, kuyruk şasesini kesip kısaltıp yükselterek, 240mm arka lastikli, beşgen farlı ve dijital göstergeli harika bi çalışma olur.
    benimde ilerideki hayalim 4 silindirli bi custom fighter yapabilmek...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    arkadaşlar uzun aradan sora geldim egzos arıyorummm yoshi. akrap. devil. üçünden birini düşünüyorum.

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    5 GÜNDÜR KİMSE BİR ŞEY YAZMIYOR YA ... YAZ GELİNCE MOTOR ÜSTÜNDEN İNMİYORSUNUZ HERHALDE

havalar da ısındı, bari buluşma ayarlayın.. kendim için de istemiyorum(çünkü motor yok bende , gelmem büyük ihtimallle.) ama siz birşeyler yaparsanız güzel olurr yaa...

Valla hava güzel olunca motor üstünde daha çok vakit geçirir olduk gerçekten de.
    Bu hafta ben uygun değilim ama önümüzdeki günlerde ya h.sonu ya da h.içi bir akşam buluşma ayarlasak fena olmaz aslında.

Madem öyle, kevgir koleksiyonuma yeni bir parça eklediğimi de anlatayım o zaman.

Gece saat 12:40 civarı,
    Yol boş,
    70-80 km. ile giderken yanıma gelen bir "Porsche 911 Carrera 4S",
    Aynı anda başlayan bir rolling,

2. vites sonuna kadar hemen hemen kafa kafaya bir gazlama ve hemen hemen aynı zaman aralığında değiştirilen vitesle ben arayı yavaş yavaş açtım.
    Akabinde de rolling sonlandı zaten.

Ama gerçekten güçlü bir otomobil ile yapılan, gerçekten keyifli bir rolling idi.

Dile kolay, 3800cc motor hacminde ve 385 HP gücünde bir araç.

Tabi sonrasında benim keyfi düşünün artık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler